Jump to content
Sign in to follow this  
Emicha

Изгубената територия....

Recommended Posts

Изгубената територия...??? 

Какво е това  животно...??? 

И до кога ще спиме - останалите - тук...??? 

Темата е за живота, цветята  пчеличките и за всички останали мъченици, в прекрасната територия. 

• Upvote 1

Подсказвам...

:thumbs1:

Еее класик си ти баце!

Е.....Баце, със сигурност не съм класик,  а здравомислещ,   нормален,  средно статически индивид,  здраво стъпил на територията, на която съм се родил и продължавам да живея. 

И  Баце, дано разбереш  - кВо ти Шпрехам. 

• Upvote 1

И каква е алтернативата?За един приятел питам.

• Upvote 1

52130101_434489177290192_991453768186855424_n.jpg

Айай..... Емич недей така много болезнена е тя (темата). Неделя е пусни си песента "черната овца" а аз тука "облаче ми бяло" и всичко ще е наред. Ма що трябва да си го разваляме таз хубав ден..... Боли много много боли... 

• Like 1

Сетих се за 1 виц - по повод "черната" и "бялото":

Питали мухата -харесват ли ти тея цветенца, а тя рекла - не знам за какво говорите, аз виждам само лайна.

Питали пчелата - не те ли дразнят тея лайна, а тя отвърнала - аз виждам само пъстра полянка с цвененца.

Да, денят е слънчево обещаващ, но на щрауса забил глава в земята, добре ли му е или зле?

Тая метафора не е случайна, защото докато "гледа да не гледа", задникът му е общо достъпен, а едва когато клюнът му е по-високо от задника - може да се защити от "доброжелатели".

• Like 1
  • Haha 1

Темата е за Офф топик-а - принципно.

Пуснал съм лично на Emicha.

Моля и останалите колеги модератори/администратори да споделят мнението си (в темата ни в Служебния форум - тази за промените във Форума) как ще процедираме занапред.

Извинявам се за :offtopic::D

Няма значение за къде е темата. Емича е прав. Темата е много сериозна и не е за подценяване. 500 г. Турско са били поради тая причина , че сме телета и нищо не правим. 

• Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Не ни се занимава, а и смятаме че има по-умни от нас, които са длъжни да ни оправят. Еми "оправят ни".

В 1 механизъм най-малките колелца се въртят най-бързо. До кога ще сме спрели и ще блокираме производителността на трансмисията???

Докато темата е "Офффф, мани, мани", ще води до "тупик" (от руски - означаващо "задънена улица").

• Like 2

Преди 3 часа, Emicha написа:

Е.....Баце, със сигурност не съм класик,  а здравомислещ,   нормален,  средно статически индивид,  здраво стъпил на територията, на която съм се родил и продължавам да живея. 

И  Баце, дано разбереш  - кВо ти Шпрехам. 

Нищо лично колега, защо така се разсърди? Просто реших,че и ти като мен си се прибрал пиян в 6 и си решил да флуднеш форума както правят всички нормални хора. И аз твърдя ,че съм такъв. Ама за жалост не говоря Слави Трифонов и не се разбрахме. Абла " Metallica" сеньор?

• Like 1

Вземи си почини хубаво, па довечера може да схванеш колко е сериозна темата Баце. 

• Like 1

Преди 2 часа, vespa написа:

Вземи си почини хубаво, па довечера може да схванеш колко е сериозна темата Баце. 

