Jump to content
striking

Газова уредба каква и къде? Парктроник какъв?

Recommended Posts

Здравейте,

 

в тази тема се интересувам от 2 въпроса.

 

1. Каква газова уредба бихте ми препоръчали и най-важното знаете ли сервиз, в който сте биле доволни и сте нямали никакви проблеми след слагането на газта.

2. Искам да си купя заден парктроник за да ми го монтират, може ли за съвет какъв да бъде той, защото също си нямам представа?

 

Колата е Акорд 2.4 Facelift.

 

За газова си мисля, Romano с OBD примерно. Но ми е много важно да съм сигурен, че отивам в сервиз в който ще си свършат професионално работата, защото после 

не искам никакви проблеми да имам. А всички знаем, колко хора са си патили от пишман газаджий. Иначе, бутилката ще е на мястото на резервната гума ако това има някакво

значение.

 

Надявам се да има хора, които имат информация за качествен сервиз и могат да ударят едно рамо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да отговоря по 1 - понеже виждам, че си от София. Преди 2 седмици бях в сервиз Юби-ко като им закарах новия бензинов акорд и ме попитаха дали смятам да слагам газ, че имали някакъв много добър газаджия за Хонди. Бих ги попитал - най-добре на място, макар че са в Горубляне и зависимост в коя част на София си, може да не ти се понрави. Но марката и модела на газовата уредба е едно, как ще бъде сложена и настроена коренно различно нещо - К20/К24 не са от най-простите за газифициране двигатели (далеч не са и най-сложните).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, много е важно кой я монтира ! Иначе и най скъпата да вземеш и ако некадърно я монтират ще береш ядове.
Понеже гледам си от София, мога да ти препоръчам ProGas сервиз на Теодор който освен газови е много добър мапер и на всякакви бензинови коли и има много колеги тук във форума доволни от услугите му, а и се занимава предимно с Хонда.

 

Като за марка препоръчвам Романо, лично това е най добрата газова(от много други) които съм имал.

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Акорд 6 сложих този парктроник http://magicshop.bg/avto-moto-aksesoari/parktronik-s-chetiri-datchika-i-lcd-displey.html

Мисля, че не е толкова важно какъв ще вземеш, а да се монтира правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв сложих и аз на 6-цата. И 30 лв. беше монтажа. Работи чудесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде си ги монтирахте, в кой сервиз. Защото искам да ми го монтира някой, майстор който обича да си изпипва нещата. А не да вземат да ги монтират с някъв ъгъл наклон или с неточно разтояние между сензорите, че после това няма оправяне, все пак се разпробива. 

 

Щях да ви питам, също така, какво ще кажете за електромагнитните сензори, за които не се дупчи? Да познавате някой с такъв или да сте чували някакви мнения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Акорд 6 (май се водише), 99та година е колата. Имам я от 3 години мисля. Горе-долу веднага след като я купих сложих газ БРЦ в София (Дружба). Реших да инвестирам повече от обичайното и сложих БРЦ инжектори до колкото помня. Доволен съм от монтажа на хората там. Вече имам 60 000км с колата на газ и никога не съм имал проблеми. Автоматично е настроена да обръща когато дигне определени градуси, мисля бяха 40. 

До сега съм правил 2-3 пъти реглаж на клапаните и техника ми каза, че след още може би 2 пъти ще се наложи по-сериозен ремонт ( не ги разбирам много тези неща ). Той ми каза, че японските коли не понасяли много високата температура на горене на газта или нещо подобно. Но докато дойде този момент ще имам над 100 000к на газ, през които се надявам да нямам никакви проблеми, за момента е перфектна след тези 60к км. Може следващия модел на Акорд да е по-различен от моя и да няма такива проблеми, но не ги разбирам аз тези неща :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...какво ще кажете за електромагнитните сензори, за които не се дупчи...

