Jump to content

Bizzito

Фен
  • Мнения

    1349
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    16

Всичко публикувано от Bizzito

  1. Много ли е разглобяването за тези гумички? Не, че ще го правя аз просто ми е интересно колко трябва да се разглоби двигателя. По принцип след 7 хил км трябва да правя реглаж на клапаните. Така и така ще се отваря може да ги сменя. Ще говоря с майстора да видим какво ще каже. Мисля, че имам колега с нужното оборудване Най-вероятно ще го направя. И той се бори с някакъв неизвестен проблем на една Инсигния.
  2. Много ли е разглобяването за тези гумички? Не, че ще го правя аз просто ми е интересно колко трябва да се разглоби двигателя. По принцип след 7 хил км трябва да правя реглаж на клапаните. Така и така ще се отваря може да ги сменя. Ще говоря с майстора да видим какво ще каже. Мисля, че имам колега с нужното оборудване Най-вероятно ще го направя. И той се бори с някакъв неизвестен проблем на една Инсигния.
  3. Връщам си гумите назад. Трагедия.....
  4. Ъпдейт на свещите на 14 хил км. Проблемът си го има на трети цилиндър. Бях разменил бобините на 1 и 3 цилиндър, така че това отпада като проблем. Продължава да набира нагар на трети цилиндър, другите ми изглеждат добре на мен. Само със 100 октанов бензин съм я карал през това време, без добавки. Сега размених свещите на 3 и 4 цилинцър, не знам дали беше добра идея. Качвам и видеа от еднсокопа. Има предна и странична камера. Цилндър 1 предна камера https://youtu.be/UzHgCOQ0GoU Цилиндър 1 странична камера https://youtu.be/WkX38deTbCM Цилндър 2 предна камера https://youtu.be/orc9lyem3hM Цилиндър 2 странична камера https://youtu.be/8mL6hXF_lbU Цилндър 3 предна камера https://youtu.be/wJUnCfNejHI Цилиндър 3 странична камера https://youtu.be/yBOeJcT_Wb8 Цилндър 4 предна камера https://youtu.be/_ukYiLQlBTk Цилиндър 4 странична камера https://youtu.be/FpFF56eQhkU
  5. Само 3-4 месеца са минали, но към края на декември просто махнах капачката на радиатора да огледам, всичко ми изглеждаше наред и затворих. От тогава обаче нивото си стои на макс. Ако остана така нещата може там да се търси проблем. Колата се кара всеки ден и съм минал 3000 км.
  6. И аз от биалетките бих тръгнал, че са евтини и трудно се хващат в начален стадий. Иначе съм имал тропане и от вътрешни кормилни накрайници. И на мен всички ми казваха рейка тръгнала, рейката тръгнала и накрая се оакзаха само накрайниците. Така че си трябва добур майстор.
  7. За пръв път виждам. Изглежда някой си ги е рязал за нещо
  8. Спирачки, и аз съм така, започна точно след измиване на апаратаите на автомивка. Явно леко са се кривнали, но нямам тресене. Или ръбовете вече идват големи и някъде си стърже. Като загреят и при завой спира, иначе звукът е точно така както го описваш. Отзад съм още с оригинални дискове и накладки, отпред съм с оригинални дискове и накладки АТЕ. Не съм доволен от накладките, посвирват си зимата. Тази година ще сменям всичко, но имат още малко живот, засега ще го търпя, но като се стопли и не се нормализира поне малко ще трябва да сменям преждевременно.
  9. Покарай го 2-3 хил км и си го смени с нещо читаво и като марка и като вискозитет 0w20, 0w30, 5w30. Т.е. ползвай го това като промивка, че ако е нов внос не се знае там как са сменяли, но смятай че поне 15 хил е минавала с едно масло.
  10. Оригиналното просто става, тук се търси най-доброто
  11. Именно, засега май никой не добави нещо по темата . Толкова ли съм бил изчерпателен 😂
