Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Вече с ново ляво външно каре, масло и ХАМП маслен филтър (благодарности на Izanagi за филтъра). П.С И нов АЕМ спортен филтър ( благодарности на Ангел- No limit Performance)

Редактирано от Vasilen_Civic_DOHC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих летните гуми, 2 лепенки под номера и загубих кората на багажника :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямо нежелание сложих газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих кората :)

Ето и въпросните лепенки:

Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сложих летНи джанти и гуми :D :D 2ра ръка са, но.... :)

OZ джантели, Toyo гуми 195/50/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих и ослужване.Забравих да напиша смених и хидравлична помпа че моята шумеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно днес, но петък и събота. В петък най-после си довърших ЕК9 мода на стоповете, който започнах да правя в сряда след работа. В събота източих старото масло, изхвърлих и старите филтри (за да успокоя еколозите ще кажа че отработеното масло и маслен филтър дадох в близкия сервиз да си ги складират там - нали им ги изкупуват после). Свалих картера, след като преди това с 300 зора свалих двуцевката на колектора. След като беше вече свален картера, го измих хубаво с бензин, подсуших и смених гарнитурата му с новичка и затворих всичко както си беше. Сложих новите филтри и налях ново масло. След това източих антифриза, които беше изненадващо бистър. Смених си и термостата, че падаше температурата като карам без газ. Напълних системата отново и когато всичко беше готово колата направо замърка! Накрая, следобеда си свалих железарките със зимните гуми и сложих летния комплект лети джанти с летните гуми.И най важното: "на вълка врата му е дебел, защото си върши работата сам"! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази неделя ... мисля, че най-после си отстраних теча в багажника. Оказа се че болката на моя Акорд се намира под задните стопове, но не от самото уплатнение на стоповете ми в самата сглобка на тенекиите :)Незнам дали така си е фабрично или някога е преправяно но имаше ... гумени уплатнения ... или можеби силикон, които вече не мясаха на нищо, и след пароструйка течеще и от двете страни на стоповете. Изчистих стария сикикон колкото можах ... напълних с нов, и тия дни ще разбера дали вече ще ми е сух багажника или пак ще си играя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих я ръчно, прахосмукирах, изпрах стелките и забърсах цялата вътре със спецялно спрейче за коли :)...малко се олях с тая пароструйка, и малко от лака по предния капак се обели...май верно е за боя цялата вече ... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само платих 45лв.,иначе гумаджията и преубу четирите крака и и направи две лепенки,за всеки случай.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стегнах си Гейта на турбината че от вибрацийте много се отвива:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих предна стабилизираща щанга 26мм от ВТИ и задна стабилизираща щанга от MG ZS 180 v6 22мм. Разликата е огромна, няма го вече люлеенето в завоите. И управлението стана по-директно. В комбинация с окачването от MG ZS направо все едно карам друга кола :)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих и 2 литра МТФ от Бултрако Пловдив. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 лева за смяна на гуми? :o .. ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сложих Coilover-ите ;) Вече е Low'n Slow Разлика има определено :cool:

И сменихме 1 маншон на карето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени предни и задни накладки textar. Дано се окажат читави, че паричките са им 2-3 пъти повече от на другите :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пляснах й 2 нови туранзи отзад :D

 

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Благодаря на kembo за съдействието :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих половината от колата за да сменя 2 изгорели диода на парното, и другата половина за да промия казанчето за чистачки и да сменя тръбичките до пръскалките че имаше 1 пръст кал вътре и те постоянно се задръстваха.Важното че след като сглобих колата всичко си пасна и не останаха излишни части :lol: :lol: :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да бе 45лв.,ама това само за труд на 4 бр./сваляне,демонтаж,монтаж,баланс,тежести, качване+две лепенки от вътре на две гуми че бяха с тези тип пирони/. Ми нормално ми се вижда и то за 16-ки джипови в сравнение с други места,където почват от 15лв. на гума,ама аз само там си ходя от години! А днес я водих на баня да и свалят малко кирта:D.

Редактирано от emicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених масло, филтри, термостат и предни накладки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 5лв. бензин от скъпия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес единственото ,което направих е да сложа 20 лв. бензин и да видим дали отново ще изкарам 150 км градско с него Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качих я на летни гуми по-широчки 195/55/15' две Toyo Proxes i 2 Michelin Pilot с борд,взех ги уж втора употреба ама почти не са карани,много съм доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди 3 часа сложих летните гуми с джантите. Ще трябва обаче да се купуват две нови Dunlop SP Sport 01a, че Dayton - ките са сдали багажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше днес, а преди няколко дена, но няма как да не се похваля, че вече е по-близо до земята и с летни гуми.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих гаража влезнах в колата и след като видях колко работа имам ,изпуших една цигара и оставих работата за утре :)))

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пролетно почистване - сваляне на седалки, мокети, кори по пода, излъскване на джанти, фуги, обиране на прашинки от всякъде - огледала, под корите на врати, фуги на таблото, въздуховоди. 101 препарата за външно, 4 часа игра и ... и накрая пътувах 120 км. в дъжд :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малкия презапоявахме кабелчетата за ел. стъклото на пасажерската врата, че не искаше да се смъква. 3 кабела се бяха откачили от буксата, която излиза от вратата.

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американизирах си страничния мигач. Сложих му още една крушка за габарит

 

http://www.youtube.com/watch?v=sd_EUE1QNG8&context=C447ae02ADvjVQa1PpcFORbXVL6OUAE7LAHUfePh35AeJBUndBGew=

 

Публикувано изображение

 

Понеже в Япония няма мъгла, трябваше да си монтирам заден габарит за мъгла. А за симетрия, и защото задните стъкла са ми тъмни, си сложих и допълнителен фар за задна

 

Публикувано изображение

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре стана :cool:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови Стикерчета на JDMWORKS Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оздравителни процедури-смяна на сегменти и биелни лагери и сгъстяване до към 11.00 към 1.....Пак благодарности на Стефан Панчугов...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз днес направих едно от многото важни неща за нашите Хонди естествено сипах и бензинче че без него ми прави номерца :Dне ще да върви:rolleyes:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАЙ-накрая сложих 4-2-1 генерацията.... Фи 51 с 2 резонатора и крайно гърне :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Разлика определено има :hondarulez::honda::heart:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интеик и стъртбар полирани до огледално.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених масло и маслен филтър, и увих четворката на изпускателя с термолента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених всички диодчета на бутоните по таблото - вече като е тъмно не ми светят само CD-то и таблото :)

Смених всички щипки на корите на вратите ... на предните 2 врати средната щипка така и нещя да щракне и на 2-те врати Публикувано изображение затова пък има пълнеж от вата в всички врати, за оплътнение и изолация :)

Оправих си прекъснатите лампи на SRS и Engine check които този който е внесъл колата в БГ така любезно е прекъснал ... за мое учудване Чека не дава грешки ...

и накрая вече се стъмни и за днес толкова :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от сутринта до преди 2 часа с един приятел окабелихме и поставихме ел. огледала че моята беше с механични. После преокабелихме озвъчаването че заводското е с едни тънки кабелчета ..... Резултата само от смяната на кабели с по-голяма квадратура е потресаващ говорителите крещят като луди, а до преди часове се замислях за буфер в багажника ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...