Jump to content
Izverg

D15minime --> CR-V B20 turbo

Recommended Posts

Фолиото трябва да се нагрее по гънките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грях аз но не ми хареса как стана. Намерих отговор на въпроса за климатика. При мен явно са ми пратили друг маркуч оригиналния има чупка а моя не. 

post-448-0-07165900-1449496676_thumb.jpg

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за тези халогенки, получи ли се добре? На снимките само са наложени.

post-448-0-49318600-1449671412_thumb.jpg

post-448-0-37583900-1449671413_thumb.jpg

post-448-0-69100300-1449671413_thumb.jpg

post-448-0-00718900-1449671413_thumb.jpg

 

и ... тези отвори на бронята? Като ще си купя предна и задна броня без отвори да си имам, а тази мисля да надупча сега. :)

post-448-0-44188900-1449671504_thumb.jpg

Само, че аз мисля да я направя с бас рефлектори.

 

Идеята за халогените и бронята я взех от колегата, да ме прощава :D

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо го правиш това? Смисъл функция ли търсиш или просто вид?Ако е за вида не мога да изкажа мнение, ако е за функцията мога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вида ще изглежда по... Kanjo Style. Ти кажи какво мислиш за функциите. Охлажда по добре ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Право да ти кажа не мисля, че Д сериите при повече от 15 минути здраво каране на пълна газ ще имат проблеми с охлаждането. Мисля, че по-този начин ще вкараш повече въздух в коша на двигателя си. Това за мен не е хубаво нещо. Моята концепция е всъщност точно обратната. Възможно най-малко въздух да попада в коша на двигателя, а този който влиза и се нагрява да излиза по-възможно най-улеснения начин.

   Без лоши мисли.

 

За вида мога да кажа едно нещо - Ако една кола е правена с визия и концепция зад нещата, има функция и тази функция дава резултати рано или късно ми се струва, че става модно. Въпроса, който изниква в главата ми е - Дали модното е всъщност необходимо (за мен)?

Редактирано от ACID BURN
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ще стане прекалено шукар. Според мен, с парите за тея халогени и парите за новите брониии, може да се вземат стокови халогени (ако държиш на халогените) и работата става СЪВСЕМ ДРУГА :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата сте напълно прави! Аз за това и доста често питам за мнение. Но аз сам малко луда глава и искам да експериментирам. А мислиш ли че тези отвори мога да ги използвам за да докарам въздух до възд. Филтър? Мога да направя нещо като кутия с формата на всмукателя и да си отива въздуха до филтъра.

Монтиран халогените и сега ще им мисля правилна инсталация.

post-448-0-77960100-1449702367_thumb.jpg

Намислил сам + да се вземе директно от акумулатора да минава през копчето за мъгла на задните и да отива с 10А бушон кум халогените а минута им към купето? Дали ще стане без релета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че ще можеш но с цената на множество часове работа по тръби и кутия. Моята концепция зад нещата е , че колкото по-малко промени в направленията, в сеченията и колкото по-плавно се преминава там къде е нужно промяна в сечение и/или направление толкова по-добре.

bestMOTORing има видео със сравнение на шнорхелите на GSR и Integra-R. Една от промените за която говорят е изправянето на шнорхела при Integra-R.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че най-добре е да си е в сток вариант. Поне 30 умни японеца са умували в/у дизайна и са я пускали през редица изпитания преди да стигне до нас. Но на мен ми харесва как изглежда. За всеки случай ще се застраховам, като си взема още 1 броня. Все пак колата се продава и на новият собственик може да не му хареса как изглежда отпред и отзад. До тогава ще си експериментирам по тая броня пък каквото стане, ще споделям мойте наблюдения за тия отвори.

Ето каква схема издокарах, мисля, че е правилна.

post-448-0-27773700-1449734206_thumb.jpg

Най-вероятно ще използвам друго копче а не заводското за мъгла. Там където съм писал "+ габарити", ще го взема от снопа с кабели към СД-то. Там има кабел за габаритите. Идеята ми е да светят само когато са пуснати габаритите а не кога да е за да не ги забравя, че 55w са си колкото къси светлини. Ако някой намира грешка в схемата да ме поправи, приемам критики :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я нямам гредата. Въздуха ще постъпва някъде си. А как ще излиза... Предполагам, че някъде отдолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще постъпи в двигателя като мине през радиаторите.

post-448-0-48881600-1449815652_thumb.jpg

 

Като се зарових да извадя снимка без предна броня , се загледах в старите снимки как е била в началото. Доста голяма промяна.

post-448-0-51912800-1449815741_thumb.jpg

post-448-0-00758600-1449815809_thumb.jpg

След има няма 2 години.

post-448-0-11917700-1449815832_thumb.jpg

 

мухаха :)

