Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

От нямане на работа свалих скоростната кутия,маховика,агренажа,маслената помпа,коляновият вал,основните и биелните лагери :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам я цял ден и си надявам swap-a с h22a8 и кутията U2q7, да е О.К.Всичко е закупено , чакам само консумативите за мотора от US поръчката и влиза в бокса... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нешо скромничко-смених огледалото :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боядисах лаисната между задния прозорец и багажника и едно чукнато място на задната броня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах масълцето :rolleyes: По 235345 свалях и слагах праговете и броните, че все не ми харесваше нещо.. ( какво и аз незнам ) Абе с една дума, като няма какво да правиш, винаги си намираш работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си задните накладки.Лява, вътрешна стържеше в диска.От дясно си бяха на 5мм.А в ляво външна на 3мм, вътрешна горе на 3мм, долу на -2мм, изпилена от диска!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих фолиото от задното стъкло, че нищо не се виждаше на зад.... Също размених седалките понеже предишния собственик сложил пасажерската седалка на мястото на шофьорската и обратно за да иде скъсаното на дясната седалка, ама не беше съобразил че ръчките за бутането идват до ръчната :dry::D:) и седалките стоят под наклон и волана ми идваше в дясно а не централно. А вчера чистих пък светлините, предни габарити мигачи, странични мигачи, задни светлини всичко беше боядисано черно, и с тая черна кола се сливаше ужасно.... Моето си е направо начало на реставрация !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес я дигнах на крик ,утре може да развия гайките а вдругиден ако има време ше сваля гумата за гумаджия :D с тва темпо до месц моо и да я изкарам за кръгче

Свалих и последната гайка :)
Вчера оправих гумата , имаше гвоздей :D ,днес по план ще я слагам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измъчих се с едни подкалници..... :D:):D Направо нямам думи, не стига, че заваля но на всичкото отгоре ми бяха пратили не за точният модел и се искаше голямо рязане и преправане.... Просто си изгубих целият ден със слагането на 2 подкалника...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Измих си я сам на мивка на самообслужване за 2лв. :D

Редактирано от bebcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после си сложих бензиновия филтър.Остана съединителя и пак съм на пътя :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най накрая си сложих летните гуми с готините ми лети джанти :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След стабилно търкане , махнах лака от стоповете на сивик-а , че бяха грозно затъмнени . :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих гаража.Погледнах Тайп-Р -а,погалих го по предният капак и пак затворих гаражаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе брат,свиркай да го погаля аз по дясното педалче,ам? :lol: Аз мойта вещица я измих на автомивка...последно я мих май октомври... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнах предния капак, направих се че разбирам много като се зачовърках нещо. Не че нещо свърших, ама ей тъй на за респект в махалата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олекотих колата с 95 килограма.... слязох от нея :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес я дигнах на крик ,утре може да развия гайките а вдругиден ако има време ше сваля гумата за гумаджия :lol: с тва темпо до месц моо и да я изкарам за кръгче

Свалих и последната гайка :lol:
Вчера оправих гумата , имаше гвоздей :lol: ,днес по план ще я слагам .
Сложих я и се повозих .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електронно регулиране на вентилатора на охлаждането (реагиращо на промяна на температурата на антифриза с 0,1 градус) Оригиналния термо ключ на термостата шунтиран :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не направих.А вчера ако знаете какво голямо нищо направих , пък ония ден направо се побърках от правене на нищо.Чакам си частите и нищо не мога да правя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колата ми посетихме Юбико сервиз - оправиха й скърцащия педал на съединителя. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните дни ...нищо не и правя ,закарах я при един Фен от Дупница ...ако знаете обаче той какви неща и прави ....лелелеле не искам да знам даже . Надявам се да не ми се сърди много като ида да я взема :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах си задните калобрани от ОЕМ ХОНДА и сложих летни гуми отзад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих я ,олизах я цялата ,оправих и свирката ..смешно е ,тъжно е... !!! :blink::punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните дни ...нищо не и правя ,закарах я при един Фен от Дупница ...ако знаете обаче той какви неща и прави ....лелелеле не искам да знам даже . Надявам се да не ми се сърди много като ида да я взема :blink::punk: :punk:

:D :D :D Малееее осквернена :punk: е колата вчера цял ден се лекува с чук и флекс !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера беше работен ден и купих всички крушки за които знам че има по уредите.Та днес се захванах да ги сменям.Вадя бутон и сменям едни малки че и завити около фасунката.криво-ляво оправих конзолата след това почнах таблото.Имаше описание но явно неважи за англичанките.Има два болта горе които се виждат и два болта долу които се виждат при махнати уреди и всичко си е вече както трябва.Три болта на таблото и то излиза.Бяха изгорели 3броя крушки а четвъртата много почерняла.Имаше две отгоре които са изгорели но тях не смених защото не обичам да ми свети толкова много и ще си правя димър но незная кога защото моята няма.Пробвах дали всичко е ОК и почнах да затварям всичко по обратния път си пасна точно.Сега и през деня се виждат супер числата и символите.Добре че не смених както бях решил някой цвят,щеше да е голяма пъстрота.Сега навсякъде свети с мек бледожът/луннобял/цвят.Много хубаво стана като че имам нова кола.Следващия път ще слагам термометър за външна температура,сега мисля как да хвана цифрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох до нея обиколих я ритнах веднъж гумата кимнах авторитртно и се прибрах. :(:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си оправих дистанционното. Беше без копчета и само отключваше. Сега вече е с копчета, а и заключва :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах я за миг, преминавайки краи нея, беше ми неудобно да се заглеждам за да не се засекат погледите ни, понеже не ми останаха парички да и сложа за пиене за да можем да се разхождаме на воля.... :cool: П.С. В протеста съм....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ще я сменя (пежо 205) :cool: за хонда сивик ej9 скоро и снимки :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая успях да я паркирам пред къщата,пуснах прахосмукачка,почистих таблото с влажна кърпа,а накрая й третирах кожата с крем за стегнато дупе :D (с препарати за кожен салон).Тези дни трябва да сменя маркуча,който идва от филтъра на газовото и отива към инжекторите. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почистих клемите на акумулатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откарах я на тапицер и ми смени плата на тавана - висеше ужасно (така я купих) - станало е перфектно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Основно чистене вътре,от стъклата през таблото и накрая стелките и пода!След това миене отвън и подсушаване! :ph34r::lol: Сега ще върви повече :lol:

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Облепих, това което беше махагон с карбоново фолио...

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Ако някой се интересува, фолиото е от Домко 5лв. линеен метър(100/40). Лепи си лесно, аз като за първи път мисля, че направих нещо прилично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Току що я измих вътрешно и външно ;) После й вдигнах капака и сe любувах на филтъра й -_-

Редактирано от parede

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зачуках я, отзад :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...