Jump to content
darius

Пушачи и непушачи!

Пушачи и непушачи!  

445 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Само едно не разбирам, защо не се направят отделни заведения за пушачи и непушачи?

Защото ако направят отделни заведения за непушачи те няма каде да ходят щот ще са празни :) .

 

РЕзултатите не са верни :) .

 

Обаче това колегата niki1 което е написал е доста интересно ако стане тук в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизайте на терасата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие знаете ли колко гадости приемаме без да го осъзнаваме или се правите на чувствителни?

За съжаление осъзнаваме но сме безсилни. Единствения начин е да си седиш на село, да си садиш всичко и тогава пак ще попадат пестициди от дъждове, тор и т.н. А да не говорим за мобилните мрежи, уайърлесите и тем подобни как си пържим мозъците бавно и мъчително и подлагаме телата си на вероятност от ракови заболявания. Но няма вече накъде, чашата е преляла и сами се водим към армагедон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на избор , а хора без пороци май не познавам ... На мен ми харесва да пуша - това е моят порок , аз съм го избрал .... За сметка на това НЕ друсам и НЕ пия НИКАКЪВ алкохол просто защото не ми доставя удоволствие... За сметка на това си изгарям по кутийка на ден с КЕФ ... Нека вкарат закона в сила , нека да направят цигарите 10 лева ... Приказката не беше ли "Кефа цена няма ?" Е ... Винаги ще има пушачи както и недоволни (непушачи) поради какви ли не причини ... Но моля Ви спрете да се оплаквате (непушачи) и да ни изкарвате НАЙ-ГРЕШНИТЕ и порочни създания ... Цигарки + 1

+1 и от мен.... Подкрепям те твърдо колега: НЕ пия и НЕ Друсам !!достатъчни са ми цигарите.. макар че и тях мисля да спирам защото 100 лева на месец не са ми излишни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушех по 2,5-3 кутии на ден :dry: Сега не пуша.Не анатемосвам пушачите,защото аз лично обичах да пуша,ма ми пречеше на здравето ,иначе си е готино занимание :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушачи,Непушачи се тая.Аз съм от тия дето пушат.Имам и други пороци-харесвам големи...дини! :dry: Те напрао ме побъркват... :D Сериозната част-проблема за заведенията е,че са със скапана вентилация.Ако изобщо имат.Мене,макар и пушач,също ме дразнят ужасно задимените заведения.

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам и не вярвам на очите си! Непушачите са повече :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Да отпадне пълната забрана за пушене в заведенията, която трябваше да влезе в сила от 1 юни тази година."Дупетатите показват колко късогледи са, личното им мнение има абсолютен превес в гласуването на закони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че кога не е имало ? Аз незнам да има закон да е бил неудобен и да е одобрен.Ако е неудобен и проет това е че за повечето е удобен закона,но тук е неудобен за всички така че ще бълват облаци дим заведенията и тва е .До скоро казвах индиянска държава сме ,но май и те са много по цивилизовани от нас.Няма оправия и това си е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, до преди 7 месеца и аз кадих по 2 кътиики на ден и като си сметнах паричките ми отиват за белия ми дроб в отрицателен ефект и реших да ги спра и така с 10 кг нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм непушач точно от 1 седмица,отказвам ги вече за втори път :whistle: Надявам се да не се налага повече,чувствам се страхотно,имам чувството че ще стана 100 кила ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го мразя.Обаче си пуша и не мога да ги спра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 7 месеца вече не пуша,обаче пък как се тапча. ;) ;) :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм твърдо против цигарите мразя някой кат ми смърди в лицето!и дрехите ми се осмърдяват на фашкий!Но тревицата от време на време си я уважавам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде още един + към непушачите !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги отказах преди около 9 месеца и мога да каже че съм си екстра. Това че се пълнее не е точно така, всичко е до психическа нагласа. Ако се усетите че ядете повече и не спортувате, няма да напълнеете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е пъ ше си пуша......нали съм си пустиняк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги отказах преди около 9 месеца и мога да каже че съм си екстра. Това че се пълнее не е точно така, всичко е до психическа нагласа. Ако се усетите че ядете повече и не спортувате, няма да напълнеете.

Аз също ги спрях преди 9 месеца (вече 10 май) защото в Англия най - ефтините бяха някакви пал мал на 4.2 паунда :o. Няма как да събираш за кола и да пушиш.Така и си остана вместо да закова сега 5лв в нищото си слгам два литра бензинец и ми е по кеф.НО СЕ НАПЪЛНЯВА сега ям даже и по малко от преди а съм вече дебел :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много непушачи :o:rolleyes::P Браво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво доста непушачи и аз съм от тях рабира се, през живота си съм изпушил по малко от половин цигара в първи клас и това е и смятам така да си остане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от бившите пушачи.Почти две години вече не пуша.Доволен съм че ги отказах и сега да ви кажа доста ме дразни цигареният дим.Кафета, ресторанти, дискотеки като цяло на обществени места според мен не трябва да се пуши :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вече 2 месеца - непушач и не мисля да ги почвам наново. В продължение на 6 години не е минавал ден, в който да не съм пушил, от края на Март тази година, в една пиянска Съботна вечер казах "КРАЙ" и така стана, от тогава не съм лизвал.

