Jump to content
Ivo Myankov

нормално ли е със 130 на 5та скорост с 4000 оборота

Recommended Posts

Колата е 5та Сивик хеч с Д16з6. Сложих и газов инжекцион и тъкмо го тествам из БГ. Имам и интей Reactive.Та разход градско ми дава средно 10-11/100, горе долу както и на бензин. ( това за Варна )Но карам си по магистралата с 130 и гледам оборотите заковали на 4000. Даде ми разход 13/100. Бях включил и климатик и като цяло нямаше много настъпване, но се случваше да поизбреварвам все някой.Та нормални ли са 4000 оборота за 125-130 км/ч. И от какво ми идва по-големия разход на извънградско от колкото на градско.Може ли да е от спортния въздушен филтър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята D16Z9, която уж е със същата кутия е на 160 при 4500 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високия разход може да е от неправилно монтиран изпарител,също така провери нивото на охладителна течност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D13-ката е също на 4000 със 130.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо нормално в тези обороти колега.Мисля че дори и да си със файнъл драйф 4.4 едва ли ще са такива оборотите при 125-130км/ч ( 140км/ч може би на 4000 об.) Но ако си със обикновена скоростна кутия и не си пипал нищо по нея със 4000 об. трябва да си със близо 145 км /ч. Да не ти буксува съединител или пък оборотомера да отчита грешно? Най притеснителното е този разход от 13 л , но ако наистина е вървяла на 4000 об. може би и да го качи на 9л/100км. 13л е адски много . Моята като я карам със 2500-2700 об на 5-та ми дава 6,3-6,5л (бензин)+ че имам и спортен филтър, това без включен климатик. А за колегата със Д13-ката, не знам какви са им кутиите, но конкретния двигател Д16З6 за който попита колегата едва ли е със същата.

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да си засечеш показанията на километража с GPS при постоянна скорост. Неправилните показания на километража (скоростомера) могат да обяснят преразхода и прекалено високите обороти (според мен). Може да си се движил и с 150км\ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд! На жена ми микрата, която е 1.0 е с 3000 на 100км/ч. Един колега няколко месеца е карал на 3-та мислейки си, че включва на 5-та, докато му кажат:-))), но случая едва ли е такъв. Няма начин да е такава скоростта при тези обороти.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак какви са нормалноте обороти при 100 и 130 км/ч ? Скоростта ми не е била 150 защото се движихме горе долу с целия поток и има и още една кола с мен.А най-интересно е, че градско всичко си е нормално, и разхода и оборотите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо някои хора лъжат човека и не казват нищо конкретно? Нормално е! Ако си със скоростна кутия от Del Sol или 5 gen седан с D16z6 тяхната 5-та скорост е по-къса и вместо 0.702 предавателното число е 0.750, и при 4000RPM трябва да се движиш с около 137 km/h, при 3800RPM - около 129 km/h. Ама няма кой да провери....

Редактирано от Radeon4o
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AЗ карам D16Y2 която на 100км е със 3000 оборота на 5 предавка а сас 120 е на 3500 оборота . Такаче аz ти вярвам питал сьм много За това ама е така проблема е от скоростната кутия zаЩото самите скорости са по къси от теЗи на D16Y3 и на другите коли . И двата двигате моя и твоя D16Z6 са доста по сходни отколкото D16Y3 . Имам един приятел от форума със D16Y3 и той се движи на 5 сас 100км със около 2600 оборота а аЗ със 3000 оборота. И той сега си пренареди кутията Зада е по къса и да се набира повече при старт.Обаче ти и аЗ можем да караме ИЗ града на 5 сас 60 / 70 км със 2000 оборота и там си на (екуномия).А ЗА раЗхода не Знам Аz сложих обикновенна гаЗова и ми гореШе 10 в града и 7,5 / 8,0 литра гаЗ на магистрала със 100 / 110 .А сега Ще я махам гаЗовата ЗаЩото ЖЕНАМИ я кара и я гали и ми гори 6,5 бенЗин а ГаЗ пак 10 но в Германия и раЗлика няма във парите .АЗ останах иЗненадан от тоЗи раЗход тук но е така ЗаЩото колата се Засича само на пълнене на реЗервуара до горе и предполагам по добър бенЗин а в БГ беШе 9 / 10 литра в града(Пловдив) който съЩо има трафик колкото Варна.Такаче карай и да не ти пука За теЗи обороти . Има теми За това и аЗ съм питал както теб. ;):thumbs1: и не Забравяй че това е :honda: и те сая иЗчислили

