Jump to content
Sign in to follow this  
Ivan_Ch

Липсващи кори

Recommended Posts

Здравейте колеги. От известно време се чудя само при мен ли липсва пласмасовата кора под волана и под жабката или просто липсват такива, за фейслифтов акорд 2006 става въпрос. На няколкото мои познати с акорд също липсват. В този сайт"http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=746&nplgrp=5&cmodnamepc=ACCORD TOURER&xcardr=5&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=5AT&xgrade=2.4 EXECUTIVE-E&nplblk=B__3710" фигурират, но към тях няма номер в таблицата. Та въпросът е има ли някой с акорд на който да има кора под жабката и под волана?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако за под волана говориш за кората с #10, при мен я има.

Дай точните номера на частите.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Става въпрос за #12. Тя няма номер на схемата.И за кора #26 от втората снимка. За нея също няма номер в легендата.

Screenshot_2019-01-26-15-09-37-894_com.android.browser.png

Screenshot_2019-01-26-15-10-37-212_com.android.browser.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ето търсените от теб номера:

 

77320-SDB-A00

https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~cover~assy~77320-sdb-a00.html

 

77345-SDB-A00

https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~cover~assy~77345-sdb-a00.html

 

като по спомен трябва да се вземат 4 или 5 бр. от 66844-SA7-000 

https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~cap~instrument~panel~66844-sa7-000.html

 

Ето повече за онагледяване:

 

https://www.drive2.ru/l/43935/

Edited by Olmy
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Точно за тези става въпрос. Благодаря. Но все пак не зазбрах някой има ли ги тези, или се слагат отделно? Може би моите са останали в някой сервиз??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аксесоар са. Водят се допълнително ниво на оборудване и се монтират по желание на купувача при покупката на колата или се закупуват впоследствие от дилър на Хонда. Акорд-а ми е ниво на оборудване "Екзекютив" и ги има монтирани. Предполагам, че при базовите нива не се монтират и трябва да си ги поръчаш, но гледайки цените им, не са никак евтини.

Edited by Olmy
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

И моята е Екзекютив, но нещо ги е хванала липсата. Май ще мина без тях:D. Евентуално от някоя морга ако нещо изскочи от ляв волан...

Share this post


Link to post
Share on other sites

И "моят" първи собственик си ги е спестил.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само че от темата може да се потърси и друга корелация. Аз и @Olmy сме с дизел и имаме кори. Другите до тук, дето нямат, до един са с бензин.

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

И аз нямам, нямаше ли и едно допълнително осветление като екстра на тези кори ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

И при мен ги е хванала липсата на 2.4  "Екзекютив" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз съм дизел Екзекютив преди фейсливта и двете кори ги има и са си на мястото.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Може би при дизелите ги вларат серийно за за бензинките са допълнителна екстра. Нали 2.4 с люк, нави ,кожа с подгряване се водеше Екзекютив. А колкото до осветлението??? Досега на мои познати с бензинки, на никоя кола не съм ги виждал тези кори. Благодаря за коментарите, ще мина и без тях.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Предполагам при дизелите се слагат с цел обезшумяване, затова на гърба им има изолация.  Първият път като сменях филтър на купето се замислих, има ли тук липсваща част или не ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Абе страшна тъпотия е, че се пести от нещо дето може да е полезно, и няма да отежни особенно крайната цена на возилото. От хонда ги бива в такива "икономии" :angry: . Аз съм с 8-ма и също ми липсват тези кори (дори незнаех че може да има и откъм шофьорската страна). Тази откъм пасажера въобще не се предлага за мойта модификация, не излиза по VIN кода, та превъртях през V6 версията за парт номера. Както братушката по горе е писал в руския линк, има един постоянен дразнещ шум от перката на парното (прилича на жужене на сух лагер), и с тази кора този паразитен шум се тушира в купето. Особенно осезателен сега зимата когато караме на затворени прозорци.

п.с. И двата акорда които имам, фабрично са без тапицерия на капака на багажника (тук икономия, там икономия....), та да се чудиш къде да хванеш капака за да го затвориш. Да не коментираме ефекта от обезшумяването. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Доволен съм, но се оказва че шофьорската е малко по-плитка. Не стига отпред до педалите. Пасажерската е идеална. Пасна точно. Взех ги от дизелов модел та май от там идва разликата или от факта че моята е автомат. Иначе определено звука от вентилатора на парното утихна.

IMG_20190212_170751.jpg

IMG-624cd55d82442f61ce6ff44d6e9e60ca-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

За какви пари ги взе, че и аз наскоро си мислих, че нещо шумен ми се струва вентилаторът?

