Jump to content
darius

Пушачи и непушачи!

Пушачи и непушачи!  

445 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Има не един път правени изследвания на пасивни и активни пушачи. Просто не си се разровил да ги намериш. Твърдо против цигарите съм. Според мен трябва да са със същия статут като марихуаната - никой не може да докаже че едното е по-вредно от другото, защо трбва едното да е законно а другото не тогава? По-добре кофичка креатин отколкото стек цигари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът дa пушиш и унищожаваш собственото си здраве е личен избор, но пасивното пушене вреди на здравето на тези около вас. Тези хора нямат избор по отношение на това дали са или не са изложени на вредните съставки от цигарения дим.

Пасивното пушене представлява сериозна опасност за общественото здраве, за децата и възрастните. Също така е основен източник на замърсяване на въздуха в закритите помещения. А непушачът е подложен на едновременно първичен дим от изгаряне на върха на цигарите и “собствен” дим, който е бил вдишван и после се издиша от пушача.

 

Тютюневият дим съдържа над 4000 химически съединения в това число най-малко 40 канцерогенни агенти причиняващи рак. Тютюневият дим съдържа въглероден окис и отровни газове, които спират транспортирането на кислород на организма до жизненоважни органи чрез кръвта. При пушене директно се вдишват високи дози на никотин и катран, а освен това дима съдържа много вредни съставки като бензен, амоняк, арсен, формалдехид, винилхлорид и водороден цианид. Пасивните пушачи са изложени на тези опасни химикали, но не получават никакво удоволствие от самото пушене. Много от токсичните газове в дима са в по-високи концентрации в „sidestream” дима, отколкото в основния дим. Тези канцерогени са били открити в проби от кръв и урина предоставени от непушачите, когато са били изложени на пасивно пушене.

 

При всяко лице, изложено на пасивно пушене може да се проявят в краткосрочен план симптоми като главоболие, една кашлица, хрипове, възпаление на очите, възпалено гърло, гадене и световъртеж. При възрастни с астма може да се наблюдава значителен спад в белодробната функция, когато са изложени на secondhand дим.

 

Продължително излагане на тютюнев дим secondhand увеличава риска от рак на белия дроб с около 20 до 25%. Шансовете на страдащите от исхемична болест на сърцето е по-голям за тези, изложени на пасивно пушене в сравнение с тези, които не са Изследванията сочат, че рискът от сърдечен пристъп почти се удвоява от редовното излагане на secondhand дим.

 

От пасивното пушене най-много страдат малките деца, тъй като детските бронхиална тръби са по-малки и тяхната имунна система е по-слабо развита. Техните дихателни пътища са по-малки, децата дишат по-бързо отколкото възрастните и вдишват повече вредни химикали.

Експозицията на тютюневия дим увеличават шансовете на детето да развие болести като бронхит и пневмония, които засягат долните дихателни пътища, особено през първата година от живота. Те също така са по-склонни да страдат от ушни инфекции, проблеми със сливиците и астма. Пасивното пушене е известно като един от основните фактори, допринасящи за развитието на детската астма.

 

Пасивното пушене, на което се излагат децата може да увреди тяхната когнитивна способност, което затруднява децата при четене. Има риска да се затрудни и разграничаването на някои миризми.

 

Пасивното пушене може да вреди дори и вашите домашни любимци, поставени са в риск от развитие на рак.

За пушачите пушенето е егоистичен акт и те не мислят много, когато излагат околните на тази опасност. Може би е време да си зададат въпроса, защо продължават да пушат?

Източник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2759371Поздравления за форумния резулат в анкетата!!! Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еди, доста несериозно , помолих за научно обосновано изследване, а не есе на тема. Ако искаш можем да обсъдим състава на планинския въздух .. едно по-задълбочено изследване, ще покаже, че тия ги има и там, а за големите градове няма да говорим ...

ето и аз ще споделя нещо в тоя дух ...

 

За вредата от краставиците

(Упражнения по сравнителна логика и математическа статистика)

 

Краставиците ще ви погубят!

