Jump to content
barsi

Обръщение към господата полицаи

Recommended Posts

Той Hunter каза общо взето каквото имаше да се казва по темата ,само допълвам ,че всички заслужаваме и искаме повече ,дали миньори ,дали учители и т.н.Ако оправят положението на полицаите ,справедливо и на всички нас да се случи същото ,в полицията взимат достатъчно добри пари ,ако някой не му харесва там -да се трампим тогава ,идва в сервиза за 300лв-обаче трябва да оправя телевизорите ,инак ще го изгонят ,пък аз ще се правя че гоня бандитите .И на 500-600 лв ще съм доволен аз.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ако оправят положението на полицаите ...

Борко, извинявай, поправи ме ако греша, но аз разбрах, че полицаите протестират НЕ за да си оправят настоящето, а защото някой иска да им влоши бъдещето. Еее, кой нормален човек няма да скочи, ако му кажат "от утре няма да получаваш това, което ти се дава днес"?!

 

Това ли е начинът да се запълват дупки в бюджета?!

Това ли е начинът да се изкорени всичко гнило в системата?!

Това ли е начинът да се привлекат млади, амбицирани, съвестни попълнения, с които да започне изчистването на гнилоча?!

 

Не мисля, че Е.

 

Съгласен съм, че в редиците на протестиращите са се намърдали и елементи от този гнилоч. Не знам, може и те да са основното ядро, но пак казвам, медалът има две страни, и не, начинът да се оправи положението не е създаването на несигурно бъдеще.

 

Не съм много наясно, какво е положението в МВР сега, но преди 20-тина годинки, в зората на демокрацията, и в зората на корупцията, положението горе/долу беше "пАри нема, действайте, на който не му изнася, да се изнася".

 

Аз се изнесох. "Лошото" беше, че се изнесох през Терминал 2. Иначе сега щях да съм доволно пенсиониран ОЗ. Или пък ... с тия 2 кутии "Виктори" на ден, няколко двойни-къси кафета, за закуска и вечеря "Аналгин", високо кръвно, на границата на диабета .................................................................. кой знае

 

Моята алтернатива на изнасянето беше - заплата на цивилен полицай + заплата на начинаеща мед.сестра + първокласник + апартамент под наем + пътуване до месторабота по 150 км дневно на единия от двамата.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя държавата ,всъщност сме всички ние.Ние ги избираме тези в парламента и кметове и т.н.При всички избори има купуване на гласове ,телевизиите ги разобличават ,полицията ги знае ,няма осъдени ,нищо няма ,как да сме доволни от тази институция.Полицаите си рискували живота -миньорите не си ли го рискуват ,блъскат като луди хората под земята за единия хляб.Да направят вот на доверие от народа към полицията и да гласуваме  ,да видим резултата ,няма ли да ви е интересно да видите какво мисли народа за полицията .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от телефона моо има грешки.

 

От началото на темата и меткам по едно око.

Даваха протеста една жена на видимо пенсионна възраст по един от платените канали ефирни. И онази женица недоволна и тя от протеста ма гаранция е недоволна от пенсията.

Друг се не прибрал с колата' на време ма инак е недовплен от пътищата.

Трети закъснял за накаде, абееее еиии.

Замислете се малко и не се самоизяждаите. Един като даде тон всички запеите. Дигнете се и да се измете цялата паплач гнетяща и изтриваща от картата България.

Съединеието прави силата. Това каде е напиаано точно там дет 240 тикви са се съединили и разделят ивладеят.

Фенски, 

И ти си прав. За целта можеше да го направят по- грамотно. Трябваше да излезе някой от тях с призив гражданите да ги подкрепим / след тази безсмислена блокада е вече трудно / и да се организира масов протест. Срещу безобразията. Като не ги подкрепя полицията да видим как плъховете от парламента ще успеят тоя път да си тръгнат от парламента ? А те направиха типичната, балканска простотия. Сиреч- всяка коза за свой крак, без да ги е..бе за другите. Заявиха по този начин, че могат да правят каквото и когато си поискат. Не се прави така. Заключете темата най- после. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя държавата ,всъщност сме всички ние.Ние ги избираме тези в парламента и кметове и т.н.При всички избори има купуване на гласове ,телевизиите ги разобличават ,полицията ги знае ,няма осъдени ,нищо няма ,как да сме доволни от тази институция.Полицаите си рискували живота -миньорите не си ли го рискуват ,блъскат като луди хората под земята за единия хляб.Да направят вот на доверие от народа към полицията и да гласуваме  ,да видим резултата ,няма ли да ви е интересно да видите какво мисли народа за полицията .

