Jump to content

JoroHondata

Почетен член
  • Мнения

    739
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    4

Всичко публикувано от JoroHondata

  1. Здравейте Сега съществуват едни устройства (тестери), които измерват силата на стартовият ток на акумулатора, и по това "определят" неговият живот. Аз зареждайки и разреждайки моят акумулатор го измерих с такова устройство. Ето показанията: сила на стартов ток- 395 А (при 380 А от производителя); 13,61 V; 100% зареден; 87% живот на акумулатора. Поръчах си и аз подобен тестер от сайт за китайски стоки. Ако някой се интересува- ще му изпратя линкове (за този тестер, който ползвах и за този, който си поръчах- има малка разлика между тях). Цената им е около 40$. Поздрави
  2. Здравейте Намерих едно видео за зареждане на Калциеви акумулатори. Мисля, че ще бъде интересно и полезно. П.С. Колеги, потвърждавам, че Ca акумулатори (какъвто е този, който ползвам) се зареждат до 16,1 V. От началото на заряда за около 20 часа (от 12 V и 2А ток) напрежението на заряда се повиши до 16 V, като силата на тока се запазва същата- 2А (силата на тока все още не намалява и зарядното не изключва). Заряда продължава. Поздрави
  3. Здравейте Колега west bam, какво значи "адските филми :)" ? Има си ясна технология: акумулатора първо се зарежда; след това се разрежда до 10,5 волта; отново се зарежда се и т.н. Зарядното, което ползвам си има клеми и според тяхната комбинация се разрежда с точно определен ток (0,05х 45 Ah = 2,25 A). Ето това зарядно използвам: П.С. Отворих акумулатора (приятно се изненадах, че има капачки) и се наложи да долея около 400 ml дестилирана вода. Поздрави
  4. Здравейте Колеги, пиша за резултата от стартирането на Хонделката (след 2 седмици студ). Всичко е както трябва- Хонделката не запали, защото въобще нямаше ток (тракаше реле, и лампичките на таблото направо гаснеха). След като случаен шофьор ми даде ток- запали от вторият път, и изминах някакъв път от 3-4 километра. Какво предстои: сваляне на акумулатора, поне 3-4 пъти повтаряне на цикъл Заряд-Разряд, след което връщане на акумулатора в Хонделката. Поздрави
  5. Здравейте От 3-4 години използвам акумулатора- и не съм го зареждал с външно зарядно въобще. От 2 седмици не съм ползвал Хонделката, но тези дни мисля да я почистя и стартирам. Ще пиша за резултата. Поздрави
  6. Весло посрещане и от мен, Живи и Здрави да сме всикчи Поздрави
  7. Здравейте Поздрав на колегата с купето Софийска регистрация, с което карахме до разклона за Дупница по магистралата (и малко след разклона по посока Кюстендил). Поздрави
  8. Здравейте Ето едно чудесно хоро на Ибряма от сватба https://www.vbox7.com/play:bca11b8053 Поздрави
  9. Здравейте Колега Vasko56, аз лично съм привърженик на лаптопте IBM-Lenovo от сериите T400, T410 и други от това поколение. Цените им са сравнително ниски, а и качеството е на високо ниво. За по- новите модели обаче нищо не мога да кажа. Поздрави
  10. Здравейте Единият проточен бойлер, който използваме е Relax-P 8,5 KW (на три степени: 5 KW и 3,5 KW), монофазен. Той също работи под налягане и може да захранва 2- 3 точки (душ и мивки). Забелязал съм, че му е необходимо съвсем малко налягане на входящата вода- и се включва веднага. Предимствата съм ги посочил в по- горният ми пост. Недостатъци: инвестиция в захранващ кабел и дефектнотокова защита (по желание, но според мен е задължителна тази защита). Поздрави П.С. Конкретно за проточните бойлери Relax-P установих, че се предлагат за продажба предимно в интернет. Аз все пак успях да го закупя лично от техен сервиз, който продава нови бойлери (е, имаше 1-2 модела по една бройка от всеки вид).
  11. Здравейте Колеги, то не е само някой стругар да ти ги направи тези гайки. Тези гайки след това трябва да се закалят и отвърнат до получаване на желаните механични свойства. Ако гайките са направени от суров метал, било то и от неръждаема стомана- не, Благодаря. Поздрави