 

Всяка изядена краставица ви доближава до смъртта. Чудно е как мислещите хора досега не са разбрали смъртоносността на този растителен продукт. И въпреки това производството на консервираните краставици расте. С краставиците са свързани всички главни телесни недъзи и изобщо всички човешки нещастия.

 

* Практически всички хора, страдащи от хронически болести, са яли краставици. Ефектът е явно кумулативен.

* 99,9% от всички хора, умрели от рак, в живота си са яли краставици.

* 100% от всички войници са яли краставици.

* 99,7% от всички лица, станали жертва на автомобилни и авиационни катастрофи, са употребявали краставици за храна в продължение на две седмици, предшестващи фаталната злополука.

* 93,1% от всички непълнолетни престъпници произхождат от семейства, където постоянно се консумирали краставици. Има данни и за това, че вредното действие на краставиците трае много дълго: между хората, родили се през 1839 г. консумирали впоследствие краставици, смъртността е равна на 100%.

* Всички лица, родени през 1869 - 1879 г. имат набръчкана кожа, загубили са почти всичките си зъби, практически са ослепели (ако болестите, предизвикани от консумацията на краставици, още не са ги набутали в гроба).

* Още по-убедителен е резултатът, получен от известния колектив учени-медици: морски свинчета, на които принудително са давали по 20 фунта краставици на ден в продължение на един месец, загубили всякакъв апетит!

 

Единственият начин да избегнем вредното действие на краставиците е да изменим диетата си. Яжте да кажем супа от блатни орхидеи. От нея, доколкото ни е известно, още никой не е умрял.

 

Напечатано в списание "The Journal of Irreproducible Results"

vesivanova !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lookcho то това може да го напишем за домата, за олиото и прочее с абсолютно същата сила

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са ше зема да спра цигарите,бирата,секса,колата от движение и отивам да се гръмна.Преди или след всичко което съм изброил една цигара ме кефи /ако позволяват условията/ . Лично мнение .Не че не мисля да ги спирам само ми кажете как!

 

П.п резултатите не са верни!

П.п2 спирам краставиците!

 

П.п3 uBaHoB това че можем него прави изтина !!!

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са ше зема да спра цигарите,бирата,секса,колата от движение и отивам да се гръмна.Преди или след всичко което съм изброил една цигара ме кефи /ако позволяват условията/ . Лично мнение .Не че не мисля да ги спирам само ми кажете как!

 

П.п резултатите не са верни!

П.п2 спирам краставиците!

 

П.п3 uBaHoB това че можем него прави изтина !!!

Епа на мен само цигарите ми останаха !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еди, доста несериозно , помолих за научно обосновано изследване, а не есе на тема. Ако искаш можем да обсъдим състава на планинския въздух .. едно по-задълбочено изследване, ще покаже, че тия ги има и там, а за големите градове няма да говорим ... ето и аз ще споделя нещо в тоя дух ...

http://www.zachatie.org/index.php?option=c...7&Itemid=13Тук има изброена литература с изледвания.. Или искаш да ти намеря и нея? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука гледам много глупости се пишат. Защо в дискотеките примерно има кенефи ? Защото на който му се досере, да отиде там, да затвори вратата, да се изсере и да пусне водата. :stretcher: Ако нямаше кенефи щеше да се сере навсякъде в и около заведението и щеше да смърди на лайна и на никой нямаше да му е приятно. Нали се сещате какво имам предвид? А иначе колкото и да си чешем езиците, рано или късно ще стигнем натам накъдето лазим 20 години вече. И освен другите много важни неща, непушачите, когато им се допуши ще излизат на открито, надявам се не поради страха от глоба, а защото разбират, че пушека им не е приятен на околните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за анкетата и за резултата. Аз съм твърдо против цигарите, но нямам нищо против пушачите - тровете се колкото си искате. Ама някой да ми застане насреща с цигара и гнусният му дим да идва право в мен и той да се прави, че не чува забележките ми, моля ви се! А като отвориш вратата на някое кафе примерно и гледаш пред теб димна завеса....на мен ми става усилно само като погледна, а камо ли да вляза и да дишам отровата. И за да сме българи сме сложили табелки "Непушачи" на няколко маси.....файда - никаква, нали през 3 маси групичката пушачи окъдява цялото заведение. :stretcher::confused::bounce: Поздрави на всички :drunk::):lol:

