Jump to content
Еди Ведър

Изнервен шофьор преби друг пред семейството му на магистрала "Тракия"

Recommended Posts

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невярвам да е някои колега от форума.Но това е ужасно,нека се замислим над ситуацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тва е гадния бг.манталитет,които всеки ден ни напомня що е тва зло нещо българин да се наричаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям шофьора, нали кара хонда :DРеално не е ясно защо го е набил, имаме една гледна точка по въпроса, тоя му е отвърнал на жестовете и оня нещо не е бил в настроение и го е сбил, не е правилно, дано човека да е добре, обаче не е мястото на пътя да се дуят хората, трябвало е да си кара спокойно и да не обръща внимание на жестовете на бияча си. И са и двамата в нарушение, така между боя и двамата са карали с над 130км...държа да го отбележа само, че никога не се взима под внимание.

  • Надолу 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя на човека защо изобщо е спрял?... Голяма грешка.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Към статията има снимки, колегата му е препречил пътя, то вярно, че е можел да си даде заден и да избяга или изобщо да не му отваря прозорци, не би трябвало да очаква да му е някой съученик от гимназията :D**Явно единствената му реакция е да снима, за да покаже новината в снимки :D*Силно се надявам да се обръща така индивидуално внимание и на обикновенните хора нежурналисти и политици...и да се разглеждат случаите им в такава цялост.

Редактирано от d.pavlovq
  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кара CRV, е и? Не го извинявам, срам ме е...Не е трудно да намалиш скоростта за малко и после пак да ускориш с тази кола.Случил е на журналист, а не на юрист.Миналата година една от юристите ни , в София - за счупено огледало, изкривена врата и псувни+закани вкара подобен изнервен за 24 ч. на топло и го осъди по бърза процедура.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя на човека защо изобщо е спрял?... Голяма грешка.

...спрял е защото не е очаквал подобна реакция не е нормално да набиеш човек за подобно нещо ....просто отваратително е :dunno:
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

НЕ е сигурно ,този които е писал статията дали просто е жестикулирал вътре или е показал някои неприлични знаци, но дори ида има нещо подобно В никакъв случаи нетолерирам ..това селско изпълнение !!.

Редактирано от K1r1L
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееехххх,подобни просташки изпълнения биха намалели драстично ако се разреши свободната продажба на оръжие.Е, в първите две седмици ще се увеличи работата на погребалните агенции,но после нещата ще си дойдат на място,вЕрвайте ми.Аман от комплексирани психопати по пътищата. :angry:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абее, и на мен ми се е искало да пребия някои селяци които ме засичат по магистралата или не знаят как да карат в града, но никога не съм си позволявал толкова агресивно поведение. По принцип в другите държави си има крайна лява лента за най-бързите(160-280км) и там трябва да си луд за да караш с по-малка скорост, но при нашите пътни условия да караш с над 160 си е направо опасно: първо заради пътищата ни, и второ заради бавноизпреварващите хорица с 80-90 км/ч.Предполагам знаете колко време отнема за да се спре от 180км/ч - до 90км/ч, а при евнтуална катастрофа винаги е виновен този отзад..Както и да е. Не оправдавам постъпката на шофьора с CRV-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случката има провокация, явна или не!И как ще го накара да спре, не мога да разбера, явно си е търсил белята.Имам две такива случки:На "Сливница" един ме засече, едва овладях колата по мокрия асфалт,а карах с около 50км/ч.Чух как хлапето си удари главата в стъклото и се разрева, полудях.Не посегнах на човека, но счупих огледалото и ритах вратата няколко пъти яко, за да не излезе.Вторият път с брат ми ни засече един с баба алфаи след няколко разменени реплики шофера извади пистолет.Само го показа!Истински беше :o Е вече не слизаме и не се разправяме за нищо на света.Даже и път им даваме,да си трошат главите сами. ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам как се спира от 180 на 90 км/ч - магистрала ; мислиш, гледаш, реагираш, псу..., ускоряваш.В града много пъти съм искала да реагирам така( като примера)..,слава богу си знам..Мнението по-горе не е заяждане, а възможен вариант. Журналите търсят сензацията и я намират, явно. Думата ми е, че това , освен просташко е и наказуемо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този с Хондата сега да го ш...т без вазелин и да му е гот,аман от пишман шофьори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който кара над 140км/ч. по магистралата си е нарушение и не виждам какво се дърви на другите хора.Възмутително е!Можеш да караш и кола с 300+к.с. и пак да си спазваш законите. Ако все пак си решил да я настъпиш да си направиш кефа,добре,но защо трябва да си мислиш че всички трябва да спрат по и отбият по магистралата.Намаляш,изчакваш културно и пак настъпваш,ако нямаш хубави спирачки по-добре не пробвай!Мен също са ме застигали разни возила за по няколко стотин хиляди с над 200.Еми сори,ама пътя не е само техен!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееехххх,подобни просташки изпълнения биха намалели драстично ако се разреши свободната продажба на оръжие.