Редактирано от Gencho
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gencho, нищо лично, ама в Германия си забравил българския език. Айде със здраве ;)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята д16з6 на 3-та до 7.4хиляди е на 160

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gencho, нищо лично, ама в Германия си забравил българския език. Айде със здраве ;)

:D ИЗгоря ми лаптопа и полzвам една немска антика при която няма някой от малките букви има само главни.Абе става zа да се влиЗа в форума и да пиШа.Иzвинявам се zа начина на писане оЩе веднъж.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така съм по-съгласен. В никакъв случай обаче не съм искал да те обидя ;)И, за да не се чудите за скорости, обороти и предавки ползвайте калкулатора http://www.zealautowerks.com/transcalc.phpХората са сложили дори като параметри и размера на гумите, защото и те внасят грешка. Не забравяйте обаче да отчетете, че и скоростомера не е особено точен след 100 km/h :)

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотите ти са напълно нормални !!! Разхода виж е нещо , за което да се притесняваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята D16A6 на 3000 съм с 90км/ч , на 3250 или 3500 съм с 100 км/ч . А на 5000 оборота 150-155 км/чЕто ти и жив пример :

Редактирано от ianiovski
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен кутията ми малко франкен....Със 1-4 от рекс2,фд 4,4 и пета от Аеродек,мисля,че беше д14а8...На 5-та със 130, 3700-3800 оборота...Абе,каква е тая кутия на клипа преди моя пост?И на мене мотора ми е д16а6,ама не ми е вървяла на тия обороти със стоковата кутия,на доста по ниски беше....

Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема не ти е в скоростната кутия а в бензиностанцията, че тия извън градовете много лъжат?То и при мен като тръгна за морето ми дава по-висок разход отколкото смесено в и около София.При мен на д13-ката при 3000 об/мин съм на 110 км/ч.

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на пета с 3000 оборота карам с 120км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотите са ти нормални. В не една хонда съм се возил или карал и всичко е така. Това да не е някоя умряла немска таратайка да държи на 5та с 4000 об 160 , ако изобщо стигне до там. Хонда двигателя не се плаши от обороти. Но защо дава 13/100 :unsure:

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,оборотите ти са такива:) Аз карам Стриим D17A и аз в началото се чудех,защо оборотите ми при 120км на 5 са 4000,но просто ск.кутия си е такава.За газта незнам какво да ти кажа,аз самия сега сабирам инфо дали да слагам газ или не:)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се прибрах и засякох още 3 пати.

Смесено, градско/извънградско ми доиде 500км / 41л тоест средно 8/100 което е мноооого далече от отнова 13/100 от което се оплакох.

Относно оборотите забелязах, че на 5та със 120 съм на 4000 а на 140 със 4200. Как мога да разбера каква ми е скоростната и дали е пипана? Ако е какви са и предавателните числа?

 

 

И в крайна сметка стана ясно, че големия разход от 13/100 ми е след като заредих от Ром петрол на околовръстното до циганската махала ( a.k.a.: Мангал хатън., a.k.a.: Максуда ).

Хвалеха ми я ама край, повече не от там Публикувано изображение

 

От тук не зареждайте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо някои хора лъжат човека и не казват нищо конкретно? Нормално е! Ако си със скоростна кутия от Del Sol или 5 gen седан с D16z6 тяхната 5-та скорост е по-къса и вместо 0.702 предавателното число е 0.750, и при 4000RPM трябва да се движиш с около 137 km/h, при 3800RPM - около 129 km/h. Ама няма кой да провери....

Само информативно да потвърдя за скоростната кутия ако е от Del Sol (или ако е с подобно предавателно число на 5-та). Горе долу са тези оборотите, да, и е нормално (аз със скорост малко над 160км/ч вече влизам във VTEC - т.е. около 5500rpm).