Редактирано от Sanchesss

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪХЪ :drunk: Тва с краставиците ме изкефи! :stretcher: Аз май съм опитвал цигара, когато бях на 10г.! Е, от тогава нищо не може да ме накара да повторя тази грешка (имал съм оферта, да запаля цигара срещу секс! :confused: ) :lol: А иначе цигарения дим дразни много очите и дроба ми! :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.zachatie.org/index.php?option=c...7&Itemid=13Тук има изброена литература с изледвания.. Или искаш да ти намеря и нея? :bounce:

:stretcher: ама това сериозно ли ? Иванов, не само за доматиту, олюту и vtec-а можем да го напишем, но дори и за пасивното пушене ! Бегай спами някъде другъде :confused: да не те призова на дуел със саби !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2759371Поздравления за форумния резулат в анкетата:)

От къде я изкопа тая бронтозавърка, лице на 70'! :) Висша партийна функционерка и голяма имитаторка, дървен философ!Тая възприема цигарата като мъжки атрибут, щото кой ше и обърне фнимание!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Studies in animalsExperimental studies in which animals are exposed to tobacco smoke have produced results supporting the carcinogenicity of passive smoking. The International Agency for Research on Cancer expert group concluded that:There is limited evidence in experimental animals for the carcinogenicity of mixtures of mainstream and sidestream tobacco smoke.There is sufficient evidence in experimental animals for the carcinogenicity of sidestream smoke condensates.[4]Secondhand smoke is generally recognized as a risk factor for cancer in pets.[66] A study conducted by the Tufts University School of Veterinary Medicine and the University of Massachusetts concluded that cats living with a smoker were more likely to get feline lymphoma; the risk increased with the duration of exposure to secondhand smoke and the number of smokers in the household.[67] A study by Colorado State University researchers, looking at cases of canine lung cancer, was generally inconclusive, though the authors reported a weak relation for lung cancer in dogs exposed to environmental tobacco smoke.[68]In 1990, a tobacco-industry researcher in Germany proposed a study of the effects on animals of lifetime exposure to secondhand smoke. The proposed study was blocked by Philip Morris,[69] as described in an internal company report:PM [Philip Morris] recently succeeded in blocking Adlkofer's plan to conduct lifetime animal inhalation study of sidestream smoke. ( . . .an INBIFO study has shown that in 90-day inhalation test, no non-reversible changes has [sic] been detected. In a lifetime study, the results were almost certain to be less favorable. Based on the analysis, the other members of the German industry agreed that the proposed study should not proceed.)[70]От тук.A това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо, има една малка разлика, не съм пристрастен към бирата :) Не ми казавай че "цигарите са много хубаво нещо". Голямо лоби заформи направо :)Цигарите са едно ужасно лошо нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с краставичките беше готино, ама аз имам още един още по фрапантен пример: Въздуха (кислорода) УБИВА в 100% от случаите. При различните видове отнема различно време, но рано или късно се мре. До сега не ми се е случвало пушач да ми каже дай да седнем на маса за непушачи, щото не пушиш и да не те дразни дима. Обикновенно в компания непушачите са тези които се съобразяват.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lookcho , научното доказателство за вредата от пасивното тютюнопушене достатъчно ли беше? А това с краставицата беше особено НАУЧНО и ОБОСНОВАНО,нямам думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казва един мой приятел докато цигарите не оставят мен аз тях не ги оставям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

превеждам:

 

Studies in animals

Изследвания с животни

Experimental studies in which animals are exposed to tobacco smoke have produced results supporting the carcinogenicity of passive smoking. The International Agency for Research on Cancer expert group concluded that:

Експериментални изследвания, в които животни са изложени на цигарен дим, произведоха резултати, поддържащи канцерогенноста на пасивното пушене. Експерти на Междонародната Агенция за Изследване на Рака заключиха, че:

There is limited evidence in experimental animals for the carcinogenicity of mixtures of mainstream and sidestream tobacco smoke.