Мислиш ли сериозно, че ще се оправят така нещата ? .. :huh: Най много да намалеят битите за засичане, а да се увеличат зазтреляните .. :D Много ми е интересно, как вземате страна, без да има информащия за случилото се и на двете страни ..Как така докато си "изпреварваш" спокойно и изведнъж засилената кола отзад изскача като от нищото .. :) Да ти кажа ли как, като изобщо не си погледнеш огледалото, а тръгнеш да изпреварваш и то без ляв мигач, защото никъде не е споменат .. Виж за десният е споменал, че го е включил, когато човека му присветнал ..Но ти лично, ако присвяткаш на някой който ти е заел лентата за изпреварване не с ляв а с десен мигач, как би го възприел ? Аз го тълкувам така : таковай си майката, ако много бързаш изпреварвай през банкета .. :lol:Та не е хубаво да заемаме крайни позиции при такива случки, защото нещата не винаги стоят така, какно ги е описал единия участник ..Интересно защо, но мен за 28 г. зад волана, никой не ме е спирал за да ме бие .. :) ама аз съм голям хитър :D като видя засилена кола отзад, знам че ще мине покрай мен само за секунда- две и чак тогава изпреварвам ..
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и продължението:http://news.data.bg/2/bulgaria/336781/Има и номера на Хондата: СА 54 69 МА - някои да си я познава?Според мен обаче на журналистчето не му е чиста работата. Уж кара кола за тест, както се разбра във вчерашната статия, пък жена му и детето му в колата. А и така описана случката не ми се вярва да предизвика чак такава агресия - според мен има и нещо друго което от "солидарност" и в търсене на сензация колегите му журналисти премълчават. Не стига че е поръчкова пресата в БГ ами и все гледат да се изкарат жертви и светци-мъченици. Интересно наистина защо не се е опитал да избегне изобщо конфликта потърпевшия - можеше да даде назад и да се отдалечи, като го е видял че слиза и тръгва към колата му афектиран, или просто след като е видял че слиза да тръгне. Поне е било на магистрала - имало е място.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе подобни показания намекващи, че не му бил показвал среден пръст, че не го е псувал, че се държал културно и т.н., а онзи е спрял и нервиран му се е нахвърлил въобще не се връзват.................... Аз също лесно се паля и изкачам от колата ама го правя като някой нагъл тип си мисли, че може да си развява средния пръст или да говори за майка ми, при положение че той е в нарушение....В такива моменти не се сдържам и превключвам, но без причина и без неприлични жестове от страна на шофьора отсреща аз да слезна за да се разправям с някой....е от това не виждам смисъл и логика. Според мене пострадалия е провокирал ситуацията с нещо много повече от това че е бил в лентата на летящото CRV, но и не мисля че може да коментираме нещата, като хора които въобще не сме запознати със ситуацията - ето защо в случая не оправдавам никой!П.С> "Голям" журналист е този, щом пише "хондата" с малка буква........Поздрави и карайте разумно и културно! ;)

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да е причината, саморазправата не е начин за решаване на проблеми.п.п. Граматиката не е силната ми страна, но май е прав журналиста.Хонда - хондаТА, Япония - японСКА. Не е ли така?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, как вземате страна, без да има информащия за случилото се и на двете страни .....

