Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3304
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Ето какво пише в ръководството за "англичанка": И при теб ли пише това, подчертаното в червено: "като временна смяна"?
  2. Да, така е... Може и други, съответстващи на конкретната спецификация на Honda. Аз в момента съм с Yacco BVX500X SAE 75W80, от Ванката в Дупница ( https://www.yacco-bulgaria.com/produkt/bvx-500-x-sae-75w-80 ). Много добър вариант би бил и RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80, което е PAO! ( https://www.ato24.de/en/ravenol-mtf-2-sae-75w-80.html ) Тук съвсем не съм съгласен! Двигателното масло има едни присадки, а трансмисионното - други! За трансмисионните предавки и зъбни колела трябва маслото да има голямо съдържание на сяра и фосфор като противоизносни присадки! В двигателното масло, фосфорът е доста по-малко количество, а сярата е нежелана! Като вискозитети, MTF-3 на Honda имa вискозитетни х-ки на 5W30 и 10W30 двигателни масла. В менюала пише, че при изтичане на трансмисионното масло (по някаква причина ), може да се ползва двигателно, но само до отстраняване на причината! Тоест, колкото да се прибереш и да си оправиш проблема. При дългосрочно ползване на двигателно масло в скоростната кутия, със сигурност ще я повредиш!
  3. Защото за разработката е необходимо масло "Full SAPS" с пълен пакет ZDDP. Тоест, повече цинк и фосфор, за да имаш плавно и равномерно сработване на детайлите. Не е ли така?
  4. @beby2020 След ремонта - евтино масло 5W40 ( https://www.ato24.de/en/ato24-motorenoel-synth-5w-40.html) може и 10W40 (https://www.ato24.de/en/ato24-motorenoel-semi-synth-10w-40.html) , но задължително по спецификация ACEA A3/B4! Никакво "С"! Караш с него 1000 км за разработка и напасване на детайлите, и го сменяш (и филтъра също). После слагаш хубаво 5W30 или 0W30 по ACEA A5/B5 (A1/B1 вече е отпаднала спецификация) или по ACEA A3/B4 и си караш. Сменя се на макс. 7 - 8 хил. км.!
  5. Който си има изправен катализатор - няма да му се взема. Поне в близките няколко години.
  6. Според мен е невъзможно! Аз си мисля, че когато става въпрос за "гъзария" и за такива издевателства, описани в точките, в горният ми пост, думата "разумна скорост" е излишна. Ако ще иска да е "стабилен гъзар", тогава трябва смени и окачването и някои други нещица... Плюс малко настройки на "софтуера" в главата (собствената, разбира се), и на моториката на крайниците, за да не бъде опасен за околните...!
  7. Според мен ще се почне, през следващата година, със забрана на такива автомобили да влизат в центъра на градовете и съответно - глоби. А на по-седващата, или по- високи данъци, или дори спиране от движение... Ще видим... П.П. Именият ми ден е на 17-ти Декември:
  8. Разбира се, че оценявам този факт! Даже съм го написал: Това, което имам предвид е, че твоята проба няма ясно (стандартно) обособени ядро с краева зона, дифузна зона и периферия! Въпреки баланса на бялото! При теб се наблюдава една размазана картина. Мръсно петно, разплуто, ако мога така да се изразя, в зоната на пробата. Това ме кара да си мисля, че: 1. Двигателят ти не е достатъчно чист. 2. Или маслото е предварително замърсено, още след наливането му. Ако не си източвал несливаемия остатък. А остатъкът убива новото масло! 3. Или горните две, взети заедно. 4. Или пък имаш някаъв технически проблем, недай си боже...!
  9. Колегата CARPERA загатна в пост #2 нещо, но никой не му обърна внимание. А трябва! Когато променяш офсета на джантата (а това е неминуемо при избор на по-широки гуми), тогава променяш, по веригата и геометрията, и натоварването на ходовата част! А тя не е изчислена за такова! От тук следват всички последствия от това. От по-бързо разбиване на лагерите на главините ( от по-голямата тежест на гумите + джантите), по-бързо разбиване на шарнири, тампони и т.н. Носачите, амортисьорите, полуоските получават и те по-големи усилия от допустимите. А също рискуваш при завои и при по-големи неравности, гумите да опират в калниците. То гъзария - гъзария, но не трябва да е за сметка на конструкцията на колата! ... и пренебрегването на сигурността!
  10. Тук Петро-то се развива по идентичен начин с Амсойл-а на emod и показва изрядно чист двигател.
  11. https://www.pariteni.bg/novini/transport/vsichki-avtomobili-zadylzhitelno-s-ekostiker-234259 Аз, като разправях преди година - две, че до 5 години ще има яки рестрикции на база екология, повечето ми се присмяха! Ха сега да ги видя, "хубавците", дето си изрязаха катализаторите и DPF -ите!!!
  12. dandilov

