Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. Днес
  3. Благодаря за бързия отговор. Ще споделя какво съм сменил аз и какъв е резултатът.
  4. Не знаех. И Гуглето не знае какво е, ама той не всичко знае.
  5. Към колегата Димитров. Здравейте да износването е абсолютно сходно с това при мен. Амортисьори не съм сменял само пружини. Бях поръчал и прахоуловители, но не ги смених оригиналните бяха добре. След смяната не съм забелязвал износване, но и колата стой по повдигната при нароварено положение спрямо преди.
  6. термин и значи предупредителна лампа.
  7. Здрасти и от мен! Моята поръчка е: линк https://ato24.de/en/honda-psf-0-354-l.html вид и количество HONDA PSF - 1 x 0,354L линк https://ato24.de/en/honda-atf-dw-1-0-946-l.html вид и количество HONDA ATF-DW1 - 3 x 0,946L стойност на поръчката (1х6,99) х 2,15 - 15,03 (3х14,99) х 2,15 -96,68 15,03 + 96,68 - 111,71 начин на плащане - наложен платеж, подробности на лични
  8. Здравейте колеги, появи се проблем с дясна къса светлина, не свети. Какво направих до сега: - смених крушка, светна за един ден и спря - викам си пак изгоря, смених с друга и въобще не светна - замерих с мултицед и установих, че няма захранване - заголих малко червеният кабел към клемата на крушката и направих мост директно с акумулатора и светна - смених предпазителя ( старият изглеждаше добре, номер 12 под волана) и пак не свети До тук се изчерпах, ако имате други идеи и съвети с радост ще ги приема. Другият вариант е на майстор във Варна, но кой, не знам.
  9. След разкачане и почистване на клемата, стрелката се оправила. Дано не е временно. Ако пак се разтанцува, ще го взема. Може да се окаже че настоящият се е прецакал, но да видим таз рабта. Синковеца даже се поинтересувал за проблема , та ми прати това клипче. Ако ни се размине, поне темата някому да е полезна.
  10. Здравей колега@Ivailo Todorov, да попитам само след смяна на пружините без амортисьори и тампони спря да износва от вътрешната страна гумите твоята кола. При мен износването е голямо и се чудя само със смяна на пружините, какъв ще е ефекта. Това са снимки на износените гуми. Благодаря!
  11. Здравейте, поръчката ми е : Линк: https://ato24.de/de/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html Вид и количество: CASTROL EDGE PROFESSIONAL H C2 0W-30 HONDA 6x1 L Линк: https://ato24.de/de/honda-atf-dw-1.html Вид и количество: HONDA ATF DW-1 1x4 L Стойност на поръчката: (6x10.95 )x2.15 = 141,26 лв (1x65.85 )x2.15 = 141,58 лв 141,26 + 141,58 = 282,84 лв Начин на плащане: парите ( 282,84лв) ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: чрез куриер, гр.Стара Загора, Еконт- офис зад магазин Мартинели, Станчо Станев, 0885336464
  12. С годините придобих полезни навици. Паркирам далеч от входа на маркетите и подбирам до кого. Ако колата е ошмулена - небрежен ще да е този - далеч от такива. По улиците паркирам далеч от конфликтни точки, но в големите градове е трудно да подбираш съсед по парко място. Там е "където мОе". Ако в дъжд / киша / опесъчено зимъска някой ме изпреварва, намалявам преди да се е прибрал пред мен и изпреварвам отдалеч, както и държа дистанция отвъд рисковата зона на завихряне на предходния. Не паркирам под рискови дървета и надвиснали стрехи. Обаче, най съм доволен че дойде време в живота ми да шофирам плавно и жената вече се вози отпред на креслото, а не на задния диван. За 45000 км предните накладки са изтънели с около 2мм. А казват че тежка кола автомат ги харчела брЪже. Дребни нещица, но спестяват ми негативни помисли и последващи нерви. Ноо, животът си е риск. Не можем постоянно да "минаваме между капките", ама поне се пазим.
