Jump to content
Sign in to follow this  
Nikito82

Избор на кола

Recommended Posts

Здравейте опитвам да избера кола на съпругата ми и засега се колебаем между Тойота Аурис и Хонда Сивик 8генерация. Какво мислите, коя е за предпочитане, какъв мотор? 

Която повече и харесва, а ако иска автоматик - Сивика. Тойотите (Аурис и Ярис) са с роботизирана механична кутия и на малки скорости лашкат, а и зиме по сняг и лед са капризни.

А каква е разумна цена на такъв автомобил 2008-2009г?

Това е най-неправилният въпрос, а цената е един от последните, а не първият.

Кола се купува с пари, но се избира и оглежда по съвсем други критерии - би трябвало да го знаеш.

• Upvote 1

Знам, ама цените стигат до 16000лв и не мисля че такъв клас кола 2008г оправдава такава сума. 

Еми, виж някоя Джазка - "тинейджърка" и ще махнеш 10 хилки от споменатата сума.

А защо не видиш и някоя фиеста, возят приятно и са здрави, и за около 10к ще й вземеш доста по-нов модел, иначе сивика е най-красивата от всички, но с най-лоша возия.

• Like 1

Не знам, нещо не съм впечатлен от форд. Да попитам 2.2 дизела кокто слагат в сивика с оправините болежки ли е или е тоз който е на акорд 7 преди фейса? 

• Confused 1

Отправните точки са:

- с каква сума искаш да се разделиш? 

- какъв шофьор е жена ти? 

- за какво ще я ползва и евентуално за колко време? 

Избистри тези неща, пък после ще го мислим....защото може да и отива и някое СРВ-3,  което го има и се предлага тук, на доста прилична цена.....

Погледни в продава, ако не е късно. 

Posted (edited)

Ами сумата е до 10к лв. Жена ми е с книжка от 2г, но е внимателен шофьор. Използването на колата, възможно най дълго време, минимум 5.6г

Ще се кара градско. 

Edited by Nikito82

Е, щом е градско - вземи и нещо малогабаритно, за да се кара и паркира лесно. За това ти предложих Джаз-ка. Удобна колца с добро реноме. :)

• Thanks 1

За 10 пари може да я ощастливиш с този https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11555939916864080&slink=ar53fn модел, а за около половината сума има и от предишното https://www.cars.bg/offer/c3037523 поколение, което също не е лошо, имайки предвид градската джунгла.

Обявите са примерни, колкото да видиш разликите. Идете и разгледайте тези модели на живо.

Стига бе, 10г. кола за близо 10к. на 180 хиляди от такъв клас! 

Може и така да е, но това лесно се коригира.

Отиваш на място, обясняваш на търговеца колко си "вътре в бизнеса", как тоя модел е в дъното на класациите, а специално този екземпляр е "пълна леш" и той ти го дава за 3 бона с пълен резервоар, втори комплект гуми/джанти и регистриран, само и само да се оттърве от него, а после ставате приятели и те кани на вечеринки със семейството си, понеже си му спасил фирмата от фалит.

• Haha 2

Миналата година търсих кола на майка ми, гледах и четох за автомобилите, за които се чудиш(сивика и ауриса). После пък бях на път да взимам един Джаз за 8 бона. 

В крайна сметка и взехме една А-класа 1.7 бензин за 6000лв от втората генерация-2006та година. Обслужена, с ремонтиран автоматик, който още е в гаранция. Взехме 4 всесезонни гуми и от тогава само гориво. Доста по-висока е от другите градски автомобили, влизането и излизането са супер удобни. 

По-скоро имам чувството, че карам миниван, а не градска кола. Висока позиция на стоене, отлична видимост, волана изключително лек, педала на газта и той. Този на спирачката е как да кажа... хем не е толкова твърд и с толкова дълъг ход като на Акорда, но не е и като да се изправяш на колана и при най-лекото натискане. Накратко - изключително балансиран.

Всеки път като имам възможност да я покарам се възползвам и ѝ се кефя много. 

Зимата харчеше 8.6-8.9/100,сега вече пада и до 7.9/100 с климатроник. Смисъл от градска дизелова кола аз не виждам. Ти не си уточнил дали ще се кара основно в града де, може и извън да си я кара, тогава има по-голяма логика. 

ПП: Разхода на мерцедеса не е в София разбира се. 

• Like 1

Е като казвам в  града, не значи че строго само там ще се кара, но на 95% градско ще е. 

В раздела "Продава Хонда" мярнах и друг подходящ модел (Honda Insight) - може и него да обмислите. Мен лично доста ми допада като визия, а като обем и комфорт е по-близък до Сивика.

• Like 1

Търси кола не някакви стари публикации:D. Виж моето предложение за жена ти и не само нея. За тези пари бих взел Daihatsu Terios бензин, защо ли? Малка висока и удобна за града, японска надеждност и 4х4 за зимата извън града. Хайде и да по:Pчерпиш. 

Офф така съм се омотал с избора че... Преди как се радвах, за закупуването на "нов" автомобил, а сега даже не искам и да ми се налага! 

Става все по трудно да се попадне на нещо читаво, а в същото време има свръх предлагане и човек става разноглед.

• Upvote 1