Jump to content
sand0

Абе писна ми на дядовия да спасявам "пешеходци"

Recommended Posts

Ко стаа бе??? Всекидневно спасявам "пешеходци"!!Ето сега се прибирам и един олигофрен на около двадесет слиза от рейса и пресича (задната страна) в тъмното. Този олигофрен така и не разбра как щях да го отнеса.15мин след това в квартала майка дете и баща ми пресичат (не на пешеходна) все едно са бронирани.И това е всекидневие!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега... На мнение съм че правилника за движение по пътищата трябва да се знае на изуст не само от шофьорите. Днес заставам да направя десен завой и чакам пешеходеца от дясно да пресече. Той тръгва, спира по средата на пътя и почва да ме гледа като "на***но детИ майка си". Зад мен почват да свирят, от ляво пък вече идват коли, а нашия човек продължава да седи на средата на платното в очакване първо да мина аз... Такава беля могат да докарат на някой шофьор тези индивиди, че настръхвам само като си помисля. Не знам кой от кого трябва да се пази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За тези, които чакат, това са просто наплашени хора, които ги е страх да пресечат. Иначе за камикадзетата всички знаем и не се знае кога и как ще се случи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес си спирам на пешеходна пътека културно да изчакам няколко човека да преминат и една групичка от 5 пенсионера (жени и мъже) явно заедно си пресича! Стигат до края на пешеходната пътека , където пък беше спрял бакшиш , но това е друга тема и точно се каня да тръгвам и тея ми ти ходещи некролози се нареждат в индианска нишка един зад друг на пътеката и 1-вия пита нещо Шишо Бакшишо , а другите седят и не мърдат от пътя :@ :@ :@ :@

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не говоря за пешеходни пътеки но и там има извращения. Примерно пресичащи и гледащи по диагонал с гръб към мен. Ами ако и аз се заблея настрани?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Описаното до тук е доста неприятно и се случва всеки ден. В закона има и глоби за дебилите дето пресичат както им падне, но рядко се случва пешеходец да бъде глобен за подобна изява. От няколко месеца забелязвам господата с униформи и палки да дебнат след пешеходна пътека за да глобяват водачите. До сега не видях един фиш за неправилно паркиран автомобил, които пречи на видимоста и защо до сега не погнаха нито един дето пресича на 10-15 метра от пешеходната и господата полицаи. Офиса ми е точно до пешеходни пътеки в дружба, доста често се случват удари отзад и все го отнасят хора дето искат да пазят пешеходеца. Викаха ме и за свидетел на птп, една женица беше ударена от едно келешче на пешеходната. По първоначални данни се беше разминала само със счупена рака. Пазете се защото като ударите някои вие сте виновни, а пък дебилите рано или късно си намират майстора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всички пешеходни скачат на пътя все едно са безсмъртни , без да се огледат дори ...и ако недай си боже стане нещо НиЕ шоферите ще сме виновни ... Както има строги правила за нас , така трябва да има и за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То това не е истина вече колега , всички го знаем.Вчера се прибирам от работа , спирам на пешехОнда пътека да мине човек и един зад мен едвам спря буквално , че чак леко по диагонал зад мен застана.Минава човека , оня се изравнява до мен и ми ръкомаха и крещи "Кво правиш ?" Нямам нерви вече да се разправям ни с шофьори ни с пешеходци.Тия пенсионерите са изключително невнимателни и нагли пресичащи хора и особено като е тъмно са като нинджи.Не можеш да ги видиш от къде излизат , пресичат където намерят и никога не се оглеждат какво става по платното.Дано на никой никога не му се случва да удари някой !!