  13. Аз моя реших да му дам шанс като го демонтирах и от тук бяха препоръчали във Варна един сервиз за почистване на DPF-а.Вчера го монтираха, поработи 30-40мин. на място, след това в покараха, но отново свети лампата за DPF.Майстора като я закачи с неговата техника изчистил е грешките и още свети, най вероятно трябва да и се пусне принудителна регенерация, за да покаже на колата, че вече е чист(какъвто наистина е).Като я изчистят днес и я покарам ще споделя резултата.
  14. Oo, колата не е нова, само изглежда така от метър и повече. Ако се вгледам - виждат се следи от битието и. Имам и 1 дзънка на предното стъкло, която заличиха и не расте. Реших че заводски монтирано и оригинално стъкло е по-добре. По паркингите някак я пазят (сигурно всява респект), а и битува в малък и спокоен град, но и там има 1 чертичка, обаче си предпочитам оригиналната боя. Цял детайл, заради това не искам да правя. А и има лайсни, които поемат удара + че дреболиите излизат с полиране. Но имам 1 драскотина на предния капак (така я купих), малко пред чистачката ми, която не излезе, обаче заради няколко см - цял (150х110 см) равен алуминиев капак (има значение) - ми, не ми се рискува с мастери. Както и да е. Темата не е за мОйта кола, а и принципно е за друго.
  15. @ceco_accord, не искам да те обидя. Пиша според това, което виждам в коментарите. Не знам за кои доверени сервизи говориш. Ти ползваш експертна оценка а тя е по-различна и не е като на доверен сервиз. Естествено, има и калпави сервизи, като навсякъде. Аз съм написал колко години ползвам такъв и по какъв начин се случва при мен. Не се занимавам буквално с нищо. Нито се занимавам с хората в сервиза, нито попълвам с часове разни документи, не се разкарвам по опашки, няма бюрократщината за която говориш. Просто оставям колата и си я взимам като е готова. Хората си вършат чудесно работата и естествено е имало случаи да не съм доволен от дадено нещо но са си го оправяли проблема. Ти пътуваш много, няма как да ме убедиш, че през една календарна година, нямаш нито 1 надраскване никъде, леко подбиване от това как някой си е отворил вратата в теб, спрял е броня в броня, следи от камъчета и тн.. А за град като София особено, миналата година излиза от боя и на другият ден още някой си беше отворил вратата в мен. Гараж и аз имам и не седи на улицата ама като спра в центъра или на паркинга на хипера, нямам гараж.
  16. Ама аз не съм от сметкаджиите (не знам как изглежда така) и съм имал каско на предни коли. Просто веднъж ме издразниха Алианц и от тогава някак ми се промени мнението. Бях виновен, но се оказа че за да ми платят, трябваше да докажа че това не е практика при мен а инцидент (и наистина е така), но те искаха доказателство. Тогава по лична карта още бях русенец, та се наложи да искам досие от тамошния КАТ - лично, та айде 560 км заради бюрократщина. После пак имах каско (но не и при тях), обаче някак с времето отмря таз необходимост. А и го плащам на вноски, което ще рече, че ако стане нещо беля, вадя парата - да си е внесена цялата сума по оценката, вадя друга - за да оправя колата, а някой после решава колко да ми възстанови, по неговите си "Швакета-мАкета". Доверен сервиз - знам ги - "Чакай, нЕам време. Ша я опрайм, ама по-натам". Последно имах шета с Леджо (1 девойче ме удари отзад), та минах при моя застраховател. Там попълнихме протокол ПТП и си оправих колата същия ден, а парите регресно получих скоро от гражданската на причинителя. Синковеца имаше каско - одраскал го някой - оправихме се - платиха достойно. За колите си се грижа - видно е (предполагам) и не съм мърляч. Просто ме дразни бюрократщината и ако нямам "свой човек" в системата - не се занимавам. Парите идват и си отиват, ама като си знаеш как ги изкарваш, не е кеф да ги даваш незаслужено. А каква сигурност си купуваш с тях е друга тема. Ползвам 1 кола / карам я само аз / не ежедневно / има си топъл гараж. Ако беше "уличница", сигурно везната би наклонила към каско.
