Gladiator_BG
Фен-
Content Count
148 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Calendar
Everything posted by Gladiator_BG
-
Предполагам има, но не съм виждал акорд без лупа. Ultinon Access на филипс е задоволителен бюджетен вариянт, но нямат сертификат, т.е. ако ги сложиш на обикновен фар ще блестят отвратително към насрещните водачи. Ползвам ги на автомобил с лупи и се държат много добре. С правилната настройка на фара ефекта е положителен. От амазона пусках Pro6000 Boost и мога да каже че се държат отлично без да ми пресвяткат през тъмната част на денонощието. ПП: можеш да провериш състоянието на рефлектора с нещо такова. В случай че рефлектора е повреден - рециклиране на фара.
-
Скоростна кутия - от D на S и обратно.
Gladiator_BG replied to farscape's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
Принципно няма значение на скоростта. Ако не се бъркам до около 50км/ч (1-ва и 2-ра предавка) и двата режима се държат идентично при ускорение. След 2-ра предавка спортния режим държи високите обороти за да осигури повече мощност при по - високите скорости. Неблагоприятен разход, но задоволителна мощност за изпреварване. ПП: както Йотов и други колеги споменаха - кутията си има достатъчно защити за да предотвари издевателства или спонтанни грешки на шофьора. Мудна е, но поне е едно от най здравите неща в автомобила. -
Блокирал заден спирачен апарат.
Gladiator_BG replied to Veseliq's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
Интересна самоделка за смяната на спирачната течност. Би помагнала когато няма помощник на близо. https://jumpshare.com/share/1Hg2eAdTGTwB3AZAsd5z ПП: Изненадан съм че се започва от най - лизкото колело вместо от най далечното. -
Скоростна кутия - от D на S и обратно.
Gladiator_BG replied to farscape's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
Това не би трябвало да се явява проблем. По наклон можеш да си играеш с перките и без да вклщчваш S, стига да не натискаш газта. -
Ако не е спряла турбото я изкарай на магистралата и покарай 10-15 мин на 3000+ оборота - би трябвало да изгасне. В случай че колата е "спъната" - отиваш в сервиз и правиш принудителна регенерация. И в двата случая трябва да решиш какво ще правиш в DPF-a
-
Елементарно е! С пластмасова шпатула вадиш панела с бутониерата от дръжката на вратата. Разкачаш буксата. Прехвърляш панелните пластмаси от старата бутониера на новата (4 болтчета има). Слагаш буксата на новото. Връщаш го в дупката на вратата. Китайчето работи абсолютно идентично като старото + допълнителните екстри.
-
Износване на задни гуми Акорд VIII ген.
Gladiator_BG replied to saintsinnerr's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
Баш са си ОЕМ 21010290271200 за ВАЗ 2101-2107 За нива са други и не стават. https://baza.drom.ru/novokuznetsk/sell_spare_parts/pruzhiny-2101-perednie-k-t-lada-original-lada-21010290271200-g10891233386.html -
Износване на задни гуми Акорд VIII ген.
Gladiator_BG replied to saintsinnerr's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
Предполагам е ясно, че след 'емнайстия пакет санкции е почти невъзможно да се намерят ОЕМ ладови пружини. ДА, колата става значително по - стабилна отзад, Аз допълнително съм и с фланци на задните колелета и до сега поднасяне не съм имал дори на сняг. Руските пружини ги намерих на късмет от малко бургаско магазинче след близо двумесечно търсене. Китайските (мисля и украински имаше) пружини за ВАЗ 2101 клякат като каябата. ОЕМ-ските се предлагаха в два варианта. Едните бяха с жълта белязка - другите със зелена. Разликата в товаримостта между двата модела малка - 50кг -
Индикация на лампата за подгрея
Gladiator_BG replied to todor1820's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
При N22B1 колата индикира дори при влошено състояние на свещта още преди да изгори... Времето което свети подгревната лампа, ако не се бъркам е необходимото време на свещите да достигнат работната си температура при палене. След запалването продължават да работят докато двигателя достигне някаква оптимална работа/температура. При проблем със свещите светва PGM-FI -
Аз съм с такъв модул. При заключване прибира огледалата и затваря отворен/и прозорци. Сега за зимата планувам да го махна и да си върна стария модул, защото ако замръзнал огледалата не е ясно какво ще се случи с моторчето или механизмите за прибиране. В някоя от темите бях пуснал и линк за поръчка. Повечето модули са предвидени за американския акорд и не работят коректно на европейския.