Приемам съвета на драго сърце ,колега, и ще го последвам. Просто коментарите във форума или социалните мрежи не са мярка за социална ангажиранст. Малко несериозно изглежда . А цитиране на Славчо Главчо ( учиндолския милионер )е още по-несериозно. Песните му са добри за напиване и нищо повече, това му го признавам. И за да се сетите , за какво говоря, ви поздравявам със стихотворението " В механата" на Ботев. Аре чал бацета. :)

преди 41 минути, ivailopp написа:

Приемам съвета на драго сърце ,колега, и ще го последвам. Просто коментарите във форума или социалните мрежи не са мярка за социална ангажиранст. Малко несериозно изглежда . А цитиране на Славчо Главчо ( учиндолския милионер )е още по-несериозно. Песните му са добри за напиване и нищо повече, това му го признавам. И за да се сетите , за какво говоря, ви поздравявам със стихотворението " В механата" на Ботев. Аре чал бацета. :)

Не опорочавай казаните истини в определен текст, с превръщането му в песен от прилежен екип (макар и с комерсиална цел) и не ги свързвай с определена личност дала доста на обществото (макар и с подозрения за меркантилни цели).

Знаеш ли авторите на химна ни, или на другите патриотични песни, вдигали оръфаните бойци от окопите?

"В механата" сме го чели някога (сега го живеем), а дали сме го осъзнали ще си проличи и от тая тема.

Иначе си прав и "лозето не ще молитва (сиреч словоспрягане по форумите), а мотика" -тоест "сговаряне на дружината" и с "планината" право при оня "Муха с меда".

• Like 1
  • Upvote 1

Преди 10 часа, ivailopp написа:

Нищо лично колега, защо така се разсърди?....

Няма такова нещо - просто не обичам обръщения от рода на "баце", "брато", "бате" ....присъщи за един етнос от народа ни, наричащи се уж Българи.

ACID BURN , ако знаеш колко си прав и дано повече хора забележат това:

Цитат

...Както повечето от вас забелязват хората с власт и пари си налагат хегемонията още по-изнервящото е, че вече дори не се стараят да го прикрият по някакъв начин....

Пък ако това се окаже , фаталната или решаващата капка на търпение на обезверения народ, ще има някаква полза и светлинка, но ако и това го преглътнем, жална ни майка.

Нямам идея и не виждам какво друго трябва да се случи, за да събудим от летаргията и безвремието в което живеем.

• Like 1
  • Upvote 1

Аз забелязвам следното нещо - Хората, които имат пари не ги интересува въобще. Тези, които са се замогнали с много труд и жертви виждат какъв е живота, но тяхното мислене е :

- Аз си надух гайдата и сега само си местя пръстите. Мислете му вие.

Тези, които нямат пари и живеят в мизерия тяхното мислене е какво да направят, че да може утрешния ден да е малко по-добър.

(под мизерия имам предвид не да нямаш пари за новия 'ай фон' и да се оплакваш, че живееш мизерно, ами за тея дето живеят под покрив, който тече, храната не е ясна и утрешния ден също не е ясен).

И остават хора като нас дето всеки ден обстоятелствата ни мачкат в същото време като прочетеш за 'Дойран', 'Одрин', 'Сливница' и т.н. ти идва да вземеш пистолет и да почнеш да гърмиш хора наред. Ей такива хора са малцина всъщност и при вдигане на евентуално някаква инициатива веднага ще се организира една тълпа от пропорционален брой хора на инициативните. Тогава инициативните стават в очите на обществото 'платени'. Причините за това са ясни. 

Реално к'во излиза - Ако утре има избори - няма за кой да гласуваш, щото всичките са боклуци. Сиреч по цивилизован, 'демократичен' начин виждаме какво става.

Да отидеш и да разстреляш сума ти хора - трябва да си загубил всичко в живота си, че да го направиш.

Да протестираш - и к'во всяко чудо за три дни.

А е жалко, щото за няма и 40 години една неизвестна за повечето народи в Европа държава наречена България става държава и побеждава две от най-големите сили на света + съседите си. А за 30 години ни убеждават, че процеса на преход е сложен и ние не сме дорасли все още да сме сред 'големите'.

Емича - и аз нямам идея, наистина нямам идея. Много искам нещата да се променят. Близки и познати лека по лека се изнасят от тая държава. Макарче съм краен по тая тема ги разбирам и в няква степен подкрепям.

