Jump to content
emod

FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта

Recommended Posts

Posted (edited)

Каква пък е тази "Диамантена технология'? 

Помня преди години, преподавателят ми по икономика в колежа, сподели, че някакъв българин бил измислил някакъв флуид с диаментен прах, който бил приложим в маслата и така се намалявало износването на частите! На мен тогава ми се стори, че е по-добре да сипя пясък, така поне деймиджа ще е по-малък, ама кой знае..........

Edited by Rakeem

Днес бях в аутобокс за заверка на акумулатор и се загледах в тубите Равенол, които предлагат. Всичко беше 2017, 2018 и 2019 година. Или не си обновяват рафтовете или нямат много оборот и застарява стоката. Определено ако реша да купувам от тях нещо пак ще си отварям очите на четири. 

Добре е че виждаш дати,а не са изтрити и този магазин продава масла на супер промоция.

Кой гледа дати на маслата май само тея в Хонда форума.

Дефакто се оказва че е изкупил залежала стока която трябва да се бракува и преработи,но сега се продава като топъл хляб в магазина на магазинерчето.

• Like 1

Разбирам съображенията, но най-различни източници пишат, че маслата могат да изкарат до 5 години на рафта неотваряни. Не съм сигурен дали е наистина повод за притеснение. Да бяха гуми със стар дот, да имаш съмнение как са съхранявани, но масло...

• Like 1

Сигурно може. Ама по-добре да е пресничко :) 

Погледни моя пост  #2286 от предишната тема. Tам качих и снимки.

AUTOBOX са франчайз и във всеки сервиз предполагам има известни разлики.

Аз намерих промоция тогава на RAVENOL на цената на АТО и реших да поръчам. Говорих по телефона с фирма CARIO.Те са официален представител на RAVENOL и мисля собственик на търговската марка АУТОБОКС. Та доставката става от централния им склад в Сливен. Понеже имаше безплатна доставка до всеки сервиз на Аутобокс минах през най-близкия ми. Там се опитаха те да ми продадат маслото като ми направят цена. Цената не бе толкова добра и освен това маслото не беше по USVO. Отказах им. Говорих пак със Сливен и казах,че искам да ми доставят масло прясно и по USVO и ILSAG 6.

Човека ми гарантира и си получих доставката.

Резултата е ,че на 24.08 получих масло запечатано на 20.06,2020 по USVO и ILSAG 6. Допълнително ми подариха течност за чистачки RAVENOL и хималка.Тубите имаха скреч код за автентичност,който проверих в официалния сайт на Равенол.

Така че всеки сервиз си има отделен собственик и само са под шапката на AUTOBOX , но всеки е държава в държавата.Taka както всички ОМВ са с различни собственици.

За това ако в сервиза няма маслото на Равенол,което искаш потърси CARIO и вземи от там.

• Like 4

Civic D14A4

Дали мога да слагам Mobil 1 FS 0W-40 защо не мога да намеря масло по ILSAC GF-5?

Дали е по-добре от Petro Canada Supreme Synthetic 5W-30?

Които са добри алтернативни масла?

Това Лики ( според данните от .pdf-a ) не бих си го купил. На тази цена, а и на по-ниска, има по-добри масла.

D14-ката можеш да я караш с голям избор от масла. Зависи от състоянието на двигателя, на първо място! Другото е ти как го усещаш с определено масло.

За моята, аз предпочитам здраво 5W30 по ILSAC или ACEA A3, с вискозитет при 100°C между 11 и 12 mm²/s.

• Like 1