А ти защо взимаш страна, без да има информация?!?Няма извинение за подобна постъпка и не мога да ви разбера вас, които искате да го оправдаете, защото е HONDA ?!? Що за простотия?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оправдавам никои. За себе си поне мога да кажа, че по скоро коментирам начина по които е представена "новината" (ако може да се нарече така). Просто нещата не се връзват. Пресата - малко по обективно, че и вие сте като бакшишите - един да се оака и скачате всичките! Иначе тоя "бияч", независимо дали кара Хонда, Запорожец или Бентли трябва да си понесе последствията. Аргумента че, видиш ли, защото колата се водела на фирма и не се знаело кои я е шофирал също е крайно несериозен. Полицията да вземе да си свърши работата поне веднъж, а не да се крият като мишки, и само пред обикновените хора да се показват колко са страшни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегата ZaRRic ме е преварил, но "Още ми е трудно да осъзная, че станалото е истина. Прибирах се в София със семейството си. Часът беше малко преди два следобед /Вторник 1- ви МайПОРЕДИЦА от почивни дни/ трафикът беше сравнително спокоен." Първо да попитам така ли редакторите на в Дневник правят тест драйв? Откриха нова линия в тази дейност- абсолютно близко до реалното използване на автомобила- уикенда със семейството, децата, кола с пълен резервоар- едва ли ще я върнеш с пълен това да не е RENT- A- CAR... Симбиоза по български, дай така да ти тестват колата, пък едва ли ще пишат лошо за нея... Пък модела на М е по добър на Х, щото ми го дадоха да пренеса малко буркани от село. :) Това се нарича по два начина- изнудване/корупция в частня сектор и злоупотреба със служебно положение в публичния. И тоя ще ми говори за български манталитет... Точно днес и мен ме засече циментовоз- без мигач тръгна да изпреварва негов колега, докато аз чинно си бях дал моя и вече изпреварвах. Дори не ми мина през ума да бия никого... случва се...

Редактирано от junker
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже познавам подобен журналист само да обесня че, тестдрайв правят седмица или дори месец като използват колата ежедневно и после се пише статия .няма ограниния за какво се ползва и как все пак се изисква обективно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да попитам така ли редакторите на в Дневник правят тест драйв? Откриха нова линия в тази дейност- абсолютно близко до реалното използване на автомобила- уикенда със семейството, децата, кола с пълен резервоар- едва ли ще я върнеш с пълен това да не е RENT- A- CAR... Симбиоза по български, дай така да ти тестват колата, пък едва ли ще пишат лошо за нея... Пък модела на М е по добър на Х, щото ми го дадоха да пренеса малко буркани от село. :) Това се нарича по два начина- изнудване/корупция в частня сектор и злоупотреба със служебно положение в публичния. И тоя ще ми говори за български манталитет...

... ти сериозно ли?!Все по-често се питам, защо чета и пиша в този форум... :sick:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е някъде около счупеното огледало за задно виждане. Явно историята не е точно както я разказва журналистчето. Обаче съм категорично за това да окошарят бияча поне за половин година да му дойде акъла. Вече откъде ще му го сипят - може и от отзад.:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти защо взимаш страна, без да има информация?!?Няма извинение за подобна постъпка и не мога да ви разбера вас, които искате да го оправдаете, защото е HONDA ?!? Що за простотия?!

Изобщо не вземам страна, не ме разбирай погрешно, просто казвам че не винаги нещата са така, както твърди едната страна и давам пример за най често срещаната черта на Българина, да прецака някой, а после само другият да е виновен .. :) Нека си понесе другият наказанието за постъпката, не го оправдавам, ама пък чак да раздаваме пистолети на журналистите, някак си не е хуманно .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя работата почна да се прояснява. Кой ще се ядоса чак толкова, че да бие, освен ако не са го засекли здраво. Ама е трябвало само да му счупи огледалото на журналиста-явно не му трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тая случка на магистралата, човек може да си извади много изводи. Ако всички застанем на страната на "журналиста" от това би следвало, че на магистралите ще започнат да си изпреварват от средна в лява лента, когато си поискат. Според мен джипа е засечен неправилно от тестовия автомобил.Трябва преди да се изпревари да се погледне в лявото огледало, и после да се предприема маневрата. Ами ако засечения автомобил не би могъл да спре навреме за да избегне удар, какво става- ПТП с неясен изход. Тогава кой щеше да е виновен, тоя който не гледа в огледалото си (вече счупено, сега се сещам защо точно то е било обект на насилие) или тоя който кара по правилата в лява лента с предимство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, извинете ме, че разводнявам темата, но...

Вече не съм наясно за правото на дясностоящия по новите закони и правилници.

Кога, къде и за кого важи?