Доказателствата от експерименти с животни, за канцерогенност на смеси от първичен и вторичен цигарен дим, са ограничени.

There is sufficient evidence in experimental animals for the carcinogenicity of sidestream smoke condensates.[4]

Доказателствата от експерименти с животни, за канцерогенност на конденз на вторичен цигарен дим, са достатъчни.[4]

Secondhand smoke is generally recognized as a risk factor for cancer in pets.[66]

Вторичния дим най-общо се приема за рисков фактор за рак при домашните любимци.

A study conducted by the Tufts University School of Veterinary Medicine and the University of Massachusetts concluded that cats living with a smoker were more likely to get feline lymphoma; Изследване проведено от Университета по Ветеринарна Медицина Туфтс и Масачузетския Университет, заключи че котките живеещи с пушачи са по-склонни да развият котешка лимфома; the risk increased with the duration of exposure to secondhand smoke and the number of smokers in the household.[67] риска се увеличавал с продължителноста на излагане на вторичен дим и броя пушачи в домакинството.[67] A study by Colorado State University researchers, looking at cases of canine lung cancer, was generally inconclusive, though the authors reported a weak relation for lung cancer in dogs exposed to environmental tobacco smoke.[68]Изследване на Учени от Щатския Университет на Колорадо, наблюдаващи кучешки рак на белия дроб, не доведе до заключение, въпреки че авторите докладваха слаба връзка с рака на белия дроб при кучета изложени на тютюнев дим в околната си среда.

In 1990, a tobacco-industry researcher in Germany proposed a study of the effects on animals of lifetime exposure to secondhand smoke. The proposed study was blocked by Philip Morris,[69] as described in an internal company report:

През 1990, учен от цигарената индустрия в Германия предложи изследване върху животни на ефекта на излагане на вторичен цигарен дим за цял живот. Предложеното излседване бе блокирано от Philip Morris,[69] с обяснението във вътрешно фирмен доклад, че:

PM [Philip Morris] recently succeeded in blocking Adlkofer's plan to conduct lifetime animal inhalation study of sidestream smoke. ( . . .an INBIFO study has shown that in 90-day inhalation test, no non-reversible changes has [sic] been detected. In a lifetime study, the results were almost certain to be less favorable. Based on the analysis, the other members of the German industry agreed that the proposed study should not proceed.)[70]

PM [Philip Morris] наскоро успя да блокира плана на Адлкофер, за провеждане на изследване върху доживотна инхалация на животни със вторичен дим. ( при анализа на изследване на INBIFO се видя, че при 90 дневен тест, няма необратими промени. В доживотно изследване резултатите почти сигурно няма да са толкова желателни. Възоснова този анализ, останалите членове на Немската индустрия се съгласиха, че предложеното изследване не трябва да продължава.[70]

Philip Morris - световен тютюнев гигант

първичен дим - димът излизащ от филтъра на цигара

вторичен дим - димът излизащ от устата на пушач

конденз на вторичен цигарен дим - събирате дима който се издишва от пушач и после го биете венозно на котка ...

От тук.

 

A това?

 

Айде поне ги превеждайте тия неща, а ?

 

аз лично оставям всеки сам да си прецени за себеси - това не се нарича научно изследване, а доклад - той може да се напише с наклон в едната или с наклон в другата посока, още повече че е статия в уикипедия ... още може да се нарече есе

 

бих казал, че следната част е по-интересна The US Surgeon General, in his 2006 report, estimated that living or working in a place where smoking is permitted increases the non-smokers' risk of developing heart disease by 25–30% and lung cancer by 20–30%.

не пожелавам на никой да опира до тия 0.5% ! под 2-та % който се полагат на пасивните пушачи

 

lookcho , научното доказателство за вредата от пасивното тютюнопушене достатъчно ли беше? А това с краставицата беше особено НАУЧНО и ОБОСНОВАНО,нямам думи.

