Jump to content
Sign in to follow this  
POPAI

Всичко за CR-V 3г. (2007г.-2011г.)

Recommended Posts

Понеже ми се човърка в почивните дни,реших да почистя клапата за меко гасене,някой правил ли е процедурата?Нужно ли е да сваля цялото"тротъл боди" или работата може да стане със спрей ако се свали само маркуча.Има леко затрисане при гасене минимално е,но ако може по-добре,защо не.После идва ред на ЕГР-а,всичко работи,но една профилактика няма да е зле,пък и човъркане да има.Малко реших да я поглезя,че вчера откакто я имам за сефте я закачих на диагностика и стойностите на дюзите много ме зарадваха.

Ами свалих я,това е положението,другия отвор имаше същото омазняване,но го забърсах преди снимката.Маркуча на вход няма нищо.Извадих дебитомера или както там се казва на дизела,по самия датчик има леко мазно,да го пръсна ли или там да не пипам.

IMG_20210313_193758.jpg

IMG_20210313_193714.jpg

Posted (edited)

Супер, ще чакаме отзиви. И при мен го има това леко претрисане.

Изглежда добре клапата. В ЕГР ще е играта ;) 

За съжаление не мога да помогна по въпросите.

Edited by Bizzito

Posted (edited)

Е, кой може да помогне - това все пак е дизел и то на Хонда (газаджийте да не четат и коментират) 😀

Edited by Emicha

Без да твърдя, че съм абсолютно прав, ще кажа това, което съм прочел. Това не е клапа за меко гасене (каквато имат някои дизели), а вихрова клапа (swirl valve). Както се вижда, единият отвор е постоянно отворен, а другият се отваря при по-голямо натоварване (като двукамерен карбуратор), като пропуска повече въздух, и същевременно, поради различната скорост на двата потока, го завихря за по-добро смесване с горивото. Мисля, че нямаме клапа за меко гасене и затова като се загаси, както много сполучливо се беше изказал един колега, колата се отръсква като мокро куче :lol: Джетата ми имаше клапа за меко гасене и действително гаснеше перфектно.

Най-вероятно си прав,сега е момента някой,който е наясно да обясни "ко е туй нящо".Някъде из темите четох мнение на уважаван съфорумец,че е добре клапата да се изчисти точно заради гасенето.Обаче къде е,коя е нямаше информация и реших,че по пътя на логиката ще е там.Като и да е ще изчистя,ще сглобя пък каквото е такова.Може и някой да му е смешно ако пишем откровени глупости,но уча се колкото мога.Затова и питах по-рано,но никой не отговори и реших да действам,до края на деня ще се разбере има ли някакъв ефект.