  12. Да де, все забравям 7 ли е 9 ли е. Нещо да добавиш за него?
  13. Тя е една от най-здравите, да не ме разберете погрешно ама не може 2020+ година автоматът да е по-бавен от ръчната ск кутия 😂
  14. По принцип говоря за 1.6 дизела със 7 степенния ZF. И да трябва да се поясни фейслифт ли ще се търси или не, защото са различни нещата. Иначе 2.2 дизела е със стария автомат да ама той поне компенсира малко с diesel power-a и турбото. А бензините с тоя автомат правят по-бавно ускорение от ръчката, което го няма от 20 години и повече сигурно при други производители.
  15. Накратко, ако ти се занимава с дизели той е добър вариант тъй като автоматът му е хубав и за джип си е по-добре дизел. Бензините са с кофти морално остарял автомат. Само фейслифта 2.4 е CVT, който също е не е опция за мен. Затова избрах 2.0 бензин ръчка. Дизела до 200 хил е гарантирано здрав. После според зависи как е поддържан може да си очакваш проблеми с турбо дпф егр, стандартните неща. Бензините са си ок, с минимални забележки. 2.4 преди фейса може да се очаква vvt actuator rattle, а след фейса е директно впръскване (подарливост на нагари), стандартните проблеми, лесно се оправя с добра поддръжка. 2.0 си е чист обикновен бензин, с добра поддръжка и ръчна кутия е най-безпроблемния вариант ако търсиш това. За ръжди не мога да кажа. Моята е вкарана от германия на 5тата година и няма. Канадките почти сигурно че ше имат. На кораба си ръждясват.
  16. Само че тия спортните филтри за да имат повече дебит са по-рехави и пускат повече боклук към двигателя.
  17. Еха, много добре. Ще чакаме с интерес. Абе ръчката си е добре аз съм си доволен. До 4-та скорост ли ги изреди или? Би ли споделил точния модел на филтъра?
  18. Сега долях пак малко, за да стои на макса. Значи за точно 3 години и 30 хил км съм долял общо 600 мл. Интересно, че при всички разхода е еднакъв. Явно има някакво слабо място, което още никой не е открил. Гледах връзки където можах няма нищо. Но ще трябва канал за по-обстпен преглед. Скоро се каня да сменям масло на кутията и ще огледам и отдолу.
  19. И аз не бих наливал добавки. Само да попитам това някаква връзка ли е или радиатора?
  20. Браво на теб, изобщо не е излишно, трябвада огледам и аз значи. Принципно аз си я обслужвам и вхърлям по едно око но...
  21. Ако някой ми гарантира, че повече никога няма да имам същите симптоми даже двойно ще платя 😉 Иначе всичко това горе са си мои разсъждения, да уточня. Не държа да убеждавам никого
  22. Не знам и аз не съм решил още. Exedy бил оригиналния за вграждане, така че няма да е той, явно е калпав. Въпреки, че има много доволни, но кой от каква камбанария гледа и на колко км изказва мнение..... Ще гледам за SACHS, ако не LUK в краен случай. Не помня вече кой от двата го нямаше много много. Иначе съм привърженик на оригиналните части, но в случая... Не знам. Симптомите са тресене на студено, понякога приплъзване със свирене (на нагорнище с повече газ). И едно тракане има при рязко натискане. Майстора ми каза не бързай и да го смениш след 30 хил км пак ще почне. По-добре му свикни на чалъмите. Затова казвам ще видя кога ще ми писне. Иначе си върви. Та идеята е да търся алтернативна марка е, че оригиналния е ясно, че не струва. Много хора има с такива симптоми. Белким от алтернативните попаднем на нещо по-спокучливо.
  23. Аз пък точно обратното. Не искам оригинален, защото моя ми прави магарии още от 70 хил км пробег. Ще видя кога ще ми писне и ще го сменя.
×
×
  • Създай нов...