Jump to content
ADH-Honda

От кога сте "Хондаджия"?

Recommended Posts

От март месец миналата година.Преди това бях фен на Ауди Публикувано изображение/>Зарибих се да купувам Акорд Купе.В крайна сметка купих, Сивик 7 1.7цтди и смятам да и се радвам дълго време, но някой ден искрено се надявам да мога да си позволя S2000(червена с черен салон или черна с червен салон)Публикувано изображение/>

Отскоро си го поставих за цел и смятам да направя всичко възможно да я изпълня.

 

Черна с червен салонПубликувано изображениеВярвай ми,това е колата!Публикувано изображение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен от 9ти клас (2002г) - до живот, притежател от 2009г :) Тия коли имат душа! :hondarulez:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен фитила се запали когато брат ми си купи 1-вата 5-та генерация преди около 3-4 години и чаааак тази година си сбъднах мечтата да си взема и аз Сивиче :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик ЕГ4 Д15Б2 от 03.2010 ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По душа от малък, може би от 14/15годишен се влюбих в 5-та хеч. и CRX. Собственик от 2008г. на първата(англичанка 96-та) и от началото на 2012г. на последната която е 6-та купе.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата се развиха наследствено - от 1994-та имаме в семейството Сивик 3ген. хеч Телевизорче с 1.3 двигател - все още го имам и това ми бе първата Хонда , която карам от 2004-та . След година вече карах другата семейна кола Сивик 5ген. хеч Жабе с d15b2-ка и без никакви екстри - в момента собственост на колегата frisko :) В продължение на 1 година смених редица служебни Хонди ( във фирмата ни се караха само Хонди и тук таме Тойоти ) Сивик 3та 1.5i EW4 , изкарах почти цяла година с един Шатъл D16A6 - невероятно дуракоустойчива кола . После покарах магарето на фирмата Хонда Лого d13b7 8V към 1 година и последва леко отмятане с Тойота Айго 1.0 бензин Публикувано изображение взех му душата , но и го калих сериозно за 45 000 км след почти 2 години каране . Последва момент , в който карах някаква свободна кола , а именно Хонда Джазз L13 , Тойота Ярис 1.4 D4D или Тойота Хайес 2.5 D4D докато не се появи Акорда в края на 2008-ма година :) 2.2 iCTDI Sport Tourer . С него се разделихме края на 2010-та поради ред причини ( да не ставам банален Публикувано изображение ) предполагам повечето се досещат и се наложи да карам друг Сивик 5г d15b2 LSi . И последно края на 2011-та пак си оправих Акорда и си го карам до момента и не смятам да го сменям скоро :) Хондаджия в сърцето , но никога кон с капаци ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още от 2001 година когато сивик купе 5 генерация си беше доста голяма рядкост и го бях виждал по телевизията и дори незнаех как да го търся. Дълго време пред очите ми имаше 5 генерация, но седан и знаех, че не е точно това което искам. Като фен на карането и като повечето хора взех книжка и ми беше мерак да карам просто каквото и да е и така карах няколко години астра, докато се оглеждах за купе.И така преди 3 години късметът беше на моя страна и от тогава насам имам много километри и само положителни емоции. Колата освен, че беше това което исках като модел а и ме изненада приятно с управлението, стабилността и всичко останало. В почти стоков вариант колата ми даде това което аз винаги съм искал вътрешно а за развитието й само времето ще покаже.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз някъде когато бях 7-8 клас, взех да се заглеждам все по хондите значи е било около 2007-2008, но чак като завърших училище и на 04.06.2012г. си взех първата Хонда Сивик D14A3 . Даже нямах книжка още ама мерака си е мерак :D Голямо животинче се оказа а е едва 75 коня :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От април 2012 купих си 6ген хетч д14а4 :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моята първа любов:

 

Публикувано изображение

 

Quintet 1.6,карбуратор, 80 к.с.

Взех я от един приятел през далечната 1993 година.

