Jump to content

goga

Фен
  • Мнения

    778
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    7

Всичко публикувано от goga

  1. Не нямам такива познати. Информацията ми е от познат в митницата, но не искам да го притеснявам по-вече. Би трябвало да можеш да платиш и в Казанлък. Бързо търсене в интернет и излиза в Казанлък митнически представител с адрес бул. Розова долина офис 7 - да не му казвам името, че не го познавам и да не излезе реклама. Просто потърси митнически представител Казанлък, Пловдив и т.н.
  2. Потвърждавам. Сметките са ми верни - мито 10% и ДДС 20%. Няма акциз. Ще ти трябва ЕОРИ номер. Безплатно се издава от митницата, но отнема 2-3 дена. Фирма, лице да ти свърши всичко при нас е 100-150лв.
  3. Май разбрах - имаш талон на колата и чакаш човека от Англия да дойде с талон на твое име. Адвокат, фирма да ти вземат 100-150лв. за услугата пак е по добре. Не знам дали не ти трябва и ЕОРИ номер за митницата. Ще питам познат търговец на коли как обмитява, ако знае и довечера ще пиша. В краен случай пита ги тези в митницата как стигнаха до тази сума.
  4. Значи мито и ДДС е едно и също за цялата страна. Акциз мисля, че няма. Не знам на каква стойност са ти ги сметнали тези пари и как са ти ги сметнали, след като нямаш документ за собственост на колата - договор, фактура, талон на твое име. На 5400лв. се връзва посочената от теб сума.
  5. По принцип митото е 10% върху стойността на колата, плюс всички разходи по транспорта до БГ. След това върху цялата сума - стойност на колата + транспортни разходи + митото, се начислява и 20% ДДС. 3075лв. х 10%=307.50лв. мито. 3075лв. + 307,50лв.=3382,50лв. х 20%=676,50лв. ДДС. Всичко мито и ДДС - 984,00лв. Това е според мен. Ако греша в процента на митото да каже някой. Не казваш и за колко си купил колата и от БГ ли я купи. Ако фирма или лице ти обработват документите пред митниците, също има някаква така за услугата, но в никакъв случай не е толкова голяма.
  6. Аз още карам дизела с Ravenol SSV 0w30 - вече 80-100хил. км. Дюзите, турбото, всичко е наред, но сега почнах и аз да се филмирам и притеснявам.
  7. Пробвай да почистиш само окото на лазера. Макар, че щом не излиза и диска може би няма да е от него.
  8. Акорда да не е 2004г. Щото 2014 не мисля, че има дизел 2,2. Ако е 2004г. Филтъра трябва да е Бош от снимката. С други прави проблем. Виж тази тема:
  9. Ето и тука: https://namaleniavtochasti.com/accord-clcncm-2002-2008/39439-potenciometr-pedal-gaz-37971rbb003-37971-rbb-003-honda-accord.html
  10. Спецификации няма. Вариантите са нов оригинален около 600.00лв.; втора употреба, без гаранция, или разкапсуловане на твоя и почистване на пистите - за последното може да потърсиш и Docev от форума. Би трябвало да имаш и др. симптоми преди да ти излезе грешката - при задържане в определено положение на педала на газта да има леко забиване или придърпване.
  11. Това с оборотите е често срещано, вкл. и при мен е понякога така, вече 9-10 години. Като тръгват да падат пробвай да натиснеш съединителя, би трябвало да се нормализират тогава. Не знам някой да е разбрал причината.
  12. Не само съм проверил, ами и съм ги купил. Заради еко нормите е това.
  13. Другата ми кола - VW Polo V 1,4 бензин е с два катализатора: единия на изпускателна колектор при двигателя и втория отдолу преди гърнетата. Сонди има и на двата. След разпадане на първия довело и до тотално запушване на втория, се наложи да ги махна. Без катализатори грам не капеше вода, еко нормите тотално извън разрешените и миришеше на изгорели газове от зад. Колата се отпуши и взе да върви много приятно. После сложих чисто нови катализатори - преден оригинален и заден чешки /на Шкода се слагат същите/ и започна да капе, понякога направо тече вода от ауспуха. Това основно като се кара в града. Извън града се засушава всичко. Изгорелите газове са вече в норма. Няма я гадната миризма на изгорели газове. Според майсторите, вкл. и в пункта за ГТП това е нормално. Така, че мисля и ти нямаш проблем.
  14. Ето и тук за италианките: https://www.kmsicuro.it/index
  15. Като търсиш втора употреба искай и предпазната ламарина отгоре, че на акорда за чугунения колектор леко се различава и трябваше преправяне, което аз отказах и допълнително поръчах ламарината.
  16. Не знам, беше отдавна като го сменях на акорда. 200лв. беше оригинален втора употреба. Май и сега са някъде там около 200-300лв. Преди да го сменяш все пак провери, може да е спукано/ пробито нещо друго по изпускателната система, че не съм сигурен дали при сивика го има същия проблем.
  17. На Акорд 7 генерация същия двигател е често срещан проблем - спукан изпускателен колектор. Решението е смяна с втора употреба чугунен или вече има и нови автърмаркети на добра цена. Някой заваряват старите, но колко издържат не знам.
  18. Ето малко обяви в mobile.de. И да 3-7хил. евро са обявите https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?dam=0&fr=1980%3A1985&isSearchRequest=true&ms=11000%3B3%3B%3B&ref=quickSearch&s=Car&sb=rel&vc=Car
  19. Това с оборотите е често срещано, вкл. и при мен е така от 5-6 години. Като тръгват да падат пробвай да натиснеш съединителя, би трябвало да се нормализират тогава.
  20. Имаше някъде писано за подобен проблем и проблема беше в горивната рейка, по точно датчика или клапана към нея за високо налягане. Ето този:
  21. Да не би да е проблема в горивния филтър - грешен филтър, или обърнат на обратно.
  22. Ами не знам. Може да му врътна още 1000км. Още предната проба беше доста зацапана и за това.
  23. Тест втори и последен. 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър Пурфикс. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 216040км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 7620км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - около 80/20 в полза на извънградското. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 23.03.2023г. до 01.10.2023г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - около 500л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 5,6л., несливаемия остатък не е източван. 12) Доливане на масло - няма. Качвам снимкa и ПДФ цветен, 600dpi. На снимката датата е сгрешена - 01.10.2023г. е вярната. Ravenol 22.09.2023.pdf
×
×
  • Създай нов...