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами спираш да ги пуснеш, и един бакшиш който много бърза ги отнася, или спираш на две баби едната с бастун, и една слива миризлива ми минава от дясно защото много бърза за затвора. Не е ли по добре да не спра и да запиша 50лв. глоба вместо някой бързащ малоумец да прегази пешеходец :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече онемявам колко ни е слаба културата по пътищата.Няма никаква толерантност от шофьорите , не тече и капка мисъл в главите на пешеходците какво би се случило като пресичат все едно са богопомазани , тия с колелетата карат както си искат а не си дават сметка , че и те участват в движението.Отделно като някой гъзар види ХОНДА и задължително се реже все едно до него е Ферари.Много много години още няма да мръднем напред в доста насоки ако продължаваме с това мислене.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги се дава път, НО някой все недоволства отзад изпреварва те и хоп беля!Пешеходците нямат култура на пресичане, защото не ги глобяват!Кат, полиция и т.н. служби се занимават само с рекет и събиране на глоби!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз онемявам колко ни е слаба културата и възпитанието общо взето, защото не виждам колко е уважително да казваш на някого "ходещ некролог, слива миризлива, бързащ малоумец, дебилите", ами колеги, така не може, научете се да чакате, научете се да не се нервирате, дайте им знам да се махнат от шосето, ще си удължите живота и качеството му, ако живеете спокойно и приемате недостатъците на другите без да ги съдите.

 

Какви са тези обиди и нерви, за жалост не ми се вярва да сте безгрешни и да показвате такова отношение към другите не върви, никой не е безсмъртен, и с кола и без пак може да си умреш, пък ако имаш късмет и "ходещ некролог" можеш да станеш на 70-80 години и теб така да те наричат и да нямат уважение. Стига с тези бруталности!

 

Вижте в живота хубавите си неща и ги оценете и им отдавайте времето си, като псувате някой и се засичате по пътищата голям ли ви е кефа?

 

Пуснете си лека музика, огледайте се наоколо усмихнете се на деня, не е нужно във всяка минута да се беснее!

 

И променете себе си към добро, не се чудете на хората без култура, а развийте своята, все някой ще вземе пример и ще оцени поведението ви на пътя и в живота.

 

 

Евала!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога и с усмивка да им тегля една, вече до толкова съм привикнал, че няма на къде :D В държавата има правилник, пешеходни пътеки, светофари и т.н., писна ми всеки втори да е роднина с Дънкан Маклауд!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршрутките ме изкарват от релси, като спират на всяко място където им кажат. Случва се на много пъти да спират директно на пешеходната пътека, а ти се движиш с 40. Намалям и като някой мишок си кривя врата да гледам дали ще изскочи някой по пътеката, защото естествено катаджията чака отпред, а палка за скапаните маршрутки няма да видя, по-скоро за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за малко да блъсна една на бул. Малинов... светофара за колите светва челено, аз тръгвам и по едно време гледам пред капака една баба... не стига, че пресича на червено ами и вика да гледам къде да карам Публикувано изображение то бива наглост, ама нейното на нищо не прилича Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече онемявам колко ни е слаба културата по пътищата.Няма никаква толерантност от шофьорите , не тече и капка мисъл в главите на пешеходците какво би се случило като пресичат все едно са богопомазани , тия с колелетата карат както си искат а не си дават сметка , че и те участват в движението.Отделно като някой гъзар види ХОНДА и задължително се реже все едно до него е Ферари.Много много години още няма да мръднем напред в доста насоки ако продължаваме с това мислене.

Колега много ми хареса мнението ти !Аз от както си купих сивика 2003 и постоянно някакви гъзета с "бегачки" ми се форсират и искат да се дърпаме :blink: Предполагам,че тази агресия е заради надписите "СПОРТ" на праговете - дори вече мисля да ги махна,само и само да спра това безумие :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3% от пешеходците спазват правилата за движение, но 100% от тях са прави при възникване на ПТП. Това е тъжната статистика. Шофьор=виновен. Максимална глоба за пешеходец и то ако е станал причина за ПТП 50 лева, без значение минал ли е на червено. Минаване на червено на шофьор 500 лева и един месец без книжка. После ми обяснявайте за равенството пред закона!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз онемявам колко ни е слаба културата и възпитанието общо взето, защото не виждам колко е уважително да казваш на някого "ходещ некролог, слива миризлива, бързащ малоумец, дебилите", ами колеги, така не може, научете се да чакате, научете се да не се нервирате, дайте им знам да се махнат от шосето, ще си удължите живота и качеството му, ако живеете спокойно и приемате недостатъците на другите без да ги съдите.

