Jump to content
Sign in to follow this  
aleksigov

Автоматична скоростна кутия (CVT-7)

Recommended Posts

Здравейте , преди 3 дни купих за съпругата Хонда Джаз 1.4 i-dsi se cvt-7 . Колата е на 25000 мили (живеем в Англия) . Всичко е ОК, само има един проблем , когато колата се е движела повече от 20-30 мили и спре, при потегляне се забелязва леко претрисане за момент . Само когато е топла, студена или на късо разтояние го няма . Свързах се с автодилъра и му обясних за проблема и той предложи да се направи ,,cvt gearbox flush,, неколкокртано източване и доливане на масло в специализиран Хонда сервиз. Само там го правели качествено с подгряване на маслото преди да се налее и т.н. Маслото на кутията е сменяно преди 15000 мили . Преди месец има правен пълен тест в Хонда - само закопчалката на средния заден колан е дала някакво отклонение . Хонда препоръчва да се сменя на интервал от 9000, ако външната температура е над 32 градуса или се кара с висока скорост. Въпросът ми е дали тази процедура ще реши проблема или е временно решение (докато мине гаранцията 3 месеца). Ще съм благодарен, ако някой с подобен проблем сподели решение.

Колега, аз имам същия проблем, карам Хонда джаз 1.4 2003г., закупена в България със CVT скоростна кутия на 105 000км. Смених маслото в оторозирания сервиз за Хонда (Бултрако) без да имам някакъв ефект. Чета реклами на сервизи ,които сменяли маслото със специална машина , като гарантирали източване на цялото количество масло, но не съм го правил. Според мнение на специалисти, проблемът е в съединителя, смяната на който у нас е маса пари. Но нека се изкажат специалистите, аз съм лаик, карам си я кротко засега и се моля да не се задълбочава проблема.

То и тук няма да е тънко . Щом gearbox flush е 325 паунда, ама Хонда казват, че това оправя нещата .... Докато пак се появи проблема и някой техен служител с широка усмивка ти каже, sorry . В понеделник имам час в Хонда, надявам се успешно да завърши всичко , ще пиша как е и ако мога да надникна, ще споделя точно как се прави .

Да споделя , че след flush в сервиза на Хонда, проблемът се реши. Дано да не е временно, но от Хонда казаха, че до сега са нямали случай да се появи отново вибрация при правилна експлоатация и редовно смяна на маслото . Също така е важно сервизния интервал между смените .

Източване на маслото, доливане на ново затоплено, работи малко време, пак източване и отново ново, и може и още веднъж . При мен само само два пъти, общо 8 литра масло . Казаха, че не е било много мръсно. Така се подменя почти нацяло маслото, без разглобяване . От старото масло оставал някакъв налеп по пластините на съединителя и това била причината да претриса . Това е обяснението от Хонда . Дали е така, ще видим след известен пробег. И както бях писал по-горе, ако се кара колата при температура на въздуха повече от 32 градуса, на 15000 се сменя маслото. Така пише в сервизната книжка. Добре, че тук няма такива температури.

Edited by vesivanova

aleksigov, много благодаря за изчерпателния отговор, на мен ми смениха маслото в Бултрако , но не както ти обясняваш по-горе, просто са отворили пробката и колкото изтече. Взеха ми 170лв. за тази услуга и ефекта беше нулев, за съжаление... Edited by vesivanova

Здравейте, тъкмо и аз след закупуване на същата хонда,след 5-тия ден каране, получих същия проблем.. Като се покара малко колата и при тръгване напред или на задна... тресе понякога яко. Ходих на 2 сервиза в Пловдив, само за автоматични кутии...никакви грешки в колата и кутията, маслото ми е супер бистро (не съм го сменял). Единият от сервизите е познат , каза че има 2 възможности:

1) Бубините се сменят - 4 броя (малкия дявол).

2) Стартов пакет, който е в кутията - разглабя се и се проверява върте какво е състоянието.

Малко вероатно да е съединител , но не е изключено. Като захапе 1ва или задна , колата е изтребител и няма никакви други проблеми...

Страх ме е да сменям маслото в Хонда , защото си оставяш там колата и не знаеш какво правят, и как го правят , а парите са от 170лв нагоре.

