-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Да, на филтърната хартия 85г/м2 се вижда най-добре къдравостта при обработените снимки. Прави впечатление, че на офисната хартия се вижда един ореол, който на другите го няма! Това гориво ли е? Или ПАО - фракцията в маслото?
-
Бях писал в друга тема за тези лидълските зарядни. Както всичко от ЛИДЛ, такива са и те. Малко "шменти - капели" работа. Но като за първоначален дозаряд може да свърши работа. Закачи го за 10-тина, 12 часа, да си изреди циклите и да постои.
-
Стига му толкова. Пък сложи му на HR-V - то 5W30, стига го мъчи с тоя гъсточ...
-
Цената с доставка от gabco излиза същата като от акумулатори.бг. Около 190лв. https://www.thebatteryshop.co.uk/yuasa-12v-48ah-430a-silver-car-battery-ybx5053-hsb053-8583-p.asp Гаранцията: https://www.thebatteryshop.co.uk/warranty-20-w.asp Но и ти правилно си се насочил.
-
YUASA Silver 5000, кат.№ YBX5053, това е един чудесен акумулатор! В UK му дават 5 години гаранция. Както се вижда и на самия акумулатор. В Полша, колегата пише, че му дават 3 години гаранция. А в нашата мила Родина от http://akumulatori.bg/335/Product/1301/YUASA 48Ah YBX5053 JIS му дават 2 години гаранция. Питах ги защо е толкова малка гаранцията, а те ми отговориха, че такава гаранция им дава производителят. Всъщност всички производители давали за България 2 години гаранция. Стана ми смешно... А и ме налегнаха разни мисли, както за българските търговци, така и за Европа на двете скорости и др.
-
Ето анализ на свежо Honda ATF DW-1: http://www.oil-club.ru/forum/topic/21139-honda-atf-dw-1-svezhee/ А за Ravenol DW-1. Понеже в ойл-клуба свалиха всички лабораторни анализи на Равенол, може да запиташ там torcon на л.с. за анализ на това масло. Markony също би могъл да помогне, ако е запазил такъв анализ.
-
185000 km. Точно 100 хил. отгоре. То се вижда на по годината (юни 2009). Т.е. 8,5 години по около 22000 средно на година = 187000км. Нормално между 20 000 и 25 000 км на година навъртат в западна Европа. Значи тъкмо разработен мотор. Изглежда много добре на снимките, но трябва да се погледне детайлно на място. А и да се чуе също. Ако е обслужвана добре и редовно, би си заслужавала инвестицията. Цената е леко височка. Ако няма някоя сериозна забележка, бих се пазарил за 9000 - 9500лв.
-
Щом има ILSAC, значи няма опасност за катализатора. Иначе аз лично симпатизирам повече на Реванол. Както и да е. Амсойл също го дават за добро масло. Направи капкови проби през 1000 км, за да видим как се развива Амс-а с пробега, при напълно източено старо масло. Интересно ще ми е да видя колко ще изкара.
-
Колега, не така с острия тон! Всички тук се опитваме да помогнем. Колегата Veseliq също ти даде верни насоки. Да обобщим малко нещата: 1. Провери си колата за утечка. Без никакви консуматори, токът, който се черпи от акумулатора не трябва да е по-голям от 35 - 50 mA (т.е. 0,035 до 0,05 А). Ако е по-голям, значи или имаш утечка, или забравен консуматор. За пример, един приятел с Волво, не му се затваряше много добре жапката. А вътре в нея имаше малка лампичка. При което тази лампичка му светеше постоянно и му източваше акумулатора. 2. Зареди си хубаво акумулатора с грамотно зарядно и виж как ще пали после. Зареждай го поне веднъж на 3 месеца. 3. Ако всичко по-горе е изпълнено и онтово продълж да ти прави пробеми, тогава тичай да купуваш нов. За нов имаш избор измежду представените в тая тема предложения. Оригинален от общите поръчки за 150лв. или някакъв друг от тук, какъвто си избереш. Има и Вега, и Бош, и Молл, и Дюрасел и други с различни гаранции. Както беше писал и rollin, взимай този, който отговаря на параметрите, на който дават най много гаранция и е най евтин.