Оборотите ти са напълно нормални !!! Разхода виж е нещо , за което да се притесняваш :)

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за абсолютно нормални обороти!Относно разхода - всичко има значение. Или нещо са ти осрали при слагането, изпарители, глупости, или си сложил кофти газ, всичко може да е, но със сигурност не е нормално да ти гори 13. По мои лични изчисления при един и същ маниер на шофиране, разхода с газ би трябвало да ти е от 1 до 2 литра нагоре над бензиновия разход, било то градско или извънградско. Предполам, че колата ти извънградско е горяла около 8 бенз, при тия високи за мен обороти, които казваш. Следователно при същите не би трябвало да ти се качи разхода над 10 при газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, за страничния въпрос, но така и така заговорихте за обороти на дадена предавка и виждам, че има много компетентни хора - на Сивик 5-а хеч с д15б2 двигател (всичко заводско) нормално ли е на 5-а при 3000об. да са към 120км/ч ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти си на 120 км/ч , да не кажа 113 км/ч ;) Да и за теб е нормално :D Абе хора какво ви става не мога да разбера , да не караме дизели :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По горе го писах, но май някой не сте го видели.Още 3 пати заредих и изпразних бутилката и 3те пъти ми даде разход 8-9/100.Заключението беше, че газта е била мнооого зле и за това първия път ми дала разход 13/100Разбрахме се и че са нормални всякакви обороти при какви ли не скорости и предавки, всичко зависи от скоростната кутия.Сега въпроса е как да си разберем каква ни е скоростната и какви са предавателните числа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си вдигнеш капака ще видиш на скоростната кутия обозначението и или модела за по-просто. Влизаш в гугълр пишеш го и ще разбереш за какво иде реч. Относно оборотите- да напълно нормални са ти, при Прелюда са идентични.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега въпроса е как да си разберем каква ни е скоростната и какви са предавателните числа.

Сваляш кутията,отваряш и почваш да четеш броя на зъбите на валовете ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да разбереш само какъв е файнъла, може и без да разглобяваш кутията, сваляш я и броиш зъбите на файнъла през пробката за маслото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Д13-ка 130-и на 4000 оборота на 4-та прави.Ъпсурт на 5-та много странно наистина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,ЦР-В - 2000г/ 2000к.см./147 к.силиКогато я купих не се загледах за съотношението оборот/скорост/предавка. Но след време сякаш нещо взе това да ме дразни. При мен и моят японец ситуацията е аналогична - 100 км/ч - 3000 об/мин, на 130 км/ч - 4000 об./мин.Сверявах го с ГПС-са има малки отклонения в порядъка на 5км/ч нот това е нормално поради разлината в измерванията т.е. това са два различнио типа измерване и немогат показанията да са еднакви.Сега ще сменям съединител и карета та да видим дали това ще промени малко нещата.

Редактирано от Optimus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно такива обороти държи и Прелюда- 3000 при 100 км/ч и 4000 при 130 км/ч на 5-та и точно така е разчетена скоростната кутия :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой каза, че да караш автоматик било зле?!CR-V RD1 128 коня - 3000 об/мин = 120 км/ч, по километраж.Автоматът е 4-степенен, директна е 3-та, 4-та е свръх (т.нар. overdrive) + lockup на 4-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При късите скоростни кутии е нормално при 100км/ч. на пета скорост да си на 3000 об./мин. Моята е същата,D16W3,комби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен HRV V-tek 1600 куб 124 коня D16W5 мотор на 3000 = 100км/ч ; 4000=120км/ч .Разхода е градско- Варна с клима 14 газ инжекция - карана на много къси разстояния ; извън града 9 л на 100км с клима скорост 100км/ч -110км/ч .4х4 е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Twa как хубавото сте споменали кои какво и ако имахте предавателните числа на кутийте мноо яко щеше да стане.По нагоре видях накои да се гласи кат смени съединителя да намали оборотите - нЦ няма да стане ;) Та д13 и ,малкия' кутийте са им еднакви да не кажа че фейсова д13ка е с по къса кутийка ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...