Jump to content
MetaDream

Избор на зимни/летни гуми за Акорд

Recommended Posts

 

По празниците отново сложих Continental TS850, този път на 225/50/17 ...

Колега , от всички мнения, само ти посочваш, че си сложил размер, който се разминава (макар и с малко) от оригиналния .

...

 

225/45/17 е стандартния размер за Accord 7-ма ген. A, по-горе, мисля че колегата Veseliq говори за Accord 8-ма и размера 225/50/17 е стандартен за тази генерация. Дано не се бъркам, най-добре той да каже, но мисля че беше така... 

 

Иначе, аз моят Акорд (7-ма) като го взех, беше със зимни гуми 225/50/17. Карах ги само около 600-700 км, от които около 150 градско. След това сложих летни със оригиналния размер на 45. Не усетих съществена промяна във возията след смяната, даже май никаква (вярно, че ги карах доста малко де... ). Е, зимните бяха доста по-шумни, но пък това защото бяха някакви китайски евтинджоси, не мисля че е важно. По-калкулаторите излиза разлика 4км в показанието на скоростомера при движение със 100 км/ч (96 км/ч, спрямо оригиналния), което най-вероятно ще доведе до разлика в показанието на борд-компютъра за разход и ср.скорост, но прекалено малко време ги карах, за да обърна внимание на това. Предишния собственик каза, че е сложил този размер за зимата. защото са по-високи, с идеята да пази джантите... Може би оттам ще дойде разликата, ако се нахакаш във някоя яма, както всъщност миналото лято ми се случи и "балонирах" едната гума. Това е от моя скромен опит с размер, различен от оригиналния ;)

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой сигурен ли е че тези 225/50/17 няма да опират в калниците, забелязах че като натоваря хубаво колата с цялато домучадие и бягажник отгоре и на 45-ци на задните гуми се закриват от бронята, не стърже и в дупките не съм усетил да опира но все си мисля че при друг размер може и да опре. та вапроса е няко с тези 225/50/17 или 55 натоварвал ли е колата на макс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да спомена само че и аз се "преобух за сезона". То не е много за хвалене щото част от предвидения бюджет отлетя, та се наложи алтернативен подход. Благодарение на приятел (стар Хондажия) и на колегата mirott, които ме "светнаха" за свестен пич -комуто дължа новата визия на колелата. Реновира ми джантите, боядиса главините в черно, калиперите в червено и обу почти некарани 4 еднакви като състояние и ДОТ гуми Гудиър -Ефишънси Грип. Обща сметка 5 стотака. Принципно се бях загледал в новата им версия, но ...  Много са тихи. Понатиснах ги естествено и държат доста прилично на спиране и старт, не са толкова меки колкото очаквах, но за всеки случай са 0.2 атмосфери над долната стойност за налягане. Като покарам и си поиграя с налягането и ги пробвам в дъжд ще споделя още (ако някой се интересува). Ясно е че не са спортни гуми, но са добър баланс между комфорт и хандлинг -баш като за семейно комби с приемлив потенциал и "леки отклонения" на водача :)

post-1741-0-49998200-1461102053_thumb.jpg

post-1741-0-68773900-1461102096_thumb.jpg

post-1741-0-54592400-1461102116_thumb.jpg

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега супер е! Имам един страничен въпрос, каква боя е ползвал при боядисването на спирачните апарати и на главините? Дали преди нанасяне е ползвал и грунд?

Питам, защото на приятелката ми акорда му предстои обуване и козметично пудрене.

 

А сега по темата. Мнения за YOKOHAMA BlueEarth AE01 195/60R15? Мисля да сложа и 14ки такива на сивика, ако има положителни отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дисковете предполагам да. За апаратите е ползван спрей (личи си по краищата на ламарините зад дисковете). Човека е свестен и от гумите съм доволен, та му имам доверие, и не съм задълбавал. На вид виждаш как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Чакам коментар за гумите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайта, който гледаш, не е достоверен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:) такава ми е работата, че след всичко казано се налага да посочвам причината... 

Ти имаш ли причина или да го караме на юнашко доверие ? 