 

Какви са тези обиди и нерви, за жалост не ми се вярва да сте безгрешни и да показвате такова отношение към другите не върви, никой не е безсмъртен, и с кола и без пак може да си умреш, пък ако имаш късмет и "ходещ некролог" можеш да станеш на 70-80 години и теб така да те наричат и да нямат уважение. Стига с тези бруталности!

 

Вижте в живота хубавите си неща и ги оценете и им отдавайте времето си, като псувате някой и се засичате по пътищата голям ли ви е кефа?

 

Пуснете си лека музика, огледайте се наоколо усмихнете се на деня, не е нужно във всяка минута да се беснее!

 

И променете себе си към добро, не се чудете на хората без култура, а развийте своята, все някой ще вземе пример и ще оцени поведението ви на пътя и в живота.

 

 

 

 

 

 

 

Ако има повече като теб колега /МИСЛЕЩИ и РАЗБИРАЩИ/ ,тази тема нямаше да я има!!!

Абсолютно си прав за всичко и не виждам, какво може да се каже още!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ежедневно изпробвам колко ми държат спирачките.... то пешеходци, мотопеди (мотористите с по-големи мотори ми се струват най-внимателните участници в движението), колела (предимно мангал на колело е почти сигурно птп)... , но това е положението. Не се нервирайте, а си гледайте кефа, пазете се, пазете и другите, спазвайте дистанция, ограничения, пазете се от дупки и си свиркайте... място за ядове няма, че файда никаква ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами спираш да ги пуснеш, и един бакшиш който много бърза ги отнася, или спираш на две баби едната с бастун, и една слива миризлива ми минава от дясно защото много бърза за затвора. Не е ли по добре да не спра и да запиша 50лв. глоба вместо някой бързащ малоумец да прегази пешеходец :angry:

Вече не спирам на пешеходна пътека, когато карам по двулентов път, БЕЗ да съм се уверил че поне 200 м. зад мен няма кола, щото докато НАПЛАШЕНИЯ се чуди да мине или не, забързания стопява посочената дистанция до две и го отнася- отляво или отдясно все едно. Малоумници сме си и това е....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз понякога не спирам на пешеходна пътека. За доброто на пешеходците го правя, а и за да не ми влезне някой в багажника .

Иначе е пълно с некадърници и на пешеходните пътеки и зад воланите... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мен ми е изтрещяло вече от овце:(( Всеки божи ден по Скобелев овцете си играят на Руска рулетка с колите!Миналата седмица една стоеше на средата на бул.,на 100 м от пеш.пътека залитна на зад и и отнесох задника с огледалото(сега и огледало тряба да правя).Нямаше къде да спра,шях да я донаритам.На старата ми Хонда един ми скочи от тротоара СТРАНИЧНО в/у предния капак на Раковска.Не пред колата а буквално:СТРАНИЧНО СКОЧИ и легна в/у двете чистачки, и ме гледа през стъклото.Карах с 5км. защото имаше яко трафик.Сязъх,с въпроса в затвора ли иска да ме вкара,отнесе 3 шамара 2 колена в корема и 1 лакът,разсвиркаха се колите и го за..х и тръгнах.От 50 ударени пешеходци,само 8-9 са на пешеходна пътека Публикувано изображение