Edited by Pavel_Pavlov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Здравейте колеги. Ако може и аз да се вмъкна в темата :) аз съм с дизелов фейслифт, но с ниво на оборудване Спорт и също имам и двете кори.

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 лв. Двете на пазарлък

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
На 29.01.2019 г. at 15:24, bobx3m написа:

Предполагам при дизелите се слагат с цел обезшумяване, затова на гърба им има изолация.  Първият път като сменях филтър на купето се замислих, има ли тук липсваща част или не ? :D

Да докладвам и аз за тези кори...!

Купих ги,втора ръка от колега тук и трябва да потвърдя,горното цитирано мнение.

Шума от към мотора,намаля с около 30%!Това е значителна промяна и ви препоръчвам,да си ги намерите и монтирате.

Пасват идеално на бензинов акорд,като отворите за клипсовете, си ги има фабрично!

 

  • Upvote 1
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
На 6.06.2020 г. at 13:50, JHM написа:

Пасват идеално на бензинов акорд,като отворите за клипсовете, си ги има фабрично!

И аз се сдобих с въпросните кори,пасажерската пасна от раз.Тази която е в краката на шофьора обаче нещо не виждам къде трябва да се захване(колата е 2,4 executive преди фейс ръчка)корите са от дизел преди фейс.Някой ако може да прасне една снимка преди/след монтаж,че ми се струва че имам и други липсващи детайли там или съм я окъсал много със зрението :D

Благодаря предварително.

Edited by Draiman90
Допълнение към коментара

Share this post


Link to post
Share on other sites

Второто...,зрението...колега:D.Иска залягане от долу и ще ти стане ясно.

Аз се чудих също,но разбрах,че влиза под другата кора под волана,като нея трябва да я разкопчаеш.

Отворите са на металната основа,която крепи таблото!

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 43 минути, JHM написа:

Иска залягане от долу и ще ти стане ясно

Аабе залягах,наби ми се коляното с камъчки ама това за разкопчаването на предната кора ще ми е полезно.Това вече обяснява някои неизвестни.Благодаря отново :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Развиват се тези двата винта, всичко останало са щипки. После ще ти стане ясно кое къде се сглобява. Аз ползвах корите да си сложа осветление в краката.

IMG_20200610_193513.jpg

IMG_20200610_193459.jpg

  • Upvote 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Благодарско,монтирах ги.Разликата наистина е усезаема.За осветление нямах време поне за сега.Единствено ограденото от снимката остана във "въздуха"(не че не игра една свинска опашка) ама и в japancars-a не мога да видя към какво се хваща това чудо.

Inked8debc6d60f23b91c8ec4e2829d90546b-1056x527.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Отговорих си на въпроса...снимката е на @ogi28b 

от тази тема.Ограденото с червено е от мен.И на моята кола тази планка липсва,само не знам дали при всички бензинови я няма или само на преди фейслифт.Извинявам се за двата поредни поста.

IMG_20200519_104531.jpg.c055d34e67a4b7f7fca24d44879210bc.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeee, най-после тая тема да влезе в употреба по предназначение! Радвам се, че е станало точно както ми се искаше - напълно произволна снимка, на която е снимано всъщност друго, е послужило на някой за да види нещо. 

 

Аз щях да направя снимка тия дни, но колата ми е малко болна и не съм ходил при нея. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам, че е глупав въпрос, но си струва да попитам - като гледате формата им - корите от дясна дирекция дали ще станат на лява? Да, няма много логика, но понеже е отдолу, не се вижда, и може да са го измислили да са универсални. 

Edited by ShEfA

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 1 час, ShEfA написа:

- корите от дясна дирекция дали ще станат на лява? 

Съжалявам колега, не стават.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, предположих. 

 

Все пак днес намерих и вече монтирах корите. Не усещам някаква драстична разлика, но със сигурност най-малкото изглежда по-добре отдолу. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
На 10.06.2020 г. at 19:37, Ivan_Ch написа:

Аз ползвах корите да си сложа осветление в краката.

