Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. От тук ли го купи? Чувам и от други места, че на нашия пазар, MAHLE KNECHT вече са китайски. Интересното е, че MAHLE KNECHT се произвеждат и в Русе, а търговците ги внасят от Китай. Абе съвременният свят е тръгнал с краката нагоре... Тая "Максимум печалба" ще ни изяде главата!
  2. 1) Автомобил – Honda Civic Fastback MB2 ("англичанка") D14Z4, 1999 г.; 2) Масло – смес: Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 - 3 литра + Yacco lube GDI 5W-30 - 0.5 литра. (първоначално пълнене) 3) Маслен филтър – HONDA OEM № 15400-RBA-F01; 4) Предполагаем общ пробег на автомобила - около 328 000 км, а може и повече (по километраж: 228659 км.); 5) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - от 5076 км.; 6) Цикъл (извънградско/градско) – около 70 / 30 . 7) Сезон на експлоатация – 25.06.2020 - 18.12.2021; 8 ) Моточасове – 102 по моточасовник; 9) Изразходвано гориво - около 315 л. А95Н; 10) Kтм = (315 / (3,5+0,3)) ≈ 83 ; 11) Пробата е взета от напълно загрял двигател и се е сушила 24 часа на стайна температура; 12) Обем на налятото чисто масло при смяната - 3.5 л.; 13) Доливане на масло - 300 мл.; 14) Капката е скaнирана с "EPSON Perfection V19" на 600 dpi.; 15) Режим на експлоатация - градско + извънградски пътища + магистрали. 16) Предишно масло -Shell Helix Ultra 5W-30. Впечатления: За първи път, от както имам колата, доливам масло без да има теч!!! И преди съм карал с Петро-то (старата спецификация Dexos1, ILSAC GF-5), но харч нямаше! Или новата формула, по API SP, нещо не са я уцелили, или двигателят е вече за сегменти... Ще се види със следващото масло. Може пък колегите, дето се оплакаха напоследък от петрото, да излязат прави. Сега се чудя какво да налея след празниците... Имам в наличност следните: 1. Shell Helix Ultra 5W-30. 2. Shell Helix Ultra 5W-40. 3. Ravenol SSO 0W-30. И трите вече съм ги пробвал по веднъж.
  3. За 5-6 месеца престой, чак пък да си продава колата... Акумулаторът го зареди напълно! Ако няма да се припалва, откачи му мнусовата клема и го остави така, а колата я заключи ръчно.
  4. Само на шофьорската врата ли има ключалка? На другата няма ли?
  5. В София, миналата година беше 65лв. заедно със спирачната течност.
  6. Здравейте! Jazz 1.4 iDSi 2005г. (L13A1) Въпрос: Някой слагал ли е гуми, размер 185/65/R14 ? Дали опират в калниците?
  7. Дифузната зона се е разширила значително, в сравнение с предишната проба. Зоната с условно "чисто" масло е намаляла, но все още капката държи ядро. Т.е. има още ресуср, докато се разпадне ядрото.
  8. Вече на 1563 км. Нивото на щеката не е мръднало от предната проба. Но прогресивно се натрупват още замърсявания.
  9. А какво се има предвид "ремонт"? Текста на наредбата не уточнява. Ако си сменя въздушния филтър пред блока, или свещите, или крушките на фаровете (без да замърсявам), в нарушение ли съм?
  10. Аз намирам следното: Първа ламбда сонда: 36531-PDE-E02 Втора ламбда сонда: 36532-PDE-E02
  11. Няма някакви специфики. 1. Слагаш добавка за стабилизиране на горивото. Например Ravenol Petrol Quality Stabilisator или някаква друга с подобно действие. 2. Вдигаш колата на трупчета (ако е в гараж), за да пазиш гумите от деформации, от продължителния престой. 3. Хубаво е да се припалва, докато загрее до оптимална температура, поне веднъж в месеца. Да се внимава, изгорелите газове да се отвеждат правилно извън гаража! Има много смъртни случаи от неглижиране на тоя факт!
  12. dandilov

    Видео

    Шумен. Монумент „Създатели на българската държава“.
  13. https://forums.hondabg.com/topic/96260-проблеми-с-егр-клапана-на-хонда-джаз/?do=findComment&comment=1057605172 https://forums.hondabg.com/topic/96260-проблеми-с-егр-клапана-на-хонда-джаз/?do=findComment&comment=1057583417
  14. Здравей, Наско! Допълнително искам да поръчам това: Линк: https://www.ato24.de/en/ato24-engine-oil-semi-synth-10w-40.html Вид и количество: ATO24 Engine Oil SEMI SYNTH 10W-40 - 3 x 1L. Стойност на поръчката: (3 x €2.99) = €8.97 x 1.9775 = 17.74 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат предадени лично за тая поръчка! (за останалите поръчки всичко е преведено) Начин на получаване: - Лично в кв. Малинова долина
  15. В случай, че важат отстъпките (иначе - не)! 1. Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-sso-sae-0w-30.html Вид и количество: RAVENOL SSO SAE 0W-30 - 1x5L. 2. Линк: https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-30.html Вид и количество: Shell Helix Ultra 5W-30 - 3x1L 3.Линк: https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-40.html Вид и количество: Shell Helix Ultra 5W-40 - 1x4L Стойност на поръчката: (47.16+20.88+19.40) = 85.52*1.9775 = 169.12 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Малинова долина
  16. Според мен не се оправи от добавката, а от новия по-качествен бензин.
  17. При мен (гориво - само бензин) започна да дава missfire на цилиндър 1 и цилиндър 3. Накрая, в комбинация, даде и P0401 - Powertrain EGR Flow Insufficient. Всичко това го правеше като изключа от скорост и пусна по инерция. Чистя грешките и при следващата инерция - пак същото. Накрая сипах добавка P1101, за почистване на горивната система и заредих до горе хубав бензин 95. Е, 250км минах и не светна повече! Такива "л@_на" продават за гориво, че ми идва да... П.П. Иначе всичко по EGR-а ще се чисти, то е ясно...
  18. И какво се оказа, в крайна сметка?
  19. Никой не спомена за възможен теч от радиаторчето на парното в купето. Има и такива случаи.
  20. Да! Но и LED крушката черпи 30 mA, и изтощава допълнително (макар и по-бавно) акумулатора. В следствие - пак излишна сулфатизацаия, и т.н., и т.н.
  21. Ако Акордът е с OBD II, най-лесно се проверява с ELM 327 bluetooth и приложението Torque. https://youtu.be/LcrFDNJBoU4
×
×
  • Създай нов...