-
OEM маслото със същия вискозитет е на сходна цена. Защо равенола да е по - добър от него ?!? https://ato24.de/en/honda-5w-30-hfs-e-motorol.html
-
ЕОРИ номера отпадна. За него ти трябваше задължително КЕП. Също и "облекчената" декларация H7 ти я правят от митническия отдел в пощата - таксата е 4лв за пощата и допълнително си плащаш ДДС и митото. Ако желаеш, пак можеш сам да се представляваш с ЕОРИ номер и да си попълваш декларациите, но трябва изрично да го заявиш в пощенския клон да те уведомяват, когато имаш такава пратка, вместо те да я калкулират. ПП: Някога работил ли си с митниците? Доста е тегаво с тяхните изисквания. Все още не са си коригирали опцията когато нямаш ДДС/мито за плащане да не им покриваш тяхната такса... Пример: идва пратка от Китай, задържат я на митницата, оказва се че всичко по пратката е платено, но ти трябва да им оставиш една дребна досадна такса, защото някой, някъде е сбъркал и са сметнали че имаш да плаща задължения, които всъщност ти вече си платил на китаеца.
-
Износване на задни гуми Акорд VIII ген.
Gladiator_BG replied to saintsinnerr's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
около 200лв с доставката ... по тукашните ширини вероятно също ги има. ако задницата е клекнала ще изправиш гумите но пак ще влизат в калника. Проблема се решава и с ладовите пружини. Вече 2г. не са мръднали. https://www.ebay.co.uk/itm/355236670354?fits=Cars+Year%3A2009|Car+Make%3AHonda|Model%3AAccord|Engine%3A2199cc+110KW+150HP+N22B1|BodyStyle%3AFWD+VIII+CW|Cars+Type%3A2.2+i-DTEC|Variant%3ADiesel+Estate|Plat_Gen%3AMK+VIII&_skw=Rear+Camber+Control+Arms+Toe+Kit+Accord+2009&itmmeta=01K8RVEXDMVPPV1RVN4KJ40AJB&hash=item52b5c16b92:g:mrkAAOSw1SJnIF1l&itmprp=enc%3AAQAKAAABEFkggFvd1GGDu0w3yXCmi1dqRgSdm%2FpBrjj8%2F6upWpA3DzXDD6yUG0BaRE4e4flToRcKPwY6xuZqgfGNAKDhdDE%2FsOfm3wqiV6G4syo1GtL8U0I24pu5sgl7i0S1EEnMpKWKfhT1u6uR3YrCT8ynq6EpOf%2BWm7uODXpwJ0UWQExy6qv7TSWcx1SZor%2BxrkdUyNVyUaVHSXHGfzDjRD4rFKs0KaJoMZPPO0MHoUpZXI41D7JftqIs4JjPPINx3VtkPO6Iv2Zv32sJZ9UuF0PFXWMZGJYGCfke4oSnEZIP0qJFFQatLZi7bwNcDra54btGRkvBuxEmk789AWqLc7zHl5YUceYhHb6zTIeMFq9VgDKV|tkp%3ABk9SR47Xu5vGZg -
Почти ... Обратната нафта идва от дюзите към резвервоара, но надали на колегата му е толкова розово че да му разводняваме темата с такива уточнения. ПП: нямам идея къде ги рециклират. Ако беше моята щях да опитам сам да я оправя ... то с горивната система по - зле от това няма на къде. Вероятно след чистенето щях да ползвам сервиз да мерим налягането в рейката. Успех и бързо оправяне на проблема.
