-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Супер! Чувал съм от картинг обществото, че е най-яката писта в БГ. Сега, с новия асфалт, трябва да е "приказка". Ще заведа и аз синовете да се порадваме!
-
Да сте живи и здрави! Това картинг пистата във Враца ли е?
-
SMP е "орязаната" версия на VMP.
-
Имам някакъв бегъл спомен, че и при мен не се въртяха. Почистих ги, смазах ги с грес и въпреки, че не се въртят, пак си се движеха в релсата, без да заклинват. Накрая повдигачите се предадоха, не от тези колелца, а от централната сглобка на "ножицата" така да се изразя. Отидох в Княжево, оставих колата за час и ми направиха и двата повдигача перфектно, и с 2 години гаранция. Съжалявах само, че не отидох по-рано направо там, ами се занимавах с разглобяване на врати и загуба на време.
-
ОЕМ антифриз, или друг, който отговаря на спецификациите на ОЕМ (по номер), се сменя на 5г. Проблеми, след смяна на антифриз, може да има, ако се сложи неправилен антифриз, или ако бъде сменен некадърно! Не, че смяната е голяма философия, но има и такива майстори, които и това даже не умеят... Концентрат се разрежда само с дестилирана (дейонизирана) вода! С друга проблемите са неизбежни.
-
O.K. Цецо е прав. Най-коректно е да се сменя по моточасове! Но и Владо е прав, че не всеки има моточасовник на борда! Относно моточасовете, ще добавя: АСЕА А3: 200 - 250 м.ч. (в зависимост от експлоатацията и средната скорост). API SP, ILSAC GF-6A: 150 - 175 м.ч. (в зависимост от експлоатацията и средната скорост). Това е за гориво - бензин! При LPG е друго, а при дизел - съвсем трето...
-
Съжалявам, че не запазих едно японско ръководство от Honda - Japan (директно от производителя)... А там пишеше нещо такова: " При нормална експлоатация - смяна на 3000 мили. При тежки условия - смяна на 2000 мили. За ОЕМ маслата на Хонда става въпрос. Разбира се, едно здраво, съвременно, синтетично масло по АСЕА А3, запазва свойствата си до към 7 - 10 хил. км. максимум! А по API SP, ILSAC GF-6A - до към 6 - 7 хил. км. Видно и от многобройните тестове и лабораторни анализи. Но всичко над това е един чисто търговски похват и няма нищо общо с правилното обслужване и експлоатация на двигателя! ... И чистотата под капака на клапаните не е толкова голям проблем. Най-големият проблем са отлаганията в двигателя и конкректно закоксуването на буталните сегменти, от където следват куп други проблеми за двигателя и като капак - горене на масло. Всеки сам може да си направи изводите...
-
Айде де, че аз съм от 12 години само, член на форума, а не знам какво е било "едно време". Дайте да ми покажете... П.П. ... нямах предвид "Дайте да дадем!"
-
SXR на елф e хидрокрек, а VST има оределено количество PAO. Следователно VST е по-термостабилно масло, тоест ще е по-устойчиво на овъгляване и т.н. при високи температури. За живота на маслото играят роля много фактори, които са индивидуални за всеки двигател. Но в повечето случаи не е добре да се кара над 8 хил. км.
-
VST e ориентирано към турбо сегмента, така че е сметнато да му бъде доста жежко. А 116 градуса са му като "хладка баня".
-
Какво искаш да кажешс това, че е 116 градуса? Важното в случая е да не се овъглява, окислява и да държи вискозитетните си характеристики при високи температури. А до 150 градуса има още много.
-
Да, така е. Само да са внос от Англия - директен или чрез човек, че ако се купят от "дистрибутори" тук, не се знае каква "катеричка" ще изкочи от кутията...
-
От кой ги купи?
