-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
@JHM ...от темата за капковите проби. Вече съм с трето пълнене Shell Helix Ultra. Нямам никакви забележки. Изглежда двигателят го харесва. Работи перфектно, няма разход на масло. Лабораторният анализ също показва много добри стойности на 7500 км., с оглед на стария двигател. Взел съм и SSO от коледните промоции, което се чудя, на есен, в Jazz-а на баща ми ли да сложа, или в моята. Ще видим... SSO съм ползвал веднъж преди 5 години, мисля. И с него беше добре. Направи ми впечтление, че потъмнява много бавно. Но сега и рецептурата му е малко по-различна, та не знам как ще се държи.
-
Интересна визия. Ясно очертани ядро, дифузна зона и периферна зона. Ядрото се разпада и е наситило дифузната зона със замързявания, но периферната зона съдържа още чисто масло. Горивото LPG може да обясни ситуацията. Като цяло, мога да предположа, че или двигателят е силно замърсен от преди и маслото бързо се насища с нечистотии, или минералната съставна се е изпекла вече и овъглила. С оглед да се предотвратят по-нататашни отлагания в двигателя, мисля, че би било добре маслото да се смени.
-
Може да се получи и при смазани водачи, ако втулките в супорта са разабити. Тогава се получава заклинване на водач. Отива се на ремонт супорти. Да се има предвид.
-
Еднакви масла, само дето Honda Synthetic Blend си е "Blend" (смес от III, II и малко минералка, поне така беше преди), а Петро-то си е 97% хидрокрек III. ... ако не са го о@к@ли и него... ха-ха Щото при мен започна да намалява по малко към 4000 км.
-
Чистота и изящество!
-
@G_S_H А на кого трябва да вярваме в случая? На производителя ли, или на "разни сайтове"? Мисля, че въпросът ми е риторичен...
-
За височината на протектора и новата смес каучук - "А дано, ама надали"! А какво става с аквапланинга?!? Гледал съм филмът "Купи, хвърли, купи" вече. https://youtu.be/m6_N38XZSqA Меду другото, и посланието на друг филм, забелязвам, че вече се е случило, за съжаление в световен мащаб: https://www.vbox7.com/play:75886abb36 и https://www.vbox7.com/play:23eb2c2608 Изгледайте ги, ще ви накарат да се замислите! П.П. Нищо лично към JHM. Напротив, имам голямо уважение към теб! Просто съм скептично настроен към такива "нови технологии"... 2 П.П. Цецо ме е изпреварил за аквапланинга.
-
Колега, не бъди толкова смел! Това е среден клас масло, хидрокрек, може и с малко добавена минералка. Вече не пишат в msds-a... С оглед на тенденциите от последната година, не карай повече от 150 - 175 моточаса, и/или 7500 км.
-
Тук вече започва да се забелязва заформяне на ядро. Нещо, което ти липсваше във всички проби до момента . Дали пък моторът ти не е бил извънредно много мръсен до сега? И с предните масла само да си го миел...? Това ще си проличи при следващите 2 - 3 масла. Карай сега да видим SSV -то как ще се развие нататък.
-
Здравей, Темата за маслата не е заключена ето последната част: https://forums.hondabg.com/topic/113303-faq-4-двигателни-масла-обсъждане-част-четвърта/ Маслата Wolf са среден клас, белгийско производство. Това от снимките става за двигател R20, който е в добро, нормално състояние. Сменяй макс. на 7500км.
-
Ами и аз не мога да разбера какви са тия фокуси. Да нямаш някъде късо между алтернатора и инсталацията? Някой протрит кабел, който да цака работата... Не знам. Втулката с колекторните пръстени се сменя, но изводите й трабва да се запоят със сребърен припой, който е високотемпературен. Ако след ремонта са ти запоили твоята с обикновен припой, при по-голям ток се нагрява и се разпоява. Обърни внимание и на това!
-
Няма смисъл от втора употреба, понеже пак ще е с износени четки. Аз сложих нов, полски, преди години и си работи нормално. Ето и тук го има https://www.proavto.bg/artikul/AS-PL/rele-regulator-ARE0161_AS и доставката е по-евтина - със Спиди. П.П. реле-регулатор, четки, диоден блок, всичко това е 3в1, в горепосочения модул.
-
Кои са майсторите, ако не е тайна?
-
От майсторите е 100%!!! Като гледам как е сменяно всичко "на абордаж"... Мани, мани... Най-вероятно са разменили гумичките на клапаните (всмукателни - изпускателни). Или пък са запушили нещо по В-тека. Това е по-малкият проблем. По-големият е да са ти н@ср@ли мотора, механично например. Надрани цилиндри, или да са объркали нещо при сглобяването. Много ми мирише на "някой си е оставил ръцете"!
-
При работещ двигател, мериш напрежението на клемите на акумулатора. Ако не е в границите на 13,6V - 14,5V, значи не зарежда. Най-често заминават четките. За алтернатор Bosch е това: 31150-P1K-E03 https://www.euavtochasti.bg/chast/as-pl/10666565
-
Гривната на главината (зъбчатестата така да се каже), чисти ли я? Да не би да е с полепнала кал или мърсотия и да лъже датчика? Другото, което трябва да се провери, е за окислени клеми в буксите към датчика и към модула на ABS.
-
Относно ламбда сондата. Ако не й е изгорял подгрева, а само е зацапана, тогава я развий и почисти със спрей за почистване на карбуратори. Пръскай във всички отвори (на самата сонда), докато спре да излиза мърсотия. Провери и буксата дали прави добър контакт. След това сипи в резервоара OXICAT (https://carprofi.bg/bg/katalog/original/12368634,1/) и напълни с бензин догоре. Карай, препоръчително на дълги разстояния, докато изразходиш резервоара. Така ще почистиш и катализатора. Пробвал съм го и върши работа. Това мога да предложа на първо време. Успех!
-
Къси преходи, студени стартове, недозагрял мотор - това води до повече конденз. Кондензът пък реагира с естерите в амсойла и води до "убиване" на алкалното число. От там отслабват и диспергиращите свойства, и се наблюдава разрушаване на ядрото при капковата проба. В почти всички анализи на отработки амсойл сигничър, се наблюдава рязко пропадане на TBN след няколко хил. км. Особено при повече градско. ... пък нека си му дават 15 - 20 хил. мили реклама!
-
Не мисля, че проблемът е във филтъра. По-скоро амсойлът е с друга рецептура. По-малко ПАО, повече хидрокрек, а дали не са сложили и малко минералка... Не дават обяснения в msds-а. От снимките изглежда, че маслото е за смяна. Това му е ресурсът при 60% градско в зимни условия и 200 м.ч. на LPG + бензин. Все пак пали на бензин, нали? Всички са завишили процентът на евтините бази, дори и Мобил. Повсеместно е. Решението - честа смяна!
