Jump to content
fenabg

Казуса Джапанезе или как две години търси под вола теле.

Recommended Posts

Първо да кажа че пиша от телефона и редактора може да си направи своите шеги. 

Драмата  е следната:

Нашия колега и по точно брат му преди две години си купува от мен сегментити,  и до тук добре. Събират му мотора някъде настрйват го и се почва. Оказва се че колата гори масло от там във втори сервиз и уж колата спира да гори масло. И сега вече драмата. Решават дали заедно или сам по сам да търсят отговорност от мен че аз съм дал кофти, ментата или незнам какви сегменти. След сумати писаници и драми стана още по интересно стигна се до там че "потърпевшия" ме беше запитал за ремонт и редена на кутията на колата. Аз съответно казвам цената за ревизия, лагери и работа. От там нашия колега почва да ми пише и тн, брат му ми звъни. Моят отговор беше че ако цялата драма е да им оправя кутията без пари да ми я докарат ще я направя само мир да е. Държа да подчертая че с момчето се разбрахме и ми докара кутията и да сменя лагерите той ще си ги плати. Така и стана направих кутията двата лагера 86 лева, зима си я оставя ми пари. Моя грешка не погледнах колко са 5*20, пиша на фейса за адрес да върна остатъка. Част от уговорката да сложа дълга пета слагам моя с уговорката да се върне от кутията която е на колата д15б7. Не ми е върната. Днес обаче Джапанезе пак почва да ми пише, ще помоля някои ако вземе отношение да прегледа внимателно и снимките от чата. 

*доста колеги са купували части и сегменти от мен един не се обади. Обърнете внимание на писанията! 

Screenshot_20180412-191508.png

Screenshot_20180412-191521.png

Screenshot_20180412-191526.png

Screenshot_20180412-192958.png

Screenshot_20180412-195215.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали модераторите или потребителите на форума е редно да взимат отношение. Има закони - като купуваш нещо, имаш 2 седмици да го върнеш (с касовата бележка), ако е в оригинален вид. От там нататък, да си гледал. Да се прави опит за рекламация на нещо купувано от едно място, слагано на второ, ремонтирано на трето - е меко казано смехотворно. Дори да не бяха минали две години. Като имаш претенции за гаранция - си ходиш при един майстор и си плащаш частите с надценката при него.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да чуем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да чуем и твоята версия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля тук да пишат само замесените ,че да не махна темата изобщо...

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре пак почваш да лъжеш и мажеш. Колата е един път в София правена после във Варна или там някъде. Думи на братти. После не съм плюл по колеги нямам тая практика като теб. Единствено споменах че дори и да приемем че грешката е моя  кои и защо е сложил грешните сегменти.?  Друго брат ти си плати единствено и само лагерите нищо друго. 

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам право да вземам страна,като модератор,но ще се изкажа като техник.

Постоянно помагам на колеги във форума с евтини части. Винаги,ама винаги искам номер на рама. Не признавам Д14,1600 или minime.Няма такива истории.Има само номер на рама.

 

С 2 думи сегментите са си били оригинални и там всичко си е наред.

Грешни части ,неправилни части се подменят или се възстановява сумата според ситуацията ,ама след ремонт да търсиш сметка е леко казано несериозно.

Кои части влизат в мотора и как се монтират си е единствено отговорност на извършващия ремонта и затова той си дава гаранция.След това има масла,филтри ,разработка и всичко това дава резултат впоследствие.

Да сложиш грешни части в мотора е безотговорно!

 

Това е моето мнение като техник и разбирам защо Фена поства темата .Това с кутията си е живо изнудване.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, Japanese fever написа:

Конкретнно става въпрос за продадена грешна част, в случая сегменти, които са причинили щети за близо 2000 лв.

...

Установява се, че сегментите не са за тези бутала. Поради някаква причнина брат ми решава да ги ползва, все пак дълго е чакано за този ремонт, запазил си е час в сервиза и т.н.

 

Казваш, че заради продадената грешна част са причинени щети за близо 2000лв. Но и, че брат ти съзнателно решава да използва грешна част. Възмножно ли е майсторите при които е правил колата да са му казали, че тези сегменти не са за този автомобил, а той да им е казал "абе айде, ще станат"? Как решаваш, че @fenabg е виновен за всичко?

 

Цитат

 

Обърнах се към fena да му обясня, че в нормалните държави би трябвало да покрие разходите за втория ремонт.

 

 

Посочи коя е нормалната държава в която търговец продал ти някаква част ще носи отговорност за всички ремонти настъпили от съзнателното й неправилно използване? Защо не търсиш отговорност на майсторите, които са сложили грешна част съзнателно? Защо изключваш грешките на брат ти? Според законите на "нормалните държави" (каквито смятам, че и България е), имаш някакво време да върнеш закупена стока - ако я върнеш в оригинален вид. След това... все пак "нормалните държави" трябва да защитават и бизнеса на търговците.

 

За това и писах, под формата на съвет - като искаш отговорност от сервиз, който и да е той - си купуваш частите и си правиш ремонта на едно място. Иначе всеки ще си измие ръцете с другия - дори да са правилните части, търговецът ще ти каже "некадърно са сложени", майсторите ще кажат "частите са калпави". И няма как да докажеш, че не е така. Взимате си поука и пиете една студена вода с достойнство, вместо да обвинявате който ви е удобно.