Toва го мернах в 1 руски форум -/бърз ,неизгладен превод/

-работят на принципана динамическо изменение на електромагнитното поле. Работят на разстояниях от 0,7 до 0/някъде го дават 5 см/ м.

Плюсове:

- не се налага пробиване на бронята.

- висока точност при паркиране "плътно"

Минуси:

- не показыва направлението и разстоянието до препятствията. Има някъде препятствие но от коя страна и на какво разстояние ??

- работят само в движение, т.е. ако спреш : сигнализацията замлъква.

 

Oще подробности :

Всеки лист паднал от дърво, всяка прелетяла муха се регистрират като препяствие.

 

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=3926868#p3926868

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, това е полезна информация колега, благодаря. Чудя се просто това китайското предложение от по-горе, за 30лв дали ще е качествено. Да не започнат да изгарят сензори или нещо друго, че изобщо не ми се занимава и с това. Искам като си я сложа веднъж и да знам че забравям за тоя парктроник. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайското чудо с дисплея показва доста точно разстоянието и посоката. Ползвам го повече от година и половина, и до сега нямам проблем с него. Сензорите се продават отделно и можеш да си ги сменяш, ако някой издъхне.

 

Дисплея на моя се различава незначително от този на снимката.

 

П.С. В опаковката има малка фреза за разпробиване на броните, както и описание на какво разстояние от земята да се монтират.

Редактирано от tonywoolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има китайски и китайски. Имай предвид, че китайците ползват технологии на много високо ниво, така както и на много ниско. Тези на ниско качество имат повече брак, което е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече на трети пореден мой автомобил си монтирам от тия китайските, които са масово по 30-35 лв. Това са над 10 год. ползване.

Не съм имал горял датчик или нещо подобно.. Работят си перфектно.. Само една забележка - една много студена зима сутрин като го ползвах и пищеше като че ли няма никакво разстояние.. По късно през деня като се постопли и се оправяше. Явно не понасяха датчиците на голям студ. После дойде пролетта и всичко се оправи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са замърсени или замръзнали, също пищят като че няма разстояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако пропищят, може ли да се спре звука докато се оправи за да не откачаш вътре в колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички парктроници, които съм виждал (фабрични и китайски) имат копче за изключване. Тоест, гледай да не си вземеш някакъв без такова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз да пиша за парктроника отново. Един приятел ми препоръчва този, като го намерих за 70лв цена, ама просто този линк ми беше под ръка. Той ми каза, че китайските отчитали по-бавно обекта към който приближаваш, а този пише че давал "отговор" до 10 милесекунди. Вярно ли е това за "китайските"? 

Видях че зумера е вграден в LCD дисплея на китайския, а мен ми се искаше вариант без дисплей, защото ми се вижда ненужно и само натруфено в колата. Звуковата сигнализация си ми е напълно достатъчна. Дали има такъв вариант? Или просто LCD дисплея мога да го скрия някъде, за да чувам само звука ама къде може да е това някъде не знам.

 

Честно казано, не ми се дават 70-80лв за парктроник, защото като чета и на други места, общо взето всички с китайски пишат че биле доволни, а пък и чух някои мнения, че 97% от парктрониците са си китайски, просто им слагат някви марки и ги продават за повече пари. Та за това търся мнения и съвети, за да направя избора си. :)

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата tonywoolf е писал по-горе за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега - всичката електроника идва от Китай. Има по-качествени, има и пълни боклуци. Цената не винаги е признак за качество на стоките без ясна марка. Аз бих взел нещо, за което много потребители са писали, че е читаво, например:

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_2/276-2187543-7116959?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=parktronic

 

Виж някой от тези и се опитай или да намерил моделът в България или да си го поръчаш от немския амазон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...колеги, някой знае ли къде може да се монтира парктроник като от снимката долу?

Видях го на Акорд 7, много прилича на заводски, но поправете ме ако греша, но такава опция от завода не се предлага...

