Jump to content
Sign in to follow this  
Volodya

Honda CR-V 1.6 Executive,automat

Recommended Posts

Новата ми придобивка...c0b2d27da3e1412881910eb764a1488d.jpg05846e89b93b3b2046cf2ed7c8bb856d.jpg

Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

Честито! Много безаварийни  и само хубави моменти!

Благодаря!Това е първата ми Honda...

Честита нова "играчка", колега :-) Да те води на много и само хубави места и да не спира да те радва колицата!

• Upvote 1

Благодаря!Скоро ще направя преход до БГ и ще видя какво е усещането.

Честито и от мен,пожелавам ти само хубави моменти и много безаварийни километри с този прекрасен автомобил!

• Upvote 1

Честито колега! Пожелавам ти много навъртени километри, весели моменти и безаварийни пътища с новата ти придобвка!

• Upvote 1

Честито, радвам се да видя още една немско-българска црв  :) Като гледам обаче твоята е Lifestyle аз взех Елеганс

Edited by seisivan

Честито, радвам се да видя още една немско-българска црв  :) Като гледам обаче твоята е Lifestyle аз взех Елеганс
Executive...Най-високо оборудване...

Executive...Най-високо оборудване...

Сега погледнах...В БГ е Премиум..

Супер e със здраве да си я караш. На мен не ми стигнаха авоарите за Executive. Още свиквам на халогенните фарове :)

Съжалявам вече,че реших да прекарам отпуската си в БГ.Днес на паркинг на голям Маркет ми беше открадната капачката на дясно пръскало на фаровете.Сега чакам цена от офиса на Хонда във Варна.

Дано ти е на късмет случката. Друго няма смисъл да ти казвам за държавата. Ти си знаеш всичко.

• Like 1

Така...Капачка-186лв,пръскалка с дюза-456лв,работа-60лв...702лв.Сега просто броя дните оставащи ми в БГ и се надявам да се размина само с това...

Забравих да уточня,пръскалото е останало,но дюзи и пръскало били комплект.

Еееее..... Останах с впечатление че е само капачка....

Трябваше да потърсиш втора ръка, току виш се сдобиеш с твоите си. :)

Не си струва времето и нервите които ще понеса.

• Upvote 1

Да не е позлатена, доста солена цена....

Edited by seisivan

Здравейте!След 1г и 13000км се появи първия ел.проблем.От 2 дена багажника не се отваря от бутона на вратата.Мислех да го проверят в сервиза октомври,когато ще сложат зимните гуми,но от днес не се отваря и пасажерската врата с ръка и при запалване на двигателя се чува тиктакане от таблото(все едно клеми се допират).Да видим какво ще кажат:)))

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

• Thanks 1

Всичко е точно.Смениха механизма с бутона на багажника с нов.

Аз имам няколко питания за тази кола, ще съм признателен, ако ми споделиш мнението си:

1. Автомат или ръчка ? Как е от към динамика - ускорение и движение по аутобан/магистрала. Какъв разход дава при 140-150 км/ч ?

2. Колко лесно се изпреварва тир в извънградски условия (двулентов път) ?

3. Колко добре е обезшумена ? Можеш ли да я сравниш с друг автомобил ? Пак при скорости 140-150 по магистрала ?

4. Накланя ли се много в завоите ?

5. Как се представя в сняг ?

6. Комфортна ли е возията, или по-твърда ?

Благодаря много за отделеното време !

Преди време правих тест драйв на такова CR-V, автомат. Стори ми се изключително мудно и много шумно, особено двигателя. След година някъде при посещение в Хонда и заговаряне с дилър, ми беше казано, че имало дефектни първи бройки на този модел (забравих каква беше дефектната част), заради което били по-мудни и по шумни, било оправено това уж.

Аз имам няколко питания за тази кола, ще съм признателен, ако ми споделиш мнението си:
1. Автомат или ръчка ? Как е от към динамика - ускорение и движение по аутобан/магистрала. Какъв разход дава при 140-150 км/ч ?
2. Колко лесно се изпреварва тир в извънградски условия (двулентов път) ?
3. Колко добре е обезшумена ? Можеш ли да я сравниш с друг автомобил ? Пак при скорости 140-150 по магистрала ?
4. Накланя ли се много в завоите ?
5. Как се представя в сняг ?
6. Комфортна ли е возията, или по-твърда ?

Благодаря много за отделеното време !

Преди време правих тест драйв на такова CR-V, автомат. Стори ми се изключително мудно и много шумно, особено двигателя. След година някъде при посещение в Хонда и заговаряне с дилър, ми беше казано, че имало дефектни първи бройки на този модел (забравих каква беше дефектната част), заради което били по-мудни и по шумни, било оправено това уж.

Ако си от Варна ,след 1 месец се прибирам в отпуска и може да я тестваш.
1.Автомат-9 скорости.С динамиката всичко е ОК.Разход 7/100 при 150км скорост.
2.Лесно се изпреварва-използваш перките,сваляш 2 скорости и си ти.
3.С шума нямам база за сравнение,но за мен е ОК.
4.Не се накланя в завоите,но е въпрос на усещане.
5.Никакъв проблем в сняг.
6.За мен е комфортна.

