Jump to content
Zhelyazkov

Технически прегледи

Recommended Posts

Здравейте,

Интересно ми е какво мислите по поредното нововъведение, а именно техническите прегледи и изискванията за изгорелите газове. Така като гледам и 2 катализатора да сложа няма да мина. Ще се продават ли, ще се бракуват ли, какво ще се правят нашите хондички?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му мислят тези, с Ауди и БМВ.
Видя ли от далеч пушеща барака, в 99 % е от тези марки.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах някакво интервю, в което обясниха че заводски нормите заложени на двигателите не покриват сегашните норми. Какво остава износен мотор с кофти горива...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Zhelyazkov написа:

Здравейте,

Интересно ми е какво мислите по поредното нововъведение, а именно техническите прегледи и изискванията за изгорелите газове. Така като гледам и 2 катализатора да сложа няма да мина. Ще се продават ли, ще се бракуват ли, какво ще се правят нашите хондички?

      Аз съм приготвил бухалката  и съм на stand by. Трябва да сме единни като фермерите ( може би Гръцките)

  Не може да ни правят на маймуни. 

    Веднага прозира евтината схема 

       Баш онбашията  произвежда  катализатори .

       Заместникът му отговаря за кражбите, държавата я няма. 

    Аз имам каско и като ги извикам  да съставят протокол за кражба или вдигат рамене или ако съставят ,влизаш в омагьосан кръг , при който си съжалил че си се опитал да направиш нещо. 

  Сега очаквам да се възродят кражбите, а цените на  репликите от 500/600 да станат на 1000/1200 лв.

    При тези изисквания ,държавата трябваше да дотира минимум половината от реалната стойност на катализатор.  Тогава бих си сменил профилактично дори всичко по изпускателната система.

      Така че в нас е решението- да бъдем пионки или... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко взе да ми писва вече, с тази непостоянна политика във всичко. Ще си изкарам карта за градския транспорт и продавам колата. То да не смееш да вкараш некви пари в нея вече, незнам дали догодина на прегледа няма да ми кажат да я бракувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще плащаме само при минат успешно преглед.

Това е проверка, но пунктовете извършват вид услуга. Ако не я получа, за какво плащам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord, днес близък е минал, цена 200лв. Нз кво им става на тия с прегледите ама те трябва да се прегледат. Тъжна родна картинка, welcome :D 

https://novini.bg/biznes/avtomobili/857416

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mkilla Не са виновни пунктовете!

Рибата се вмирисва от главата!

Държавен рекет е това! За да има "отчисления" за низшите "вишестоящи" !

Какво влагат за тез пари и какво получаваме ние?

Годишен технически преглед - грънци! Ако беше такъв, щяха да ми кажат, че имам "тръгнал" ляв външен кормилен накрайник на Сивика.

Помня какъв беше ГТП в НРБ. После стана бутафорен, а сега е документален -   "касичка" - без техническа, а само с бюрократична стойност. :(

Какво получавам срещу данък и винетка - същото - правото да имам и да карам - и да плащам още - ддс, акциз и т. н.

Кой да го промени - бюрократите ли? Та на тях им е изгодно! Ние ги храним - в пряк и преносен смисъл.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата риба е вмирисана, като започнем отгоре-идиота който е сътворил тая наредба, минем през пунктовете.  Още преди няколко месеца беше ясно че ще има проблеми, но се говореше за дизелите и по-специално камиони и автобуси че няма да могат да покрият изискванията.... е какво стана май- се промениха нещата и дизелите преминават безпроблемно. Така ще виждаме пак същите димилници по пътищата. Прегледа е хубаво нещо и трябва да го има но да се извършва качествено като се акцентира на безопасността. Защо се допускат автомобили по пътищата с инсталирани лед-ове? На колко от вас му провериха дали са правилно регулирани фаровете? Някой поглеждал  ли е гумите, нещо като дълбочина на грайфер, годност? Акцентира се на едни спирачки и газ анализатор, защото са задължителен елемент и не могат да се прескочат. Масово по пунктовете са наредили едни машини за диагностика на ходовата част, но и с тях не са се научили как да работят и какво да гледат, само цъкат едни копчета да се движат платформите. Отивам преди месец да мина сивика -1999г. през преглед .... само че от трета еко група ме свалиха на втора. Питам ги има проблем с газовете? Не. Ами тогава защо ми сваляте еко категорията. Амиииии така казва компютъра. Тия калинки даже не знаеха че има промяна в Наредба Н-32 за техническите прегледи от октомври 2023г. в която има нова таблица с ново разпределение на еко категориите между втора и трета гпупа и така сивика попада директно във втора!
Така че колеги при следващите избори трябва да се поразмърдаме и да направим опит за промяна не само да бъдат разкарани тези стикери, но и за адекватно законодателство. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камиони и автобуси няма да спрат - спира държавата!

А и масово "служебните" МПС са дизелови.

Значиии, перспективно и доходоносно е да се "доят" бензиновите. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така искали да стимулират хората да си купят нови автомобили. Реално и на мен ми се кара автомобил от магазина ама с бг заплата в провинцията някакси нещо не успяват да ме навият да си взема нов. Всичко ни е наужким, барабар с живота тука.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...