Ivan_Ch 350 #1 Posted January 26, 2019 Здравейте колеги. От известно време се чудя само при мен ли липсва пласмасовата кора под волана и под жабката или просто липсват такива, за фейслифтов акорд 2006 става въпрос. На няколкото мои познати с акорд също липсват. В този сайт"http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=746&nplgrp=5&cmodnamepc=ACCORD TOURER&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=5AT&xgrade=2.4 EXECUTIVE-E&nplblk=B__3710" фигурират, но към тях няма номер в таблицата. Та въпросът е има ли някой с акорд на който да има кора под жабката и под волана? Share this post Link to post Share on other sites
h5rov 297 #2 Posted January 26, 2019 Ако за под волана говориш за кората с #10, при мен я има. Дай точните номера на частите. Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #3 Posted January 27, 2019 Става въпрос за #12. Тя няма номер на схемата.И за кора #26 от втората снимка. За нея също няма номер в легендата. Share this post Link to post Share on other sites
Olmy 35 #4 Posted January 27, 2019 (edited) Ето търсените от теб номера: 77320-SDB-A00 https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~cover~assy~77320-sdb-a00.html 77345-SDB-A00 https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~cover~assy~77345-sdb-a00.html като по спомен трябва да се вземат 4 или 5 бр. от 66844-SA7-000 https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~cap~instrument~panel~66844-sa7-000.html Ето повече за онагледяване: https://www.drive2.ru/l/43935/ Edited January 27, 2019 by Olmy 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #5 Posted January 29, 2019 Точно за тези става въпрос. Благодаря. Но все пак не зазбрах някой има ли ги тези, или се слагат отделно? Може би моите са останали в някой сервиз?? Share this post Link to post Share on other sites
Olmy 35 #6 Posted January 29, 2019 (edited) Аксесоар са. Водят се допълнително ниво на оборудване и се монтират по желание на купувача при покупката на колата или се закупуват впоследствие от дилър на Хонда. Акорд-а ми е ниво на оборудване "Екзекютив" и ги има монтирани. Предполагам, че при базовите нива не се монтират и трябва да си ги поръчаш, но гледайки цените им, не са никак евтини. Edited January 29, 2019 by Olmy 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #7 Posted January 29, 2019 И моята е Екзекютив, но нещо ги е хванала липсата. Май ще мина без тях. Евентуално от някоя морга ако нещо изскочи от ляв волан... Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7445 #8 Posted January 29, 2019 И "моят" първи собственик си ги е спестил. Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #9 Posted January 29, 2019 Само че от темата може да се потърси и друга корелация. Аз и @Olmy сме с дизел и имаме кори. Другите до тук, дето нямат, до един са с бензин. 1 Share this post Link to post Share on other sites
isullivan 167 #10 Posted January 29, 2019 И аз нямам, нямаше ли и едно допълнително осветление като екстра на тези кори ? Share this post Link to post Share on other sites
bobx3m 14 #11 Posted January 29, 2019 И при мен ги е хванала липсата на 2.4 "Екзекютив" Share this post Link to post Share on other sites
goga 286 #12 Posted January 29, 2019 Аз съм дизел Екзекютив преди фейсливта и двете кори ги има и са си на мястото. Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #13 Posted January 29, 2019 Може би при дизелите ги вларат серийно за за бензинките са допълнителна екстра. Нали 2.4 с люк, нави ,кожа с подгряване се водеше Екзекютив. А колкото до осветлението??? Досега на мои познати с бензинки, на никоя кола не съм ги виждал тези кори. Благодаря за коментарите, ще мина и без тях. 1 Share this post Link to post Share on other sites
bobx3m 14 #14 Posted January 29, 2019 Предполагам при дизелите се слагат с цел обезшумяване, затова на гърба им има изолация. Първият път като сменях филтър на купето се замислих, има ли тук липсваща част или не ? Share this post Link to post Share on other sites
_pileto_ 44 #15 Posted January 29, 2019 Абе страшна тъпотия е, че се пести от нещо дето може да е полезно, и няма да отежни особенно крайната цена на возилото. От хонда ги бива в такива "икономии" . Аз съм с 8-ма и също ми липсват тези кори (дори незнаех че може да има и откъм шофьорската страна). Тази откъм пасажера въобще не се предлага за мойта модификация, не излиза по VIN кода, та превъртях през V6 версията за парт номера. Както братушката по горе е писал в руския линк, има един постоянен дразнещ шум от перката на парното (прилича на жужене на сух лагер), и с тази кора този паразитен шум се тушира в купето. Особенно осезателен сега зимата когато караме на затворени прозорци. п.с. И двата акорда които имам, фабрично са без тапицерия на капака на багажника (тук икономия, там икономия....), та да се чудиш къде да хванеш капака за да го затвориш. Да не коментираме ефекта от обезшумяването. Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #16 Posted February 12, 2019 Доволен съм, но се оказва че шофьорската е малко по-плитка. Не стига отпред до педалите. Пасажерската е идеална. Пасна точно. Взех ги от дизелов модел та май от там идва разликата или от факта че моята е автомат. Иначе определено звука от вентилатора на парното утихна. Share this post Link to post Share on other sites