Снимката е малко лоша, но я свалих от видеозапис, след като се оказа, че нямам нито една нормална снимка!

 

После през 1995г. кривнах от "правия път" последователно с две Митсубишита: Галант 1.8,'89 и Лансер 1.3i '93

От 2005 отново съм с Хонда: Акорд 1.8 ES '99

А от 2010 с настоящия Акорд 2.0 '06

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото на 2008-ма, 6ген Сивиче с д14а3 и след това началото на 2010-та 6ген Купе с д16у7

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт март 2008г. съм с ,,мома англичанка'' Д14а2,а от октомври 2010 с глава от Д14а4 ;)/>.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 2000г

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2009 година 24 юни(сряда)официално станах, след закупуването на първата лична хонда и добавих още една на 15 юни(петък)2012 година само, че този път двуколесна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смятам от момента, в който се зарибих по марката иначе официално се сдобих с HONDA на 07.02.2012

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фен съм на хонда от 14-15 годишен,но чак декември 2012г ми се усмихна късмета и се сдобих с ЕК1.Първоначално се бях насочил към купе (96-00),ама тоя хеч като го видях на дори снимка си го познах веднага :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Декември 2009-та се сдобих с първата и текущата ми кола - Сивик англичанка. Избрах нея, тъй като търсех икономична кола с четири врати, колите хич не ми бяха интересни тогава. Не мина много време и ме удари манията стабилно. Почнах да се интересувам що е туй Хонда. След като се запознах с любимите ми модели като Prelude, CRX, Integra, Civic 5та ген., S2000 разбрах какво нещо е. Сега ако се върна 3 години назад определено бих си взел някоя от изброените модели, но и от англичанката съм доволен. Мечтата ми е някой ден да карам Integra Type R.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месец Юни 2011 година си купих Сивик купе 5-та ген. и все още съм с нея.:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31.12.2010 D15Z6 :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече почти от 3 години-23 април 2010г.-тогава започна всичко.След като бях продал старото клио,няколко месеца бях пешеходец.Мой приятел имаше Сивик 6-та хеч.Покарах я няколко пъти и си казах: "Искам Хонда"(а до преди това като чуех японска кола и само се смеех...)Та започнах да търся въпросната кола.Гледах по цял ден обяви и намерих няколко в Пловдив,а също и една с 4-ри врата,четох,че "англичанки" ги наричали.Разгледах хеча,не ми хареса.Отивам да гледам т.нар. "англичанка" и като седнах в нея,разбрах,че това ще бъде моята кола.За съжаление джамбазинът се запъна да я караме в сервиз,а и еко такса имаше да се плаща и не станаха работите.Прибрах се отново да гледам на компа и намерих една с леки забележки по задната броня.Отидохме да я видим,а аз бях настроен негативно.Но само като я покарах,всичко си дойде на мястото.2 нощи не можах да спа от вълнение и в крайна сметка дойде заветния ден-сдобих се със Сивик 1.4 98г. "англичанка"...От тогава съм болен на тема Хонда.Вече имаме 3 хонди в семейството-Сивика,Акорд 6-та 1.8 и Лого 1.3 2000г. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2009 баща ми си купи Сивик 5 генерация седан.Още с първото возене си казах "Хонда е бъдещата ми кола". Колебаех се между Прелюд или Сивик 5 генерация хетч, но в крайна сметка си купих ЦРХ на 04.10.2010 :)

Редактирано от fakel4e
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди да я докосна станах фен - СМЯТАЙ :hondarulez:/>

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От март 1995г след като се качих на ЦРХ 2г съм по душа:) След 14г(вече и документално) 16.01.2009г мечтания дел сол.1месец по-късно 16.02. дел сол B16A2 . 23.12.2010g CRX 2 D16A9.Фефруари 2012г CRX 2г(най-запазения екземпляр в ЕВРОПА) само документално мой (за сега) . И Декември 2012г CRX B16A1.Всички за сега са мое притежание без 1 вия дел сол на него DJ.САКО му видя сметката както беше отбелязал по горе в темата .Поздрави на всички фенове ,болни или просто каращи хонди .Нека силата на мечтите е с вас