Редактирано от adolf
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера за пореден път ... Дъжд , мокро , гадно ... Една бабушкера с 2 торби накупени от магазин от "евтините" вериги супермарките ... Малко преди него има легнали полицаи и пешаходна пътека където спирам . Е да ама бабата не е там а 200 метра по напред на едно островче между пътните платна! Спирам си на пешаходната пътека , пресичат 2-ма, а бабата стои и мисли , стои и мисли! Тръгнах като да съм се движел с 20-30 км/ч стигам на около 50 метра от нея и тя скача на платното и решава , че ще пресича. Сигурно защото валежа се усисли още и реши да не се мокри! А ми кажете от 50 метра как се спира като ти скочат в последния момент ... Е аз ще ви кажа ! Спирачки , АБС , леко ръчната и накрая напреки на пътя с предна гума подпряна на бордюра , че да не заминат борните ... Резултата ---> Бабата пресече ама аз трябва да купувам гума/и защото на въпросната подпряна гума ми се образува БАЛОН !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пешеходците наистина си мислят, че са безсмъртни поне във Варна, но пък и много малко хора забелязвам, че спират въобще на пешеходна пътека, за да пуснат хората да минат. Аз почти винаги спирам, но само ако видя, че след няма някой засилен джигит, който да ми отнесе багажника. Определено трябва да се въведат по-строги мерки и за пешеходците, а не само на водачите на автомобили. Както има една приказва на българина не му ли бръкнеш в джоба не се научава... Общо взето си е така, като ти вземат тоя месец 2 пъти по 50 лв. примерно при заплата от 500 лв. и много бързо ще се научиш да спазващ правилата.

Редактирано от v1k7or

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам направо е чудо. И в Софията в Студентски град е нещо страшно.Пресича се навсякаде където може да си представите, само не на пешеходна пътека.Не знам какво трябва да се направи за да им дойде акъл в главата на пешеходците, но по 50 кинта за неправилно пресичане ще е добре.Но като гледам пред полицайте си пресичат без пешеходни пътеки и пак нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз не говоря за пешеходни пътеки но и там има извращения. Примерно пресичащи и гледащи по диагонал с гръб към мен. Ами ако и аз се заблея настрани?

 

Точно това изречение ме ужаси! На запад всички пресичат така, защото са наясно, че този зад волана е длъжен да ги пази.

 

Мене "па ми писна на дядовия" когато съм без колата да треперя на всяка пешеходна и да се очаква да "благодаря" със знак на шофьорите, че са ми спрели. Както ми "писна на дядовия" като съм с колата и спра на някой пешеходец, който е решил да пресича някъде си, отзад да се намери някой нервак, който да почне да ми пердаши къси/дълги/къси/дълги и да бие клаксони, за това, че съм отнел 12 секунди от живота му, за да позволя на някой да мине от другата страна (дори неправилно).

 

Както ми "писна на дядовия" от фрапиращи случаи където спирам на пешеходна пътека на двулентов път с непрекъсната линия посредата и колата отзад ме заобикаля в насрещното с дълго натиснат клаксон, защото не иска да чака да минат пешеходците. Или пък да спра в дясната лента на пешеходна пътека на път с още една лента в мойта посока и докато някой седи пред моята кола на тази пешеходна пътека, колите от ляво да си се нижат без да им прави впечатление.

 

Колегата по-горе е прав - колега, карайте с по-голяма усмивка на лицето, повече спокойствие, ако карате спокойно и не се изнервяте от всяка ситуация, ще сте по-щастлив човек.

 

Нека не забравяме, че всяко продължение на тротоар също се счита за пешеходна пътека. Нека не забравяме и че ние сме тези с "дипломата" за поведение на пътя. И пешеходеца макар по закон да е длъжен да знае законите и те да изключват безразборно пресичане, той може да не го знае, той може да е дете, човек, който не е с всичкия си или просто наплашен и отвратен от културата на шофьорите човек, на който не му пука.

 

А културата е нещо глобално за нашата държава. Вие, колега твърдите, че проблема е в пешеходците, но според мен не ходите достатъчно често пеш, за да знаете другата страна на проблема.