Pavel_Pavlov 1029 #17 Posted February 17, 2019 (edited) За какви пари ги взе, че и аз наскоро си мислих, че нещо шумен ми се струва вентилаторът? Edited February 17, 2019 by Pavel_Pavlov Share this post Link to post Share on other sites
Grudinio 25 #18 Posted February 17, 2019 Здравейте колеги. Ако може и аз да се вмъкна в темата аз съм с дизелов фейслифт, но с ниво на оборудване Спорт и също имам и двете кори. Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #19 Posted February 18, 2019 30 лв. Двете на пазарлък 1 Share this post Link to post Share on other sites
JHM 1924 #20 Posted June 6, 2020 На 29.01.2019 г. at 15:24, bobx3m написа: Предполагам при дизелите се слагат с цел обезшумяване, затова на гърба им има изолация. Първият път като сменях филтър на купето се замислих, има ли тук липсваща част или не ? Да докладвам и аз за тези кори...! Купих ги,втора ръка от колега тук и трябва да потвърдя,горното цитирано мнение. Шума от към мотора,намаля с около 30%!Това е значителна промяна и ви препоръчвам,да си ги намерите и монтирате. Пасват идеално на бензинов акорд,като отворите за клипсовете, си ги има фабрично! 1 2 Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #21 Posted June 10, 2020 (edited) На 6.06.2020 г. at 13:50, JHM написа: Пасват идеално на бензинов акорд,като отворите за клипсовете, си ги има фабрично! И аз се сдобих с въпросните кори,пасажерската пасна от раз.Тази която е в краката на шофьора обаче нещо не виждам къде трябва да се захване(колата е 2,4 executive преди фейс ръчка)корите са от дизел преди фейс.Някой ако може да прасне една снимка преди/след монтаж,че ми се струва че имам и други липсващи детайли там или съм я окъсал много със зрението Благодаря предварително. Edited June 10, 2020 by Draiman90 Допълнение към коментара Share this post Link to post Share on other sites
JHM 1924 #22 Posted June 10, 2020 Второто...,зрението...колега.Иска залягане от долу и ще ти стане ясно. Аз се чудих също,но разбрах,че влиза под другата кора под волана,като нея трябва да я разкопчаеш. Отворите са на металната основа,която крепи таблото! 1 Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #23 Posted June 10, 2020 преди 43 минути, JHM написа: Иска залягане от долу и ще ти стане ясно Аабе залягах,наби ми се коляното с камъчки ама това за разкопчаването на предната кора ще ми е полезно.Това вече обяснява някои неизвестни.Благодаря отново Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #24 Posted June 10, 2020 Развиват се тези двата винта, всичко останало са щипки. После ще ти стане ясно кое къде се сглобява. Аз ползвах корите да си сложа осветление в краката. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #25 Posted June 10, 2020 Благодарско,монтирах ги.Разликата наистина е усезаема.За осветление нямах време поне за сега.Единствено ограденото от снимката остана във "въздуха"(не че не игра една свинска опашка) ама и в japancars-a не мога да видя към какво се хваща това чудо. Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #26 Posted June 12, 2020 Отговорих си на въпроса...снимката е на @ogi28b от тази тема.Ограденото с червено е от мен.И на моята кола тази планка липсва,само не знам дали при всички бензинови я няма или само на преди фейслифт.Извинявам се за двата поредни поста. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ogi28b 459 #27 Posted June 12, 2020 Eeeee, най-после тая тема да влезе в употреба по предназначение! Радвам се, че е станало точно както ми се искаше - напълно произволна снимка, на която е снимано всъщност друго, е послужило на някой за да види нещо. Аз щях да направя снимка тия дни, но колата ми е малко болна и не съм ходил при нея. 2 Share this post Link to post Share on other sites
ShEfA 70 #28 Posted June 25, 2020 (edited) Знам, че е глупав въпрос, но си струва да попитам - като гледате формата им - корите от дясна дирекция дали ще станат на лява? Да, няма много логика, но понеже е отдолу, не се вижда, и може да са го измислили да са универсални. Edited June 25, 2020 by ShEfA Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #29 Posted June 25, 2020 Преди 1 час, ShEfA написа: - корите от дясна дирекция дали ще станат на лява? Съжалявам колега, не стават. Share this post Link to post Share on other sites
ShEfA 70 #30 Posted June 25, 2020 Да, предположих. Все пак днес намерих и вече монтирах корите. Не усещам някаква драстична разлика, но със сигурност най-малкото изглежда по-добре отдолу. Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #31 Posted June 28, 2020 На 10.06.2020 г. at 19:37, Ivan_Ch написа: Аз ползвах корите да си сложа осветление в краката. Ако може да споделиш къде си се вързал като захранване за осветлението в краката,че ми се иска и аз да я свърша тая работа Share this post Link to post Share on other sites