Но не виждам кой и какво ще промени тенденцията. Тази тенденция не е функция на нашите управляващи тя е функция на други големи интереси, а всички знаем - 'Разделяй и владей'.

• Like 2
  • Upvote 2

преди 14 минути, ACID BURN написа:

Аз забелязвам следното нещо - Хората, които имат пари не ги интересува въобще. Тези, които са се замогнали с много труд и жертви виждат какъв е живота, но тяхното мислене е :

- Аз си надух гайдата и сега само си местя пръстите. Мислете му вие.

Тук не си прав, освен ако нямаш предвид "еднодневките", които вчера са били никой, днес са в устата на хората, а утре, пак никой няма да ги помни.

Всеки нормален (по смисълът на думата) бизнесмен си дава ясна сметка че зависи на 120% от служителите си, в случай че иска да пребъде, а не да е еднодневка. Тея ги мани, тях и историята ги е майнала априори. Останалите ги е грижа ако не за персонала, поне за себе си и също не им се нрави че народът е зле и че покупателната му способност (основният двигател на 1 икономика) е на екзистент минимума.

Иначе се радвам че знаеш, че ЕДИНСТВЕНАТА АРМИЯ пред която великата британска империя (за всичките си векове съществуване) е свеждала бойните си знамена -е БЪЛГАРСКАТА!!!

Не губи надежда, въоръжи се с кураж и следвай себе си (ако никой друг не се отзове).

Потрайте още малко, скоро доброто ще дойде!
За съжаление това може да е 3-та Световна или друг вид война, но скоро системата ще бъде рестартирана. В момента сме в затишие пред буря.

Не забравайте, че не най-силния или най-бързия винаги побеждава, а най-издръжливия! :) 

Така е, нарича се еволюция и я продължават най-адаптивните, а ние винаги се адаптираме, без значение кой и какво ни причинява.

На тази територия нещата се случват чак когато живеещите с концепцията "мирна главица сабя не я сече" намалеят и им отслабнат силиците (справки в историята). Така че има да чакаме, или пък стига вече?

Миналия век познавах един испански легионер. Любимата му фраза на български беше "цакай мауко". Беше впечатлен колко е повсеместна и характерна за тая територия.

• Haha 1

Преди 11 часа, Emicha написа:

но ако и това го преглътнем, жална ни майка.

Нямам идея и не виждам какво друго трябва да се случи, за да събудим от летаргията и безвремието в което живеем.

Ще се случи, това което се е случвало и до сега - някой ще го преглътнат и ще продължат без да променят нищо, други - няма да могат да го преглътнат и ще търсят начин.

Всеки има своя точка на търпимост.

"Точката на кипване" зависи от жегата и от надморското ниво, но при "затворена система", тя е много по-високо. Дали да не "отворим капачката" и да "пуснем духа от бутилката"?

Системата е отдавна отворена. "Точката на кипване" е отдавна недостижима. Липсва висококалоричен материал, който да донесе необходимата енергия.

• Like 1
  • Upvote 1

Интересно е как в един и същ пост се говори за великата Българска армия, за бойни знамена и прочее, и в същото време се говори за "Разделяй и владей".

Тоя свят, не само България, защото в Африка и части на Азия е къде къде по-зле от тук, ще тръгне към по-добри времена, когато според да се делим на измислени признаци, особено пък географски - "Родил си се в ей тея очертания, следователно не те харесваме". 

Тъп начин на мислене, надали много хора ще вникнат в същноста му. По лесно е да се обединиш срещу някой и да му предадеш проблемите си, от колкото да тръгнеш да градиш нещо. Не случайно повечето хора избират първото.

