Jump to content
firefighter

Въпрос за газова уредба

Recommended Posts

Колеги имам следният казус: Закупих си Хондата 2015 г. нов внос от Италия с монтирана газова уредба за пропан-бутан.Във италианския талон има всички данни за уредбата - марка на испарителя,марка на редуктора,марка и обем на бутилката и място на монтирането и, номер на уредбата и дата на монтаж.При регистрацията в БГ в големият талон уредбата не е вписана.При последният годишен техн.преглед в документа също не е отбелязано,че има монтирана газова уредба. В такъв случай подлежа ли на санкция от КАТ? Прилагам и копие от италианския талон.

talon1.jpg

Редактирано от firefighter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катаджиите незнаят  италиански. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, firefighter написа:

Колеги имам следният казус: Закупих си Хондата 2015 г. нов внос от Италия с монтирана газова уредба за пропан-бутан.Във италианския талон има всички данни за уредбата - марка на испарителя,марка на редуктора,марка и обем на бутилката и място на монтирането и, номер на уредбата и дата на монтаж.При регистрацията в БГ в големият талон уредбата не е вписана.При последният годишен техн.преглед в документа също не е отбелязано,че има монтирана газова уредба. В такъв случай подлежа ли на санкция от КАТ? Прилагам и копие от италианския талон.

talon1.jpg

Най добре си смени талона и да го впишат,ако не ти признават се отива в такава фирма която имат лиценз ...ще ти издадът един документ подобаш на талон в който си слагат подписа тази фирма и гарантират ,че е правилно поставена газовата уредба и тогава вече в КАТ за смяна на талона .....аз също още се ослушвам защото го проверих,че при поставяне на нова газова уредба и сертифицирана в така фирма за правилно поставяне ти дават скрок от три години да си смениш талона и да пише вече там и двете горива бензин/газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е интересна точка 7, пр. 2 от НАРЕДБА № Н-32 :

 

http://betaauto.net/новини/нормативни-изисквания-при-монтажа-на-газова-уредба

Редактирано от 5 GTT
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цялата тази поредна истерия, ще кажа само - НЯМА да участвам, ДГД

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам в каква държава сме днес за цялата тази истерия,беше заварден града  на всеки изход,да изловим тея престъпници с газовите.

То такова завардване няма при избягал престъпник.

Явно трябват спешно пари,другите окрадени сега да вземем още.

Пред КАТ 200 човека при реална опасност от новата зараза,нов грип ама държавата мисли само за пари.

НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА

Нама такава простотия.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, CARPERA написа:

НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА

Нама такава простотия.

Off Topic

Слави, ти ли си :D

 

Редактирано от inspektora
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до извода,че по-добре да я демонтирам уредбата! В противен случай разходи: нова бутилка ,около 160-170 лв. плюс монтаж около 200 лв.Смяна на изпарител/старият е на около 60 К и вече издиша/ и евентуално кабели и свещи - около 250 лв.Разходите по-горе 70-80 лв.И накрая ще си намеря място за резервната гума!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това вече го бях написал, но после ще има и теглич за узаконяване и то не какъв да е а от онези които се демонтират задължително когато не се ползват. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ... и когато отидеш да си купуваш застраховка (лично на теб, не на колата), ще те питат, дали дърпаш нещо с теглича.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
17 hours ago, DTEC said:

Аз не мога да ви разбера, колеги!

 

Едновременно искате закони и ред като (напр.) в Германия, а когато ви задължат да се изрядни съгласно закона - само мрънкате.

Е искате ли като в европейските страни или не искате?

 

П.П.: Следващата стъпка е вписването в талона на размера на гумите:

fahrzeugschein_neu.pngreifengroesse.jpgcache_2436091574.jpg?t=1364230402

Тук се изпуска нещо,да искаме ред и закони примерно като в Германия.

Но първо искам да ми плащат като в Германия,не да взимат само от празния ми портофейл.

Да искаме да е като в европейските страни, но не  и да сме последни в класацията по доходи.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

То трябва и да се работи за доходи. Докато сме скътавки, търсещи схемичка и лесни пари, трудно ще вдигнем стандарта. Както ние, търсейки да спестим пари за сметка на чистия въздух например, така и политиците „припечелват“ за сметка на нас. И като отиде някой друг от нас на тяхно място се променя нищо.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Spoiler

Защо мислиш че не се работи.Когато видя фиша си и че са ми спрели 600лв за разни там съкращения с три букви данъци манъци,осигуровки.

И после какво по телевизията ромка с 6 деца получава 1500лв помощи,че няма кой да го спре това с тея тикви в парламента.

Ха познай кой и ги плаща.

Говорят ми за еконорми,а изгорихме милиони тонове боклук на Европа.

Както се казва,за кокошка няма прошка,за милиони няма закони.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Мисля, че не се работи , защото слушам навсякъде около мен как се търсят лесни пари и скътавка. Някак за хвалба е като прецакаме системата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic
Преди 13 часа, DTEC написа:

 

Би ли споделил, как стои въпросът със "социалките" в Германия.

 

Защото

На 3.03.2020 г. at 6:56, CARPERA написа:
  Скрий съдържанието

... ромка с 6 деца получава 1500лв помощи,че няма кой да го спре това с тея тикви в парламента.

Ха познай кой и ги плаща.

...

 

 

Карпер,

И на идея си нямаш, колко чистокръвни англичани живеят на социални помощи.

И на идея си нямаш, колко чистокръвни англичанки имат по 6 деца от няколко мъже и не работят, защото държавата ги осигурява.

Познай, кой плаща за това?!