 

"borko 30", извинявай ама аргументите ти са като на деветокласник. Това, че в държавата на всички нива има корупция и че миньорският живот е тежък и опасен, не значи че полицията няма право да протестира. Все едно аз да не мога да искам повече пред мойте шефове, за това, че берачите на тютюн от Хасково имат по-тежък живот.

 

А това дето го казваш "да направят вот на доверие към полицията", май не знаеш какво е вот на доверие. Но да оставим това настрана. Като излезе, че никой не смята, че полицията си върши работата, какво правим? Слагаме минимална заплата и никакви придобивки? Така ли наистина смяташ, че ще започнат да влизат по-качествени хора там?

 

 

Увеличението  на бюджета в МВР е с 180 милиона, ама защо да не блокират пътищата, за да продължават да си вземат и 20 заплати при пенсиониране, вместо 10, колкото искаха да им ги направят и чиновниците им по канцелариите да продължават да се водят 1-ва категория, да се пенсионират на 45 г. с 20 заплати на куп и следващите 50 г. аз, ти и децата ни, да им плащаме тези високи пенсии .

 

До колкото разбирам протестите дават резултати и се обмисля да се орежат социалните придобивки на чиновниците, но не и на полевите полицаи.

 

рябваше да излезе някой от тях с призив гражданите да ги подкрепим / след тази безсмислена блокада е вече трудно / и да се организира масов протест. Срещу безобразията. Като не ги подкрепя полицията да видим как плъховете от парламента ще успеят тоя път да си тръгнат от парламента ? А те направиха типичната, балканска простотия. Сиреч- всяка коза за свой крак, без да ги е..бе за другите. Заявиха по този начин, че могат да правят каквото и когато си поискат. Не се прави така. Заключете темата най- после.

 

Барси, явно имаш богат опит на човек, който знае как се организират успешни и културни протести, вместо "балкански простотии" :) Жалко, че не си част от някой профсъюз. Или може би просто е по-лесно да се коментира отстрани, от колкото реално да се прави нещо.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм "ЗА" да им дадат и 40 заплати. И бонуси, и каквото заслужват.

 

НО... Да бъдат пример и в поведението си когато са на служба, и в цивилния живот. А не да са стигнали до там, че да си плашим децата с полицаите. 

 

Писнало ми е да гледам как полицаи от всички стълби на йерархията се правят на "недосегаеми". Шофират пияни-заляни, за колани не са и чували /имам познат дори ги е махнал от колата си/, минават на червено, стрелят с оръжието си с повод и без повод /повече на гуляйски запои, отколкото по престъпници/... И ако в утрешния ден се случи някоя "гадория", се спасява "колегата". Най-много да понесе някое мъмрене и преместване от едно РПУ в друго.

 

Но, както се казва - да си простак е въпрос на избор и явно е и заразно. 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@КattySky,

"недосегаемите" простаци не са само в МВР.

Има ги във всички държавни и частни институции и неинституции. През последните години видяхме много мирни протести, и такива с блокиране на пътища. Обаче ... справка - първият ми пост в тази тема.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вие си дискутирайте, междувременно боклуците продължават и ще продължават да се радват на облагите да са такива след постановката, наречена "протест"...

 

Не, че нещо ама темата си е за коша от създаването ѝ.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам кой точно визираш като боклук.Надявам се че не са служителите в МВР понеже едва ли ги познаваш всичките да ги слага под общ знаменател ,и да правиш гръмки селски изказвания..И стига с тези 20 заплати.Казах и в съдебната власт има 20 заплати или сте ок с тях?Тези заплати са обезщетение за това че аз нямам право като учителя да преподавам частни уроци.Или като който и да било който има право на частен биснес или нещо странично .Аз казах вече не се радвам на това че повечето хора работят за мизерни пари но не съм и виновен за това.Излезте и вие и си потърсете правата.Иначе темата е безмислица защото на българина мнението не можеш да промениш.Всеки претендира да разбира от всичко по това което чул или му разказали и пише глупости навсякъде.

Редактирано от велизар
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за военните има. И? Търсим си правата поединично и правим гръмки изказвания ;)

Може би ако не бях в системата на МВР или с роднини/приятели полицаи нямаше да говоря така, нали?