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо бяха ментак сегментите, а после станаха грешните... :)

 

Искането ви е нелепо както и да го погледнеш.

Едно е да искаш да отремонтира за своя сметка двигател заради причинени щети от извършен от НЕГО ремонт. (за справка виж темата за Омбре и реглажа, темата я знаеш), но помисли трезво по въпроса за отговорността или това е лов на вещици? 

 

Въпросът ми е - ако бяхте взели грешни сегменти от магазин да речем в Щатите какво щяхте да направите?

 

Искам да чуя гледната точка и на брат ти от първо лице.

Пък после нека пак има изказвания как екипът си пазел "нашите хора".

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тримата пишем едновременно и сме на едно мнение.Чакам Джапанесе да отговори и заключвам темата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ги слага?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей сега.Казах ти ,че няма такъв мотор D13. Има D13 B6,A7,Z5 и т.н. После от година до година има такава спецификация ,после сменят конфигурацията или оправят фабричен дефект или сменят доставчик и чарколяците са други. ЗАТОВА има номер на рама,Там тия детайли са отразени.

 

После, като продавам сегменти питам за размера ,защото разни идиоти сменили буталата и конфигурацията вече е друга.Та Кажи ми ти как поръча брат ти сегменти и как майстора му не видя луфт от половин милиметър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата може да се заключи ако не се появят брата на @Japanese fever и хората, извършили ремонта да се изкажат освен ако не ги е срам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ти кара д15б7 със бутала pm3 идентични с  d15b2 . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че повече няма какво да казвам. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка не разбрах, фена грешни сегменти ли е продал или не и коректно ли са поръчани сегментите, т.е. ясно ли е и за двете страни точно какви сегменти се поръчват и какви в последствие се продават. Ясно е, че няма как да се търси отговорност от фена за разходите за ремонт, но никой от останалите пишешти в темата /освен двете страни/ не каза грешни сегменти ли са поръчани или грешни сегменти са продадени. Цитирате част от мнението на джапанезе, че в нормалните държави следва да се възтановят и разходите за ремонт, което естествено не е вярно, но не цитирате, че всъщност джапанезе си иска само парите за сегментите, което в нормалните държави, ако в действителност е продадена грешна част и това е доказано, средствата за частта би следвало да се възстановят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложа и аз меродия преди да са заключили темата.

Стигна се до, "Бития, бит... е****, еб**.

Обаче истината за мен е, че е имало 2 големи грешки в цялата история.

Първо, че са объркани сегментите и по каква причина... Дали fenabg ги е объркал или купувача не ги е заявил правилно, аз не разбрах.

Втори, че са сложени, въпреки, че се е разбрало, че са грешни, по каква причина, аз пак не разбрах?!? Кой слага грешни части след като знае, че са грешни?

 

п.с. тотален off. в drop shipping, amazon - ebay има едно не писано правило, че всеки търговец трябва да си е заделил бюджет за лоши поръчки. Въпреки, че понякога клиента е в грешка, търговеца покрива загубата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък така и не разбрах кой ги е сложил. Фена ли, или друг в София.

И не разбрах също така, Фена бил ли е информиран първоначално, че трябват сегменти за "Франкенщайн" или не...

:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на моя въпрос, отговор ще има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами редно е и ти да кажеш. Иначе бягаш от отговорност.

Трябва да имаме и двете гледни точки.

А щом не ги е слагал Фена, тогава майсторът, който ги е слагал, сляп ли е бил?

Защо не е преценил бутала, премерил размери, допуски, хонинг на цилиндри и т.н.

И да види стават ли тия сегменти или не?

А не да ги слага, само и само да вземе жълтиците...

Не занам кой ги е слагал, но претенцията трябва да е към този, който ги е сложил, според мен.

 

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената поука, която може да се извлече:

* Без рама или парт номер никога не поръчвай/взимай част - пример в САЩ, или която и да е "бяла" държава никога няма да ти проверят част без предоставен ВИН

* За съжаление с афтърмаркет части, има грешно сортиране, и някой умник слага грешната част в базата данни. Така се нахендрих със скъп поленов филтър (който даже се оказа че е за Сивик) и грешни задни биалетки. Филтъра с 300 зора се смени, търговеца искаше да си поема разходите по транспорта (що за наглост), все пак си платиха (ако мине номера). Биалетките цял ден чаках, и платих доста пари за това че вися на крика (късмет че имаха на склад в СФ).

 

Ако някой беше проверил по рама за Б13хх (независимо че е франк), нямаше да се стигне до тук. От казаното, аз лично разбирам, че грешни са и двете страни. Понякога, това че някой познава някого (има се пълно доверие) води до такива  неприятни ситуации.

Един професионалист винаги трябва да си проверява информацията, независимо колко е добър, мое мнение.

 

Съжалявам, ако мнението ми е излишно, моля забършете го.

 

И двете лица, в спора, са допринесли за този форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Добре де и на мене ми се е случвало сегментите ми да се окажат грешни, майстора категорично каза че няма да ги сложи. Избутах си колата както е разглобена от сервиза и след няколко дни като взех превилните влязох пак. То бива мерак, ама чак с грешни сегменти да ти затворят мотора...

Сигурен съм че ако беше звъннал на фен-а на момента да му обясниш ситуацията щяхте да се разберете да ти ги смени ако има, или да си ги вземе обратно.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...