iliyanK20 8 #32 Posted June 28, 2020 2 hours ago, Draiman90 said: Ако може да споделиш къде си се вързал като захранване за осветлението в краката,че ми се иска и аз да я свърша тая работа Аз тъй като исках да се комадва, заедно с плафоните се вързах директно за тях, недостатъкът е, че иска малко разглобяване на тавана и страничните колони, за да се прокарат кабелите 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #33 Posted June 28, 2020 Преди 2 часа, Draiman90 написа: Ако може да споделиш къде си се вързал като захранване за осветлението в краката,че ми се иска и аз да я свърша тая работа Свалих плафона и от фасунгата на лампата от шофьорската страна запоих 2 жички. Така при всяко отваряне на врата, отключване или включване на лампата от бутона светват и тези в краката. Тази с плюса подсигурих с бушон. С помощта на шлаук 4 мм прекарах кабела над тавана а после под уплътнението на вратата стигнах до кората под волана. От китай си бях поръчвал фасинги Т10 и ледчета, които монтирах под корите. Друг ватиант за свързване е да се вземе директен + от някъде а минус да се вземе от бутончетата на някоя от вратите, но по този начин няма да светват при отключване и няма да има бутон за светкане по желание а само при отворена врата. Това е. Дано съм го описал разбираемо. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #34 Posted June 28, 2020 Току-що, iliyanK20 написа: Аз тъй като исках да се комадва, заедно с плафоните се вързах директно за тях, недостатъкът е, че иска малко разглобяване на тавана и страничните колони, за да се прокарат кабелите Колега не е имало нужда. Намушкваш шлауха и пъхаш кабела през него. Share this post Link to post Share on other sites
iliyanK20 8 #35 Posted June 28, 2020 7 minutes ago, Ivan_Ch said: Свалих плафона и от фасунгата на лампата от шофьорската страна запоих 2 жички. Така при всяко отваряне на врата, отключване или включване на лампата от бутона светват и тези в краката. Тази с плюса подсигурих с бушон. С помощта на шлаук 4 мм прекарах кабела над тавана а после под уплътнението на вратата стигнах до кората под волана. От китай си бях поръчвал фасинги Т10 и ледчета, които монтирах под корите. Друг ватиант за свързване е да се вземе директен + от някъде а минус да се вземе от бутончетата на някоя от вратите, но по този начин няма да светват при отключване и няма да има бутон за светкане по желание а само при отворена врата. Това е. Дано съм го описал разбираемо. Не съм обърнал внимание, че при вклюване на плафона от бутона светва и лампата на вратата 😀 , а и исках отзад и отпред да могат да се командват отделно. Плюс, че беше по време на извънредното положение и нямаше много какво да се прави, а вратата вече я бях разглобявал, за да сменя актуатора и и не ми се отваряше пак 😀. За да не съм изцяло извън темата, сметям скоро и аз да се сдобия с корите. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #36 Posted June 28, 2020 Благодаря за насоките,надявах се по-леко да се размина ама "съдба".Аз мисля да сложа два плафона в корите примерно такива цък да стане "оргинално" ама не съм стигнал до там все още,ще го мисля като му дойде времето. Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #37 Posted June 28, 2020 (edited) С това ще стане изпипано. Сложи и под седалките две за да свети отзад. Edited June 28, 2020 by Ivan_Ch Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #38 Posted June 28, 2020 преди 22 минути, Ivan_Ch написа: Сложи и под седалките две за да свети отзад Играл съм го тоя мач със една предна кола,спор няма стана много добре ама някак не ми се занимава да прекарвам кабели под централната конзола или още по-лошо под мокета.На предната кола бях ги пускал под мокета щото нямаше от къде другаде да минат и да не се виждат,и да е безопасно най-вече.Ще огледам кво мога да направя по въпроса ама съм леко резервиран Ще кача някоя снимка с крайния резултат Share this post Link to post Share on other sites
Ivan_Ch 350 #39 Posted June 28, 2020 Става сравнително лесно според мен. От централната конзола пуслаш под седалката. Само трябва да си обезопасиш кабела и да прецениш колко дължина да му пуснеш, колко ход имат седалките. Share this post Link to post Share on other sites
Draiman90 35 #40 Posted August 12, 2020 Днес най-после остана време за осветлението в краката.Отзад ще се размине работата,иначе отпред се получи добре.И аз ги свързах като колегата @Ivan_Ch (Благодаря за насоките) и мога да ги гася от бутона.Кабелите прокарах от дясната страна през страничната колонка(пада с поглед на две щипки е) съответно зад жабката и после под кутията на парното,че най-лесно минава кабела от там.Махат се двете малки триъгълни кори в основата на централната конзола и се отваря доволна дупка през която да мине кабела.Като се поеме от другата страна вече може да се издърпа назад(напред) посока двигателя и да върви плътно по щита.Нататък е ясно...над педалите и готово Отворите в корите ги изрязах с макетен нож,пластмасата е мека и не изисква кой знае какво усилие или техника.Каквото се сетих да снимам го качвам,не че е кой знае каква сложнотия 1 Share this post Link to post Share on other sites