Jump to content
Sign in to follow this  
Dominic

Accord 8 - проблем с кормилната рейка

Recommended Posts

Здравейте,

При мен все още си е добре втулката която си направих от "фосфорен бронз", аз я монтирах преди зимата и майстора я беше оставил на долна граница като размер, имаше леко затягане на -10 , но след това изчезна и тази зима не се появи повече, за сега е на ~20к. Много е важно как е изработена втулката, чудя се дали да не я прережа като оригиналната, но си мисля че ще се разтропа, може и да пробвам на лявата.

Поздрави

• Like 2

Привет,

аз се възползвах от втулката за CR-V.  Получи се перфектно, работа за 1 час. Гадното плопчене изчезна. 

20210703_113131.jpg

20210703_113146.jpg

20210703_113552.jpg

20210703_114344.jpg

20210703_114358.jpg

• Upvote 1

Здравейте колеги, след няколко вагаджийски возила реших малко да разнообразя и без много мислене в началото на годината си взех акорд 2.4 2010г. И се досещате че щом пиша в тази тема значи и аз съм с проблемна рейка(която между другото се оказа електрическа).Проблема е малко ту го има ту го няма: след каране в дъжд или примерно автомивка не усещам "скърцане във волана" и то само при леки завои, като след ден два скърцането се връща. Първоначално си мислех че е нещо по окачването но се оказа че всичко е здраво и съответно майсторите ме насочиха към рейката! Сега остава големия въпрос къде да я ремонтирам: София, Пловдив. В бултрако София ми казаха че тук са пробвали всички фирми и не им се полувал ремонта. Пращали били рейките към  Пловдив ... да ама аз идея си нямам кого да търся, след като се прибирам само за уикендите(а тогава всичко е в почивка).

Търсиш Радо, намира се на Карловско в локалното веднага след Гостилница Карловска в дясно и питай, който видиш, знаят го. От Бултрако там пращат рейките. Но след 30-40 000 пак се разбива, така казват всички.

• Like 1

Колеги, някой знае ли дали въпросните втулки от лявата и дяснатата страна на рейката са едни и същи като размери. За ел. рейката на Акорд 8, 2.4 бензин питам.

Здравейте.

Изчетох всички 5 страници изписани по темата. Щом съм тук ясно е и че при мен има проблем с рейката. Накратко - изпуква предницата при спиране, при потегляне и при въртене на волана при ниски скорости или паркиране. Лошото е, че проблемът се задълбочи през последните 2 години. Няма да питам за сервизи и препоръки (писано е много по темата), но накратко 2 въпроса към тези които са правили вече рейка:

1. Колко ви излезе като стойност целия ремонт (под ремонт имам предвид смяна/рециклиране на втулката) като крайна стойност?

2. От ремонта досега колко км сте изминали, чуват ли се пак похлопвания отпред?

Имах същото пукане след рециклирането на рейката миналата седмица съм минал към 50км. и го няма, но се оказа в последствие, че спирачните апарати пък и те тропали. Та ще ги оправям и тях. Ремонта ми излезе 150лв. в Пловдив, като сутринта оставих колата и следобяд я взех готова при човека с рейките на Карловско.  Всичко те си правиха.

Радвам се, че нямаш проблеми, въпреки че е много рано да се каже отсега. 150 лв. ми звучи съвсем нормално като цена. Въпросът е колко време изкарват след ремонта. Някъде по-нагоре четох 30-40 хил.км преди пак да се разтропат.

Гаранция на ремонта нямаш, колкото изкара. Щом чисто нова от магазина казват, че кара 40 хил. и се разтропва си преценявай. Мен ме дразнеше да знам, че всичко ми е здраво по окачването, а ми тропа колата на разбито и затова я оправих.

Ясно. Значи въпросът горе-долу се свежда до следното: Да давам ли 150 лв. на всеки 30-40 хил.км. за нещо, за което нямам гаранции, но звукът му ме дразни, а принципно сигурността не е компроментирана.

• Like 1

Ами според мен това е въпрос, на който единствено ти можеш да си отговориш. Зависи каква ти е търпимостта към дразненето. Ако си от хората, които си купуват коли за да се предвижат просто от точка А до точка Б и да им вършат работа - предполагам не си заслужава. Но ако освен предвижважнето се наслаждаваш и на комфорта и удоволствоето да караш Хонда - според мен вече си заслужава. Лично аз не понасям такива звуци и ако някога изтегля късата глечка и рейката замине, бих дал парите без да се замисля.

• Like 1