  17. @JapCar, @ceco_accord, правя каско на едната кола 8-ма година. Каското не е за да си на "далавера" с някой лев. Никога не съм смятал дали ще съм напред, назад или настрани. Не се занимавам да взимам пари, с брокер съм, на който му оставям ключовете при щета, не попълвам протоколи, не се редя на опашки, не чакам по гишета. При ПТП не се занимавам с нищо, освен с 1 двустранен протокол. Обикновенно всяка година имам по 2-3 детайла за боя. Като е готова колата ми се обажда да я видя дали съм доволен. Ако съм я взимам, ако не съм я оставям да я дооправят. Каското е грижа, спокойствие и култура. Българина мисли все да е на далавера от всичко - каско, гражданска, някаква схема да има. През годините ми се е налагало да го ползвам няколко пъти за щети ( смяна на части по купето) и всяка година за боя. Покривали са всичко, включително нов ксенонов фар за 4 цифрена сума, цяло ново странично огледало с подгреви и тн.. Ако тръгна да смятам дали съм напред или назад, няма да му излезе края. За мен е важно колата да изглежда добре и да съм спокоен, че когато ме удари поредният невнимателен шофьор, то аз съм спокоен а не да мисля на кой бояджия да я оставя и после като минат 3 месеца, боята да се е сбръчкала като портокал, да е избила ръжда и да се люпи лака. Отделно при бай ти Пешо ( боята ) или Ваньо ( лака ), където пръскат колата в гаражни условия, ако има изникнал проблем с напасване на детайли, качество на работа или материали, обикновенно отговора е : - То така си беше колата и преди, материалите са ми супер ( купил е най-евтините от магазина ), камерата за боя била най-нов модел ( няма камера, има гараж ама нали си лаик и не ги разбираш нещата ). Не може 1 забележка да им направиш. Ако я оставиш да я дооправят, ако въобще я приемат и ти я връщат по-зле от както е била с удара. Доста съм се нагледал на кви ли не образи по сервизите през годините. Дали изплащаш колата с това каско е много грешна сметка. Ако човек е от онзи тип карачи, на които не им пука как изглежда колата, то те така или иначе карат неугледни, мръсни и счупени автомобили, но ако искаш да има поне някакъв приличен вид и ти е ежедневна кола, парите за боята които ще даваш от време на време са същите, които ще плащат годишно 1 каско. За основна кола съм с 2 ръце за каско, ако имаш и друга/ги и не ги караш много, ползваш ги за работа или просто ги имаш да си седят, за мен тогава не е задължително.
  18. Вчера
  19. Здравей имах подобен проблем само ,само че с оборотометъра.след смяна с нов- втора употреба се оправи проблема.по между другото в мазето мисля че имам един скоростомер.трябва да ти го дам да пробваш
  20. Хм, че в европата да не ви зареждат на по-високо налягане. Ей, само ревем по форумите...
  21. Аз се старая да изконсумирам каското максимално. Винаги застраховам на най ниската стойност ( дори укривам екстри по възможност) . На Харвито 2002 г. по спомен последно каското му беше леко с по висока стойност от гражданската и преди три години го продадох без нито една забележка по екстериора. Сега на тази за трета година е боядисана цялата без тавана и сега съм описал предния капак само заради една точка от камъче , май ще му е трето боядисване и леки щетички по задна броня. Просто няма какво друго да декларирам. Всяка година ,месец преди да изтече каското ( поради това че ми е на четири вноски) описвам абсолютно всяка една точка и резкичка от небрежни колеги. Това ми са основно щетите и мога да кажа ,че не се причислявам към проблемните водачи , дори ми прави впечатление че застрахователя със задоволство описва щетите и не пропуска всеки път да попита как я опазвам в това състезание.
