Jump to content
borko 30

Ако имахте машина на времето

Recommended Posts

Какво бихте направили ако имахте машина на времето и защо  -връща назад и прехвърля напред  ?На теория е постижима ,на практика я няма все още .

Аз примерно се връщам във далечната 1969 г ,директно на фестивала в уудсток ,да гледам и слушам  на живо Джими Хендрикс и всичките други тогавашни звезди ,стане ли ,не смятам да се връщам в настоящето -оставам си там и продължавам от тази точка .Таман следтова ще видя и кво става с криидънсите :

• Like 1

Posted (edited)

И преди да дадем амнистия на Japanese подозирам. :D:D

А пък по времето на онзи Woodstock не е бил роден даже. Идилия!

Edited by dindin
  • Thanks 1

Posted (edited)

dindin ,нещо като игра е това ,ей така да сподели всеки за какво мечтае и какво би искал да направи с помоща на такава машина ,някой може би иска да отиде много напред  когато ще има върхови технологии ,друг като мен ще иска назад да се върне -без нет ,без измами ,без много други излишни неща товарещи ежедневието ни .Няма нищо общо с джапанезе или други хора -всяка прилика с реални лица е напълно случайна -както пишат по филмите .

Ти лично какво би направил с такава машина -тя може и да те върне след пращането в друго време ?Дори и да си доволен от сегашният си живот -къде би искал да отидеш даже и за кратко ?

Edited by borko 30

Зависи ...

На колко "връщания" имам право? 

Само едно или без ограничение?  :)

• Thanks 1

Преди 20 часа, borko 30 написа:

друг като мен ще иска назад да се върне -без нет ,без измами ,без много други излишни неща товарещи ежедневието ни .

Разбира се че бих искал,в не далечното минало...:) и аз оставам там..:punk::D!

• Thanks 1

dindin ,няма никакви ограничения ,използвайте въображението си ,споделете фантазиите си .

Ето примерно JHM ,също като мен иска да се върне в недалечното минало и да остане там ,машината винаги може да ви върне в настоящето -аз лично ,няма да ползвам тази и възможност .

Началото на демокрацията е прекрасно време....няма закони, пари бол,знам точно какво да направя ,че да не работя цял живот.

• Thanks 1

преди 52 минути, Markony написа:

Началото на демокрацията е прекрасно време....няма закони, пари бол,знам точно какво да направя ,че да не работя цял живот.

Eдин познат (Бог да го прости), казваше:

"Краят на 80-те и на началото на 90-те, Бог ходеше по земята!"

Повечето тогава лапааа мухите, ходеа по митинги и бичиха здраво айляк. Дали тези са били по-честни от другите или по-мързеливи е въпрос с Вселенско значение.

• Thanks 1

Един в казармата говореше за нещо подобно. Искало му се да разбере какво е да си мъртъв и в затвора, обаче да можело да се измъкне когато станело напечено.

Аз, ако ще връщам назад нека е по времето на великите ни царе. 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Човек, като е малък, чака с нетърпение да порасне, та да живее както си иска. Като стане - разбира че по-добре си е бил като дете. :)

Ако можех да сваля 20-тина от годините си, бих се разхождал напред / назад из годините и териториите - просто на екскурзия.

• Thanks 1
  • Upvote 2

Директно бих се върнал в 1984 но на този акъл, сега няма къде да си спра колата а тогава играехме на народна топка на улицата и имаше най-много 1-2 автомобила по нея.

• Thanks 1

Мда, така е, замогнаха се хората. 2004-та като се пренесох в Монтана, бях един от малцината с 4 годишен Акорд (кола по която си "чупеха вратовете") и можех да паркирам където си искам. Сегашният спи в гаража, а аз движа с колело, понеже градът се напълни с автомобили и вече е непрактично да ползваш кола, но повечето си ги имат и настоятелно упражняват правото си за стандарт на живот.

Добре си беше едно време - коли имаха само тези на които са разрешили и децата бяхме "шапка на тояга". Мнозина сигурно не помните 70-те, но тогава го нямаше понятието "оглеждай се като пресичаш улицата". :)

• Thanks 1
  • Upvote 1

Общо взето всички искат да се върнат все назад във времето ,и то преди 1990 г -това говори ли ви нещо ?Пък аз и още по-назад ,както споделих ,тогава не е имало хонди ,ама някак хората са били по -рахат от сега .Мисленето им е било някак друго тогава -сега пълно с тарикати и измамници .