 

Ако вие блъснете човек, където и да е, той подлежи на глоба за неправилно пресичане, вие на много по-тежка такава, включително и затвор, за несъобразена скорост и пътни условия. Макар у нас тези закони да се прилагат по-трудно, не бих искал аз (или който и да е колега с Хонда) да е този, който тества ефективността на правосъдната ни система. Най-малкото и ако удариш някой въпросен "некролог" ще ти тежи на съвестта завинаги.

 

Хора, които не гледат и минават по пътя, дори под него да има подлез, наблизо да има пешеходна пътека и тн, винаги ще има. Дори всеки видян да бъде глобяван от полицията, пак ще има. Само ние можем да внимаваме да не си късаме нервите като ни се случи.

 

Сязъх,с въпроса в затвора ли иска да ме вкара,отнесе 3 шамара 2 колена в корема и 1 лакът,разсвиркаха се колите и го за..х и тръгнах.

 

Евала. Човек, който се оплаква от НЕСПАЗВАНЕ НА ЗАКОНА, разказва как подхожда към проблема с: 3 шамара, 2 колена в корема и 1 лакът. Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега d.pavlovq , точно некролози са тези които пресичат като за последно.Колкото и да си изперкал на тази възраст поне е редно да се огледаш ама то едно време освен каруци и магарета друго е нямало , съвсем нормално.Ето пример от преди 5 мин.Пия си кафето на прозореца , навън вали а на улицата една баба с чадър ходи в центъра на улицата а зад нея 2 коли и въобще не и пука.Така мина 20 метра докато се качи на тротоара.Хората зад нея нито свирнаха нито нищо а просто я изчакаха , няма какво друго да направят.После ми обяснявай , особено ако бързаш за някаде колко трябва да си спокоен като имаш по 5 такива ненормалници всеки ден.Veseliq , на запад всички пресичат така на пешеходни пътеки а не където им падне.Даже при едно от ходенията в чужбина с приятели единият отнесе глоба от 20 евро за пресичане на НЕ пешеходна пътека.Те чужденците не ядат доматите с колците.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3% от пешеходците спазват правилата за движение, но 100% от тях са прави при възникване на ПТП. Това е тъжната статистика. Шофьор=виновен. Максимална глоба за пешеходец и то ако е станал причина за ПТП 50 лева, без значение минал ли е на червено. Минаване на червено на шофьор 500 лева и един месец без книжка. После ми обяснявайте за равенството пред закона!

Има разлика. Пресичайки неправилно рискуваш най-вече себе си (знам, че има изключения в това и можеш да създадеш ситуация за по-тежко ПТП). Шофьора от своя страна има издаден документ, че е минал обучение, в което са му показани рисковете и че със сигурност знае, че не трябва да минава на червено. Минавайки на червено ти рискуваш освен своя живот, така и този на много други, напълно съзнавайки последствията. Навсякъде, във всяка цивилизована държава глобите за шофьорите надхвърлят в много пъти тези за пешеходците и навсякъде, глобите за пешеходците не се прилагат винаги. И в Германия и в Щатите можеш като пич да си пресечеш по средата на нищото и да те види полиция и да си затвори очите (може и да те глобят). Ако те глоби, това ще е мъничко нарушение на фона на това, което биха направили ако минеш на червено.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво ше кажете за следната случка, карам с 40-50, пред мен пешеходна пътека, виждам един колоездач каращ по пътното платно който приближавам и на по-малко от 20м от пътеката тоя в последния момент завърта кормилото на колелото и пресича на пряко пред мен на пешеходната пътека, следват бясни спирачки и натиснах клаксона, тоя спря, хвърли колелото, и почна да псува и налита на бой. Що за култура? След тази случка откровено ми се прииска вместо спирачките да бях натиснал газта. Пешеходците напоследък наистина се смятат за безсмъртни, а тези с велосипедите може би са и по-зле...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като промениха и закона и санкциите и направих още по сурови наказанията спрямо водачит, верваит пешеходците ще тръгнат като хуни. Те не се пазят разчитат ние да ги пазим, тва го казвам имаики предвид че повечето си мислят че в пешеходната пътека законите на физиката отиват в друго измерение. Върви овцата с слушалки в ушите ама бързо върви по тротоара, следва булевард с 3 ленти в посока, нито поглежда в ляво идва ли кола ни нищо, както си върви така си продължава и по пътеката,(аз я виждам от далече и виждам и намерението и хич да не погледне и се оглеждам около мен кво става с коли ) аз правя опит да се престроя в ляво за да запуша засилилят се бакшиш в лявата лента, които съответно веднага ме заобикаля в дясно и тогава вижда кво го чака, естествено бързата походка на овцата вече я е довола в моята лента в която аз почти съм спрял, но в дясната лента бакшиша оставя само дълга диря гуми по белите полета на пътеката, псува и продължава. Та сега с новите санкци вече ще се чувстват като безсмъртни, и ние въпреки физичните закони сме длъжни да сме спрели. С това не оправдавам шофьорите, щото покраи нас има 3 детски градини и всеки ден виждам как маики с колички чакат по 2-3 минути някои да им спре, а ако тръгнат да пресичат глупендърите правят всичко възможно тактично да ги заобиколят но да не спрат. така че говеда има и от двете страни на барикадата, аз също не съм от наи примирните да спирам на всяка пътека, спирам по усмотрение, но не отнемам предимство ако човека е тръгнал, но ако си седи кротко на тротоара и се чуди да мине ли или не няма да го каня с хляб и сол я. Мисля че пешеходците като уязвима страна ясно трябва да показват намеренията си спрямо пътното платно и обстановката в него. Като пешеходец винаги съм се съобразявал кога да тръгна, хем на мен да ми е лесно хем да не създавам предпоставка за усложняване на движението и обстановката за водачите на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