    Видео

    Ами трябва ми катерач, с който да ходя за риба и по планинските язовири, който да може да "издрапа", когато се наложи, а също да ме вози достатъчно комфортно и по нормалните пътища.
  13. Все пак като сравним визията на твоите проби и визията на тези, на Rakeem, нещата не изглеждат логични - сравняваме едно и също масло! На Rakeem маслото не изглежда никак добре!
  14. dandilov

    Видео

    И кво излиза ся? Че "тройката" си е най-убавото!
  15. dandilov

    ЧБМ

    Честита Баба Марта и от мен! Живи, здрави, румени и засмени!
  16. @inspektora Много добре подреден опис, колега! От SsangYong съм карал преди време Ratola и Kyron, служебни разбира се... И от двете "каручки" не останах особено впечатлен! Общо казано: висок разход на гориво (10 -12 на 100 дизел извън града), висока нестабилност на пътя (още по-голяма при Kyron), твърда, не комфортна возия, не добре обезшумено купе. С Kyron-а на два пъти щях да се обърна при абсолютно безобидни ситуации и абсолютно нормална скорост (висок център на тежестта и абсолютно недъгаво окачване)! На тези две места съм минавал многократно с други автомобили при същите условия, без да усетя нищо! Като плюс мога да кажа, че не съм имал аварии с тях, а не бяха съвсем нови. Този Korando може да са го обезшумили по-добре и с добавена електрика на волана, но като цяло изброените минуси си остават тенденция за корейския производител. Дано да не се чупи и да е издръжлив като старите модели.
  17. Извинявам се, че така, "на час по лъжичка", но и на мен така ми подават информацията... Добавям към моята поръчка още и: Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-vmo-sae-5w-40.html Вид и количество: RAVENOL VMO SAE 5W-40 4x1L Стойност на поръчката: €33.00 *1,9675 = 64,93 лв. - Парите са преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Драгалевци
  18. Много шантава работа с тая проба... Като първата снимка изглежда по-мръсна от последната... "пила-та" Изглежда ми, като двигателят да е изкючително оцапан и да не е източен несливаемият остатък преди смяната... Това масло си е убито още в началото... Или пък снимките, с грешният баланс на бялото, дават грешна информация...?! @emod Емо, какво мислиш?
  19. Простотии до шия, но има и попадения...! https://youtu.be/yWeevUvEyWA?t=945
  20. "Народ, който по време на епидемия с китайски вирус, се закичва, за здраве, с китайска мартеница - няма да загине!" китайска народна мъдрост...
  21. Добавям към горната поръчката и https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-30.html Вид и количество: Shell Helix Ultra 5W-30 1x4L (€24.04*1.9675 = 47.30лв.) Стойност на поръчката: €24.04*1.9675 = 47.30лв. - Парите са преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Драгалевци
  22. Колеги, вече има налично Shell Helix Ultra 5W-30 в ато24.
×
×
  • Създай нов...