-
Мнения
1349 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
16
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Bizzito
-
Много ли е разглобяването за тези гумички? Не, че ще го правя аз просто ми е интересно колко трябва да се разглоби двигателя. По принцип след 7 хил км трябва да правя реглаж на клапаните. Така и така ще се отваря може да ги сменя. Ще говоря с майстора да видим какво ще каже. Мисля, че имам колега с нужното оборудване Най-вероятно ще го направя. И той се бори с някакъв неизвестен проблем на една Инсигния.
-
Много ли е разглобяването за тези гумички? Не, че ще го правя аз просто ми е интересно колко трябва да се разглоби двигателя. По принцип след 7 хил км трябва да правя реглаж на клапаните. Така и така ще се отваря може да ги сменя. Ще говоря с майстора да видим какво ще каже. Мисля, че имам колега с нужното оборудване Най-вероятно ще го направя. И той се бори с някакъв неизвестен проблем на една Инсигния.
-
Връщам си гумите назад. Трагедия.....
-
Ъпдейт на свещите на 14 хил км. Проблемът си го има на трети цилиндър. Бях разменил бобините на 1 и 3 цилиндър, така че това отпада като проблем. Продължава да набира нагар на трети цилиндър, другите ми изглеждат добре на мен. Само със 100 октанов бензин съм я карал през това време, без добавки. Сега размених свещите на 3 и 4 цилинцър, не знам дали беше добра идея. Качвам и видеа от еднсокопа. Има предна и странична камера. Цилндър 1 предна камера https://youtu.be/UzHgCOQ0GoU Цилиндър 1 странична камера https://youtu.be/WkX38deTbCM Цилндър 2 предна камера https://youtu.be/orc9lyem3hM Цилиндър 2 странична камера https://youtu.be/8mL6hXF_lbU Цилндър 3 предна камера https://youtu.be/wJUnCfNejHI Цилиндър 3 странична камера https://youtu.be/yBOeJcT_Wb8 Цилндър 4 предна камера https://youtu.be/_ukYiLQlBTk Цилиндър 4 странична камера https://youtu.be/FpFF56eQhkU
-
Само 3-4 месеца са минали, но към края на декември просто махнах капачката на радиатора да огледам, всичко ми изглеждаше наред и затворих. От тогава обаче нивото си стои на макс. Ако остана така нещата може там да се търси проблем. Колата се кара всеки ден и съм минал 3000 км.
-
И аз от биалетките бих тръгнал, че са евтини и трудно се хващат в начален стадий. Иначе съм имал тропане и от вътрешни кормилни накрайници. И на мен всички ми казваха рейка тръгнала, рейката тръгнала и накрая се оакзаха само накрайниците. Така че си трябва добур майстор.
-
За пръв път виждам. Изглежда някой си ги е рязал за нещо
-
Спирачки, и аз съм така, започна точно след измиване на апаратаите на автомивка. Явно леко са се кривнали, но нямам тресене. Или ръбовете вече идват големи и някъде си стърже. Като загреят и при завой спира, иначе звукът е точно така както го описваш. Отзад съм още с оригинални дискове и накладки, отпред съм с оригинални дискове и накладки АТЕ. Не съм доволен от накладките, посвирват си зимата. Тази година ще сменям всичко, но имат още малко живот, засега ще го търпя, но като се стопли и не се нормализира поне малко ще трябва да сменям преждевременно.
-
Оригиналното просто става, тук се търси най-доброто
-
Именно, засега май никой не добави нещо по темата . Толкова ли съм бил изчерпателен 😂
-
Да де, все забравям 7 ли е 9 ли е. Нещо да добавиш за него?
-
Тя е една от най-здравите, да не ме разберете погрешно ама не може 2020+ година автоматът да е по-бавен от ръчната ск кутия 😂
-
По принцип говоря за 1.6 дизела със 7 степенния ZF. И да трябва да се поясни фейслифт ли ще се търси или не, защото са различни нещата. Иначе 2.2 дизела е със стария автомат да ама той поне компенсира малко с diesel power-a и турбото. А бензините с тоя автомат правят по-бавно ускорение от ръчката, което го няма от 20 години и повече сигурно при други производители.
-
Накратко, ако ти се занимава с дизели той е добър вариант тъй като автоматът му е хубав и за джип си е по-добре дизел. Бензините са с кофти морално остарял автомат. Само фейслифта 2.4 е CVT, който също е не е опция за мен. Затова избрах 2.0 бензин ръчка. Дизела до 200 хил е гарантирано здрав. После според зависи как е поддържан може да си очакваш проблеми с турбо дпф егр, стандартните неща. Бензините са си ок, с минимални забележки. 2.4 преди фейса може да се очаква vvt actuator rattle, а след фейса е директно впръскване (подарливост на нагари), стандартните проблеми, лесно се оправя с добра поддръжка. 2.0 си е чист обикновен бензин, с добра поддръжка и ръчна кутия е най-безпроблемния вариант ако търсиш това. За ръжди не мога да кажа. Моята е вкарана от германия на 5тата година и няма. Канадките почти сигурно че ше имат. На кораба си ръждясват.
-
Само че тия спортните филтри за да имат повече дебит са по-рехави и пускат повече боклук към двигателя.
-
А предварението пипал ли си?
-
Еха, много добре. Ще чакаме с интерес. Абе ръчката си е добре аз съм си доволен. До 4-та скорост ли ги изреди или? Би ли споделил точния модел на филтъра?
-
Сега долях пак малко, за да стои на макса. Значи за точно 3 години и 30 хил км съм долял общо 600 мл. Интересно, че при всички разхода е еднакъв. Явно има някакво слабо място, което още никой не е открил. Гледах връзки където можах няма нищо. Но ще трябва канал за по-обстпен преглед. Скоро се каня да сменям масло на кутията и ще огледам и отдолу.
-
И аз не бих наливал добавки. Само да попитам това някаква връзка ли е или радиатора?
-
Браво на теб, изобщо не е излишно, трябвада огледам и аз значи. Принципно аз си я обслужвам и вхърлям по едно око но...
-
Ако някой ми гарантира, че повече никога няма да имам същите симптоми даже двойно ще платя 😉 Иначе всичко това горе са си мои разсъждения, да уточня. Не държа да убеждавам никого
-
Не знам и аз не съм решил още. Exedy бил оригиналния за вграждане, така че няма да е той, явно е калпав. Въпреки, че има много доволни, но кой от каква камбанария гледа и на колко км изказва мнение..... Ще гледам за SACHS, ако не LUK в краен случай. Не помня вече кой от двата го нямаше много много. Иначе съм привърженик на оригиналните части, но в случая... Не знам. Симптомите са тресене на студено, понякога приплъзване със свирене (на нагорнище с повече газ). И едно тракане има при рязко натискане. Майстора ми каза не бързай и да го смениш след 30 хил км пак ще почне. По-добре му свикни на чалъмите. Затова казвам ще видя кога ще ми писне. Иначе си върви. Та идеята е да търся алтернативна марка е, че оригиналния е ясно, че не струва. Много хора има с такива симптоми. Белким от алтернативните попаднем на нещо по-спокучливо.
-
Аз пък точно обратното. Не искам оригинален, защото моя ми прави магарии още от 70 хил км пробег. Ще видя кога ще ми писне и ще го сменя.
-
Това имах предвид да.