Здравей колега!

Обмислям покупката на автомобил като твоя, вече какво ниво на оборудване ще намеря е друга тема. Тъй като ще е втора ръка, исках да те попитам за евентуални проблеми, които са се появили в хода на експлоатацията. По- конкретно чух, че при студен старт този 9 - степенен автоматик не превключвал добре, чак когато загреела колата тогава нещата си идвали на мястото. Забелязал ли си подобно нещо, и въобще всичко, което можеш да споделиш, ще ми е от полза😀

Здравей,
Сега се прибирам от БГ в Германия.От както съм я купил не съм имал никакви проблеми. Превключвавето на скоростите е еднакво,студен,топъл старт,няма значение.26к км без никакви проблеми.Ако имаш някакви въпроси,звънни,0895332995

Здравейте на всички. Предстои ми покупка на црв. В момента карам црв 2006 дизел 150кс. Много корав автомобил излезе. За момента съм се спрял на црв 2016г бензин. Някой може ли да сподели наблюдения върху црв от тази година бензин/ дизел. Благодаря предварително.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Да споделя.
Спрях се на ръчна скоростна кутия, бензинов двигател.
Пътувам 80% извън градско и мисля е удачен вариант. На около 3 месеца правя над 10 000 км.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Моята е дизел,1,6,2017г ,9-автоматик и нямам никакви проблеми за момента....само дето цената и падна много(дизел)...

• Like 1

Здравейте!

И аз съм със същата като на колегата Volodya. Но за разлика от него, при мен определено има разлика когато е студена колата. Скоростите малко "ритат", превключването е една идея по-мудно. Но след около 10мин, всичко си идва на място. Моята вече е на 74000км и преди няколко дена ми се появи също проблем с баганика. От копчето не искаше да се отваря(моят е автомат). От дистанционното и от купето се отваряше. След това почна да не се затваря до край. Трябваше да натиснеш със сила за да захапе механизъма или поне сензора да отчете че е затворен. След около седмица всичко се оправи. Предполагам покрай поройните дъждове, някъде нещо е окъсило и като е изсъхнало сега всичко е ок. Другият "минус" е, че при високи скорости- над 170км/ч ми пипа много маслото. Вече 4 -5 пъти ми светва лампата на магистралата и съм долял към 1.5л за около 1000км. Ако се движи с до 150/160км нямам такива проблеми. Не знам дали идва от двойната турбина или от раздутия двигател. Може и да е само при мен....

Ако си в гаранция,отиди да ти сменят механизма на задната врата.При мен имаше същите признаци,докато спря да се отваря окончателно от копчето на вратата.Смениха,и всичко е точно от тогава.

Здравейте, 

Препоръчвам 2.4 бензин с CVT  автоматична скоростна кутия. 

Имам същия вече 1 година, внос от Канада и съм мн. доволен, просто нямам никакви забележки.... 

Среден разход на гориво 7.5л/100км.

• Thanks 1

На 21.06.2019 г. at 11:50, Моев написа:

Скоростите малко "ритат", превключването е една идея по-мудно. Но след около 10мин, всичко си идва на място. Моята вече е на 74000км

Смени маслото на скоростите още преди зимата. Въпреки препоръката на ZF за смяна на всеки 100 000км, практиката показва, че още при около 60 000км се появява подобно "ритане", което изчезва с новото масло.

https://docs.google.com/viewer?url=https%3A%2F%2Faftermarket.zf.com%2Fremotemedia%2Fmaster-content%2Fzf-services-portal%2Foils-data-sheets%2Fpc-1%2Flifeguardfluid-9%2Fpds-zf-lifeguardfluid-9-de.pdf&pdf=true

• Like 3
  • Upvote 1

On 6/21/2019 at 12:50 PM, Моев said:

Здравейте!

И аз съм със същата като на колегата Volodya. Но за разлика от него, при мен определено има разлика когато е студена колата. Скоростите малко "ритат", превключването е една идея по-мудно. Но след около 10мин, всичко си идва на място.

Здравей колега! Сменял ли си маслото на скоростната кутия и ако да, как е в момента? 
Имах същия проблем в допълнение с нещо като лек удар/тътен при превключване от 4 на 5 предавка без газ (с около 50км/ч). 
След смяна на маслото, направиха и обучение на скоростната кутия, в резултатът на което нещата сякаш поутихнаха.
При студен старт все още усещам леко ритане но понеже станах доста "чувствителен" към това да усещам как сменя
скорости, то може би се заблуждавам...

Здравейте колеги, имам същото CR-V 4-генерация 1.6 Executive,automat 9 скорости, на което ми предстои смята на маслото на скоростната кутия и диференциалите. Може ли някой да ми каже какво масло е слагал и колко е необходимо като количество? Предварително ви благодаря и останете здрави!