Jump to content
Sign in to follow this  
Manu

Вибрации при ускоряване

Recommended Posts

Здравейте колеги, колата е акрод 7 2.2 i-ctdi и при ускоряване имам вибрации в купето, най-вече се усеща при пасажерската седалка и се усещат най-много при пълна газ в байр. При спиране няма вибрации. Рециклирах полуоски, по съвет на майстора, и няма ефект. Чудя се от какво е и се съмнявам в тампони на двигателя. Ще се радвам да изкаже те мнение - някой, който се е сблъсква с такъв ПРОБЛЕМ,че е адски дразнещо, при байри имам чувството, че колата ще се разпадне... 😀

P. S. Четох подобна тема във форума, но не беше споделил колегата какъв е бил проблема в крайна сметка. 

Преди 2 часа, Manu написа:

P. S. Четох подобна тема във форума, но не беше споделил колегата какъв е бил проблема в крайна сметка. 

Мнозина не дават обратна връзка..., питат и изчезват, без да кажат как са решили проблема...

• Like 3

Вътрешно каре. Ляво или дясно.

Krlv, как мога да разбера със сигурност!? Впрочем направи ми впечатление, че като подам леко газ на място и отпусна рязко се чува леко еднократно изчукавне зад двигателя, поради това се зачудих дали е възможно да има тези вибрации от разбит тампон? 

За тампон можеш да провериш като на вдигнат капак наблюдаваш мърдането на двигателя. При запленен двигател някой да отпусне съединителя на първа и на задна, а ти гледаш - така ще можеш да се ориентираш кой тампон е скъсан ако евентуално е това. Само много внимавай да не стоиш пред колата и да е дръпната здраво ръчна, за да няма бели.

Иначе за вътрешно каре, май единствения начин е да се свали. Някой сблъскал се може и да каже начин. 

П.П: Предния тампон на мен ми беше скъсан и диагностицирах по описания начин. НО нямах проблем с постоянно тракане, по скоро се чуваше при рязко потегляне и отпускане на газта. Успех!

• Like 1

Благодаря много за съвета, явно не съм обяснил добре, има постоянни вибрации в купето, а иначе почукването(еднократно ) е при подаване на газ и отпускане рязко, чува се глухо зад двигателя. 

Закарай я на  читав майстор да я прегледа,включително и тампоните на двигателя.

Сещам се за един такъв наблизо е до София.

• Like 1

И аз имам вибрации при ускорение със още неясен произход за съжаление.Появяват се м/у 2500-3200/300 оборота на 2ра и 1500-2к на 3та(много слабо осезаемо).Не винаги са еднакво силни,понякога дори не се усещат.Смених вътрешните карета и двете за всеки случай,дясното имаше язви вътре лявото беше перфектно.Има подобрение след тази интервенция,защото преди вибрациите бяха доста силни и на по-високи обороти над 3к оборота и бяха на 2-ра 3-та че и 4-та понякога.Тампоните на ДВГ са ок,окачването е ок като изключим много леко нацепените тампони на носачите.Днес смених новото дясно каре марка SUMO със друго ново FEBEST+импровизирана грес състояща се от жълта грес и диференциално масло,пак има подобрение вибрацията намаля още но я има в същия диапазон не винаги.Карета SUMO ми ги препоръчаха самите майстори под претекст,че сменяли на доста такива коли само че дизелови и нямало проблеми досега,ей го е...при мен не се получиха нещата.Следващия етап е да върна оригиналното каре отляво със същия микс от грес и масло и да отида да запаля една свещ,щото друго не мога да измисля и аз и майсторите.Някой ако има свежи идеи и предложения отворен съм...