За мен дясностоящият ( ако няма знаци ) е винаги с предимство - дори при включване в трафик или пешеходци.

Но май вече не е така. Извинете ме за въпроса, но листовките го изкарах много отдавна.:)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дясностоящ е термин , който определя предимство в нерегулирано кръстовище или при едновременна маневра на две успоредно движещи се МПС-та.Но това не значи че ако се засилиш и блъснеш някого в дясната врата, то автоматично си невинен защото му идваш отдясно.Тук става дума за отнето предимство.Всеки си има лента, един от двамата решава да я смени и отнема предимството на застигащия го отзад.Отнемане на предимство е тогава, когато заради твоите действия се налага на МПС-то с предимство да смени скоростта или посоката си.Тук няма нищо общо кой е от дясно и кой от ляво.Но както казах, и двамата са виновни най-малкото че са с превишена скорост.След това идва отнемането на предимство и т.н.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже познавам подобен журналист само да обесня че, тестдрайв правят седмица или дори месец като използват колата ежедневно и после се пише статия .няма ограниния за какво се ползва и как все пак се изисква обективно мнение.

Благодаря за инфото, просто ми се стори нередно, човек не може да разбира от всичко, останал съм с впечатление че тест драйв се прави на полигон. A затова е форума за да се учим Chavdu, който пита е глупав пет минути, който не цял живот, благодаря на колегата, а това кой къде чете и си прекарва времето е негова си работа. Сега по темата, кои е крив и кой прав в случая ще каже съда, като в случая са налице данни за извършено ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, квалифицирано в Наказателния кодекс и се въртим около лека телесна повреда, що се касае по заключението на лекаря, независимо кой какви правила е нарушил в Закона за движение по пътищата. Всичко вече е в ръцете на съда. Поздрави на всички и ще се радвам да се видим в Сливен на драг-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Уау... Срам за марката и срам за обществото ни. Част от лошото име на България е заради такива диви маймуни като тоя. Дано да го осъдят максималното за това, което е направил... Щях да кажа, че обикновено нови японски коли се карат от хора с над средното интелектуално ниво, но видях, че CR-V-то е фирмено. А това не е изолиран случай. По-лошото е, че човек, който е готов да излезе на бой след като си му УБИЛ ПРЕВИШЕНАТА СКОРОСТ, не знаеш дали няма и оръжие, дали не е ненормален, въобще нямаш идея с що за мафиот си имаш работа след като има това безумно поведение и самочувствие над закона.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-нагоре прочетох въпроси как е възможно някой да те накара да спреш. Станах свидетел на почти същата случка на Ботевградско след Долни Богров. Карам си аз в лявата лента и отзад виждам Пежо 406 купе как прави слалом между колите. След като замалко не ме удари, докато минаваше посредата между мен и колата отдясно :blink: намали и започна да кара до някво старо БМВ 5ца. Явно този с 5цата нещо е бил съгрешил, защото Пежото почна да му сече пътя и да го кара да намали. Почуствах се се едно съм в Русия ебаси. Та след 20 секунди каране с 10км/ч пред цялата колона и ебати извиняването на момчето с БМВ-то киртака с пежото си отпраши напред. Аз бях първата кола зад тях, ама смея ли да му свирна, ще дойде и мене да ме бие :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро само срам за България, не за марката. Това може да се случи и с БМВ, Мерцедес, Тойота, Нисан, Рено и т.н. - Пак ще е кофти ,защото е станало в България.Тука е напълно нормално, ежедневие си е даже. Караш си колата из града ,задминаваш някой (или той теб) и го виждаш как нещо си говори в колата (въпреки, че е сам) - то се подразбира какво иска да ти каже. А ако му покажеш някой пръст може още по-зле да стане.Иначе преди 2 години някъде, на едно кръстовище до общината във Варна бях станал свидетел на едно спречкване (слава богу не се стигна до бой). Един човек си стоеше на кръстовището и чакаше да светне зелено за да потегли ,но по едно време зад него се появи някакъв друг темерут ,който при спирането зад въпросният човек започна да му свири с клаксона настоятелно и продължително и си го псуваше доста солидно. Какво е искал - и аз не разбрах (предполагам е помислил ,че на червено се минава). Човекът от първата кола слезе, само като видях, че този от първата кола е с размерите на самия си автомобил ,а оня отзад 30 кг. с чорапите ми стана ясно, че няма да е красива гледка. Крещяха си, ръкомахаха си и накрая гаджето/жената на единия излезе от автомобила и отиде да ги разтървава, и което беше причината предполагам да не се стигне до бой.Извода: В България ,когато ти си агресивен с другия, и той ще е агресивен с теб.Не защитавам бияча от нашата история, но въпросният репортер със сигурност си го е заслужил. На дали някой ще тръгне да го бие, ей така, за разнообразие. И там е имало пръсти, думи и т.н. Колкото единия е имал вина, толкова и другия.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не защитавам бияча от нашата история, но въпросният репортер със сигурност си го е заслужил. На дали някой ще тръгне да го бие, ей така, за разнообразие. И там е имало пръсти, думи и т.н. Колкото единия е имал вина, толкова и другия.