" На запад всички пресичат така, защото са наясно, че този зад волана е длъжен да ги пази.Мене "па ми писна на дядовия" когато съм без колата да треперя на всяка пешеходна и да се очаква да "благодаря" със знак на шофьорите, че са ми спрели. Както ми "писна на дядовия" като съм с колата и спра на някой пешеходец, който е решил да пресича някъде си, отзад да се намери някой нервак, който да почне да ми пердаши къси/дълги/къси/дълги и да бие клаксони, за това, че съм отнел 12 секунди от живота му, за да позволя на някой да мине от другата страна (дори неправилно)." Много ми хареса този пост и си личи, че е истински човек. Възхищавам се и се дивя, че все още има останали такива хора, които подхождат по този начин. Нас ни е завладяла сериозна апатия към доброто и към другите /освен към собствените ни най най близки ама и там е като по- задължение./ Няма такова освирепяване брат, да се мачкаме, "...давай, давай, бързай, бутай се, ако не го правиш си ебати будалата заспала, глей ся как са кара, газ, газ, майка ви да е.... некадърници..."- обикновено към абсолютно всички. "Ами да то така тряа времето е пари, пари, закъснявам, давай, динамика, давай, успявам така, бързам, /да прецакам/, щото някой ще ме превари. Времето е пари..." Голям праз, това важи най- често за "успялата", средна класа в големите градове, дето ще се премаже да бърза и да си съсипва нервите и от там живота, за някоя хилядарка повече от шефа... От там идва всичките ни проблеми, все бързаме и към това допълнение високите цени на горивата, които засилват чувството ни на загуба, заради 15- те секунди докато чакаме да пресече пешеходеца. Да, колкото и да е жалко и това е част от проблема... Винаги очите са ми на 4, и когато минавам покрай спирка със спрял автобус и покрай подлез и т.н. и да се ядосваме и навиваме/което с финес правим/, няма да променим нищо, както колегата Veseliq спомена, ние сме хората с "диплома" за водачи на МПС, което по презумпция значи че си виновен ако отнесеш /било "дъртофел", било "некролог", било "заспа с телефон на ушите".../

