-
Мнения
1349 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
16
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Bizzito
-
А при мен е обратното. Когато не сложа добавка работи по-лошо. А а ко е кофти нафта си трака стабилно. Мисля, че това зависи от състоянието на мотора. Ако при теб е по-добре без, напълно подкрепям да избягваш добавки. ProTek също съм пробвал и според мен е прехвалена. Не ми хареса.
-
Ама те са си били негови явно. Нещо като сериен номер се въвежда, не знам каква е логиката. В подписа ми има линк. Айде 2 за поддръжка и подобрения и 6 за ремонти, но за 9 месеца 😉 Не е проблем, проблемът е, че има още неща и изскачат нови. Шум в рейката, двигателя има някакво стържене, може и ролка да е нещо, задницата е на ръба на разкрача. Дискове и накладки скоро отзад. От време на време притропва нещо по предницата. Тампон на двигателя е на ръба, има нацепени. Претриса при гасене, но това е най-вероятно комбинация от тампона и дюзите.
-
Да като се замислиш е така даже 700 да излезе. Просто на мен ми писна вече. За кола за 12500 дадох 8 за ремонти, пък съм и навъртял 10-ина хил км. Гледам вече колкото по-малко да давам, че чашата отдавна прелива. ;😉
-
Интересно, аз ще отида в някой специализиран сервиз сигурно, там където ще правят дюзите. Трябва да може и с други програми. Надали всички имат HDS. Не знам и аз още какво да правя. Хубаво, че не е още спешно и може да се кара.
-
Някой знае ли за този модел двигател ако взема друга дюза да си сменя проблемната дали трябва да се настройва нещо по компютъра. Кодове, коефициенти?
-
Сменян е, всичко и е дадено, каквото трябва, но тя като си е кочинка си е кочинка.
-
Да, този случай го знам. Не съм сменял бензиностанция и не съм слагал добавки през последните няколко месеца. Появи се изведнъж и също така изчезна. Мисля, че е съвкупност от фактори. Ниски температури и износване. А като сложа кофти нафта направо пеят симфония дюзичките 😁
-
Прав си, но аз съм си написал тракане дюза. Сложих го за да привлека внимание Обнових си направо подписа, да не си помисли някой, че се оплаквам като ощипана мома
-
Защо? Нормални неща си казват. На тебе ти е смешно, но на мен ми се реве вече от тая кола. Да пускам лк пак линка с ремонтите 😁
-
200 лв е сваляне качване и стенд. Поне една ще е за рециклиране, защото я знам коя е даже. Още 100. Разликата от 300 до 700 е зависи колко дюзи ще са рециклаж. Дихтунги ала бала. 700 може и да не стигнат. Това ако е лек ремонт. И за какво, само за едно освежаване. И това го има, но не мога да търпя нещо да ми трака 😉 Така ги показва делфито за съжаление. От преди ги знам, че единиците са около 0,7, а двойката вече не знам колко е защото и тя беше около 0.7 като купувах колата. Възможно е да е 1,1-1,6 и да го закръгля на 2. Не съдя много по корекциите, а по това че често се случва на незагрял мотор да дам повечко газ и да почне да трака стабилно. Като върна газта спира и си продължавам. Ако не бяха тия звуци щях да си карам спокойно ама...
-
Така е, няма как. Най-много ако са налепи нещо да изчисти, но явно не са. Лек лек ремонт, от 300 до 700 лв. Не си внушавам, защото сега изчезна. 😁
-
Да, абсолютно същото ми казаха току що в сервиза. 🙁 Аз също имам малко завишен разход. Засега май ще карат така. Сега като се стопли времето спря да се чува. Дано се задържи така. Забелязал съм, че компютъра под 3 градуса променя доста горивния процес. Например не отваря ЕГР изобщо. Най-вероятно коригира и горивото и това дразни изтормозените дюзи на 230 хил км.
