Jump to content

Cyreon

Фен
  • Мнения

    704
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от Cyreon

  1. Зависи какво търсиш от една кола. Колкото хора, толкова мнения. Щом като не караш бързо и не ти е приоритет мощността (и аз съм като теб), аз бих взел 8-ма генерация 2.0. Знам, че е малко над бюджета ти, но 2.4 не е кой знае колко по-мощна от 2.0. За дизела - там или добро или нищо. Или обичаш дизелите, или не. Моят съвет е да скочиш на Акорд 8, а вече бензин или дизел, ти сам ще си прецениш.
  2. Oт гарнитурата на главата, там избива. Нямам снимки, но съм виждал на други автомобили, вкл. Хонди. Но се получава, ако наистина много се сложи над максимума, примерно 1 литър. Ако са 200-300 мл отгоре, просто ще го изгори.
  3. Много зависи и как караш. Ако често я поизпържваш във високите обороти, ще хапва масло. Аз съм точно с Мобил 1 ESP 5/30 - не го пипа, но аз карам пенсионерски, Колегата CARPERA хубаво е писал, че този вискозитет може би е най-балансираният. Има и нещо друго, за което малко хора се сещат - при смяна наливат повече от нужното и то с несливаемия остатък става доста над максимума. Не е хубаво да се прави, защото после избива по гарнитури и става леш. Та, това е нормално да го изгори, но някои се притесняват, че от това почва горенето и слагат отгоре, за да има. Моят Акорд например е 3,7 л, аз винаги слагам около 3.6, щото винаги има едни 100 мл, които няма как да са източени.
  4. Някой има ли информация кога ще оправят нещата с часовника? Някой беше писал - август 2022 г. Моят дори не дава вече само 1 час разлика, а си дава някакви съвсем разбъркани часове. Пълна бъркотия. Слагам диска, същата работа.
  5. Това е от днес. Маршрут Пловдив-Бургас. През повечето път даваше 4.8-4.9, но накрая закова на 5.0. Този път не съм я засичал пълно-пълно, но реалният разход ще е някъде около 5.0.
  6. Няма нищо нереално. И нищо чак толкова непостижимо. Минимален разход се постига с няколко неща: нежно подаване на газ, скорост около 90 км/ч (малко по-ниска е дори още по-икономично), по-високи външните температури, гумите да са оптимално напомпени според препоръките на производителя, разбира се неработещ климатик подпомага, затворени прозорци, ако се залепиш зад някой ТИР да ти обира насрещното съпротивление ще падне с още някоя десета разхода и т.н. Ето и още нещо от преди няколко години - Това 4.4/100 км реално беше малко отгоре, малко под 5 литра на 100 км. Постигнато е на равен магистрален път, двама души в колата, без допълнителен багаж. Не е имало никакви надолнища и някакви подобни конспиративни чудесии. Много зависи и от шофьора, от търпението и общата нагласа и поведение на пътя.
  7. Eй, големи неверници има. Преди време предложих бас за 1000 лв. на някой да му го демонстрирам пълно-пълно как постигам заветния разход, но нямаше мераклии за облога. Междудругото, ако забелязваш околната температура е 9 градуса, имам и по-добро постижение на температури над 20 градуса, все пак е бензин. Ама и то беше "оборено" от философите, че видиш ли съм я засилил от София по инерция и до Пазарджик надолнището е било причината за ниския разход. Специално горните 400 км с разход 5.4 са постигнати по-голямата част по Тракия, а друга по подбалканския път.
  8. Винаги гледай реалното, АКО си сигурен, че зареждаш на бензиностанция, която отчита реално. Аз си имам такава, ходил съм си с мерителна бутилка, наливал съм си точно литри (примерно 5 литра и гледам дали отговаря на разграфяването). Ако отговаря, значи точно отчита. Някой път има разминаване между борд компютър и колонка, някой път си показва 1 към 1. Бордът е ориентировъчен, ама в случая дето постнах горната картинка си е съвпадна с реалното.
  9. В тия гладни години икономията ми е топ приоритет. Средно 5.4 л/100 км, толкова е и по колонка засечено пълно-пълно. 2.0 бензин!
  10. Kaкво мислите за войната в Украйна? На чия страна сте - украинската или руската? Оправдана ли е руската инвазия или не? Сгреши ли Западът като не слушаше руските опасения за разширяването на НАТО? И най-важното - възможна ли е Трета световна война?
  11. birev, ами на свален акумулатор го измери 12,6 и съответно после 13.5. Обаче тия 250А ме притесняват, защото тук чета на еди кой си му светнало VSA, заради слаб акумулатор, на другия му изгоряло еди какво си пак поради тая причина и не знам и аз да не направя някоя подобна беля в "съживяването на мъртвеца". Аз мисля да изчакам един месец, все пак не ми отказаха поръчката, щото и по техн.данни, а и от отзиви в амазон, сивия е по-добър от черния.