Редактирано от junker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука на приказки сме ясни, ама дали и на пътя сте толкова примерни и на мравката път правите? Дълбоко се съмнявам. Както и да е... Повярвайте ми и докторантура да имате вместо "диплома", някой като е решил да ви се качи на капака - спасение няма! Както Al_Capone обича да казва: "Не всичко е черно и бяло, има си и малко сиво". Вие по default приемате че винаги шофьора е виновен. Е да ама не... Тук не говорим за пешеходни пътеки и продължения на тротоари, а за следното: Карам по главна улица с 4 ленти (като разбира се двете крайни са паркоместа) и изжеднъж измежду 2 паркирани коли ми скача едно девойче без да погледне. 50 метра по-нагоре и по-надолу има 2 светофара с пешеходни пътеки. Изводите кой крив и кой прав оставям на хората с дипломите. Аз до сега за глобен пешеходец за неправилно пресичане не съм чувал, а вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за забляването, бързането и недоглеждането важи и за пешеходците Трънчо. Сентенциите ми важат и за тях, защото и те гледат да насмагат в забързания живот, но накрая ти си с колата, ти си с 1 тон желязо на пътя и не знам дали по "подразбиране" във форума със съмишленици ти си прав, сив или бял, но в съда е само бяло и черно. Там няма малко виновен. Нека препатили да кажат, но аз съм почти убеден, че дори ти и невинен /бял/, а оня метналия ти се /черния с телесните повреди/, ти си бил длъжен да предвидиш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре братле, как да предвидя в горната ситуация, че девойката ще ми скочи от нищото. За късмет бях с 30 на свободна (и пак на милиметри спрях). Не ми се мисли иначе... Точно за това говорим, че винаги шофьора е виновен и по-скоро той трябва да се пази от такива психопати дето не им се живее явно. Това е и голям пропуск в закона според мен. Никакъв контрол и глоби за пешеходците. И като стане нещо, винаги "дипломирания" го отнася без много много да се задълбава кой е виновен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... Аз до сега за глобен пешеходец за неправилно пресичане не съм чувал, а вие? Трънчо само да ти кажа, че баща ми преди няколко месеца го глобиха като пешак :) Фиш, община и нещата се оправят.Много агресия бе пичове. По кротко и както вече няколко човека казаха няма място за нерви особено затова!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Бургас вече повече от два месеца има акция за глобяване на пешеходци. Пред мен го отнесе една овца, която въпреки знаците на полицая и свирката му най-спокойно си пресече на 20м от пешеходната пътека. Точно пред него. :lol: Съвсем друг е въпросът, че местоположението на някои пешеходни пътеки са такива, че са по-опасни за пешеходците, отколкото необозначените. Да не говорим, че при нас на една отсечка от 200м има 3 пътеки през 50м???Колкото до замаените овце - жена с телефон, слушалки в ушите, повече от една в оживен разговор са задължителна беля за шофьорите! Веднага след тях се нареждат пенсионерите от двата пола - ти спираш на пешеходната пътека, махаш с ръка, светиш, бибиткаш в краен случай, а те въобще не реагират. Даже някой ми махат да минавам преди тях. Последният път се случи зад мен да има кола на КАТ. Как да минеш преди пешеходеца? Чаках го доста време да се накани да тръгне, като подчертавам, че не беше трудно подвижен.

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вие по default приемате че винаги шофьора е виновен. Е да ама не... Тук не говорим за пешеходни пътеки и продължения на тротоари, а за следното: Карам по главна улица с 4 ленти (като разбира се двете крайни са паркоместа) и изжеднъж измежду 2 паркирани коли ми скача едно девойче без да погледне. 50 метра по-нагоре и по-надолу има 2 светофара с пешеходни пътеки. Изводите кой крив и кой прав оставям на хората с дипломите.

