Jump to content
Sign in to follow this  
itcebel

Парктроник

Recommended Posts

Преден ляв парктроник се задейства без причина?

Провери си датчика. 

И при мен беше така. Смених го с нов и вече не се обажда без причина.

Сложих от Али и работи вече година без проблем

https://www.aliexpress.com/item/32802945617.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4drwDQ0Q

• Upvote 1

Здравейте, като става въпрос за датчика и аз да попитам. Става ли страничен датчик да се постави за заден, знам, че обхвата им е различен, но фронтален никъде не намирам, а и аз поръчах от "алито", странични и нямам забележка, но заради задните парктроника ми не е пълноценен. Тогава поръчах още два с намерението да ги сложа отзад, но не знам дали ще стане?

Задните не са ли с различна форма или греша?

• Like 1

Само средните два са различни,краините са еднакви като предните

Преди 18 часа, emonai написа:

....Става ли страничен датчик да се постави за заден, знам, че обхвата им е различен, но фронтален никъде не намирам, ...

Има си задни. цък 

Формата им е доста различна.

В руския форум имаше тема как да си оправите Вашите без да си купувате нови.

Edited by niksi

На 14.09.2019 г. at 14:59, niksi написа:

Има си задни. цък 

Формата им е доста различна.

В руския форум имаше тема как да си оправите Вашите без да си купувате нови.

Благодаря ти, за линка. Не му знаех номера и затовя не съм го намерил. Нищо нека имам още два странични, знае ли човек, кога ще потрябват. А относно темата в руският форум за ремонта- видях я, но нов сензор не можах да намеря онлайн, още по малко по магазините за резервни части по електроника. Иначе платчицата на датчика си е здрава само сензорите са изядени от солта и химията по пътищата.

Няма проблем, ще ти го дам, нали разбра, от алиекспрес е въпреки, че на него пише джапан. Тези, който са ми свободни не са боядисани - черни са.

Здравейте

Датчика го получих, Благодаря.Сега ако може някой на кратко да каже как най-лесно може да се смени.Става въпрос за преден десен.Сваля ли се казанчето за течноста на чистачките или През подкалника се стига до датчика.

Благодаря предварително.

С малко чалъм, ръчички :) и желание, може да го смениш откъм под калника, без да сваляш казанчето (аз така го смених).

Ако не успееш - сваляш бронята. Е и аз свалях бронята в последствие (заради фаровете) и тогава установих, защо не ми работи новия парктроник - беше се прекъснал кабел.

Здравейте

Както каза Емича с чалъм и ръчички и вълшебните думи един приятел със сервиз го смени откъм двигателя без да разглобява нищо.Каза ,че му било за първи път.

• Thanks 1

Дойдоха задните датчици, като ги видях захващането на новите реших, че ще ги сменя само като издърпам старите. Да ама НЕ! датчика излезе, но не и куплунга. Да попитам, какъв е начина за сменяне на задните фронтални датчици?

Аз ги смених със сваляне на бронята, става по-бързо отколкото да бъркаш под бронята на сляпо. 

Posted (edited)

Здравей,

Тези задно датчици се държат от една квадратна планка в която има отвор с диаметъра на датчика. Реално тази паланка ляга в едно легло (прорез на корпуса на датчика) и така го застопоряват. Ще погледна за линк. Имаше обява в olx, по спомен май се търсеше по 15 лв на паланка...... А иначе от Щатите паланката е 3 долара.... 

Ето го линка.. 

https://m.bazar.bg/obiavi?q=Сензор парктроник хонда&title=1&sort=date

Edited by tanas4o_

Не това е захващането на всичките други четри датчика, но задните, който са на черната броня имат две пластинки, който са пружинни и застопоряват датчика. Като се напъне датчика те се свиват от отвора и датчика излиза напред, но с тези датчици има и кабелче накрая с букса. Е тая букса не излиза и сигурно ще се наложи да свалям бронята ако няма друг начин.

Ето тук се вижда: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=8002279977236793&productId=32654877025

Преди 10 часа, tanas4o_ написа:

@emonai

Да, така е както казваш. Грешката е моя! 

На 3.10.2019 г. at 2:28, emonai написа:

Не това е захващането на всичките други четри датчика, но задните, който са на черната броня имат две пластинки, който са пружинни и застопоряват датчика. Като се напъне датчика те се свиват от отвора и датчика излиза напред, но с тези датчици има и кабелче накрая с букса. Е тая букса не излиза и сигурно ще се наложи да свалям бронята ако няма друг начин.

Ето тук се вижда: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=8002279977236793&productId=32654877025

Моите и двата ги смениха, без да свалят бронята. Но трябва да се осигури достатъчно достъп, за да се освободят от буксите и законтрящите елементи.

Надцених се, като си мислех, че ще смъкна задната броня за половин час, доста крепеж на труднодостъпно място. Оставам я за утре, че и ръждичка виждам тук там, тъкмо да го обработя. Опитах да изкарам датчика без дз свалям бронята, но нещо не ми се получава, от вътре напипвам някаква конзола, която държи май външната конзола, в която влиза датчика. А пък все ми е намисъл да не строшим нещо та да "ошутим скъпата", напипвам по бронята закрепен кабела- не знам как ще го откача, но ако хвана чалъм ще споделя и ще кача симки.

Доста време чаках да дойдат датчиците/ще сменя и двата/,додоха.....обаче с кабелчета без букси върнах ги и докато чаках другите включих неволно бутона за парктроника и си  работи нормално?!?!Интересно какво е станало??Въпреки това ще ги подменя.

Преди 9 часа, emonai написа:

IMG_20191016_153357.thumb.jpg.dcee209ded9a1574bfff231f5e1eb3ec.jpg

IMG_20191016_152247.jpg

Не се отварят!?

IMG_20191016_153357.thumb.jpg.e45ae5b5e79a5cddcacf7652e9428124.jpgщипките от към калниците ги свалих много трудно, а без едно китайско иструментче за вадене на щипки сигурно щях да си изпотроша пръстите.https://m.ru.aliexpress.com/item/32950197046.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32950197046&aff_trace_key=dcb2d44d9ea44825b0ab7c370389a88d-1571743879655-09537-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=3388amp-oNxkPitwguIhsG78CUsa-A1571743899398