-
Injector correction +1mg -1mg -1mg +2mg Това са показанията. От 1 до 4 цилиндър. Попринцип да, най-добре да да се свалят и да минат стенд всичките и тези които са зле да се сменят и да се калиброватвсички. Иначе ако се прави на парче си пречат корекциите. Мъчих се да оправям тази корекция с различни добавки, но не се получи. Не смятах да пипам докато не прави проблеми, но проблемите не закъсняха 😟 Малко ми е притеснително да карам така. Май ше ходя към сервиза.
-
Здравейте, вчера ми направи впечатление, че се е появил нов звук в двигателя. Идва откъм дюзите. Поприцип имам по-голяма корекция на 4-ти цилиндър. Някой знае ли каква е подредбата цилиндрите при този двигател? Слушах със стетоскоп и двете десни дюзи имат по-различен звук. Едната повече, затова искам да знам кой е 4-ти цилиндър. Попринцип ще ходи на доктор най-вероятно, но засега притеснително ли е според вас? Звукът не е силен все още. Много наподобява изпуснала дихтунга, но те са сменяни скоро и няма замърсяване или миризма. Колата си върви и си пали без проблеми, няма пушеци, нищо. Слагам видео, въпреки, че не знам дали ще се ориентирате. На телефон не се чува добре.
-
Здравейте, пета проба на Yacco VX 1500. 1) Автомобил – Honda CR-V 2008 N22A2 2.2 i-CTDi; 2) Масло – Yacco VX 1500 0w30; 3) Маслен филтър – Mahle; 4) Общ пробег на автомобила - 229 610 км; 5) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 3070 км; 6) Цикъл (извънградско/градско) – 25/75; 7) Средна скорост - около 23 км/ч; 8 ) Сезон на експлоатация – 31.07.2020 - 01.12.2020; 9) Моточасове – около 130; 10) Изразходвано гориво - около 300 л. Shell V Power Diesel 11) Пробата е взета от напълно загрял двигател (10 мин след гасене) и се е сушила 24 часа на стайна температура; 12) Обем на налятото чисто масло при смяната - 5.9 л.; 13) Доливане на масло – не е правено. 14) Други – източени само 100 грама от картера и леглото на масления филтър, предполагаемо кличество останало старо масло - около 1 литър; предходни две къси смени с Yacco Lube DE 0w30 2500 km и Mobil1 ESP 0w30 5000 km, работещ EGR; премахнат DPF. Първа снимка - оригинал 600 dpi на скенер. Втора снимка -обработена с GIMP по инструкции от oil-club.ru. Трета снимка - на прозорец. Четвърта снимка - история. Още 1500 км или 200 моточаса и май ще се замислям за смяна.
-
Да, наистина има доста място във фара.
-
Супер, да питам къде се монтират запалките, отвън или се събират във фара? Досега, всеки, който съм питал казва не знам монтираха ми ги
-
На сайта на равенол, където си въвеждаш модела и ти препоръчва масла. Това имам предвид.
-
Аз също съм се насочил към Ravenol SSV за проба. Нали то излизаше на първо място в ойл селектора? Така или иначе аз сменям на 5000 км. Както знаеш, при мен ресурса свършва още по-бързо.
-
@goga
-
Аз пък съм наобратно, бягам от ALS и търся нещо нормално. ALS е да ти пази ДПФ, но за катализатора на 99% стигнах до извода, че не е проблем. При мен преминаването от C масло на B масло се усети и на звук. При теб има ли разлика? Към модераторите, ако може да прехвърлим последните няколко мнения в темата за маслата, за да си продължим дискусията и да не цапаме
-
Точно това ми направи впечатление. Сега като видях оригиналните изобщо няма да се замисля ако се наложи какво да си купя. Определено си струва.
-
Каква им е цената в бултрако? Изглеждат доста солидно. Тия дето ги продават по 5-10 лв май даже и на вид не го докарват