-
Презастраховката на хонда, като ти спира турбото е нещо ужасно. Това с магистралата няма да се получи, след като вече е светнал чека. Сега оставяш едни 50лв за регенерация, колкото колата да започне да се движи нормално, след това идва дилемата с DPF-a - премахване за трицифрена сума или подмяната му с нов за четирицифрена сума. https://forums.hondabg.com/forum/15-сервизи-магазини-цени/
-
Предполагам има някаква малка разлика (евроятно по захвата) в помпите. Нова е цифра. Алтернатовно мислено ли е за рециклиране. Всички инжекторни помпи на бош могат да се рециклират. Реално търкането (стружките) е между вала и буталото. OEM номера на вала ти е 1466C06088, а на буталото с ролката 1462C24999
-
Не е изключено майстора да греши ... 612 се ползва на твоя двигател N22B1 (150кс), докато 635 се ползва в другия дизелов двигател N22B2 (180кс) Ако дадеш рамата на колата ще улесниш търсенето или поне дай номера на твоята помпа. ПП: моята е преди фейса и си е евро 5
-
И помпата и дюзите се рециклират. Оптимален вариант е да се рециклира помпата (на практика става чисто нова), а дюзите да се се поръчат от eBay (UK) на старо ... така би трябвало да минеш с около 1000лв + рмеонта. Горивната рейка и маркучите се "продухват". Безмислено е да се купуват нови, защото ще оставиш 1/2 от цената на колата. Заради този потенциален проблем при всяко зареждане слагам BDC.
-
Щеше да си още по изчерпателен ако беше написал "предната задна лява дясна седалка" ... сега на сериозно - вероятно не е щракната снаждащата скоба между двата маркуча ... Не е изключено и да е счупена ... по описанието горе ми идва на ум #20 от тази схема ... във всеки сервиз с подемник или поне канал може да се провери. Избери си най - близкия до теб. Успех. https://forums.hondabg.com/forum/15-сервизи-магазини-цени/
-
Проблем в климатика на Акорд 7ма бензин 2.4
Gladiator_BG replied to Stelio's topic in Accord 7ма ген. (2003-2007)
Отиваш при климатичар, който поне знае как работят тея системи . Не е задължително да е автосервиз. Може и за обикновени климатици. Извличате останалия фреон, ако има такъв. Слагате от зеленото масло. Надувате системата на 20 бара. Отваряте по едно кенче (кой каквото обича) и след 20-30 мин поглеждате манометъра. Ако налягането не е мръднало най-вероятно новия компресор е от не толкова добрите китайци. Ако има спад - святкате лампата и започвате да оглеждате всички съединения. За по сигурно ги пръскате с разтвор вода + веро и гледате за балончета. Климатичната система на колата не е разработена от NASA и ако майстора не може да ти хване проблема или не му се занимава или не е за тая работа. Също тези сервизи дето са накупили по една машинка за зареждането с фреон разчитат само на каквото покаже дисплея й. ПП: какви са предположенията на хонда и софийския сервиз? -
Осветление на бутоните на радиото.
Gladiator_BG replied to TCS's topic in Accord 8ма ген. (2008-2015)
По спомен от джазката когато закачах радиото, бях оставил ключа в позиция || и при включване на буксата, изгоряха всички крушки по средната конзола - наведнъж. Отделно крушките в самото радиото се оказа, че работят на 6V вместо очакваните 12v. Нямам идея как е при акорда, но ако има останали символи по старите крушки може с лупа да се направи опит да се прочетат. Тези на радиото предполагам са запоени диоди на платката. Вероятно смяната им е чрез поляна станция. Ако успееш да го отвориш направи снимки за форума. -
Мина доста време откакто махнах джазката, но помня че заради тази тема й бях налял АТЕ SL 6, мислейки, че й слагам най доброто. Уви - ефекта беше обратен. Вярно е че спираше добре, но ABS-a се включваше прекалено често и ненужно. Например при спиране по паваж започна често да "рита" педала на спирачката. В сняг или заледен участък дори лекото натискане на спирачката активираше ABS-a. Карах така няколко месеца и я смених със ATE SL (без 6). Заработи както преди и мисля, че сигурността при спиране се подобри.
-
Вътрешно Каре - Как изглежда и кое точно се прецаква
Gladiator_BG replied to crown_bg's topic in Accord 7ма ген. (2003-2007)
След смяна на всички шарнири, вътрешни накрайници, две нови гуми (ненужно), лагера на полуоската (ненужно), задна лагер-главина (ненужно) и три стенда се оказа, че проблема е в две малки шупли в лагера на дясното колело. Когато колата се вдигне на подемника и започнат да въртят колелетата на ръка - не се чува нищо. Това обаче се оказа абсолютно подвеждащо. Поздрави на майстора от Стамболийски и скоро да си оправи и неговия акорд -
Проблем ,който никой не хваща!
Gladiator_BG replied to nedkkky's topic in Accord 7ма ген. (2003-2007)
За 8-ма е но нещата са доста сходни