  12. YBX5053 e поръчан, но ще ми бъде доставен след месец, не можах да разбера защо е закъснението, може би нямат на склад и чакат нова партида. Вчера обаче за първи път заредих стария. Беше паднал на 12.6V. След 6 часово зареждане качи на 13.5V. Moмчето, което го зареждаше измери и стартовия ток и О, ужас - 250А (това след зареждането). Искам да попитам две неща: 1. Предвид, че не я карам много, да го закача ли на колата и да стои на външна температура около 1-2 градуса в момента или да го сложа така в топла стая? 2. След като стартовият ток е паднал, мога ли да повредя нещо по ел.системата - стартер, алтернатор и т.н.?
  13. CARPERA, при условие, че никога не е съм го зареждал и вече усещам, че сутрин пали по трудно, има ли смисъл да се занимавам да го слагам на зарядно или е пътник тоя акумулатор? Преди 1 година го замервах и беше на 14.2V, сега не знам колко е. Mисълта ми е, не е ли важно зарежданията да стават докато е на по-малко години? И още нещо - реших да взема YBX5000, сивия, ясно защо. Обаче те стоят на склад според мен от поне няколко години и там ги зареждат. Предвид писаното от теб по-горе, не е ли важно да се гледа годината на производство (така както е DOT-a при гумите)?
  14. След 8 години вярна служба, дойде време и аз да си сменя акумулатора. Първо да си похваля стоката, че не се сдържам - Yuasa YBX3053. Като цяло много доволен, за тези 8 години нито един път не съм го зареждал. Единствено зимата понеже не я карам много, свалям го за няколко седмици и го слагам някъде вкъщи далеч от студа. Мисля, че освен марката, много важна е и правилната експлоатация - карам предимно на дълги разстояния. Отново бих купил същия, обаче виждам, че има YBX5000 серията, сивия, който е с по-голям стартов ток 450А (моя е 400) и е 50 Аh(моя е 45). Това обаче е само теория, аз се интересувам на практика как стоят нещата, конкретно с този модел, защото все пак числата са едно, а на практика много често се получава, че акумулатор с по-добри показатели не се държи толкова добре колкото друг с по-ниски.
  15. A това приплъзване съпроводено ли е с издаване на специфичен звук?
  16. Ами не е фрапантна разликата. Аз това писах по-нагоре саркастично за умрелите коне на 2.0. А и с 2.0 ще постигаш много приятен разход, особено на дълъг път, джобът ти ще ти благодари многократно.
  17. Redman, обзалагам се, че няма да останеш доволен от динамиката. Наистина е мъртъв коня на 2.0, независимо дали ръчка или автомат. Не че 2.4 е голяма резачка де, но 201 коня на 1450 кг приблизително са под въпросното магическо число 8 кг на конска сила, тъй че бива. Понеже си писал конкретно за ускорението и изпреварването на магистрала (явно не си състезател). Какво точно те притеснява в ускорението на 2.0? Ускорява си съвсем нормално умрелия кон, все пак нямаш насрещно на магистрала.
  18. 1.9 литра. Сменя се на 120,000 км или 8 години (което настъпи по-рано).
  19. Малко се притесних за разхода като видях нивото на щеката. Това е за 7000 км и според мен е изгорило около 1 литър. Малко повече градско каране. Някой с подобни оплаквания?
  20. Добре де, колко киловата е това нещо, че са такива малки крайните суми и то за такава квадратура при промишлен ток? Тия 160 кв. всичките ли ги отопляваш? Аз ако трябва да топля 160 кв. с климатици и бойлер 300 л, на месец ще стигне 4 цифрена сума.
  21. Точно за охлаждането искам да попитам. Адекватно ли е? Охлажда ли достатъчно, както например би се справил един климатик? Аз обаче имам един проблем - моите тръби отдолу не са изолирани и няма ли да прави конденз, ако използвам термопомпата за охлаждане?
  22. Никой не пише нищо за станалата напоследък хитова Термопомпа. Всичкото човек лудна по тая технология. Много ми е интересно някой който има термопомпа да каже как му излиза като крайна цена и заслужава ли си.
  23. Банкстерите не съгласни българчетата да държат в банки 65 милиарда спестявания. Съвсем нарочно е всичко - чрез инфлация и нулеви лихви (дори отрицателни), народът да извади парите от банките и да почне да "инвестира" в нещо - недвижими имоти, злато, акции, уж защитавайки така спестяванията си. Само че 90% от тия пишман инвеститори идея нямат какво правят. При тоя обедняващ и намаляващ по численост народ, аз дори и да вложа парите си в апартаменти например, няма кой да има да ми ги наема. Освен това разходи по поддръжки, данъци - всичко нагоре. Същото и със суровините. Любимите ни Хонди на бензин, дизел и газ ще станат лукс първо от гледна точка на цените, второ с тия изисквания за емисии ще ги забранят по пътищата до 10-15 години. Щом цапаш въздуха много, налагат ти ограничения. Те са го измислили вече.
  24. Винаги показва поне от 0.5 до 1 л. по-малко по борд, отколкото реално. Сравняваме различни модели, но моят Акорд гори реално около 5.7-5.8 бензин на дълъг път при скорост около 90-100 км/ч.
  25. Tия разходи по борд компютър ли ги засичате или реално на колонката? Щото винаги има разлика, понякога доста осезаема.
×
×
  • Създай нов...