-
Опа, вярно! Но е с 2 години гаранция.
-
Е тоя дюрасел е с 360А. Това е най-високата стойност за 45Ah акумулатор JIS стандарт. Поне, който съм срещал аз. Имай предвид, че на твоя може да пише 330А, но ако не е зареден напълно, стартовият му ток ще е доста по-нисък. Акумулаторът, за да изкара по-дълго време, трябва да се поддържа напълно зареден. Иначе сулфатизират плочите и чао... Алтернаторът на колата не е в състояние да го зареди напълно. Някои специалисти казват, че е добре всеки месец да се включва на зарядно, за да получи пълен заряд. Аз не съм толкова стриктен и моя го включвам веднъж на 3 месеца. Та зареди си акумулатора първо, с хубаво зарядно, и после решавай, дали искаш нов.
-
http://www.bat-oil.com/акумулатори-1/Акумулатори-Duracell/duracell-autobattery/Duracell-Advaced?product_id=759
-
Ахаааа... За конфликта между ойл-клуб.ру и равенол.ру ставало въпрос. Това са си техни вътрешни.ру работи и нямат отношение към качеството на маслото.
-
Този не е JIS стандарт! Може да не влезе в стойката...
-
Да вземем например: Ravenol DXG 5W30 с Petro-Canada Supreme Synthetic 5W30 и RAVENOL SFE Super Fuel Economy 5W-20 с Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-20. Но не знам fenabg кой Revanol го е разочаровал.
-
Тук в БГ от Бултрако или от "Общите поръчки от USA". https://forums.hondabg.com/topic/105953-обща-поръчка-на-оригинални-части-honda-и-acura-от-usa-и-uk-до-22012018г/?tab=comments#comment-1057510491
-
Че какво му е на рИваноля? Добро мАсълце си е. Но по показател "цена+качество", везните леко накланят към петро-то...
-
Моето мнение е: 1. Amsoil изрично подчертават, че маслото им има всички необходими присадки и не препоръчват да се смесва с разни добавки. В този контекст, смесването му с други масла може да наруши качествата му. 2. Petro Canada SS 5W20 също е на хидрокрек база, както и Petro Canada SS 5W30. Следователно е редно да го сменяш и него на 5 - 6 хил. км. 3. https://www.ato24.de/en/ravenol-sfe-super-fuel-economy-5w-20.html https://www.ato24.de/en/amsoil-xl-5w-20-synthetic-motor-oil.html Сменяш на 7500 км., но не съм убеден, че ще е по-евтино.
-
Да, това с гаранцията е малко сложно от към транспортни разходи за връщане обратно. Т.е. ще дойде скъпичко. Но иначе има 3 г. гаранция, която си важи. Все пак разчитам на факта, че е направен по-качествено от "ширпотреба-та" и няма да се наложи да ползвам гаранцията. Аз лично съм готов да поема риска. Но всеки си решава за себе си.
-
Ако се съберем 5 човека, може да си купим от общите поръчки оригинални акумулатори на цена 150 лв. с доставката, от тук: https://www.coxmotorparts.co.uk/honda/honda-accord/2003-2008-accord/2003-2008-accord-batteries/ Темата с общите поръчки е тази: https://forums.hondabg.com/topic/105952-обща-поръчка-от-coxmotorparts-до-05012018г/
-
Да бе, тия свещи да не са от локум... По-скоро си имал някоя повредена свещ.
-
Повишеното съдържание на силиций показва, че въздушният филтър е за смяна! Или е некачествен. Поради което с въздуха, в двигателя постъпва прах!
-
Е да, ама аз съм на бензин. А и средното гърне ми е за смяна...