(п.п. принципно аз също имам лепенка на вратата ... )

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всички имаме лепенки на вратите, а тези които нямат или някой им ги е махнал, или са си ги махнали сами. Хубаво в сайта е посочен Акорд 7 ген., но от това което съм чел в този форум показва следното - на 8ген. на Акорд със стокови 17" гуми, размерите са 225/50. С 18" може би да е Тайп-С на 8ген., но това е само мое предположение, аз лично не съм виждал 18" стокова джанта на Акорд. Имаш ли идея защо се слагат тези лепенки от производителя?

На моята пише 205/55/16 - Акорд 7 ген., както и колко трябва да бъде налягането в гумите в зависимост от натовареността на автомобила, така както трябва да го пише на всички коли. Силно се съмнявам на Акорд Еуро 7ген. стокови размери на гуми да са разлини от 205/55 за 16" и от 225/45 за 17", поне аз не съм срещал никъде - нито като вариант на живо, нито като официална информация от каталог, нито в наръчник на потребителя за Хонда Акорд 7 ген.

 

Не на последно място, в такива сайтове винаги се търси откъде черпят информация, колко е достоверна и т.н. Това прочете ли го най-долу на страницата?, цитирам:

"No warranties or guarantees are expressed or implied as to the accuracy of the information provided on this site."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчал съм гуми Dunlop BluResponse, обаче днес видях, че са Made in Slovenia by SAVA a subsidiary of Good Year/Dunlop.

Като прочетох SAVA и честно казано се охладих. Знам, че Dunlop имат заводи в Германия, Полша и т.н.

Има ли някаква разлика в качеството, надеждността? Причина германските да са по-добри от словенските? Все още не е късно да откажа поръчката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявайте, качеството е гарантирано от Гудиър-Дънлоп. Едва ли има сериозна разлика в характеристиките, а и Sava е собственост на компанията Goodyear!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе то си е поточна линия, знам. В Германия бай Мехмед оперира машината, в Словения - Мирослав Николич :) Ама специално за САВА съм чувал доста лоши отзиви и сигурно от предубеждение ми стана неприятно като прочетох етикета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще те човърка, най-добре обясни защо отказваш поръчката, и я откажи. Ако успеят пък да те разубедят с факти, тогава ги взимаш.

Ти си човека с парите, ти плащаш, можеш да питаш каквото си искаш, свързано с това което купуваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се кахърете толкоз, харесал си ги! Имат добри показатели, тихи са.... Слагай джапанките и газ. Преди няколко години си купих ВредеНщайн от Индия и аз като теб се подразних, но ги търкалям все още на малката колица и са ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил си точния избор...не ги връщай..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To моята работа е малко като оня виц - "Тойота - японско качество от Турция".

Примерно моя акорд е Made in Japan. И аз държа на това. Но пък една Хонда англичанка не виждам с какво ще е по-лоша от японка. Май е по-скоро предубеждение. С гумите не знам дали ще са така нещата. Ако човешкият фактор е елиминиран в производството сигурно няма значение. После пък си мисля: Ако Дънлоп правят гуми в България бих ли си купил от тук като знам бай Пешо работника колко е безотговорен и безразличен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Някой да има мнение за гуми Yokohama BlueEarth AE01 195/60/15 за акорд 6-та и 185/60/14 за сивик англичанка?

Другата седмица ще ми се наложи да сложа свежи гуми за лятото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край! Купих Dunlop BluResponse. Made in Slovenia. Дано излязат здрави. В понеделник ще ги монтирам. Сега да попитам нещо:

Ще им правя баланс, но да минавам ли на стенд или не? Не ми бяга наляво или надясно, воланът не е изкривен, а като го пусна си върви направо. Предните ми гуми си бяха равномерно изтрити навсякъде. Някои ми казват задължително се минавал стенд при всяко поставяне на нови гуми, други казват, че нямало смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не си сгрешил. Март месец купих такива и вече минах, около 2200 км. Моите са произведени в Германия, но едва ли имат голяма разлика с твоите. Тиха и икономична гума. Аз стенд не съм минавал, незнам, дали е задължително.