• Upvote 3

Съгласен. Моята мисъл с 'разделяй и владей' беше в това, че в момента външни сили се опитват да ни разделят и не само, че се опитват ами са го направили и реално ни и владеят. Пример за това, което говоря е твоята теза. Нужно е само да поговориш с някой 'кореняк софиянец', а съответно ти да си от 'провинцията'. Веднага се наслоява една атмосфера на пренебрежение - видиш ли за какво идваш в София, напълни се тоя град със селяни стойте си на 'село'. Дебилно и егоистично мислене, ама е факт. Примери колко щеш.

Извън темата е това извинявам се.

Вчера беше 19-ти февруари. Ако имате час време - 47 минути за филма, 1 за мълчание и дузина за размисъл.

https://btvplus.bg/produkt/predavaniya/15896/shouto-na-slavi-2018-2019/shouto-na-slavi-19-02-2019

• Upvote 1

Гледах го и още вчера мислех да го споделя, ама още го нямаше качено.

Няма да коментирам нищо.

Няма и нужда, макар че забвението води до апатия.

Показателни обаче са последните Му думи пред съда: "Нашите българи обичат свободата, но приемат я, ако им се поднесе в къщите на тепсия".

Докато е така - така ще сме!

Не само в България, ами и по света  света всичко е много сбъркано и години наред върви със страшна сила надолу, готово всеки момент да ескалира. Същеременно, всичко покрай хората е лъскаво и цветно, заблудата, и манипулацията са на много, много високо ниво..По-нагоре @Takumi Fujiwara е написал, че едиснтвения подход да се ресетне "цирка" е 3-та световна, ама за съжаление, тогава със сигурност ние ще сме първите унощожени...нямаме нужния капацитет, ресурс и средства, за да оцелеем...Това е огромен проблем, страшно мащабен, непосилни сме да го преодолеем..П.с. Един дядо преди 10-тина години, бях във влака с него, говореше за "новия световен ред" и ме попита: На дъската на шаха, на коя от единиците мислиш че сме?" Аз гледам, гледам...отговарям сигурно пешката..Той се подхили и каза..Момче ние дори не сме на дъската на шаха....п.с. Не сме произлезли от маймуните, бъдете сигурни 

По темата за България и защо сме в пъкъла, ще кажа нещо кратко..Братя и сестри, стигнали сме до това положение защото НИЕ СМЕ ПРЕДАТЕЛИ, продали сме се отдавна на злото, парите и властта са ни завладели душите..навремето продадохме си държавата и после самите нас. Преди време имаше едни генерали , раздадоха държавата на "учениците си" -мутрите и групировките, после станаха прекалено алчни, неудобни за тях и така лесно после им ги отнеха, даже помогнаха за скарването помежду им, живота ни го съсипаха онези в черните джипове.

Да се върна доста време назад, с риск да бъда нагрубен, като малък са ми разказвали, но не съм на 100% сигурен, но мисля че ставаше дума за залавянето на Левски..при задържането му той попитал заптиетата, Агата - "Защо сте толкова малко, а не сте с цяла армия" и те му отговорили, защото твоите са предатели и те предадоха, знам че си тук, не ми трябва цяла армия да те заловя" и действително по писаното и прочетеното Левски е предаден от свои..Така и ние сега 2019 год. се предаваме многократно без капка съвест и морал. Е какво искате да стане....Има подозрения че гроба на Левски е някъде в София, наскоро бяха качили снимки, в момента това там е паркинг с павета и спират колинад него....Само се замислете ако това е истина.....Такъв срам и позор, нз в коя друга държава може да се сътвори...Ей такива ви работи..

Това че е заловен от малка група не е толкова фатално. Убило го е (в прекия и преносния смисъл) това че е наредено да го съпровождат няколко заптиета, за да му бъде показано че няма кой да се вдигне и да го спаси. Така че, предател не е само онзи който го е издал, а и всички останали, които са били безучастни. Тогавашната власт го е знаела, знае го и сегашната. Такъв народ е удобен на всяка държавност.

Левски поне има паметник с венци и манифести (2 пъти годишно).