Извинявай, ама с това не мога да се съглася. Нито с една дума. Има си закони. Ако ти покажа среден пръст по закон можеш да ми отвърнеш със същото. Ако те напсувам, можеш да ми отвърнеш със същото. Ако те ударя, можеш да ми отвърнеш със същото. Но ако ти убия скоростта, ти нямаш право:1) да правиш каквото и да е на пътя, с което да ме притесниш и да създадеш ситуация за ПТП 2) да ме караш да отбия от пътя, да застрашаваш личната ми сигурност3) да ме удряш или да нанасяш щети на собствеността ми и тнКак так вината е еднаква?! Това е толкова безумно твърдение, че дори не знам да се смея ли или да ти търся точните клаузи в закона, които е нарушил единия участник и тези, които е нарушил другия? Все едно да кажеш, че като наречеш някой "нещастник" в задръстването, че ти е взел предимството е нормално той да излезе да ти хвърли един бой или да те застреля - предизвикал си го, заслужил си го? Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя случай нещо много се раздуха, по всички възможни медии и форуми! И то само за заради това, че единия участник в конфликта е журналист, а такива случки има всеки ден -но не всеки е журналист! За мен лично, единия нарушител /журналиста/ каращ с 140км. предприема маневра като създава предпоставка за ПТП! Другия нарушител каращ с 180км. /кой и с какво е установил тази скорост/ го е спрял да му "обясни на практика" какво е направил! В крайна сметка Съда ще обясни на втория нарушител на практика и теория, че той не може да обяснява "на практика" на първия нарушител! И това е ,живота продължава и подобните случки също-за жалост!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога, ама никога не прекратявам изпреварване от лявата лента, когато се движа с максимално позволените 130км/ч, пък който и колкото ще да святка отзад. Кой нарушава ЗДП от нас двамата? Този отзад. Дреме ми с каква кола е :thumbs2: А по темата - струва ми се, че журналистът не казва цялата истина. Или не се е движил както описва, или е проявил неуместна проява на мъжество, или не е било като да няма начин да не спре.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за това за неправилно престрояване трябва да има отнемане на книжка и затвор даже!!!1вия не е гледал в огледалата или е на принципа"гледам 1път и понеже е 130 ограничението, а той е далеч, няма да го засека. Обаче се гледа 2пъти в огледалото. При замисъла и при самото престрояване. Целта е да предцениш на задното МПС скоростта. От такива като първия и аз откачам. В такава ситуация за 1 среден пръст или обасняване и аз бих го спрял. И не огледалото- него ще го потроша. Колата не е виновна, че я кара някой, учен от Стиви Уондър...Аман от олигофрени. Често ме засичат. На година поне по 2 пъти спирам и ме спират. Ама за 50 хил среден пробег си е нормално. Ако ме засекът и ми кимне или ми чукне с аварийни мигачи ми минава. Всеки бърка. Обаче да ме засече, пък и да ме псува няма как да стане. Ония ден някакво келешче с баварец се разправяхме. Ония гупак ме засича и после ме псува. Е за малко да хване дерето. Видях го как смени 3 цвята на лицето от страх, скарах му се и продължих. Единствения начин да не избухвам е, ако колата има стикер за "млад шофьор". и съм бил новобранец. п.п. Не оправдавам 2рия, ама първия си го е заслужил. п.п.2 Марката кола няма значение. Има значение колко можеш да караш. Ако си забравил как се прави- има си опреснителни курсове, приятели да ти помагат или градски транспорт. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...