  22. Здравейте. Имам желание да монтирам усилвател и бас в моят акорд. Въпроса ми е има ли някой, който е монтирал вече усилвател и бас?
  23. Здравейте колата е от Белгия на около 251000км ( в момена е 247000, но ще я докарам на ход до България). 2009 година 2.2 дизел 150 конски сили, води се евро 4 произведена е 2008 ( лично аз съм я мерил тук в белгия с апарата по тукашните прегледи за частици в изгорелите газове - 0 на кубичен см) Ниво Executive няма радар и LKAS. Аз съм втори собственик карам я от 98000км. Има козметични забележки, но техничестки е перфектна. На 216000 съм сменил маховик със съидинител, като цяло е кола готова за каране. Ще я докарам със сменено масло, маслен и въздъшен филтър както и горивен филтър. Подготвил съм документ с всичко сменяно от мен по-колата - дата и км. В момента е с зимни гуми. За повече може да пишете тук или по телефона. цана: 12000лв. телефон: 0878650663
  24. g.kumanov

    Honda Legend

    Продавам личния си автомобил,който е напълно обслужен, технически напълно изряден с всичко работещо, но за съжаление ми се налага да се разделя с него. Какво, кога е обслужвано и с какви екстри разполага колата ще изброя по-долу, и също ще прикача видео. Колата е внесена от Испания преди около малко повече от година, като няма никаква корозия и отдолу е като нова като се съхранявам в гараж. *************************** 2.03.2024/192600км - сменено масло на диференциала 8.03.2024/193000км - сменено хидравличното масло 8.03.2024/193000км - е поставен газов инжекцион при един от най-добрите майстори във Варна Pepo Gas Service с 41л. бутилка на мястото на резервната гума, 2 години гаранция, същота така газовото е вписано в талона и има всички документи от монтажа. 14.03/193170км - сменен ангренажен комплект в Миямото, един най-добрите сервизи за Хонда във Варна. 25.03/193700км - сменено масло на скоростната кутия и раздатката Също има подменени свещи и антифриз. Всички масла са сменени с оригинални на Хонда по спецификация. Колата има винетка и преглед до март 2025г. и също така платено АВТОКАСКО. Налични са 2 ключа и всички книжки от закупуването и от първия собственик. Част от екстрите които притежава колата са: -завиващи и автоматични фарове -подгрев и обдухване на предни седалки - ел седалки и волан с памет -задна ел. щора и странични ръчни - камера при движение на заден ход - подсветка на дръжките на вратите -сензор за дъжд - автоматично затъмняване на всички огледала - работеща навигация в актуална карта - адаптивен круиз контрол - система предотвратяване на сблъсък -система за поставяне на детско столче - система за шумоподтискане -система 4x4 SH-AWD, която подпомага стабилността на автомобила и може да предаде до 70% на преден или заден мост и до90% на задно ляво или дясно колело. Долу-горе е това, най-вероятно може да съм изпуснал нещо, но като цяло това най- висок клас японски,качествен и надежден автомобил. При желание може да бъде огледан и в сервиз по избор. Ако ви интересува нещо допълнително звъннете на 0893700693 или пишете на Viber. Цена:20900лв. Ето и линк с видео на колата -
  25. На бензиновите модели излизат с Exedy, а дизеловите с Luk. За бензина всеобщо мнение е да се слага пак Exedy. Аз обаче реших да сложа Luk на бензина. По три съображения. Първо не ми се понрави много, че част от OEM съединител (обикновенно се сменява комплект, па макар да е дал фира само лагера) е за смяна на около 170 000 км. Второто е свързано с предишното. Попаднах на мнение в американски форум за Civik, в което не са много доволни от новия Exedy, защото кара малко като заводския и имаха обяснение в кофти част от него. Трето - не намерих читав Exedy. Аз успях да го открия при един търговец на подозрително ниска цена и не рискувах да не е някое менте. За това взех Luk. Цената му е около 500 лв. За сега никакъв проблем. Цена за смяна - разтеглива тема.
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...