Jump to content

AMD

Фен
  • Мнения

    3608
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от AMD

  1. Продължението... 8.Зегерката е следващата,махате и пин-а под нея. 9.Три винта държат center assembly to the housing (основата ? )махате я .Пак е отбелязано с зелен маркер. 10.Може да видите разликата мужду три месеца палзваната ос и junkyard.... 11.Вече се вижда симеринга и поразията която е направил. 12.Стигнах толкова далече,така че реших да опразня всичко и премахнах и другите два сензора. 13.Свалянето на симеринга е лесно.. 14.Поставяте новият симеринг Сглабянето на делкото е в обратният ред. Източник- http://www.d-series.org/forums/diy-forum/141353-diy-distributor-seal-replacement.html
  2. Темата я мярнах в един друг форум и реших да я пусна и тук.Превода е от мен ,и на места не е много точен(даже и липсва) И така : 1.Първото нещо е да отбележите положението на делкото,за да уцелите центровката след поставянето му после. 2.Махате дистрибуторната капачка.При махането и оставете кабелите за свещите на нея,за по лесно в последствие.След свалянето се вижда проблема. 3.Тук може да видите ръждясалият crank trigger(превод от някой ) и теклото масло. 4.Развийте 3-те 12мм болта държащи делкото към главата, и запомнете положението на палеца,за да го поставите правилно после.Откопчавате и двете букси. 5.Сега делкото е извън колата и забавлението може да започне .Свалете палеца от оста. 6.Следващите са бобината и комутатора.На снимката има външна бобина за това не е показано как се сваля,но са само 2 малки винтчета държащи кабелите,и още 2 държащи бобината.Комутатора излиза след махането на 2-та винта.Може да ползвате лента или химикалка за да маркирате кабелите. 7.Трябва да изглежда така.След това махате 2-та винта които държат the number one position sensor .Маркирано е със зелени линии.
  3. Може да стане номера.До колкото знам ти трябват:скоростна кутия,маховик,съединител(комплект),педали ,двете помпи за съединителя, и евентуално ЕЦу-то.Може и да съм бъркал някои от частите някъде из форума ги имаше изброени.Малко си е играчка,но става въртележката с кутиите.
  4. Спорт-караш бързо,тунинг-крива джанта
  5. Може би но щом има инсталацията вътре в купето и отпред при мотора...и двете са 5 ген...
  6. Поне знае върху каква кола да легне
  7. Нямаш проблем,при положение че имаш двете коли Прехвърляш от седана на хеча+инсталацията,не ти трябва елладжия
  8. Разликите между Д16А6 и Блокс: Не съм мерил с линийка,понеже ще кажат, че е под ъгъл А така изглежда колектор от д16А6 ,отвътре
  9. AMD

    Габрово

    За много години ! Много здраве и успехи през новата година. Днес пропуснах понеже..
  10. И от тук е отговора http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=40389
  11. След поставянето на главата всичко друго е настройки(ролка,чип и т.н.)
  12. само тази снимка имам ,от близо не съм го снимал.По спомен бая дялкане отнесе
  13. Така е по добре .Джони си знае работата спокойно раздвижената ролка ти трябва за да нагласиш двигателят на белези,в момента е или половин зъб в предварение ,или половин в закъснение.С раздвижената ролка това се оправя,а за оптимална настройка ти трябва дино стенд и човек разбиращ от това+настройки на чипа.Капака на агренажа става от з6 но с бая преправяне.8000 са ти ги задали от чипа,може да ти ги свалят на 4000-5000
  14. Колега ,дай малко повече подробности за суапа глава,двигател ...
  15. AMD

    Габрово

    Весела Коледа Много здраве и щастие на всички.Док, жули спокойно ,имам едни 13-ки със зимни гуми
  16. Едно клипче на старата ми, спрялата Д15-ка http://www.vbox7.com/play:35b46e8d
  17. Ако са регулирани правилно фаровете ,не би трябвало да те заслепяват,независимо колко е ниска колата(освен ако не е болид от Ф1 ).При наличието на такива "колеги шофьори" директно им набивам дългите.Митак,понеже редовно карам по нашите "пътища"и често съм заслепен от ксенони и калпави фарове,а служебната кола(Джип Чероки)въобще не е ниска като Сивик-а,или Прелюда.
  18. Едната част на лагера Може и по евтиният вариант-комплектите лагери, които се продават по магазините(Taiho,STD и др.).Това за бутала и сегменти първи ремонтен от къде го реши ? Мерено ли е нещо ? Обикновенно се сменят,стандартен комплект сегменти и стандартни биелни лагери(това не всеки път ).
  19. А как стои въпроса със захващането на тези седалки(от Прелюда) ? Ползват се техните релси или тези от Сивика ?
  20. А кранчето на парното пуснато ли е ? Както те посъветваха и другите колеги,провери двата мъркуча които влизат в купето,ако са топли проверяваш клапата за въздуха(под централната конзола ще видиш закачено жилото от плъзгача),ако не ,проблема ти е в кранчето.Системата си се обезвъздушава сама, просто пълниш радиатора до горе, и разширителният съд на Макс+ парното на 6 Ако стрелката за температурата на таблото играе, в смисъл извънградско пада ,си смени термостата.П.П:Кранчето ти е отпред в коша при двигателят,под бензиновият филтър
  21. Прегледай си задните големите тампони,също така и втулките на носачите.
  22. Кажи на майстора да ти регулира клапаните Биелните лагери може да ги познаеш както kalmara ти е казал.
×
×
  • Създай нов...