Зора беше първата седмица - две, не толкова липсата на цигарен дим и пушек, колкото онези 5 минути в които сядаш да си починеш и да дръпнеш един фас набързо, 5 минути в които просто си павкаш без да мислиш за каквото и да било, без да те заниамват с глупости... 5 минути в които оставаш насаме със себе си ... но това отмина, сега пак си правя 5 минутните почивки, просто не съ държа цигара в ръката, това е. Излиза на практика, че не цигарата ми е правела почивката, а просто е била повод. Иначе глад за цигари, сънища и т.н. нямам, може би не съм бил толкова закоравял пушач или просто съм инат и имам воля, знам ли.

 

И преди съм се опитвал (2 - 3 пъти) да ги откажа, но си беше "ден до пладне", различното този път бе, че имах два 2 фактора които ми помогнаха да ги откажа: подкрепа[/u ]и [u]стимул, в случая подкрепата бе, че двамата с жената ги спряхме изведнъж и вместо единия да дразни другия с цигара вечер, просто и двамата си седим... и не пушим, а стимула бяха естествено парите и най-вече новите високи цени на цигарите: може и мизерно и дребно сметкаджииство да звучи, но една елементарна сметка си направих: при новите цени (средно 5лв на кутия), по минимум 6 кутии на седмица = минимум 30лв на месец, което е ~ 120 - 140 лв месечно - е просто мерси, ама няма да давам толкова пари за тези лайна.

 

Но в интерес на истината, не наблюдавам портфейла ми да е станал по-подут от спестените пари... все толкова празен си е, не бих казал, че се чувствам по-здрав, силен или бодър, по-скоро съм по-раздразнителен, ама едва ли е от липсата на цигари (при положение, че вече не се и сещам за тях - ако през първите 10 дена ми е било търсене и съм се сещал за тях, то сега вече ми е все тая за тях) :D Така, че всеки да прави каквото го акъл учи, ако валеше златна арда вместо дъжд (както пееха една велика група :D ) и не бяха по 5лв кутията и аз едва ли щях да ги спра. Та - пушачи, пушете си на воля, махнете ги тия какво приказват че били лоши цигарите и т.н :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вече 2 месеца - непушач и не мисля да ги почвам наново.

Пушиш ли колега?И ако да, повече няма да ти чета постовете, серииоззнно! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой като мен-влязох в казармата пушач и от нямане кво да прая ги спрях и така вече 12 год....Излишно здраве и пари нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече от 9 месеца не пуша. Малко ми липсват цигарките ама сега се чувствам по-добре и физически и финансово :)Относно затлъстяването след това.Цигарите разграждат холестерола, а и като ги спреш се опитваш да задоволиш никотиновия глад с храна и за това може да се напълнее, но зависи от организма, а и ако спортуваш едва ли ще се качат кила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В анкетата пуснах пушач, но ми се иска да ги откажа. Всъщност там е проблема че само искам, а не го правя ;) Иначе съм ги спирал за по една две седмици. Ако ги вдигнат отново цените сериозно ще се замисля за напълно спиране, ако не се замисля и преди това сериозно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 10 години сериозно пафкане, вече 12 месеца без цигари. Е какво да ви кажа. Много по-добре е! ;)Изобщо не ги спрях заради поскъпването, в един момент се заинатих как може така да си повреждам здравето и т.н. Не съм спирал фитнеса, почнах йога... ям много... не съм надебелял ;) За около 3-6 месеца организма се изчиства долугоре добре, и може да усетиш какво е наистина да не си пушач ;)

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че в заведенията и на обществени места трябва да се забрани заради дима, ужасно гадно е. Иначе нямам нищо против пушачите самият аз понякога паля, а у нас наргилето всеки месец си има работа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като кумин съм, пуша яко дим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм против попринцип,ама не мога да ги откажа,,, ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца вече съм в "Непушачи". Дано остана там и не се връщам в другата категория скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пуша и се радвам, че за сега водим в класирането :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че в заведенията и на обществени места трябва да се забрани заради дима, ужасно гадно е.

Много е готино да няма дим по заведенията! Аз пуша, но предпочитам да изляза пред заведението, да изпуша една набързо и да се върна вътре на свеж въздух да си хапвам/пия, както правят всички. Дори в кварталните кръчми е забранено пушенето :) и е супер яко..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто ходя на фитнес и плуване вече 7 години не съм барнал цигара :))))

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...