Jump to content
Tino

Новата 9-та генерация на Сивик

Recommended Posts

Статията : http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/honda-civic-preskacha-edno-pokolenie.html

 

Видеото : http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lbnpCuLkAm8&feature=player_embedded

 

Снимките : Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Лично аз разбрах , че връщат окачването от Сивик 3-та генерация 1984-та !!! :D И "големите " тампони на задното окачване ще са доста скъпи като трябва да ги сменяме :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен като цяло ми прилича на модернизиран Insight:

 

Публикувано изображение

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Torsion beam" и "sporty handling"... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.automedia.bg/news/article_14035.html

 

"Според тях новият Civic ще бъде качествен и тих автомобил, който няма аналог в този клас. Ключов елемент е изключителната аеродинамика на новия Civic, като е използван опита на японската марка във Formula One. Постигната е „невероятна комбинация от нисък коефициент на съпротивление на въздуха и изключителна стабилност при високи скорости."

Това ще е забавна количкаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах мааму, Formula one са минали на макферсони и торсиони... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макферсони и торсиони? Това да не е Рено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще е като германец конструира окачването последната читав сивик е 7 ген. тайп Р като изключваме тез за японския пазар

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

усещам, че ще е нещо адски грозно

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано обори скептицизма ни :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koфти,щото са взели под внимание нашия смотан континент и той им е бил фокус на разработката.А както знаем, досега най-яките модели идват от Япония или САЩ:)Ташакът е пълен,съдба му викам на това и ще си карам старите хонди докато работят.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тестовете се държал идеално на европейски пътища... :tooth: Май ще чакаме и нашите да станат такива, преди да го подкараме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си карам 6-тата генерациа още дълго време, така ми мирише!

Макферсони и торсиони? Това да не е Рено?

Риното не е лоша кола колега :P , има чар в нея и нищо повече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 8-ма ген. е по-красива от тази на външен вид, да не говорим пък за 6-та и 5-та, където спортния и агресивен дух си остана там. Дизайнерите нещо са сменили посоката ми се струва :(.Некой ден ще се взема Integra, а новите модели ще са за семейни коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли адски много ми бие на Рено Лагуна?!

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам европеизираните Мазда и Митсубиши... пълна скръб и на дизайн и на мотори. Ако не му лепнат мотор на Роувър на този Сивик пак всичко ще е наред до някаква степен :P Ама не...вземе ли нещо японско да носи европейски дух нещо не се връзва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреее, разбрахме, че задницата няма да е урудлива ала старата лагуна, засега можем да си отдъхнем :D Остава да видим как ще изглежда отпред и в профил (все ми се струва, че едва ли ще е грозна или поне няма да е изчадието от горните предполагаеми скици).PS: забелязахте ли, въпреки, че следва линията в задницата на 8-цата (заден прозореж разделен на две), при тази все пак са решили да върнат добрата стара задна чистачка :rolleyes:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи, давайте да кърпим навреме 15-25 годишните си тромбовачки, че май още дъъъълго време ще ги караме :) Скръб - тази дума изчерпва всичко.

Редактирано от Трънчо
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето малко "съвсем пресни" официални снимки на новият Civic 2012http://www.turbo.fr/photos-voiture/photos-salon-francfort-2011-honda-civic-2012-105512.html

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красота...а в нашия форум, разни неизвестни личности сравняваха тази Хонда с Лайно Лагуна.....:eat:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радва много :) И Интериора ми допада,а ве с една дума красавица :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... Има хубава динамична странична линия и слава Богу няма нищо общо с разни снимки-предположения каквито бяха плъзнали в нета как щеше да изглежда. Но... защо от Хонда премахната предната "стъклена" решетка ала "цял фар" :( За мен лично, тази отличителна черта бе едно от най-оригиналните и красиви решения при Сивик 8-а Хечбеците (с изключение на Type R) с което го правеше неповторим на пътя. Както и волана - предишния модел имаше адски красив на дизайн волан, този някакси е... скучен. Дръжките на предните врати, също не са "онези уникалните"; лично аз не виждам къде са тръбите на ауспусите (стария модел с триъгълните отвори беше просто...) Дневните светодиодни светлини (по-точно мястото където са ги сложили - отдолу на бронята) директно са прекопирани от на Мерцедес S класа дневните светлини:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

