Jump to content

Cyreon

Фен
  • Мнения

    704
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от Cyreon

  1. Moнтиране на копче, което прекъсва запалването и само ти си го знаеш къде е.
  2. Моята я пастирах в Габрово преди месец - перфектна стана. Мога и снимки да приложа за онагледяване. Човекът е професионалист, работил е в Америка, пастирал е всякакви скъпарски коли от Корвети, до Ламборгинита. Работи с качествени продукти и най-вече - педантичен е до най-малкия детайл. Струваше ми 150 лв. С удоволствие ги дадох и другият път пак съм при него.
  3. Не подлагам на съмнение написаното. Кастрол е хубава марка, въпреки, че в БГ е пълно с фалшификати. Аз например съм с Mobil 1 ESP, 5w-30, fully synthetic който по принцип се препоръчва на дизелови двигатели, но колата явно го харесва, защото макар моят да е бензинов е страшно тиха с него и една година не е мръднало. Казвам, че при изобилието от продукти, вискозитети и опции човек се обърква в един момент какво да слага - класове масло, параметри, характеристики, важни абревиатури като API, SAE, които за много хора не говорят нищо.
  4. Сега ще настане една.... сблъсък на марки, вискозитети, ужасии... Не забравяйте, че маслата имат и доста други важни показатели освен споменатите.
  5. Нашите са луди. Какъв Executive като допълнително плащаш за навигация, technology package и ACC/LKAS/CMBS. Това, което нашите наричат Executive в Германия е LifeStyle. A нашите на LifeStyle му казват Bulgarian Edition. Сравни цените между БГ и Германия за идентичен автомобил. Това са 14000 лв разлика: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/honda-accord-2-2i-dtec-lifestyle-t%C3%BCbingen/205000599.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=2&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&export=ALSO_EXPORT&usage=NEW&noec=1
  6. Има ги, но при допълнително заплащане от........6000 лева. 6000 лв допълнително, но за Elegance или Еxclusive?
  7. ). И конкретно, като говорим за дребни български тарикатлъци - "Подарък таблет с навигация" WTF ?! На последния акорд LED дневните светлини не са ли монтирани във фара? Затова златно правило: Никога кола, нова или стара от българските разбойници, независимо дали са "официални" или не. Единственото изключение е, ако познавам лично човека.
  8. Забравих само да пиша, че към навигацията има и technology package, който по принцип го има само в Exclusive версиите. Включва backmove camera и CD changer и 10 тонколонки. Няма обаче ACC/LKAS/CMBS, които мисля ги има само в Exclusiv-a.
  9. колегата и аз карам 2.0 еlegance,но нямам навигация. Някои Elegance имат навигация, повечето нямат.
  10. Добре си се насочил с Акорда. Това "Bulgarian edition" си е 100% Bulgarian простотия. За Акорд 8-ма генерация има - Comfort, Elegance i Exclusive. Аз карам Elegance, 2.0 л бензин, 156 коня, с навигация. Впечатления: Полжителни: + много икономичен и тих автомобил (под 5.5 л/100 км) извънградско. + никакви изненадващи ремонти и непредвидени разходи. + широка, удобна + много стабилна на пътя + държи цена след време като решиш да я продаваш Отрицателно: - по-скъпа е от алтернативите Мазда6 и Хюндай I40 -
  11. Koлега, напиши повече за колата - километри (реални или не), откъде я купи, друго инфо?
  12. Леле, мале, какви думи, крайности, определения. Моето мнение: По лукс Акорда отстъпва на Ауди А6 и Е класата на Мерцедес, но е едни гърди пред С класата и пред БМВ 3-ка. Както наричат в Австралия Акорд Еуро - лимузината на бедняка. Малко перверзно определение, но донякъде вярно. Защо карам Акорд, а не германски бирник: - защото не съм дал една стотинка извънреден разход. Сменям си всичко по график. - защото не знам Ауди, БМВ (3-ка), Мерцедес (С или Е) класа бензинов двигател, които да ми дават 5.3 л/100 км среден разход извънградско. Ако някоя швабка е много отворена да дойде да ги сдавим с Акордеончето по икономичност. Ще плаче като Майн Фюрер след Сталингадска битка. - митът "немското си е немско" и до днес върлува като холера из форуми и седенки. Ако под немско "качество" се разбира да давам в пъти повече за поддръжка, не мерси - да си карат великите немски коли. - вижте consumer reports в USA, UK i Germany. Доминират Хонди, Тойоти, Хюндаи, Мазди, тук там по някой Фолксваген или Шкода излиза.