  12. Здрасти Ами с каквото можахме- помогнахме... както се казва в онзи виц... За какво ти е тази неподвижна бомба- аз не разбрах ама айде. А сега по същество: написал съм мощността на проточните бойлери и сечението на необходимите кабели- необходимо ли е да се "добави" нова ел. инсталация в жилището или не. Може да се каже, че проточните бойлери нямат топлинни загуби- и от тук следва и тяхната икономичност. Според мен са по- безопасни от стандартен бойлер- не събарят стени и тавани...Не на последно място при напускане на квартирата можеш да си вземеш проточният бойлер, за останалите видове ще е доста по- трудно. Поздрави
  13. Здравейте А аз съм против всякакви бойлери под налягане. За това използвам монофазни проточни бойлери: единият е 6 KW и се използва в кухнята, а другият е 8,5 KW (5 KW + 3,5 KW) и се използва в банята. Тези два бойлера могат да работят и паралелно- и не е изгарял общият предпазител, който е 63А. Захранващите кабели към бойлерите са 4 кв. и 6 кв., а към таблото- 10 кв. Сложил съм и дефектнотокови защити и на двата бойлера. За лятото за къпане 8,5 KW са предостатъчно, а през зимата може и да не достигат- и поради това бойлерите ще се използват паралелно (някаква комбинация от техните мощности). Сметките за ток (с използване и на хладилник, фризер и др.) са около 30 лева месечно. Поздрави
  14. Спомени от Котел: Поздрави
  15. Не се сдържах Поздрави
  16. Здравейте Я да я съживим малко тази тема Попаднах и на това : Поздрави
  17. Здравейте Порових се с търсачката и намерих тази тема- която и ми трябваше (независимо, че става дума за Сивик)... Та какво мисля да направя аз: 1. да почистя бегло ръждата по дъното на колата; 2. да използвам боя "3 в 1" (кор. инхибитор, грунд и декоративно покритие)- която може да се нанася и върху ръжда (препоръчва се да се почисти грубата ръжда); 3. използване на т.н. "боя- гума" или подобно битумно покритие върху боята; Мисля, че ще има някакъв положителен ефект. Поздрави
  18. Здравей Пешо Поръчаните филтри са получени преждевременно- Благодаря ! Поздрави
  19. Здравейте Моля да не се счита за реклама... Вчера купих най- хубавото, най- качественото, най- доброто и сравнително евтино двигателно масло (от Кауфланд 10W40, 6 литра за 34,99 лв) за VW Polo Mc Polo-то, който ползват родителите ми. Ще сменям и маслото на Хонделката- с 10W40 Sinergie+ Поздрави
  20. Здравей Давай насам един болт- и ще ти кажа всичко, каквото те интересува. Поздрави
  21. Здравейте Въпросната "пяна" много ми прилича на "гумата" на въздушен филтър (с филтърна хартия), захванала самата хартия. Може би този материал- "пяна" или "гума"- е идентичен и сигурно е и маслоустойчив- и не би трябвало да има проблеми с него. Ако се покаже какъв е този материал в някой друг маслен филтър- ще може да се направи някакво обективно сравнение. Току що погледнах в един HAMP- и доколкото успях да видя уплътняващият материал по- скоро прилича на гореописаната "гума". Поздрави
  22. Здравейте Ползвайки бордови компютър (infoboard) мога да допълня, че само една малка разлика в налягането на гумите дава различен разход. Давам пример: разлика в налягането от  2,1 атм., 2,2 атм. и 2,3 атм. може да достигне 0,5-0,6 л/100 км, като колкото е по- ниско налягането на гумите- толкова е по- голям разхода (разбира се при 2,3 атм. разхода ще е оптимален). П.С. Разхода показан чрез infoboard може да бъде сведен до 0,1 литра бензин грешка- и това е така, защото може да се настройва с голяма точност и да се сравнява спрямо реалният разход (по колонка). Но при всяко пътуване условията на пътя са различни и постоянно се променят- и никога тази грешка не може да бъде постоянна стойност- а винаги варира. Поздрави
  23. Здравейте Днес ще има ли месечна ? Поздрави
  24. Здравейте Ще се постарая да бъда на срещата на 29.05. Поздрави
  25. Моите съболезнования, Бог да го прости Кирчо
×
×
  • Създай нов...