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си дал отговор на въпроса за стенд:

/Не ми бяга наляво или надясно, воланът не е изкривен, а като го пусна си върви направо. Предните ми гуми си бяха равномерно изтрити навсякъде./

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При аналогични на горните описания все пак отидох на преглед и реглаж. Оказа се че комбито е вървяло малко на една страна -което не променя предходните критерии и усещане за хандлинг. Задно ляво колело бе извън нормите. Чисто визуално имах съмнение именно за него. Преди и след реглажа колата има еднакво поведение във всички стандартни и екстремни режими, но поне съм спокоен че всичко е "в зелено". Имай предвид че първо се прави заден мост и по него се настройва предният, а предхождащият задължителен оглед на ходовата част ще е също от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така гумите на акорда остават на заден план. До два дни обувам сивика с нови Yokohama (горепосочените) и ако са добре ще купя и на акорда такива.

Ще напиша как се държат, след като никой тук не ги е пробвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз заложих на Dunlop BluResponse. Не съм гледал къде е произведена, но това са най-тихите гуми с които съм карал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз заложих на Dunlop BluResponse. Не съм гледал къде е произведена, но това са най-тихите гуми с които съм карал.

 

Според мен сега е много рано за впечатления, въпреки че засега се държат супер стабилно на пътя. Предлагам след година-две живот и здраве, да реанимираме темата и всеки да си каже впечатленията. Таман колко мм грайфер му е останал. Като нова BluResponsa има 8 мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги - похвалихте ги тия Дълопи Блу Респонс, ама прост въпрос 
Блу Респонс или Мишлен Пилот спорт 3/4 ? (чудя се Примаси , но май са по твърди от пилот-а)

разликата е 15 лв. на гума ..

В смисъл до края на седмицата ще си купя една от двете марки ... та се чудя дали да е пилота или да е дънлопа - щом е по-тих . По моята глупава логика - щом гумата е по-тиха , би трябвало да е по-мека , което го предпочитам.

п.п. Блу респонса има борд , нали ?

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз си бях казал,че ще взимам летни континентал но минах през дънлоп и накрая взех по препоръки good year asymmetric3.За 2000км. мога да кажа,че се държат много добре на сухо и на мокро.спирането не е съпътствано с някакви вибрации.Почти съм сигурен, че която и от 2-те избрани от теб по горе марки да вземеш ще останеш доволен,все пак това са премиум клас гуми с водещи показатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето наблюдение, както може би и на други, е че почти почти всички автомобили заводски излизат с някои от тези: Дънлоп, Континетал, Гудиър, Мишелн, мисля че е достатъчно за да разберете, че трудно ще сгрешите с гуми на тези производители.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да споделя относно Yokohamata (BluEarth AE01)на сивика. Dot 2016.

Колата утихна, воланът олекна и поведението е супер. Тествах ги и на мокро и сухо. През неравности също са доста тихи. Като износим Юнирояла на акорда ще му сложа и на него такива.

 

П.С. Мисля, че Хонда в Европа излизат с Bridgestone гуми, поне моята е такава резервната както и на вече третата хонда (втори акорд 6-та).

Редактирано от bobchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на мишлен пилот спорт 4  /225/45/17/ . От гуми7 - испанско производство, с дот ноември 2015г.  190лв. и стотинки на гума
Гумите са меки и тихи (нямам база с дънлоп, но тези са 71 дб), ще видим колко км ще изкарат.
За баланс едната даде 0/15 грама, другата 40/05 грама. (нямам идея много ли е малко ли е. не съм ги карал извън града с висока скорост още да видя , надявам се че не са криви , че бях се наслушал за криви гуми от диана и от медина) 
За момента съм доволен.
(колкото повече пише че пести гориво - толкова по-пластмасови са гумите)


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Мисля, че Хонда в Европа излизат с Bridgestone гуми, поне моята е такава резервната както и на вече третата хонда (втори акорд 6-та).

И мойта с Bridgestone  я взех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/27905-koi-sa-nai-dobrite-letni-gumi/

Иначе за сега от моя избор съм доволен. Страниците са устойчиви на инцидентни дупки, а протекторът е достатъчно тих. На мокро и в нормални дневни температури са ок, но при големи жеги и много равен асфалт губят странично сцепление, което става много плавно и лесно контролируемо. Връщането в траекторията също става без драма и последващи отклонения в обратна посока. Това се случи веднъж, но колата отзад беше празна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/27905-koi-sa-nai-dobrite-letni-gumi/

Иначе за сега от моя избор съм доволен. Страниците са устойчиви на инцидентни дупки, а протекторът е достатъчно тих. На мокро и в нормални дневни температури са ок, но при големи жеги и много равен асфалт губят странично сцепление, което става много плавно и лесно контролируемо. Връщането в траекторията също става без драма и последващи отклонения в обратна посока. Това се случи веднъж, но колата отзад беше празна.

