Jump to content
wieen

Разход на гориво

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам колко разход на гориво ви дават ващи автомобили. Моята хонда е 2.2 150кс в момента разхода ми е 12литра градско. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско - 10
Извънградско - 7
Смесено - 8,5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги я засичам "пълно-пълно" на резервоара, защото не вярвам много на бордовите компютри. Е Акорда ме изненада приятно - показва с много леки отклонения точно разхода. Около 30-40% от карането ми е градско, останалото - извън града. Разхода, който ми дава вече при над 7-8 пълни зареждания е в интервала от 5.8 до до 6.6л.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях отворил тема за среден разход на гориво, но явно колегата не е попаднал на нея. Това е разхода ми за изминати 2000 км. при средна скорост 66 км/ч.

Получи се дублиране и моля модераторите да изтрият горния пост.

 

DSC_0008.JPG

Редактирано от pendoc
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според вас от какво може да дължи това да ми дава 12л. разход градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зима - студ, липса на топъл гараж, работа на място, къси градски преходи, напрегнат трафик, маршрут с множество тръгни-спри, ниска средна скорост.

За меродавен се взема извънградският разход. Ако той е нормален - колата е ОК и оптимизираш горните фактори.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, wieen said:

Колеги според вас от какво може да дължи това да ми дава 12л. разход градско.

Горивото пробвай да смениш бензиностанцията,всяка има различно разбиране за 1л,винаги са по-надолу.

Масло различните масла,когато намериш твоето за твоя двигател дават икономия на гориво.

Спокойно може да караш с 0w30,с какво си в момента.

Все неща няма да донесат да драстичен спад ,но спомагат.

Попълни си профила,ако си дизел там качеството и количеството на горивото налято на бензиностанциите много влияе.

При дизела има DPF ,EGR и пътища към него, които ако са задръстени също скача разхода.

Особенно градското не влияе добре за двата.

Не знам дали е твоя двигател, но човека виж какви мизерии изкарва

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малък град е нормално да ти дава 12 градско .Тия дето ти разправят за 5-6-7 градско ,просто не им вярвай ,лъжат те🙂.Извън града при нормално каране ще ти падне до 5-6л.

Редактирано от policeman
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! 

Миналото лято си купих 8-ма генерация Акорд, 2011г. по талон, но реално е преди фейса. 2.0 бензин, автомат. Няма газ и никога няма да има. Карам я предимно на къси разстояния (до работа са ми 3 км) като на всяко палене я чакам по минута да се раздвижи. Пазя си я... Миналото лято ми даваше 13-14 градско, с климатик, тази година го вдигна на 15-16. Не усещам да има промяна в работата на двигателя, няма грешки, лампи и т.н... За София става въпрос. И като казвам лято - когато половин София се е изпарила.

Колата е купена от Хонда в Холандия и си е 180к километра доказано по всички възможни начини. Единственото, което не виждам да е отбелязано в книжката ѝ е реглаж на клапаните, за който ми казаха че е препоръчителен на всеки 100к километра. Възможно ли е заради това да имам този висок разход? За София 12-14/100 ми се вижда приемливо, но нагоре ми се струва странно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е по същият маршрут и не я настъпваш повече, малко висок ми се струва този разход. Аз не съм карал много градско в София, но с 2лт ръчка, на същите км ми даваше около 10-11 зимата в града, при много икомично каране. Реглаж е хубаво да се направи, но не вярвам да е това причината. Лошо гориво може би? 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора @galin_k!

За горивото не знам - сипвам само на Шел, защото правя напук на Лукойл :D Няма адекватна причина да вярвам, че някоя верига в България предлага постоянно едно и също качествено гориво. Близо 4 години карах колата си (не тази) главно с евтино гориво, но в Холандия и Австрия и цялостното усещане беше тотално различно. От там и разхода спрямо същата кола карана в България. Същата тази Хонда си дойде на собствен ход от там на малко над 7/100 разход. Не съм целял икономично каране, не съм и настъпвал като гамен ... Сега по Тракия трудно пада под 10-11/100.

Няколко пъти я пълня със 100 октанов уж с надеждата да е малко по-истински. Това може ли да е оказало негативно влияние? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама в Австрия 95 е 3.10лв., а тук е 2.60...

Петролът е борсова стока, все отнякъде трябва да дойде разликата в цената на бензина.

Няма как да искаме качество на по-ниска цена.

Наливайте си 95 с добавки и ще имате австрийско гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem Под 95 с добавки какво да разбирам - уж специалния 95 на съответната верига, или обикновен 95 с конкретна добавка, която аз да си наливам? Колата ми се струва доста запазена и на тези километри не очаквам кой знае какви проблеми по двигателя, затова не ми е хрумвало да ползвам добавки.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си с 95 и не се притеснявай, това е атмосферка.

Просто казвам, че сиренето е с пари.

Всичко над 88 октана се докарва с добавки, нито една рафинерия не произвежда бензин над 90 октана.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 23.08.2024 г. at 18:31, vpetrov23 написа:

Здравейте и от мен! 