Ако може да споделиш къде си се вързал като захранване за осветлението в краката,че ми се иска и аз да я свърша тая работа :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Draiman90 said:

Ако може да споделиш къде си се вързал като захранване за осветлението в краката,че ми се иска и аз да я свърша тая работа :) 

Аз тъй като исках да се комадва, заедно с плафоните се вързах директно за тях, недостатъкът е, че иска малко разглобяване на тавана и страничните колони, за да се прокарат кабелите

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 2 часа, Draiman90 написа:

Ако може да споделиш къде си се вързал като захранване за осветлението в краката,че ми се иска и аз да я свърша тая работа :) 

 

 

Свалих плафона и от фасунгата на лампата от шофьорската страна запоих 2 жички. Така при всяко отваряне на врата, отключване или включване на лампата от бутона светват и тези в краката. Тази с плюса подсигурих с бушон. С помощта на шлаук 4 мм прекарах кабела над тавана а после под уплътнението на вратата стигнах до кората под волана. От китай си бях поръчвал фасинги Т10 и ледчета, които монтирах под корите.1593354409429..thumb.jpg.dbf957acd08a74866208db48bccc3a08.jpg

Друг ватиант за свързване е да се вземе директен + от някъде а минус да се вземе от бутончетата на някоя от вратите, но по този начин няма да светват при отключване и няма да има бутон за светкане по желание а само при отворена врата. Това е. Дано съм го описал разбираемо. 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Току-що, iliyanK20 написа:

Аз тъй като исках да се комадва, заедно с плафоните се вързах директно за тях, недостатъкът е, че иска малко разглобяване на тавана и страничните колони, за да се прокарат кабелите

Колега не е имало нужда. Намушкваш шлауха и пъхаш кабела през него.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ivan_Ch said:

Свалих плафона и от фасунгата на лампата от шофьорската страна запоих 2 жички. Така при всяко отваряне на врата, отключване или включване на лампата от бутона светват и тези в краката. Тази с плюса подсигурих с бушон. С помощта на шлаук 4 мм прекарах кабела над тавана а после под уплътнението на вратата стигнах до кората под волана. От китай си бях поръчвал фасинги Т10 и ледчета, които монтирах под корите.1593354409429..thumb.jpg.dbf957acd08a74866208db48bccc3a08.jpg

Друг ватиант за свързване е да се вземе директен + от някъде а минус да се вземе от бутончетата на някоя от вратите, но по този начин няма да светват при отключване и няма да има бутон за светкане по желание а само при отворена врата. Това е. Дано съм го описал разбираемо. 

Не съм обърнал внимание, че при вклюване на плафона от бутона светва и лампата на вратата 😀 , а и исках отзад и отпред да могат да се командват отделно. Плюс, че беше по време на извънредното положение и нямаше много какво да се прави, а вратата вече я бях разглобявал, за да сменя актуатора и и не ми се отваряше пак 😀. За да не съм изцяло извън темата,  сметям скоро и аз да се сдобия с корите.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Благодаря за насоките,надявах се по-леко да се размина ама "съдба".Аз мисля да сложа два плафона в корите примерно такива цък да стане "оргинално" ама не съм стигнал до там все още,ще го мисля като му дойде времето.

Share this post


Link to post
Share on other sites

С това ще стане изпипано. Сложи и под седалките две за да свети отзад.

Edited by Ivan_Ch

Share this post


Link to post
Share on other sites
преди 22 минути, Ivan_Ch написа:

Сложи и под седалките две за да свети отзад

Играл съм го тоя мач със една предна кола,спор няма стана много добре ама някак не ми се занимава да прекарвам кабели под централната конзола или още по-лошо под мокета.На предната кола бях ги пускал под мокета щото нямаше от къде другаде да минат и да не се виждат,и да е безопасно най-вече.Ще огледам кво мога да направя по въпроса ама съм леко резервиран :D Ще кача някоя снимка с крайния резултат :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Става сравнително лесно според мен. От централната конзола пуслаш под седалката. Само трябва да си обезопасиш кабела и да прецениш колко дължина да му пуснеш, колко ход имат седалките.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Днес най-после остана време за осветлението в краката.Отзад ще се размине работата,иначе отпред се получи добре.И аз ги свързах като колегата @Ivan_Ch (Благодаря за насоките) и мога да ги гася от бутона.Кабелите прокарах от дясната страна през страничната колонка(пада с поглед на две щипки е) съответно зад жабката и после под кутията на парното,че най-лесно минава кабела от там.Махат се двете малки триъгълни кори в основата на централната конзола и се отваря доволна дупка през която да мине кабела.Като се поеме от другата страна вече може да се издърпа назад(напред) посока двигателя и да върви плътно по щита.Нататък е ясно...над педалите и готово ;) Отворите в корите ги изрязах с макетен нож,пластмасата е мека и не изисква кой знае какво усилие или техника.Каквото се сетих да снимам го качвам,не че е кой знае каква сложнотия :) 

20200812_200407.jpg

20200812_200411.jpg

IMG-b03934a3065c130dbbe68dce4dd94223-V.jpg

20200812_200500.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...