 

И аз си купих чисто нови SportContact5 пролетта и съм много доволен. Стабилни, тихи и с добра возия. Старите ги смених, защото въпреки 2та си сезона бяха ужасно шумни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен сега е много рано за впечатления, въпреки че засега се държат супер стабилно на пътя. Предлагам след година-две живот и здраве, да реанимираме темата и всеки да си каже впечатленията. Таман колко мм грайфер му е останал. Като нова BluResponsa има 8 мм.

 

 

От м. март 2014г. съм с Dunlop BluResponse 215/60/16 99H XL и съм минал около 20 000 км. Грайфер не съм мерил, но не създава въобще впечатление за по-бързо износване. На сухо, мокро, спирачен път, не намирам съществена разлика от времето когато бяха нови. Нисък шум, ниско съпротивление на търкаляне, намален разход на гориво ~100мл/100 км сравнено с Dunlop SP FastResponse. С две думи- "желязна гума"!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Според мен сега е много рано за впечатления, въпреки че засега се държат супер стабилно на пътя. Предлагам след година-две живот и здраве, да реанимираме темата и всеки да си каже впечатленията. Таман колко мм грайфер му е останал. Като нова BluResponsa има 8 мм.

 

 

От м. март 2014г. съм с Dunlop BluResponse 215/60/16 99H XL и съм минал около 20 000 км. Грайфер не съм мерил, но не създава въобще впечатление за по-бързо износване. На сухо, мокро, спирачен път, не намирам съществена разлика от времето когато бяха нови. Нисък шум, ниско съпротивление на търкаляне, намален разход на гориво ~100мл/100 км сравнено с Dunlop SP FastResponse. С две думи- "желязна гума"!

 

 

 

Потвърждавам за Dunlop BluResponse -  гумата е уникална. Вече 2 месеца я търкалям, по-тихи гуми не съм имал. Невероятно стабилна и возията омекна. Разходът на гориво още падне, струва си всеки лев, изобщо не съжалявам за 180 лв. бройката., които платих. Някой да каже за лятото хубаво ли е да се мажат гумите с нещо с цел предпазване от слънцето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се държи в гараж през лятото това е задължително, в противен случай след 2-3 година започва да се напуква страницата под протектора. Дори и да е гаражна 1-2 пъти месечно лятно време е добре да се намазват. Всяка автомивка има такъв препарат.

А за Dunlop BluResponse мога да добавя, че е невероятно стабилна в завой и на сух и на мокър път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и един евтин препарат вършещ чудесна работа - АВТОЕФЕКТОЛ 02- за автомобилни гуми: 200 мл-3.60 лв, 1 л -7.50 лв,       3 л-19 лв.

http://timaka.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! С наближаването на зимата идва започва и търсенето от мен на зимни гуми 205/55/16. Истината е, че не ми се дават пари за най-скъпите марки. Въпросът ми е следния: понеже съм се спрял на Hankook Winter Icept RS 2 (W452), някой има ли отзиви като цяло за марката, защото аз нямам никакви наблюдения ... По тестове, където гледах спрямо цена-качество изглежда да е едно от дорите решения. Днес минавах през Маргел и реших да попитам, там ми препоръчаха вместо тези, Fulda Montero 3 ...Но те са официални представители на Goodyear ( а Fulda са към тях ) и това ме навява на мисълта, че заради това го правят ... Ако някой има наблюдения или пък други съвети за гуми от този ценови клас ( 125лв./бр.) .. моля да сподели. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм точно с тази Fulda, сега ще е трета зима и съм доволен. Не съм закъсвал, но и не карам екстремно зимата и не знам до къде са и възможностите. Сравнително тиха е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги , от скоро съм собственик на акорд 7ген. 2.2 дизел. Колата я взех със 17 джанти 225/45. От предишната кола ми останаха нови зимни гуми Nokian WD4, но размера им е 195/65/15. Въпроса ми е може ли да се сложат 15-ки джанти на Акорда със посочения размер гуми??

 

Sent from my Lenovo K910 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...