Като сме най-старата територия запазила името си на континента, где е паметникът на кан Аспарух???

• Upvote 2

Ето къде са паметниците на хан Аспарух в България - http://www.desant.net/show-news/22952

И какво от това, че има паметници на основатели, ръководители и будители? Това да не би да променя нещо в настоящето? Докато всички са вторачени да гледат и възхваляват миналото, вместо да се погрижат за промяна в настоящето и/или бъдещето - все така ще бъдат нещата.

• Upvote 4

Преди 4 часа, sakrayaami написа:

Да се включа и аз с някой акъл :)

От известно време се опитвам да правя всичко което зависи от мен и с което мога да променя дори и на йота света около мен. .....

И така малко по малко се опитвам да правя нещо конструктивно, ......

Мисля че всеки един от нас, които сме недоволни от това което ни обгражда, е редно да се опита да го промени. .....

Така е колега.

Бъди сигурен,че не си единствен,предполагам си го забелязал.

Но по е лесно да се плюе.

Едни виждат Слънцето как изгрява,други как отива да залязва (и в прекия и преносния смисъл).  То човек така се ражда.За това и някои са постоянно търсени,а други постоянно избягвани.

Edited by Митко Йотов
  • Upvote 3

Добре казано. Точно там е разковничето на израстването. Мнозина мрънкат досадно, но малцина умеят да изкарат доброто от околните и да ги подтикнат към позитивни действия. Първите са контра на всичко, а вторите повеждат с личен пример, макар че пак има отклонения.

Както казва историята, "ако затриеш 3-ма си сериен убиец, а ако избиеш 3 милиона си завоевател". Първите ги сочат с пръст, а вторите ги изучават.

• Upvote 1

Провокиран от 1 предаване, към темата бих добавил и "изгубеното поколение". Не искам да разширявам нещата и в тази посока, но е добре и тя да се има в предвид. Нас "промените" ни завариха на прага на пълнолетието и бидейки възпитавани в предишния строй, смятахме че възкраждането на държавата не е наша специалност. Отне ни няколко години да се активизираме, но това бе продиктувано от младежко бунтарство, което за съжаление не бе подкрепено от осъзната и прогресивна прозорливост, че "изпускаме влака" и "живота през пръстите си". Радвахме се на свободата и всеки се справяше (спасяваше) както може. Е, от тогава минаха 30 години и реалността е факт. Не направихме нищо смислено като поколение в разцвета на силите си, за което дължим извинение пред децата си. Не че знаем как трябваше, но от друга страна знаем как не трябва. Това може да е полезно, макар че е достатъчно да се хвърли поглед в недалечното минало.

Може да не сте задълбавали в историята, но се поинтересувайте и с изненада ще откриете икономическото чудо за дузина години в няколко периода между първото ни освобождение от Русия и второто - от СССР. Не говоря за политика, макар че всичко произлиза от нея и "великите сили" в конкретните периоди. Тогавашното поколение е получило свободата от отците и дедите си и след няколко войни и национални катастрофи е успявало да изправи страната на крак и дори да просперира. България е била Швейцария на балканите, а левът конвертируем, което се е случило не от самосебеси, макар и с подкрепа отвън и мъдрост отвътре. Вижте икономиката и политическия строй (включително забранените политически партии). Много държави все още го ползват и им се отразява чудесно. Много от тях съм посещавал, но ще дам пример само с една - Лихтенщайн: 160 кв. км. между 2 баира, 30-тина хиляди жители в 10-тина паланки, няма си летище, армия и други " национални атрибути", но винаги е пазела суверенитет. Изглежда като току що построена, а има няколко поленца и фабрички. Как е възможно това!!!