8554682g.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, каква е разликата с другите? Изглежда ми малко по-незабележим като че ли ама има ли нещо друго, което не виждам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изглеждат много по завършени, докато другите са малко като кръпки.

Странно че явно не на всички им прави впечатление и друг колега ме пита каква е разлика.

ето за сравнение:

7d041fu-960.jpg

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам такъв с електромагнитна лента от месец Май 2015. Доволен съм, наистина на моменти е като лъжливото овчарче, но поне е пискал в повече, без да пропуска. Забелязъл съм че се бъгва (писка без да е наближило препятствие) когато вали, има стичаща се вода. Но като за 17лв. от Китай съм напълно доволен.

 

Онзи ден може би от студа за първи път не се активира, бях пълнил багажника предния ден и помислих, че съм размърдал връзките. Но си тръгна отново- явно студа може и да му влияе понякога, първа зима ми е с него, ще си покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За електромагнитните и инфрачервените го има този момент със стичащата се вода. На моя ултразвуков не ми е правило впечатление да се обърква, когато вали дъжд, но от няколко дена(откакто стана -10) ми се струва, че отчита една идея по-бавно, затова си имам едно наум, като давам назад. В самата обява бях чел, че студът може да го изключи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За електромагнитните и инфрачервените го има този момент със стичащата се вода. На моя ултразвуков не ми е правило впечатление да се обърква, когато вали дъжд, но от няколко дена(откакто стана -10) ми се струва, че отчита една идея по-бавно, затова си имам едно наум, като давам назад. В самата обява бях чел, че студът може да го изключи.

Ти сега ме разколеба с това изказване, че при -10 ти се струва че отчита по-бавно.  :punch: Как го установи това?

Тъкмо бях решил да не давам 70лв за уж по-марков, а да взема китайския ама това ще е тъпо при -10 да дава по бавен сигнал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти на -10 по същия начин ли функционираш като на +10 :D Може и да са ми замърсени датчиците, тъй като скоро не съм мил колата. А и от рутината на постоянното пищене, може да ми е направило такова впечатление. Както и да е, писал съм ти ЛС да се разберем да ти покажа :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми се бяха покрили броните с киша като се прибирах и фабричният парктроник също пищеше без да да има препядствие. Вероятно няма как да ги нарпавят безупречни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам само да Ъпдейтна темата за това, че сложих газ. Проучих доста и избрах "Мишо ГАЗ сервиз", след изчитане всичко за него в интернет. Има страница във Фацето. За сега съм доволен. Иначе откъм инсталация, си изглежда "чистичко" и прибрано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже виждам, че се коментира този евтиния парктроник, въпросът ми е следния: Купих си този парктроник и понеже бронята ми беше за боядисване, реших и да боядисам датчиците, защото колата ми е светло синя-сива и черни датчици стоят доста грозно. След като боядисах датчиците, и без да ги тествам отново ги подвързах и моментално започнаха да пищят сякаш има препятствие, а реално няма. Някой от вас боядисвал ли е такива датчици и има ли проблем да се боядисват (имам някакви съмнения, че боята е металик и евентуално металните частити да правят проблем, но честно казано не съм достатъчно запознат с метода на работата на датчиците). Ако някой знае нещо по въпроса бих му бил доста благодарен, защото според мен на Акорд 7 седан е доста лоша видимостта отзад ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги боядисах, но с много, много тънък слой, като използвах спрей с моя номер боя. Отблизо дори си личи малко първоначалния им черен цвят, но от по-далеч се сливат с цвета на бронята- Ако си направил пълно боядисване, както бронята, в момента пред тях наистина има препятствие, и това е боята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже виждам, че се коментира този евтиния парктроник, въпросът ми е следния: Купих си този парктроник и понеже бронята ми беше за боядисване, реших и да боядисам датчиците, защото колата ми е светло синя-сива и черни датчици стоят доста грозно. След като боядисах датчиците, и без да ги тествам отново ги подвързах и моментално започнаха да пищят сякаш има препятствие, а реално няма. Някой от вас боядисвал ли е такива датчици и има ли проблем да се боядисват (имам някакви съмнения, че боята е металик и евентуално металните частити да правят проблем, но честно казано не съм достатъчно запознат с метода на работата на датчиците). Ако някой знае нещо по въпроса бих му бил доста благодарен, защото според мен на Акорд 7 седан е доста лоша видимостта отзад ... :)