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008 година се прибрахме от гурбет с моята приятелка.Решихме,че тя ще кара курсовете и съответно трябваше да се взима няква по малка кола(тогава карах мазда кседос).по същото време един приятел пристигна от хасково с нова придобивка-сивик 5та ген,черна с 15ки 7.5 j.очите ми истекоха.Започна се едно търсене на сивик....след обикаляне на всички салони в пловдивските околия,я намерихме в Асеновград.мръсна,прашна със спаднали гуми и доста неугледен вид,но с оригинални 14ки от делслол вти,които продадох преди 2 год.и саjелявам до ден днешен.Като седнах вътре и я запалих се чу много приятен звук и климатика веднага подкара студенко.Маслото бе6е катранено,черно,но това не ми попречи да и взема дjигера до Пловдив.тестово каране.За голямо моe очудване,колата не пушеше изобщо.В последствие колата остана за мен и продълjавам да се удивявам,колко здрави добре направени са тея сивици.напоследък залитам по е46 фацелифт комби,но тя ще е работна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше лятото на 2008, когато се качих за първи път в civic 5 хеч и си казах това е моята кола. Година по-късно вече имах парите и през май 2009 се сдобих с нея. До сега я карам и ако реша да я сменям ще е пак със civic 5 Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2006г ;) Първо едно Сивиче с Д13,след това две Д15-ки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Февруари 2009г. купих една бяла англичанка,заради надписа vtec,щото бях чувал,че тва е хубаво нещо,а и останах доволен при пробата на колата.После се оказа,че тва е 1,5 vtec-e,който няма нищо общо с vtec,но пък бях доволен от разхода на гориво.Юли 2010 купих ЕД6 с някога присаждан Д16А6 и така регистрирана.Тая,както я направих,така и я осрах.Сега ще мъчим тва купе с Б16А2,да видим докъде ще го осера и него...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам моята хонда от август 2011г.Като взех книжка първо карах стара кола на баща ми (около 6 месеца,докато посвикна).Като дойде време да я сменям много исках сивик 5-та ген.хеч,просто от малък съм си представял,че ще карам такава кола,обаче накрая си взех 6-та ген хеч 1.4-75коня и съм много доволен:lol:/> :P/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В края на 90-те като се прибирах от училище видях на паркинга зад поликлиниката в родния ми град Разград един бял сивик 4 генерация хеч. Тогава замръзнах и следващите няколко седмици я сънувах постояно. В началото на века (как звучи само :lol:/>/>/>/>/> ) в градчето се появи един оранжав CRX VT, брутална кола с брутален звук. Тогава започнах да се интересувам от тези коли, но едва през зимата на 2005 седнах зад волана на хонда, беше кончертото на вече тъст ми с D15B2 двигател. Тази кола беше нужната капка за да стана фен на хондите от 80-те и 90-те години и средата на декември 2007-ма се сдобих със сивик ек3 хеч.