-
Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-htc-protect-mb-325-0-concentrate.html Вид и количество: RAVENOL HTC - Protect MB 325.0 Concentrate 1x1.5L Стойност на поръчката: €7.95 x 1.9775 = 15.72 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат предадени лично. Начин на получаване: - Лично в кв. Малинова долина
- 11 replies
-
- 1
-
-
- motul
- ravenol
-
(+ 31)
Тагове:
- motul
- ravenol
- castrol
- mobil1
- amsoil
- fuchs
- honda genuine
- shell helix hx8
- shell helix ultra
- petro-canada
- rowe
- liqui moly
- total
- motorcraft
- mopar
- aral
- glysantin
- huskey
- zf
- sonax
- genuine oils
- atf
- mtf
- power steering fluid
- brake fluid
- coolant
- additives
- original oils and fluids
- auto cosmetics
- accessories
- oem oils
- filters
- parts
-
Жалко за катализатора. Не е бил в него проблемът, а са те преметнали. Дали са ти 300 лв. за нещо, което струва 1200. Катализаторът, ако не е стопен и разрушен, си е в пълна кондиция. Само му трябва почистване! Освен това, той е и най-големият заглушител в изпускателната система. Нищо друго не може да го замени. А като добавим и еко-нормите... Аз бих ги съдил до дупка! Мародери! Ей на такива трябва трябва да им бъдат садрани зад..ците! На Honda Jazz 2005г. изпускателните колектори са зад двигателя, точно пред и под централната конзола. Ако им е махнат топлинният щит (една ламарина между тях и купето), ще грее доста. Не се сещам охлеждането на скоростната кутия (при автомата) къде минава... Другото е възможен проблем с парното, както е казал колегата kvd74. И трето, почисти EGR пътищата и EGR клапана. Когато EGR не работи, тогава двигателят работи на по-висока температура на горене в цилиндрите, респективно и на изгорелите газове. В допълнение с липсващ щит на изпускателните клектори, ще ти грее в краката.... Просто размишлявам...
-
Линк: https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-40.html Вид и количество: Shell Helix Ultra 5W-40 2x1L Линк: https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-30.html Вид и количество: Shell Helix Ultra 5W-30 1x4L + 2x1L Стойност на поръчката: (€13.88 + €24.04 +€13.92)*1.9775 = 102.51 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Малинова долина Клубни поставки: Не
- 11 replies
-
- 1
-
-
- motul
- ravenol
-
(+ 31)
Тагове:
- motul
- ravenol
- castrol
- mobil1
- amsoil
- fuchs
- honda genuine
- shell helix hx8
- shell helix ultra
- petro-canada
- rowe
- liqui moly
- total
- motorcraft
- mopar
- aral
- glysantin
- huskey
- zf
- sonax
- genuine oils
- atf
- mtf
- power steering fluid
- brake fluid
- coolant
- additives
- original oils and fluids
- auto cosmetics
- accessories
- oem oils
- filters
- parts
-
С Google превод от немски:
-
Само за информация. Очаква се поскъпване на маслата, между 10% и 15%, след 01.06.2022г. Така, че грабвайте тубите и бидоните!
-
Възможните болки на ABS-а са: 1. Някой от датчиците е за смяна. 2. Някоя букса (я на датчик, я на моторчето) не прави добър контакт. 3. Четки за смяна на моторчето на ABS-a. https://forums.hondabg.com/topic/104126-отстраняване-на-проблем-с-abs-споделяне-на-опит/?do=findComment&comment=1057583285 https://forums.hondabg.com/topic/104126-отстраняване-на-проблем-с-abs-споделяне-на-опит/?do=findComment&comment=1057615328
-
^ и тъкмо да тръгне, ама не може щото "Сичката пАра отишла у свирката..."
-
Ако картерът е с двойно дъно, няма как да изтеглиш остатъка през щеката! Става само през пробката за източване. Да, в двете глави и в маслената помпа ще остане поне 500 мл., но колкото повече успееш да изтеглиш от старото масло (дори само от картера) - толкова по-добре! Сервизите се мръщят, защото това е допълнителна работа, която трябва да вършат, съпроводена с повече време - да се стече маслото в картера и т. н., и измислят всевъзможни оправдания: "От това няма никакъв смисъл", "Това са глупости", "По-добре да остане малко старо масло за маЯ" и други такива. Честно да си кажа, в София не знам сервиз, където ще извършат тая процедура. Най-малкото, ще се цупят и ще я извършат "през пръсти".
-
@ceco_accord Разликата в цветовите нюанси се дължат на различната осветеност при заснемане на капковите проби. От там идва и разликата след обработката. Ако бяха сканирани на един и същи скенер, нямаше да е така. Като изключим казаното по-горе, не се наблюдава разлика в развитието на маслото. Няма допълнително разтворени замърсявания, както и разширяване на дифузната зона. Тоест, маслото не е "мръднало" през последните 3300км. Даже ми се струва, че е малко по-чисто от преди. Или филтърът е обрал малко от замърсяванията, или е помогнала и доливката на 0,4 л.
-
Не е съвсем добре на вид. Има доста видима чернилка. Трябва му малко почистване. Oxicat веднъж на всеки 3 месеца и ще светне като нов.