От Хонда за пореден път се доказаха, че си нямат своя концепция и си нямат отличителна черта, която да следват, а стрелят все в нови посоки. Не държат на традициите и това е :angry: Нещата, които в предишния модел бяха оригинални хрумвания и правеха Сивик 8-а ген. Хечбеците харесвани и от НЕ хондаджии, тук няма и помен от тях. Жалко, мен лично ми липсват предната решетка, дръжките на предните врати, отзад отворите за ауспусите и някои решения вътре в интериора, трябваше и тук да ги има и да са ги доразработили като дизайн и тази кола с тази красива и динамична странична линия, щеше да изглежда като същинско бижу, сега просто изглежда... добре, но не феноменално както изглеждаше Сивик 8-а Хечбек когато се появи 2005-а година. Лично мнение.

Като цяло е добре, но можеше и по-добре. :dry:

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 5
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще кажа каквото мисля, а не това което се очаква в този форум: Не ми харесва.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че двете последни генерации се допълват достатъчно, че да покрият вкусовете на всички клиенти и ценители на марката! Лично аз наблюдавам една еволюция от изглеждащата много по "крехка и стъклена" 8-ма генерация, към автомобил с малко по "настървена" визия с аеродинамика на болид от F1.Иначе и на мен идеята със скритете ауспуси отзад не ми допада.

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми. Искам да видя и седана как ще изглежда, не съм много фен на хечбеците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да го махнат тоя скапан сдвоен заден прозорец и да сложат единичен както беше на 6 и 7 генерации и споилера да е отгоре? Задния калник нещо е неестествено раздут. Като цяло колата изглежда тежка и тромава. Предполагам след време ще и свикна, с изключение на стъклото на задната врата - ужасно е. И на 8ген е ужасно.

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светодиодни светлини (по-точно мястото където са ги сложили - отдолу на бронята) директно са прекопирани от на Мерцедес S класа дневните светлини:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

не знам защо си решил че са подобие на мерцедес, това е като да кажеш че хонда копира от друга марка понеже фаровете и са отпред, няма къде другаде да са освен на броня или вградени във фаровете
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва.

И аз така с тая излузгана задница и с тая обикновена предница няма как да ми хареса за Хонда. 9г. е като 7г. меко казано компромис с визията.Дано поне агрегатите да са по-така леко по-впечатляващи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е.Не знам какво толкова не ви харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефи , да на забравяме че очакваме и Тайп Ер-а:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Когато става въпрос за личен вкус и мироглед няма място за разбиране. Или ти харесва, или не. На мен не ми харесва. Ето същите снимки в AutoBILD. Поне тук цветът на колата е тъмен и нещата се виждат по-добре, поне от моя гледна точка. Арките на калниците изглеждат в най-добрия случай недодялано. Не знам, може би дизайнерите им не да достатъчно гейове ли, какво ли... :dunno: Иначе от към двигатели никаква промяна. Същите 1.4/1.8 бензин и 2.2 дизел, което за Civic ми се вижда крайно неподходящо. Хайде, най-малкият е разбираем, но защо не го направят 90 к.с., да предложат един 1.6 с около 120-130 к.с. и 1.8 да го форсират поне до 160-170 к.с. Да пуснат един олекотен 1.6 дизел с около 120-140 к.с. и приятен въртящ момент, да предложат автоматик с двоен съединител към него... А то сега какво, нови "дрешки" и това е. И аз очаквам да видя седана за Европа, то само това ми остана. Редактирано от user
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненормално грозен автомобил. Конкуренция на тези китайските където ще ги произвеждат в БГ. Даже по дизайн не може да се сравнява със Шкода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е - неуспешен фейс на 8-ма ген.Остава да я видим на живо и да я покараме на някой тест драйв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале мале,много грозногъзеста.хич не ми харесва,бом-бок

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...