За това градското ограничение е 50км/ч, което ти дава разумно време за реакция в подобна ситуация. Разбира се, че момичето не е право да пресича по средата на нищото, особено без да се огледа, особено в близост на пешеходна пътека. Никой никъде не е твърдял, че е ОК да ги има тези хора - на мен също са ми интересни как може да са като мухи без глави и се старая, когато съм пеш никога да не правя това, което ме дразни у другите...Но кажи ми, ако я блъснеш, какви ще са последствията за теб? Ако не си карал по ограничението и не си спазил всичко, което се очаква от теб, съвестта ти ще те остави ли да спиш ако знаеш, че си й строшил краката или недай си боже по-лошо? И кара ли те да се чувстваш по-добре като плюеш по тези хора във форума?

Точно за това говорим, че винаги шофьора е виновен и по-скоро той трябва да се пази от такива психопати дето не им се живее явно. Това е и голям пропуск в закона според мен.

Този "пропуск" е в основата на правилата за движение във всяка развита държава. Знаеш ли защо? Защото ако имаше хиляди правила оневиняващи шофьора при различни ситуации, щяхме да си играеме на Кармагедон, все едно сме с блъскащи се колички. Принципно в България, дори да убиеш човек, ако не е било на пешеходна пътека и спирачния ти път не предполага каране с висока скорост и не си избягал от произшествието, а си помогнал, е почти задължително да се разминеш с условна присъда. Но съвестта ти вероятно ще бъде завинаги наранена...Сега на всеки може да се случи да кара съобразено с условията, спокойно, бавно и наистина някой луд да изтича и да му скочи на капака. За това има и органи, които да преценят кой прав кой крив. Наистина можеш да се окажеш в кофти ситуация, без да си виновен, имайки малко лош късмет. И никога не ти го пожелавам. Но ако не си пазиш собственото спокойствие и се впрягаш за всичко, което е извън твоя контрол, няма да си запазиш нервите дълго. Вярвай ми, ще живееш по-щастливо ако решаваш подобни сутации с усмивка. Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре братле, как да предвидя в горната ситуация, че девойката ще ми скочи от нищото.

Не се сърди приятелю, съгласен съм до голяма степен с теб, но не ни помага да ги плюем... Да признавам си, не винаги правя път на мравката. Последно окачих буквално- след дълъг ден на волана, в абсолютен мрак, в дъжд, двама роми решиха да пресичат. Гаджето много нажежи обстановката с полу-вик "Пресичат, пресичат", ма то жена, колко му е да прецени, че те щяха да ме изчакат... Обезумях направо без дъх останах, ама то си е и страшно от нищото почти пред теб, няма 30 няма 50 метра, не повече от 15м. Ма така не бях псувал никога, та камо ли пред нея :) От целия шоферлък който имам ме е страх до лудост от две неща:1. Колкото и да е странно да не ми се метне някой, от някъде където не мога да предвидя.2. На завой някой преуспял дебил с Х5 Х6 Q7 или Каен да не ме отнесе в насрещното, изпреварвайки неправилно. И в двата случая няма да се имам за виновен но.... Поздрав и дано тази дискусия ни напарви по добри
Редактирано от junker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако съм спазил всичко и ме окошарят? Ако бях с 40 а не с 30 щях да я забера доволно тази девойка. И какво се получава? Хем съм спазил закона, хем аз виновен. Ами извинявай ама като си безотговорен на пътя, било то с или без кола, ще си понесеш последствията макар и фатални. И съвестта ми никога няма да е чиста ако се случи такова нещо, дори да НЕ съм виновен! За въпросът ти как се чувствам - Супер съм, мерси че попита. Дискутираме дадена тема просто. Ако искаш да спра да пиша във форума? :D За пропуска не съм съгласен че го има навсякъде. В нормалните държави има глоби и за пешеходци и за шофьори. Hamann направо ме изненада като спомена че са глобили баща му. Но вярвам че това е рядък, единичен случай. Апък дано не съм прав за последното и да почнат да им бъркат в джобовете, защото както каза някой по-рано в темата - това е начина да научиш българина.П.П: junker , точно от тези 2 неща и аз се страхувам. Само че с рзменено степенуване. Още помня какво направи Ставийски и каква кола точно помля... Направо настръхвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...