А това е снимката от обявата на колата в mobile.de

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми любов 92 година .Тъкмо беше излязал новия Прелюд и го бяха изложили в магазина.В Русе имаше магазин на Хонда :)Червен,аеродинамичен..с едни страшни фарове.Стана ми мечта.Малко по-късно ме викнаха в една автокъща да погледна един сивик,който никой не поглеждаше.Скъпи били частите,имаше съединител за смяна.Някаква извънземна "двойна спринцовка"Почесъх се малко и ги оттървах от него за 1500лв,без да го пробвам.Просто включих на 1-ва ,запалих и направо в сервиза.Първата кола ,на която смених съединител без чужда помощ за 3-4часа с удоволствие. После още един за жената.После още един ,че моя през таван.Останах си фен на извънземната двойна спринцовка,макар че през годините минаха през сервиза всички Д и Б серии.Сивика излезе адски верен приятел.Вече съм на Харви,но пак си мисля за нов Сивик.И естествено 94-95 година.Не искам нов.Добрата кола не я прави годината на производство....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2003г. се зарибих от приятел и към 2004г. започнах издирването на Сивик 6-та и след 2 месеца обикаляне се отказах, така и не си познах колата. През 2008г. стартирах втори опит да си позная моята Хонда и този път се целих към Акорд. След три месеца лутане си я познах, голям зор видях докато открия приличен представител на Акорд 6-ца с F20-ка :) Къде с проблеми, къде без, но от 08.08.2008г. си е при мен :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 20.10.2012 имам дългогодишно-мечтаната Хонда, бях избрал модела, но не и двигателя. Оказа се повече от очакваното, доста повече :) D15Z6 Японче хеч :P от далечната 96' . Иначе съм фен на марката от много години повече от 10 :) Все още помня като чух за първи път една 5-ичка VTI какъв звук извади :huh: :huh: :huh: и си казах: Някой ден и аз ще карам Хонда! В последствие разбрах, че по-добро няма, поне за мен ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2009г. петък 13 февруари, като подарък за Свети Валентин :P/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По душа съм хондаджия от мига в който видях CRX на живо, а по документи - от 2005г. Тогава си взех Honda Civic Sedan 4gen, D15B2. Тази кола подпали в мен позаспалото момче, имайки в предвид че преди това карах Лада-та на баща си.. направо помислих че карам космически кораб като се качих в Civic-a. :DМного хубави спомени имам от всичките си коли. Радвам се че не съм попаднал в среда, където да ме облъчват с немски, френски, испански и тн автомобили. Но пък и никой не ме е насочвал към Honda. Сърцето ми ме поведе, а аз - след него. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналият октомври по стечение на обстоятелствата трябваше да си намеря кола за около ..... минимални пари .... Естествено търсене в мобилето. Единствената около тия разходи, 3-та ген. Сивик седан. Тотално густо по време на огледа! Барабар с паяжините от едногодишен престой и всички негативи от липса на поддръжка през това време, без дори да се кара от моя страна .....я купих. Е няма такова густо, двигателя пее, ръбове до насита, червена макар и в сто нюанса /преди пастата/ ....... с две думи густо майна! Та това е първата Хонда, която карам, но изпадах в транс при вида на Акорд 2-ра или 3-та ген седани още преди 20 години! Може да звучи малко несвързано, но говоря за моята ръбата Хонда все пак ............

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото на 2007, ако не се лъжа, един приятел си купи англичанка 1,4 90 кончета беше ми малко странна, но след като ме повози гледах като истрещял(предвид, че бях карал на бащата москвича и след това 80-ката), после я и покарах. Това беше знаех, че първата ми кола ще е Хонда. Края на 2009 тръгнах да търся икономична англичанка, ноо след като поогледах доста такива реших да погледна едно купе 5-ча. В момента в който зърнах купето вече бях решил, че ще е тя, макар, че имаше доста да се прави по ламарината я взех и до преди 2-3 месеца си я карах. около 50 000 км, не ме остави никъде, но в следствие на превъзбуда реших да я заменям за англичанка с б18...обаче май ще си се върна на купето, макар че кефа от б18 да е голям в купето ми е някак по гот :D/>

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Март 2012 г. отидох до с. Драгичево да погледна една Мазда но случайно видях червената Хонда Сивик 5 ген. и така и не стигнах до Маздата :D . От тогава съм луд фен на тема Хонда

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарибиха ме през 2010 трима хондаджий. Дотогава карах голф 3-ка печка, в края на август месец направих 2 кръгчета с пета генерация.Тогава се зарибих по хондите и в средата на септември 2010 вече си бях купил сивик пета генерация д15б2. Но за "късмет" ме блъснаха 2 дни преди националната Хонда среща 2012. Колата беше оценена на тотал, отново си купих хонда сивик шеста генерация д14а4 и съм доволен от покупката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...