Интересно ,че никой не поиска да види напред във времето -аз лично не искам да видя бъдещето ,щото не искам да разбера кой кога е починал .

Дерзайте колеги ,споделете фантазийте си .Никой няма да ви прави забележки за нищо -темата е с развлекателна цел ,да се отпуснем малко от натовареното ежедневие и да си помечтаем -имаме си машина за тая цел 

• Like 1

Бях изключил за тази тема. Та, охоо, разбира се, че ще искам да пообиколя доста и назад и напред.

Този страх да не поглеждам в бъдещето ми звучи като изказването на братовчедка ми по повод едно много важно писмо, което чаках от властите в Англия (че и личната ми карта беше вътре).

Тя го върнала с аргумента, че можело "да има глоба вътре" ... Все едно глобата ще спре да съществува. :D

А някои хора не ходят на лекар, че можело "да излезе нещо". Но може и те да са си прави.

Обаче съм привърженик на тезата, че съществуват безкрайно много паралелни "минало" и "бъдеще" и че времете не е линейно. :) Но да кажем, че се движим по правата линия на времето, което уж познаваме.

Кой не би искал да се разходи сред динозаврите?

С риск да бъда нахулен, но се обръщам към колегите, които искат да се връщат в недалечното минало - много тесногръдо, колеги ... Съмнявам се любопитството ви да се простира само до там. :D

Може да играем на "какво би станало ако ... ".

Например ако не бяха стигнали Кортес и Колумб до Америка. Или нацистите бяха спечелили войната. Или пък ако не бяхме влезнали в Евросъюза. :P

Или ако Соичиро не беше създал Хонда. КАКВО ТОГАВА ЩЯХМЕ ДА КАРАМЕ, ПО ДЯВОЛИТЕ?! Ето това си е страшна мисъл.

Поздрави!

• Thanks 1
  • Upvote 1

Преди 7 часа, dindin написа:

Съмнявам се любопитството ви да се простира само до там. :D

Явно не си разбрал младежо:D колегите мечтаят да се върнат в годините, в които се е живяло най щастливо на майката планета. А пък аз искам точно 1990 год. за да се опитам да поправя грешката на целия ни изтормозен народ. 

• Like 1
  • Thanks 1

Аа, напротив, аз това милеене по онези дни го разбрах. :D Ма няма да задълбавам.

• Thanks 1

Не бъркайте нещата! Милеенето не е по онези години, или по оня строй, а по онова детство - поне от моя страна. Близкото минало всекиму е мило по определени откъслечни спомени, както и близкото бъдеще е ясно - понеже, кой каквото си е посял, това ще жъне.

Още от малък ме влечеше повече фантастиката, отколкото историята, и на драго сърце бих "скокнал" напред и няма да придирям за политически и ли социални аспекти, а просто да се порадвам на напредъка в определени области (които иначе не бих видял със стандартното времетраене на живота си).

По повод АКО-то има 1 лаф - "ако баба ми беше мъж, ... ". :) В историята няма "ако".

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

dindin ,може да се обединят нещо нещата с твоето предложение и началната тема ,както предложи -какво би станaло ако ..... имаш машината на времето и имаш възможност да отидеш навсякъде и направиш каквото решиш .

Какво щеше да е сега ако някой от нас се върне и предупреди навреме Бай Тошо какво му готвят  и предотврати преврата 1989г ?

Илиеви ,дали щяха да са бачкатори в някое предприятие ?

Онази щуротия -адронния колайдер ,точно затова я направиха ,тя е началото на такава машина ,оттам нататък зависи докъде ще могат да докарат .

Добре че се разби някой и  друг космически кораб на земята миналото столетие ,че да видим как се правят транзистори и процесори ,инак още щяхме да си пращаме гълъби с писма ,базата е важна ,така нареченото ноухау ,после изучаваш авангардната технология детайлно и с времето постепенно надграждаш до по високо ниво .Основата е важна ,силиция винаги го е имало на земята .