Не бива да се отказвате / отказваме. Просто (ако трябва - сложно и непреклонно) трябва да настояваме и борим системата, а на въпроса "на кого да вярваме" ще дам простичка рецепта. Както знаете "едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш". Всички говорят и обещават, някои дори си вярват. Изпечените политикани вече са актьори (макар и посредствени) и е достатъчно да им "вземете думата". Всеки има възможност да прилага "рецептата", която е от няколко фази.

1-ва фаза. Като видите че някои нещо бръщолеви от екрана, не сменяйте канала, а му намалете звука. Не чувайки дърдоренето е по-лесно да прецените по невербалната комуникация, дали е "читав". Внимавайте, някои много си вярват и разпалено пропагандират, но поне всички останали ще отпаднат от полезрението ви.

2-ра фаза. Тези които сте си набелязали, може да почнете да ги слушате, но не ги гледайте. Така ще отсеете още много "актьорска" плява и заучени фрази.

3-та фаза. Преминалите първи и втори тестови етапи може да проучите - всеки според своите си критерии. Поинтересувайте се какви са им мотивите да са в политиката, понеже "интереса клати феса" и е ясно че едва ли са там заради няколкото хилки заплата, срещу които си дават дупе и гащи, влизат в устата на хората - излизайки на светло (със всички произлизащи от това негативи за тях).  Това разследване не е лесно, но те са ваши "хрантутници" и ако няма какво да крият, значи още не са покварени.

4-та фаза. Като откриете "бисерите", вече може да ги слушате и четете с интерес, за да се запознаете с възгледите им, без значение от коя партия са - "читавото магаре си личи и под съдрано одеяло". Тези които припокриват вашия мироглед, ценности и стремежи може да подкрепите и да им съдействате според силите си.

Има и 5-а фаза. Зарязвате предишните 4-ри и се поглеждате в огледалото "с елементи на размисъл". Ако смятате че сте по-добър и можещ от всички - зарежете тая идея. С такива вече е пълно и им "сърбаме попарата". Ако обаче усещате че можете с нещо да допринесете - хвърляйте се в борбата за ренесанс на родината. Не говоря за територията - тя е тук и ако не участваме, ще ни я вземат. Не говоря и за държавата - тя е нейде там и трябва да се поправи, понеже всички етажи са прогнили и се стоварват отгоре ни.

Говоря за татковината, която сме взели назаем от децата си!

Знам че всеки от вас според силите и личното си кредо прави каквото може, но ни трябва обща кауза, понеже "всеки" е недостатъчен - трябват "всички". Нещо като Възрожденците и Опълченците. Имали са кауза и са я сбъднали. Нашата не е по-посредствена или по-непостижима.

На тези, чиито време съм отнел с тоя ферман - извинете.

На тези, които са намерили в него нещо за себе си - благодаря.

На тези които ще подтикна към нещо - адмирации че Ви има и сме на "близки вълни".

Горе споделеното не вменява "тежести" на други хора от "изгубеното поколение" освен мен, а цели размисъл и активност, така щото и следващото да не се превърне в такова.

• Like 3

Онзи ден беше 1-ви март, вчера 2-ри, днес е 3-ти МАРТ, но утре пак ще си е 4-ти, после 5-и, 6-ти, 7-ми и седмицата мина, после месеца, после годината, после ...

Както е писал един погинал ... ????

Posted (edited)

Честит празник българи!

България ЩЕ БЪДЕ!  :bg:  :bg:  :bg:

Бъдете здрави, територята няма да бъде загубнена!

Утре сутринта (след 9 часа) преоблечен като кукер (заедно с мои приятели) ще играем хоро в центъра на Чикаго, където българите издигат българския трибагреник в продължение на над 60 години, след като един от предишните кметовете на града позволява официлано да се празнува 3-ти март в Чикаго. :) 

03.03.2014

03.03.2012 - Еленино хоро

https://www.youtube.com/results?search_query=3-ти+март+в+чикаго

Edited by Takumi Fujiwara
  • Like 1
  • Upvote 3

Браво!!

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...