-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
GTL - базата си се къдри и това си е... В началото няма къдраво. Като започне да съхне, започва и да се къдри. След 2 -3 дни става още по и така.
-
Не съм карал с Honda Synthetic Blend 5W-30, но с Петро-то, двигателят ми работи тихо. От къде го купи?
-
Хмм... А защо избираш масло по АСЕА С4?
-
@Rocky Хонда няма хидравлични повдигачи!
-
От обясненията по-горе, стигам до извода, че маслото не се стича бързо в картера, а му трябва време. При смяната, майсторът не го е изчакал, а най-вероятно, след като се е източил картерът, е завил пробката и е налял новото масло по норма - 5,9л. Но в системата е останало неизточено количество старо масло, което след продължителен престой, отива в картера и вдига нивото над максимума. Пробвай (на изстинал двигател) със шприц и маркуче да изтеглиш част от маслото през тръбичката на щеката за нивото на маслото, до норма. При следващата смяна, ако има възможност, остави да се точи половин час поне. Пък да видим дали ще е в норма после. А нормата си е толкова - 5,9л сервизно пълнене.
-
Здравей, Наско! Линк: https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-30.html Вид и количество: Shell Helix Ultra 5W-30 1x4L = €24.04 Линк: https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-40.html Вид и количество: Shell Helix Ultra 5W-40 4x1L = €23.76 Линк: https://www.ato24.de/en/ford-formula-f-5w-30.html Вид и количество: Ford Motor Oil Formula F 5W-30 4x1L = €21.96 Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-mtf-2-sae-75w-80.html Вид и количество: RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 2x1L = €30.98 Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-htc-protect-mb-325-0-concentrate.html Вид и количество: RAVENOL HTC - Protect MB 325.0 Concentrate 2x1.5L = €15.90 Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-professional-engine-cleaner-400ml.html Вид и количество: RAVENOL Professional Engine Cleaner 1x300ml = €9.99 Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-petrol-system-cleaner-300ml.html Вид и количество: Ravenol Petrol System Cleaner 1x300ml = €7.95 Линк: https://www.ato24.de/en/honda-psf-0-354-l.html Вид и количество: Honda PSF 2x0,354 L = €13.98 Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-dot-4.html Вид и количество: RAVENOL Bremsflüssigkeit DOT 4 1x0.5L = €5.49 Стойност на поръчката: (€24.04 + €23.76 + €21.96 + €30.98 + €15.90 + €9.99 + €7.95 + 13.98 + 5.49)*1.9775 = 304.64лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Малинова долина
- 10 replies
-
- 1
-
-
- honda
- genuine honda
-
(+ 31)
Тагове:
- honda
- genuine honda
- amsoil
- ravenol
- motul
- mobil1
- castrol
- shell
- shell helix
- shell helix ultra
- mopar
- motorcraft
- petro-canada
- aral
- total
- liqui moly
- rowe
- glysantin
- huskey
- zf
- sonax
- genuine oils
- atf
- mtf
- power steering fluid
- brake fluid
- coolant
- additives
- original oils and fluids
- auto cosmetics
- accessories
- oem oils
- filters
-
@fenabg Е то ако е само керамика, какъв е смисълът? Ако е катализатор - да си го слага обратно, ако е само кирпич - " у кофата". Ако го "разцепи" - пак у кофата...
-
Не разбирам, защо ще го цепиш? Развиваш 5-те болта, сваляш го и гледаш през тръбата. Ако е катализатор и не е задръстен, сложи си го обратно!
-
На мен ми се струва, че дрънчи лагер. Но на алтернатора ли е, на хидравличната помпа ли...? Или на някоя ролка? Не мога да преценя.
-
За вносните, смятай 20 - 25 хил. км. на година и ще получиш нещо (горе-долу) реално като пробег... За тази от бултрако, може да са истински... Гледа се за ръжда и по калници, и ламарини, и от долу, и по ходовата част! Слуша се двигателят (от студено положение) и скоростната кутия за щумове (студена - топла), също включен и изключен климатик. При работещ двигател, навиваш волана от крайно до крайно и слушаш за шумове. Караш и виждаш как е на амортисьори, спирачки и шумове.. После на сервиз за пълна диагностика и ако ти хареса - взимаш я... Следва да се предвидят всички разходи по регистрация и всички разходи за пълна смяна на свещи и всички консумативи... Ако някой се сети - да допълни още съвети. Успех!
-
Може да ги питаш директно по имейл. Ще ти обяснят. Преди 2-3 години ги питах за същия казус, отговориха ми и доставиха. Иначе може да си вземеш Honda Synthetic Blend 5W-30. То е като Петро-то.
-
@sherry_bg Моят опит с проблема: https://forums.hondabg.com/topic/105981-криви-дискове/?do=findComment&comment=1057521507
-
Телефонът от тук - https://forums.hondabg.com/topic/63123-майстори-за-климатик-софия/?do=findComment&comment=1057428736 Местопположението от тук - https://forums.hondabg.com/topic/63123-майстори-за-климатик-софия/?do=findComment&comment=1057474413
-
@Митко Йотов
-
Нямах достъп до комп-а от известно време... Опресняванията си казват думата! Филтърът и той работи добре. Може дакараш още. Може и над 15 хил. да изкара по този начин. Но... не трябва. Поне аз не бих си правил такива експерименти. На твое място бих налял SSO-то преди отпускарските пътувания. Има по-висок вискозитет и ще е по-добре в тия жеги... Приятна почивка! Пазете се от заразата, че по морето сега е "развъдник"! ... и те така те...
-
В случая, когато се купува автомобил "втора ръка" от западна Европа, трябва да се знае, че там обикновено минават по 25 - 30 хил. км за година, минимум! А има доста, които минават и по над 50 хил.км. за година - тези дето много "щъкат" насам - натам... На бензиновите двигатели сменят масло (Гаранционно!) на по 15 - 20 хил.км... При което запичат сегментите на буталата, а от там и разход на масло, и необходимост от ремонт на давигателя! Допълнително и катализаторът е скапан вече (в следствие на изгореното масло) и е необходимо да се смени, както и да се почисти EGR цялата система. Аз се водя по една житейска истина. А именно: 1. Няма нещо, което е създадено от човешка ръка, да не може да се оправи! 2. А дали си струва, зависи от желанието, средствата и усилята, които са нужни, за да стане... Успех!
-
Внимавай да не "изгориш" на следващия ГТП!
-
Да, но + 1 литър доливане и гориво LPG, допълнтелно много здраво PAO масло, което (в съвкупност) оказва огромно значение за визията на пробата.
-
Кристалната ми топка показва, че маслото все още има ресурс. Новото опресняване също оказва влияние. Но не мога да приема, че разход от 1л. на 10 хил.км. е нормален! Не мога да кажа V-tec ли е, или сегменти.. Но... Къде е "Екологията" и какво правим с катализатора в този случай?!? Пробвай с друго масло, въпреки, че не е виновно маслото! Бях ти препоръчал едно. Може да "закисне течовете" малко...
-
Engine: L15BY Capacity: 3,5 litre (Service fill) Capacity: 4 litre (Initial fill)
