Jump to content
max_3d_3

Проблем с часовника за 2022 година

Recommended Posts

Здравейте, за собствениците на акорд с фабрична навигация - след 01.01.2022 има проблем с часовника - почва не показва вярното време и по никакъв начин от менюто не дава да се свери ( каквото и да се избере като опция, не се отразява). Дори и след махане на акумулатора проблема продължава. 

 

Та въпроса ми е някой знаели дали скоро ще пускат нова версия на софтуера? Проблема го има и при ЦРВ и Сивик.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

И аз днес установих същият проблем. За сега имам само неуспешни опити да го настроя, по никакъв начин не става. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Операционната система е Windows CE. Такаче предполагам от Хонда ще чакат  Майкрософот да реши проблема и евентуално тогава ще пуснат ъпдейт с DVD disk. Проблема е че формата на датата с 2022 година надхвърля лимита максимално подържано число на 32 битова система и се бъгва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ще се реши август месец от самосебе си. Така казват от Хонда Америка. Проблема е за цял свят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, mafyata написа:

Проблема ще се реши август месец от самосебе си. Така казват от Хонда Америка. Проблема е за цял свят.

Супер, половин година без часовник :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е браво, поне ме успокоихте, че не е от мен проблема, къде ли не бърках и цъках, хомммммммммм половин година търпение

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е странно как ще се реши тогава от самосебе си, при условие че числото за дата ще започва пак с 22 а максимума му е 21

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава сега да кажат преминаване към 64 битова система и с това смяна на хардуер, кофти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано оправят проблема...  половин година без часовник... еми ще си гледате часовника на мобилния :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен показва 1 час напред, точно. Може би с лятното слънцестоене ще се оправи 🤣 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Честита нова година на всички при мен няма проблем с часовника . 

clock.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох в някаква статия, че проблемът бил на моделите от 2002 до 2012. Ама това, че някой го е преписал отнякъде, не значи че е истина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е верно. Аз съм с модела от 2009 - също с навигация и го има проблема - 1 час напред е времето на малкия дисплей.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случи същото. Стана един час напред. Махнах акумулатора и започна от един часа. Снощи в един часа пак откачих акумулатора и така сверих часовника. Аз също реших, че проблема е при мен, но сега ме успокоихте. 

Хубав ден на всички!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и за много години! И аз съм с проблем в часовника. Скоро разкачих акумулатора за да го заредя профилактично и след като го свързах не успях да сверя часовника нито автоматично през навигацията, нито ръчно нито се ресетваше. Май ще трябва да използвам старомодния начин като на колегата Живко и в един часа да закача акумулатора. Поздрави и безаварйна година!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже как да вляза в настройките на колата за да сверя часовника, Колата е с навигация ,но няма диск и ми показва само ,че няма диск в ДВД то, какво трябва да направя ?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без диск не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли информация кога ще оправят нещата с часовника? Някой беше писал - август 2022 г. Моят дори не дава вече само 1 час разлика, а си дава някакви съвсем разбъркани часове. Пълна бъркотия. Слагам диска, същата работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр, при мен часовника се оправи март месец при смяната на времето.

Сега показва правилно, но като питам гласово колко е часа ми отговаря, че е 0 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкачи акумулатора и ще отиде отново подяволите. И трябва да чакаш да стане 1:00ч. за да го свериш отново. :D

Ще се оправи наистина чак Август месец, когато рестартират сателитите за GPS-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят в момента е с един час назад и не смея да разскача акукулатора. А това със сателитите пише ли го някъде и други марки автомобили имат ли такъв проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.05.2022 г. at 11:26, Jenti написа:

Разкачи акумулатора и ще отиде отново подяволите. И трябва да чакаш да стане 1:00ч. за да го свериш отново. :D

Ще се оправи наистина чак Август месец, когато рестартират сателитите за GPS-a.

На някой да му се е оправил часовника??Моят пак показва 3.00 при всяко палене,а днес е 1.08

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление дългоочаквания АВГУСТ дойде, ала часовника си стартира в 3.00, както досега! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера се пробвах но нищо - не се сверява. Може би не е дошла правилната дата на Август 😂

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен колеги, само да споделя - аз си "оправих" моя часовник частично. Не ставах в 1 сутринта за да си разкача акумулатора, а го направих в 1 следобед. Да, часовете са обърнати (показва 23:00, вместо 11:00) но поне мога да ориентирам ако ми трябва време, вместо да си ровя по телефона.  :)
Чакам и аз да видя какво ще се случи Август ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте, от днес часовника при мен се оправи. Вече може и ръчно да се намества. Датата обаче не. Сега показва 01.01.2003, но тя е видима сам в сервизното меню и лога за грешки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя се оправи и наистина вече може и ръчно да се коригира 

Редактирано от Akrahim

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на моята днес и мина този проблем. Вече може да се сверява ръчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене .Днеска и аз се поразрових и успях да си сверя часовника ръчно от менюто на навигацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен часовника се свери сам както преди.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моят часовник също вече може да се сверява ръчно, но винаги е с 1 час и 1 минута назад, тоест ако часът е 13:15, часовника показва 12:14 и неможе да се корегира с точност......

Редактирано от nikolay.vardolov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пробваш да го рестартираш насила - разкачаш акумулатора за 2-3 мин. примерно. Не знам дали ще се свери, но може да пробваш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...