Миналото лято си купих 8-ма генерация Акорд, 2011г. по талон, но реално е преди фейса. 2.0 бензин, автомат. Няма газ и никога няма да има. Карам я предимно на къси разстояния (до работа са ми 3 км) като на всяко палене я чакам по минута да се раздвижи. Пазя си я... Миналото лято ми даваше 13-14 градско, с климатик, тази година го вдигна на 15-16. Не усещам да има промяна в работата на двигателя, няма грешки, лампи и т.н... За София става въпрос. И като казвам лято - когато половин София се е изпарила.

Колата е купена от Хонда в Холандия и си е 180к километра доказано по всички възможни начини. Единственото, което не виждам да е отбелязано в книжката ѝ е реглаж на клапаните, за който ми казаха че е препоръчителен на всеки 100к километра. Възможно ли е заради това да имам този висок разход? За София 12-14/100 ми се вижда приемливо, но нагоре ми се струва странно ...

Според мен разхода ти е голям. Аз съм 2.4 автоматик и при сходно градско каране разхода ми стига максимум до 11. Разликата в карането ни е че не чакам минута преди да потегля.

Клапаните е хубаво да се проверят.

Добре е да се закачи към диагностика въпреки, че няма грешки и лампи. Може заради някой дефектен сензор да обогатява повече сместа и от там да има висок разход. Ако има нещо такова, колата може да си върви нормално, просто харчи повече.

Какви са оборотите на празен ход?

Редактирано от spase

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох пак поста ти @spase - разходът в града е много относителна работа, та трудно да те посъветваме дали 2-3лт/100км отгоре е нормално или не. Късата дистанция, светофари, трафик при теб е голямо натоварване за двигателя, добре е, че загряваш колата на място, но и това удря допълнително по джоба. Покарай я извънграда или на околовръстното и си засечи разхода, там най-лесно ще си свериш часовника. 

Хубаво е да сменяш маслото по-често 6-7К км, заради кратките разтояния в града. Най-вероятно нямаш никакви проблеми, R20 е дуракоустоичив, споко :)  

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълнене до горе - извънградско - пълнене до горе, на същата колонка. Това е що-годе меродавно мерене на разход. Може няколко пъти по същият маршрут - за представителност на извадката.

Градски разход винаги е много и всекидневно различен. ;)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, galin_k написа:

Прочетох пак поста ти @spase - разходът в града е много относителна работа, та трудно да те посъветваме дали 2-3лт/100км отгоре е нормално или не. Късата дистанция, светофари, трафик при теб е голямо натоварване за двигателя, добре е, че загряваш колата на място, но и това удря допълнително по джоба. Покарай я извънграда или на околовръстното и си засечи разхода, там най-лесно ще си свериш часовника. 

Хубаво е да сменяш маслото по-често 6-7К км, заради кратките разтояния в града. Най-вероятно нямаш никакви проблеми, R20 е дуракоустоичив, споко :)  

Поста ми беше към колегата @vpetrov23.

Моя разход го считам за нормален. Аз съм с по-големия двигател и никога не е стигал до 15-16. За това смятам, че за двулитровия двигател този разход е голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/24/2021 at 9:59 AM, CARPERA said:

При дизела има DPF ,EGR и пътища към него, които ако са задръстени също скача разхода.

Особенно градското не влияе добре за двата.

Не знам дали е твоя двигател, но човека виж какви мизерии изкарва

Здравей!

може ли указания как се сваля EGR-a. Преди време сменях спуканата метална тръба, но като го видях къде е наврян отзад се отказах от опитите за сваляне. Стори ми се че и охлаждането му доста трудно ще се разкачи. Има ли някакви пинизи, с които излиза по лесно или трябва да се бърка зад двигателя с удължения на тресчотката?

Мерак ми е да го проверя дали е задръстен. При мен средния разход е 8,5-9 нормално каране, като градското ми варира 11-12 с климатик. Същия мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поста №18 беше за колегата @vpetrov23 моя грешка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gladiator_BG. Аз също имам мерак да сваля ЕГР клапана, но пък никога не съм чел, някой да е имал проблеми с него. Ако някой го е свалял моля нека сподели, какво е било положението вътре.

Редактирано от Ceco85

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/28/2024 at 9:24 AM, spase said:

Според мен разхода ти е голям. Аз съм 2.4 автоматик и при сходно градско каране разхода ми стига максимум до 11. Разликата в карането ни е че не чакам минута преди да потегля.

Клапаните е хубаво да се проверят.

Добре е да се закачи към диагностика въпреки, че няма грешки и лампи. Може заради някой дефектен сензор да обогатява повече сместа и от там да има висок разход. Ако има нещо такова, колата може да си върви нормално, просто харчи повече.

Какви са оборотите на празен ход?

Благодаря за отговора! Като и на другите колеги, които се включват.

Относно празния ход - още един признак, че е време за реглаж на клапаните - леко тресе колата, особено с включен климатик. Така на око ѝ давам 720-740 об/мин. Но не е нито нестабилно, нито прогресивно ... просто си има една забележима вибрация на празен ход. 

Редактирано от vpetrov23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...