  13. Колеги, случайно видях дискусията за разхода на гориво и че стана въпрос за Ромпетрол. Карам Акорд, 2.0 l, бензин, ръчка, 156 к.с.. Вчера от Габрово до Бургас, среден разход по бордовия компютър 5.3 л./100 км. Заредих бензин 95 на Ромпетрол. Мисля, че е румънски и по технологията Efix.
  14. Ей, живи и здрави да сте за добрите думи. Че много се натъжих днес след случката. Остава да реша къде да ида. Имам чувството, че в "официален" сервиз на Хонда (където и да било) ще таксуват доста солено. А и тя поправката май няма нищо общо с марката на колата. Въпрос на умение и желание на майстора е, нали?
  15. Koлеги, давах днес на заден и без да искам се издрънках в един бетон. Който няма сензори за паркиране така се получава. Малко огънах отдолу багажника и ще трябва да се изчука. Два въпроса: 1. Добри майстори в Бургас или Варна по изправяне на ударено. 2. Бронята е одрана и спукана на едно място. Може ли да се оправи или няма шанс? (прикачил съм снимки). Задна броня за 8-ма генерация Акорд някой знае ли откъде може да се намери? Оригинална японска е 1000 лв и не ме устройва. Мерси.
  16. Има такава вероятност, да. Толкова ли държиш да е в Бултрако диагностиката? Иди другаде, сервизи - бол!
  17. Няма ли оригинални Made in Japan челни стъкла?
  18. Поевтинели са. Моята я взех за 13500 Е, Елеганс с навигация на 52 000 км, през септември 2013. Това 7500 Е ми се струва адски ниска цена. Чак съмнително ниска.
  19. Aз пък в Апостолов не ходя, защото не ми дават да ги гледам как работят. Против правилата било. Седиш си пред фронтдеска и си четеш списания. Че аз откъде да ги знам какво пипат и къде барникат. Туй е Булгаристан, на никой нямам доверие. Затова ходя по други сервизи - хем си пия кафето, хем през прозореца виждам всичко, което работят по колата.
  20. Я, много поевтинели 8-ците. На колко хил.км е този Акорд? Елеганс ли е? Или Комфорт?
  21. Koлеги, следвам този модел на мейнтъненс: Symbol Maintenance Items A Replace engine oil and oil filter B inspection service 2 Replace dust and pollen filter Inspect drive belt 3 Replace transmission fluid 4 Replace fuel filter Inspect idle speed Replace spark plugs 5 Replace engine coolant 7 Replace brake fluid 8 Replace air cleaner element 9 Inspect valve clearance[/size] Сега ми светва 7 Replace brake fluid. Два въпроса: 1. Ако спирачната течност не е за сменяне (ако е чиста) има ли нужда да се прави просто защото не е сменяна от 2 години. Някои майстори казват "Задължително, с времето й падат качествата". Други казват: "Стига да е чиста и 5 години да са минали - няма нужда." 2. Сменяйки спирачна течност, мога ли да сменя и антифриза и горивния филтър макар да не са още за сменяне? Сменяйки нещо before scheduled time как задавам на компютъра, че съм направил смяна (примерно 5 Replace engine coolant) без да му е дошло още времето. Благодаря.
  22. Koлеги, кажете добър заместител на Апостолов за Бургас. Някой дето е останал доволен.
  23. Koлега, и аз не схващам за какво ти е чак такова мощно ускорение. Моята е 2.0 бензин, 156 коня, ръчка и като я настъпя ме залепя на седалката. Абсолютно адекватна мощност. Всеки си има различни приоритети, за мен колата е комфорт и практичност, а не коне и ускорение.
  24. Някакви марки пасти? 3М някой ползвал ли е?
×
×
  • Създай нов...