 

И не на последно място:

И на идея си нямаш, колко чистокръвни български цигани живеят в мизерия в Англия и се бъхтят във фабрики, и на полето няколко месеца, и си плащат данъци, и осигуровки, за да получават след това 1500лв социални. Признавам си откровено - не съм наясно, от къде идват тези 1500лв, от Англия, или от България, ама е факт, че моето английско село вече си има циганска махала :D

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Krasi-mir написа:

Би ли споделил, как стои въпросът със "социалките" в Германия.

Off Topic

Не съм запознат подробно със "социалките". А и гледам да не се ядосвам с такъв тип хора, които "паразитират" на гърба на нормално-трудещите се.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата реши да ходи до КАТ това е изискването за документи: 

photo_2020-03-06_09-03-22.thumb.jpg.52b06044daaa1be0508ab0ec7c29082a.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно няма да ходя в КАТ,защото за газовата уредба имам само италианският талон,който сигурно трябва да е преведен. И не мога да разбера дали бутилката ми е годна за експлоатация или трябва да я сменям.Има един ред в талона,който не мога да си преведа: AGG.N.04VI101756 COOL . DO 02.03.2011 Ако някой е наясно да помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Върху  бутилката провери за печат  с данните и,трябва да има там годината. 

Те и това ще търсят при прегледа  дори го снимат.

Иначе как ще докажеш че е на толкова години.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай целия талон и ще ти преведа всичко. В КАТ са били длъжни да ти я впишат, но е трябвало и ти да го знаеш. Годината която пише на самата бутилка не е от голямо значение, гледа се датата на монтажа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова  ли свършиха всички бутилки газови в градовете. 

Защото няма значение датата върху тах?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това което виждам 11.09 ако е 11.2009 бутилка е стара. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престани да драскаш колега, бутилката да не би да е кашкавал да се гледа датата на производство. Да произведена е 11.2009 но може спокойно да е монтирана 01 2011.затова казах да снима италианския талон. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Бутилката е произведена за USA, значи 11.09 да се чете 2011г. - Септември. :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
1 hour ago, vespa said:

Престани да драскаш колега, бутилката да не би да е кашкавал да се гледа датата на производство. Да произведена е 11.2009 но може спокойно да е монтирана 01 2011.затова казах да снима италианския талон. 

Престани да пишеш ти глупости да проверява се колко годишна е бутилка при ГТП и се вписва в талона от ГТП.

Да се информираш

 

https://www.economic.bg/bg/news/12/svarshiha-butilkite-za-avtomobilni-gazovi-uredbi.html

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че се гледа годината на производство. Кашкавал или не, това е положенито.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за колегата vespa

Quote

Срокът на годност на бутилките за АГУ е 10 години. Обикновено той е отбелязан на информационната табелка, здраво прикрепена на нея. След изтичането на срока бутилката задължително трябва да бъде сменена. Газовият сервиз, който е извършил смяната, издава протокол за монтирането ѝ.

Всичко това важи за автомобилите, чиито собственици са монтирали своите АГУ преди 1 март 2013 г. и чиито газови бутилки тепърва трябва да бъдат сменяни.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както КАТ ви подгони големи разбирачи станахте (типично за българина). Моята изтича 10.2026г пък бутилката е 12.2015г. Точно ти беше този който плюеше най много против тази акция на КАТ, пък тя се оказва толкоз полезна защото има коли които се движат с бутилки от 80те.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Spoiler

Интересно като те хванат че драскаш просто ей така,и в  този случай обвиняваш другите че го правят.Вместо да се извиниш че не си прав пак обвинения.

Плюя против акцията на кат защото никой нищо не разясни нито за гратисния период,нито за новите уредби нищо.

Появи се накъкав шапкар по телевизията и не каза нищо,и куцо кьорава сакато се юрна да регистрира,кой с нови кой има време още, всички.

Спират полицаите и искат талон,опа видят не е  вписан и ще пишем акт.Уредбата нова ли е,ти влизаш ли в гратисния период никой не го интересува,трябва да се набавят ударно милионите в хазната.

 

Истината е само една всичко по уредбата е наред минаваш преглед в пункта на ГТП  издават ти този розовия талон,който е Удостоверение/Протокол за първоначална проверка на Уредба,и там вписват датата на производство на бутилката.

От тази дата  на прегледа ,ти трябва до три години да  я впишеш  в талона.

Какво стана в действителност,бягаше се до пунктовете за ГТП, от там ги връщаха за да си вземат  нови бутилки.

Минават прегледа в ГТП и бягай сега да правим  калабалък пред КАТ,никой нищо не разяснява не казва парите са важни,трябва да се вземат.

 

20200306_215657.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ CARPERA - не се дръж като малко дете...

Закона/наредбата е от 2014г. Непознаването на законите не е оправдание за тяхното неспазване.

  Исвали тази снимка с ЕГН на двама човека.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

DTEC  може ли аз да преценям какво ще споделям и не.

Явно всеки си пише какво ли не ,и никой не иска да разбере какво съм написал.

Можеш да се върнеш на поста и да го прочетеш,никъде не съм споменал да не се спазват законите.

Просто да се информира за всичко,и да не се премълчава нищо.

Мина времето в което мога да редактирам поста,може някой модератор да я изтрие,ако прочете това.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, CARPERA написа:

DTEC  може ли аз да преценям какво ще споделям и не.

Има едно нещо, наречено "хигиена на общуването".

 

Един от стотиците примери:  https://iconomist.bg/88353-Как-да-бъдем-ефективни-в-социалните-мрежи

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази тема отиде... нанякъде. :(

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...