В голяма грешка си колежке, публикуваното от Еди, колкото и да ме кефи, не е научно доказателство, а "това" за краставицата е :) в едното са публикувани 10-те божи заповеди дошли свише на Мойсей, а в другото СТАТИСТИКА доказваща нещо, колкото и безпредметно да е то, а именно, че е въпрос на време всички да умрем !

 

>>>>>>>

 

аз намерих нАучна информация по въпроса и я изчетох, няма да я публикувам, защото трябва да я преведа ;) с няколко думи: има ясна научна информация, че въобще не е ясно дали пасивното пушене вреди, защото:

а) изследванията с животни не водят до еднозначен извод, а с хора не могат да се направят при стерилни условия.

б) не може да се разграничат проблемите предизвиквани от замърсяването на въздуха от тия от пасивно пушене, понеже първото е на няколко порядъка по-често срещано.

 

Лека доходна и безаварийна - надявам се никога не се на никой от вас не му се наложи да разчита на процентите изгубени заради пасивното пушене !

 

И, "Пушенето вреди на вашето здраве" !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасивните пушачи страдат толкова,колкото стоене 1 час на спирката вдишвайки изгорелите газове на Икаруса,Газката,Зила и Татрата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непия и непуша, само бенз в резервоара

Редактирано от ilkocivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушенето е порок - две мнения по въпроса няма.Напълно разбирам непушачите, имат право да недоволстват, както правя и аз, когато някой дизел ме направи като Уесли Снайпс.Но според мен анкетата отиде в девета глуха, един спор се възроди, а от него няма смисъл.Пример:Все едно да се пусне анкета в друг форум с тема - хетеро или хомосексуален сте?Ами въпрос на толерантност е вече кой кого търпи, но без хапливи спорове. Защото и един хетеро не може да търпи хомо сескуален - има опасност за здравето.Защото ако хомосексуалния е готин за компания, но непрекъснато прави предложения на другия - става нетърпим. И може би ще дойде един момент, в алкохолно опиянение хетеросексуалния да се навие. И какво става?!А сега си представете хилядите венерически болести, някои нелечими, а да не забравяме и момента, в който може на хетеросексуалния да му хареса.Става сложнооооо.Някои са намерили решение, но то води до още по-големи усложнения. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=374215Имам решение - да забраним на хомосексуалните да се показват на обществени места. На красивите жени - също. Така ще има по-малко разбити семейства и по-малко самоубийства.Бе направо да им турим по едно фередже.Също така - никакъв алкохол:)Труповете на пътя са повече от пушачите, пък и не се знае - пушачи ли са били, или не.Доколкото знам Ставийски не е пушач, пази другите момчето.Един съвет към всички - по-скоро си пазете нервите, отколкото дробовете.Другото е Божа работа. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:);) ;)добре разказано Спамер, ;) на тебеП.П. след като Fido Dido победи в спора, аз напускам темата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. след като Fido Dido победи в спора, аз напускам темата ;)

:) извинявам се..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за НЕ пушачите! и мн ме дразни като ида някаде уж място за непушачи и до мен някакви удимяват полужението .. трябва да направят тия цигари 20лв ..

Редактирано от AlexDJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се направи и тема-анкета за химията в бирата,кремвиршите,натуралните сокове и купешкия алкохол,сищо така и за киселото мляко на баба дядо и тем подобни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие знаете ли колко гадости приемаме без да го осъзнаваме или се правите на чувствителни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за НЕ пушачите! и мн ме дразни като ида някаде уж място за непушачи и до мен някакви удимяват полужението .. трябва да направят тия цигари 20лв ..

Мен ме дразни като карам спокойно на крайградски път с 90км/ч и някой момченце ме изпревари с 160км/ч..трябва да направят граждансата отговорност 2000лв за шофьори под 30г. възраст :P А пък такива хондички дето са по 1.3- 1.6 като вземете да ги карате като вайпари...... още по скъпо щото ми пречите и застрашавате :P а стигате вече Редактирано от Benji

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за НЕ пушачите! и мн ме дразни като ида някаде уж място за непушачи и до мен някакви удимяват полужението .. трябва да направят тия цигари 20лв ..