Редактирано от Izverg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пускам по 2/3 поста един след друг но ето какво се получи. Според мен е добре и с бас рефлектори ще стой много яко  :punk:

post-448-0-45919000-1449823674_thumb.jpg

post-448-0-68273900-1449823673_thumb.jpg

post-448-0-75686100-1449823672_thumb.jpg

Редактирано от Izverg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигни и предния капак в края от към стъклото, като ще правиш дивотии, да са пълни поне, :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди го бях повдигнал ама нещо не ми харесва как стой.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повдигнах капака лятото и успях да вдигна с 10/12 км. повече максимална скорост, но при мен е много по различно защото филтъра на карбураторите ми стои зад мотора и общо взето наистина много голяма част от топлия въздух излиза от капака. 
Харесва ми как е станало с тея дупки, важното е колата да е различна от стандартните Сивици  :punk:

Ако сложиш номера от лявата страна плътно да е зад радиатора на климатика, ще стои още по лудо. Смисъл колата вече изглежда доста откачено.

Редактирано от 626
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера стругар ми направи фланци от стари дискове и стават точно 6мм, колкото са ми нужни. Успях да намеря и бас рефлекторите за бронята 9бр... Свързах и халогените по схемата и стана от първия пат. Доволен съм как свети мога са карам само с тях нощем... post-448-0-61917100-1449989783_thumb.jpg

post-448-0-59346100-1449989706_thumb.jpg

post-448-0-34601400-1449989679_thumb.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле колата е брутална така браво  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как мога да осиля заряда на динамото от 13.9 на 14.2 примерно? Ще има ли някакъв проблем след това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен заряда си е 14.2 или 14. 4 беше. Правиха ми замерване като си купих акумулатор преди два месеца при пуснати фарове и казаха, че така трябва да бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как мога да осиля заряда на динамото от 13.9 на 14.2 примерно? Ще има ли някакъв проблем след това?

Като си върнеш оригиналната ролка? :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този вариант ми е ясен. Все пак има ли начин да се покачи волтажа. Например с друго реле или бушон, нещо такова. Сега се сетих, че аз само на празен ход съм го мерил с мултицета. Трябва да проверя и при 2к оборота как ще е. Лампата спира да премигва, когато и подам газ. Другото, което може да е, че я взех с някакво динамо а то ако е например от д14ка там волтажа не беше ли друг?

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко подобрения по дросела и разширх всмукателя до 61мм.

 

Утре ще се хващам да монтирам средна конзола от прелюд 4ка фейс .post-448-0-29166400-1452701416_thumb.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за габарита а? Свети като ксенон направо. Говорим за бялата светлина!

post-448-0-17747000-1453101576_thumb.jpg

 

Мисля за през деня да карам на габарити (бял диод), за да не товари системата толкова.

Редактирано от Izverg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда много приятно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо силно светят тия диодни крушки и ще мине номера за през деня. Цялата работа е там, че нали съм с лека ролка на алтернатора и тя прави по-малко обороти защото е по-голяма. От там и на празен ход заряда е по-малък. Все пак едното за сметка на другото. Чакам си леката ролка за вала около 800гр да е пълен секса :)

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви точно диодни крушки ползва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-силните който можеш да си купиш от пазара, модел не мога да ти кажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка на крушката, на опаковката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... габарита а? Свети като ксенон направо...."

attachicon.gif944086_1111756965525902_9003063869925776123_n.jpg

 

.....как свети мога са карам само с тях нощем...

attachicon.gifIMG_20151213_085206.jpg

След като приемаш критика, ето я и моята

 

Дупките от снимката която беше постнал, се разминават съществено от твоите там беше хванат и няколко мм от ръбчето и като цяло има друг ефект. Колега направи им някъв реглаж на халогените, че така ще ни изгориш белото по очите на нас не гъзарите

 

ПС Като цяло според мен ти избяга JDM стила с тия 'лампички'......дано скоро няма пръскалки и ксенонче

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халогените съм ги нагласил надолу и в страни нямам проблем с другите водачи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите светят силно , аз имах същия модел но не издържат на топлина. След известно време почват да премигват и се отлепят. При натиск светват и после пак угасват. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изгорят сменям пак не са чак толкова скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще е патка да е рошава...

Афтърмаркет маховик 3.990кг в комбинация с ролката 0.800кг или казано -6кг на вала с помощ от другите ролки ще става самолет

post-448-0-85327000-1454740033_thumb.jpg

Редактирано от Izverg
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го закарам преди да го монтират. Не ми е познато какво се прави. Мисля да го закарам там където се занимават в глави.. шлайф, челосване и т.н.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя малко са го прегряли като, че ли.. А дали не мога аз с някаква водна Шкурки да го почистя?

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ! Защото не си машина(в буквалния смисъл). Част от мм да мръднеш(неизбежно е) и мармалад. Междудругото трябва да ти покажа кво стана с барчето дето ми прати от прелюда :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай на л.с. Снимки да видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри за офф-а но и аз искам да видя какво е станало,а предполагам и другите хора ще са заинтересувани от интервенцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...