Здравей колега,

 

Ако се загледаш по-внимателно в датчиците ще забележиш, че се състоят от две концентрични пластмасови окръжности, между които има гумено улътнение. Опитай се съвсем внимателно да премахнеш боята само от гуменото уплътнение между двете кръгчета. Като инструмент можеш да ползваш клечка за зъби или дървен шиш за скара.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, непременно ще опитам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях боядисвал датчици, на които пишеше, че може да се боядисват, и естествено спряха да работят, Пробвах с изтриване на боята от вътрешния кръг, но си останаха неработещи. 

В ибей си намерих парктроник с точния цвят датчици и работи без проблем: http://www.ebay.co.uk/itm/CISBO-Reverse-Rear-Parking-Sensor-Aid-Kit-with-Audio-Buzzer-Alarm-4-Reversing-UK-/141038761146?hash=item20d690b4ba:g:MbQAAOSwv0tU6u7I

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях боядисвал датчици, на които пишеше, че може да се боядисват, и естествено спряха да работят, Пробвах с изтриване на боята от вътрешния кръг, но си останаха неработещи. 

В ибей си намерих парктроник с точния цвят датчици и работи без проблем: http://www.ebay.co.uk/itm/CISBO-Reverse-Rear-Parking-Sensor-Aid-Kit-with-Audio-Buzzer-Alarm-4-Reversing-UK-/141038761146?hash=item20d690b4ba:g:MbQAAOSwv0tU6u7I

DAN_DAN е написал от къде трябва да се пробва да се махне боята. Нищо чудно, че изстъргването й от вътрешния кръг не е помогнало, той очевидно е боядисан на всички датчици...

Иначе полезен линк.

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема (че колегите Модератори ми се сърдят), та да питам за електромагнитния парктроник, плюсове и минуси, разгледах какво инфо има в нета и намерих само че при проливен дъжд можело да пищи от капките стичащи се по бронята и че трябва да е на достатъчно разстояние от земята за да не я хваща и нея като препятствие. Насочил съм се към този вид помощник защото не искам да си дупча бронята.

 

Благодаря предварително.

 

пс: ето и линк на нещото което мисля да взема ЛИНК1 като също се колебая за това ЛИНК2 от цените приспадам 5$ защото имам ваучер за намаление.

пс2: ето и едно клипче което намерих в нета 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...та да питам за електромагнитния парктроник, плюсове и минуси...

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99767&do=findComment&comment=1057448568

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като по-нагоре в мненията се каза, че тези с лентата не работят много коректно ... се разрових, намерих и поръчах ето това:

http://www.aliexpress.com/item/Car-Parking-Assistance-Flat-Sensor-Auto-Reverse-Backup-Radar-16mm-Original-Flat-Effect-Sensor-6-Colors/32408486664.html?spm=2114.13010208.99999999.260.BnRNaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола беше монтиран Бош парктроник. Като изгорят половината сензори, което се случва - системата започва да не работи. Нищо, че има и здрави. Принципа им е малко по-различен. Сензори по моргите са над 15 лв бройката... че са и различни конекторите..

 

Та купих си най-простия ултразвуков китаец (с доларче сензора) и нямам грижи година вече. Успях да продам дори БОШ карантията, която изтръгнах от вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на Бош.

До сега с колкото хора съм говорил с "китайци", не съм чул някой да се е оплакал от изгорели сензори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош е мръсна дума сред всички автомонтьори,а каква марка беше навремето...преди Китай да се появи на картата..:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...