Мен ме дразни като карам спокойно на крайградски път с 90км/ч и някой момченце ме изпревари с 160км/ч..трябва да направят граждансата отговорност 2000лв за шофьори под 30г. възраст :P а стигате вече
hahahahah :P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не преиначаваме нещата и да не си говорим за шофьори, защото няма смисъл.

 

В смисъл, че годините нямат смисъл.....

 

Не искам да ви тълкувам Библията, но ще спомена само един цитат - не си го спомням точно, но смисъла му беше:

 

Всеки има право на избор. По който и път да поемеш, не забравяй че в края стоя Аз!

 

Нещо от този сорт.

 

Или както е казал Ийсус, когато са осъдили Мария Магдалена на смърт, чрез пребиване с камъни - Този, който няма грехове, нека хвърли първия камък!

 

Точно затова ви казах, че спора е безпредметен.

 

Пушенето е порок.

 

Нека всеки един от нас си има пороците.

 

Бихте ли обърнали гръб на жената, която обичате до безумие, жената на вашия живот, защото е пушачка?

 

Или сте готови на компромис?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ, :) , само 200 човека ли сме във форума?Моля ви, гласувайте!С 1000 мнения сме актуални! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще се тровя по 1-н начин или по др ми се тая.Спирал съм 2-ти за по 5месеца и 2-ят път реших че ми е готино като пуша,и няма защо да спирам цигарите.(предпочитам да умра на 60 ама ублетворен от всички пороци место на 80 искофел) :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирането на цигарите зависи от много неща! Най-често се спират цигарите когато развиеш някое белодробно хронично заболяване,и тогава цял живот ще те е яд.Иначе и мен си ме кефи сутрин цигарка с кафенце и после още 19 цигарки до вечерта.Ама взех да се замислям ,че мног ми вредят финансово-60 литра нафта изпушвам като цена де :D на месец:)

Редактирано от niki1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на избор , а хора без пороци май не познавам ... На мен ми харесва да пуша - това е моят порок , аз съм го избрал .... За сметка на това НЕ друсам и НЕ пия НИКАКЪВ алкохол просто защото не ми доставя удоволствие... За сметка на това си изгарям по кутийка на ден с КЕФ ... Нека вкарат закона в сила , нека да направят цигарите 10 лева ... Приказката не беше ли "Кефа цена няма ?" Е ... Винаги ще има пушачи както и недоволни (непушачи) поради какви ли не причини ... Но моля Ви спрете да се оплаквате (непушачи) и да ни изкарвате НАЙ-ГРЕШНИТЕ и порочни създания ... Цигарки + 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fido Dido Принципно съм съгласен с това което каза, но имам само 1 въпрос: Трябва ли твоя порок (примерно го казвам) да става и мой и то с ясното ми НЕжелание?Твърдо за НЕпушачите! Не осъждам пушачите. Всеки си има глава на раменете и си прави сметката, но нека поне не пречи на останалите които са взели друго решение.П.П: Забравих да дам пример. Никога не съм пробвал цигара. Понеже съм спортист често (веднъж годишно) минавам на прегледи през спортния диспансер. И там какво става.. Питат ме по колко цигари на ден пуша и да съм ги намалял :D Това какво говори...

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се толерират непушачите,все пак и те имат право на мнение.Аз лично като пушач съм против пушене в заведенията. В Англия пушат извън заведението,като им се дава по едно одеало като навънка е -3 градуса.Който иска да пуши-вън да мръзне,вътре е абсолютно забранено,глоба 50 паунда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не разбирам, защо не се направят отделни заведения за пушачи и непушачи?В крайна сметка непушачите да не влизат , където се пуши и готово.А пък ние комините , като искаме да пушим на топло няма да ходим в заведения за непушачи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...