Имайте в предвид, че всяка смяна на масло, без значения дали ръчна или автоматична скоростна кутия се води - примиване, това е flush. Само че в случая в Англия са го направили както трябва. Ако се сменя маслото на време, няма да има нужда от 2-3 промивки. Но като знам, че масово колите от Италия идват лом, нищо чудно там въобще да не са сменяли никога маслото. Варианта да източиш и налееш цялото масло, и да считаш, че си промил добре скоростната е да се свали, източва се цялото масло и после се налива новото. По спомен на CVT кутиите е 8л. ;)

Здравейте пичове,

Преди 2 седмици купих на жената Honda Jazz 2004 CVT кутия. До като я тествах не открих някакви пробеми(колата беше без номера и нямаше възможност за продължително каране).

След като я регистрирах в КАТ София, на връщане към вкъщи започнах да откривам проблемите. При спряло положение(само) и потегляне, първите 2 метра има едно претрисане все едно зъбни колела прескачат. Като загрее кутията при натискане на педала на газта понякога забива, пресеца. Смених маслото в оторизиран сервиз на Хонда за скромната сума от 140лв и проблема с тресенето при потегляне изчезна или се проявява супер рядко. НО проблема с забиването и присецането след загрял автомобил остана. Подпитах в сервиза на Хонда как се процедира и какви са цените и общо взето през цялото време ми говореха за едни торби с пари и как било скъпо, как нямало смисъл,не ги ремонтирали на място и т.н. Общо взето една мъгла.

Та въпроса ми е къде има място, където хората наистина разбират от тия кутии, и могат да изкажат профисионалното си мнение? Някой друг с моя проблем? Да го е оправил?

Колко масло смените? 

Нямам престава. В сервиза казаха "сменихме го". Тъй като бяха малко сърдити и мълчаливи не ми се занимаваше да ги разпитвам за повече...

Edited by vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Как може да не питаш и да платиш нещо, което не знаеш до каква степен е доведено?

Наскоро сменях на една - на два етапа, по три литра. Съдейки по цената, която си написал, са ти замазали очите.

Цяла седмица се ровя в интернет за ремонт на автоматични скоростни кутии. Открих тази фирма :

http://avtomatichni-skorosti.com/

Много ви моля, ако се свържете с тях, споделете мнение.

здравейте,

имам леко претрисане(стържене) като потегля с малко повече газ.Като е в движение няма проблеми при подаване на газ.Сменено е маслото.

Хонда Джаз 2005 CVT. 

благодаря

здравейте,от няколко дни се появи това ритане(придърпване)на скоростната кутия като превключва на по-голяма предавка.

Другото което искам да попитам,защо при най-лекия наклон при изкачване колата се форсира и скоростта пада,а поне не поддържа с подадената газ?

Honda Jazz L13A1 cvt

благодаря

Edited by player_s

Виж си съединителя,може от него да е проблема

Отправлено с моего iPad используя Tapatalk

cvt кутиите имат ли някъкъв съединител изобщо?
И друго да попитам някой правил ли е такава кутия,понеже при мен приплъзва ремъка при потегляне?

Цени на частите?

Edited by player_s

Здравейте,

имаме такава Хонда Джаз 1.3 2005 година. - CVT 7-speed 2005 година

Направи ми впечатление, че не стои на едно място, когато има малък наклон (изпуска назад).

Като отпусна спирачката и потегля или само да тръгне сама колата го прави изведнъж(като удар), не тръгва плавно.

Благодаря.

Придърпването се оказа от бобини, прекъсваше.

На 3/12/2018 at 16:45, player_s написа:

Здравейте,

имаме такава Хонда Джаз 1.3 2005 година. - CVT 7-speed 2005 година

Направи ми впечатление, че не стои на едно място, когато има малък наклон (изпуска назад).

Като отпусна спирачката и потегля или само да тръгне сама колата го прави изведнъж(като удар), не тръгва плавно.

Благодаря.

Здравейте, моя джаз прави същото нещо. При наклон, ако пусна спирачката, връща назад. Такова нещо при стандартните автоматици няма. Ако подам леко газ и отпусна газта, стои на място. 

На 9.05.2017 г. at 13:48, aleksigov написа:

Източване на маслото, доливане на ново затоплено, работи малко време, пак източване и отново ново, и може и още веднъж . При мен само само два пъти, общо 8 литра масло . Казаха, че не е било много мръсно. Така се подменя почти нацяло маслото, без разглобяване . От старото масло оставал някакъв налеп по пластините на съединителя и това била причината да претриса . Това е обяснението от Хонда . Дали е така, ще видим след известен пробег. И както бях писал по-горе, ако се кара колата при температура на въздуха повече от 32 градуса, на 15000 се сменя маслото. Така пише в сервизната книжка. Добре, че тук няма такива температури.

На 15 000 се сменя маслото в скоростната кутия, това ли пробега който му дават

Здравейте, 

От скоро съм собственик на Хонда Jazz CVT 7 2005 г. На 117 000 км е и нямам представа дали някой някога изобщо е сменял маслото на скоростната кутия. Нямам никакви проблеми с нея, но доколкото знам трябва да се сменят на всеки 60 000 -100 000 км. Може ли да ме ориентирате колко литра ще ми трябват, задължително ли е да се ходи в Хонда и има ли опция да си купя оригинално Хонда масло, но да сменя в друг сервиз в София. И какво бихте препоръчали - да го сменя ли превантивно или да изчакам? Кой сервиз бихте препоръчали и нужно ли е да сменя още нещо при смяна на това масло? Филтри, ремъци и т.н. са сменяни скоро и засега май могат да почакат. 

Поздрави и благодаря предварително за информацията!

Здравейте, 

От скоро съм собственик на Хонда Jazz CVT 7 2005 г. На 117 000 км е и нямам представа дали някой някога изобщо е сменял маслото на скоростната кутия. Нямам никакви проблеми с нея, но доколкото знам трябва да се сменят на всеки 60 000 -100 000 км. Може ли да ме ориентирате колко литра ще ми трябват, задължително ли е да се ходи в Хонда и има ли опция да си купя оригинално Хонда масло, но да сменя в друг сервиз в София. И какво бихте препоръчали - да го сменя ли превантивно или да изчакам? Кой сервиз бихте препоръчали и нужно ли е да сменя още нещо при смяна на това масло? Филтри, ремъци и т.н. са сменяни скоро и засега май могат да почакат. 

Аз сменях масло в БТ. Маслото е  HCF - 2 ; 4л. - 130 лв + 46 за труд. Мисля си, че може да си купиш маслото и да го смениш сам или в друг сервиз. Друго не се сменя. Има филтър в ск. кутия, но от БТ ми казаха, че се сменя само при ремонт.

На вниманието на колежката :

Масло може да си купите през нашите общи поръчки - в момента е поръчка до 3 март :

А маслата за вашата скоростна кутия са ето тук:

https://www.ato24.de/en/car/atf-honda.html

Просто трябва да уточните вида и количеството при поръчката. Това е най-надеждния начин да си купите качествено и оригинално масло.

18 hours ago, InaDrumeva said:

Здравейте, 

Отиди или питай в Хонда кое  масло е точно за твоята кутия и колко литра.

За по-добра цена го вземи от общите поръчки, но там разфасофките са в кварти което не е точно 1л.

Edited by CARPERA

Карах такава Хонда, има само едно единствено масло за 7-Speed CVT и то е Honda CVT масло, никакво друго.

Нямаш избор на вид масло при това CVT.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Огромни благодарности на всички, които се отзоваха! Много ми помогнахте, ориентирах се и за вида, и за количеството, което ми е нужно. Ще се включа в общата поръчка. Хубав и безавариен уикенд на всички! 😀

Здравейте, имам Honda FIT/ Jazz 2004г 1,2 автоматик модел hg7130. Имам същият проблем. Стигна дотам че когато карам след 3км, се изключва сама . Изгасвам я и наново я паля и всичко се повтаря отново след 3км. Накрая скоростната кутия блокира и на всички позиции кара назад. Колата сега не е в движение. Майстор ми каза ,че трябва да сменя скоростната кутия. Не успях да намеря тук втора употреба скоростна кутия. Има я в Англия. Имате ли някой познат, който може да помогне да взема от там ?   

От пет или шест години работя с една фирма, която доставя почти всичко от Англия. Могат да ти докарат въпросната кутия, щом тук не може да намериш. Пиши ми на ЛС, дали имаш интерес за да ти кажа коя е. И тук бих го направил, но може да се сметне за явна реклама. Поздрави и успех!

Здравейте, преди 15 дни закупих Хонда Джаз 2003 г.  CVT-7 speed  След няколко дни каране взе да прави проблеми като при колегите. Докато загрее няма проблем. След като загрее при спряло положение(само) и потегляне, претриса. След смяна на маслото проблема намаля може би наполовина, но все още го има. Ако може колегата player_s и другите колеги да кажат в кой сервиз са ходили на диагностика за бубините и стартовия пакет. Благодаря.