 

Тема за размисъл ;) До следващите избори - адиос.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха как бех сигурен че ще има идиотски и недомилени исказвания необмислени и водени от мотото:

Не е важно я да съм добре а Вуте да е зле.

Неможете ли да проумеете че поледната бримка или дупка на кавала е последна. И каквото стигне до нея като заповед това е.

Били подкупни полицаите ма кат си плащахте 20 лева за превишена, без колан или тн., се молехте да ги земат. Кофти тема с заблудени коне с капаци. Били пускали престъпниците, не ги пускат те а прокуратурата това кога ще го проумеете. Кога ще проумеете че деистват по заповед и ако не я изпълнят става лошо. Да има много лекета не споря, ма има и учители лекета, има и доктори лекета, има и съдии, има....

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселия ,как точно пресметна че аргументите са ми на деветокласник?Ти кой набор си ?Всеки си пише каквото мисли за полицията ,няма пети девети или двайсти клас.Всеки има право да протестира ,но не и по този начин -да прави задръствания по улиците и хаос.Искай си и ти пред шефа ти повече като си решил ,аз знам че и да искам повече няма да получа ,налягам си парцалите и това е .Не протестирам ,като намеря някой ден по -добра перспектива ,казвам чао и това е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко грешно мислене. Траикам си. Те от тва траикане я има и тая тема.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fen,

kakто казах, лекета има навсякъде.

 

Според тук пишещите "деветокласници", човекът, на когото съм платил под масата, за да се размърда и да се опита да ме излекува не е леке. Той е светец, напълно заслужаващ моята подкрепа в неговия протест за повишаване на благинките.

Обаче, човекът, на когото съм платил за да се измъкна безнаказано за извършено от мен нарушение на Закона е долна мърда. Той няма право да получи моята подкрепа.

 

Както и да е ... "героите" в двата примера не заслужават никаква, ама никаква подкрепа. Обаче всички, които не разпознават себе си в тези два примера, всички, които обичат своята работа, колкото и лошо платена да е, ИМАТ МОЯТА ПЪЛНА ПОДКРЕПА.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф сори тряяше да е + Краси

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фене ,не е грешно мисленето ,ти тука в Добрич знаеш ли какво е -няма работа ,работодателите се възползват от тоя факт и ни тъпчат ,който не му отърва ,следващия на опашката моля ,има много безработни готови и за по-малко от минималната да работят тука ,моята работа е по-специфична и не може кой да е да ме замести ,въпреки това ,съм на минималната -това какво е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффффф ... още един "деветокласник", подронващ авторитета ми на Бог :P

 

MоЙто момче ... а моля те да ме светнеш, на кого от двамата, според теб, съм дал подкуп по принуда, и на кого по личен избор?!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселия ,от вот на доверие имах предвид ,да гласуват хората доволни ли са от работата на полицията и разчитат ли на нея за спокойния си живот .Пак казвам че и полицаите имат право на каквото им се полага ,да си го изискват ,но не одобрявам начина по който го правят.

п.п Краси почваш маааалко да ме дразниш с деветокласника ,на 35 съм вече ,тебе с какво съм те докачил не знам ,що си правиш ташак с мене не знам .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки пише от собствената си позиция, приятели и опит. Противоречим си, разбираемо е.

Но системата на МВР е гръбнака на изпълнителната власт. Няма как да се смени идеята и функцията й.

Истината, според мен, че това бе една добра провокация, следизборна, за управляващите, вакуума в местните власти, МВР и нас.

Ясно е, че като цяло, управленците клекнаха, местните МВР шефове се снижиха и заслужиха, ние си пишем и плюем...що?

Не разбрах, как се договориха за % годишен за стаж, отпуск и добавки за храна.

Ако това е запазено... темата се изчерпва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселия ,от вот на доверие имах предвид ,да гласуват хората доволни ли са от работата на полицията и разчитат ли на нея за спокойния си живот .Пак казвам че и полицаите имат право на каквото им се полага ,да си го изискват ,но не одобрявам начина по който го правят.

Здравейте

Начина, по който протестират полицаите е най- точният и най- верният- доказателство е, че те са постигнали положителен резултат ! (и ако някой не знае поговорката: целта оправдава средствата).

По време на протеста аз лично си бях в къщи, но дори и да бях в задръстването- щях да съм солидарен към протестиращите, и въобще нямаше да мрънкам...а и все пак света не се върти само около мен...

Просто трябва да имаме уважението към всички протестиращи хора- Българи- в нашата държавица.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко, извинявай, моите уважения, но ти сам си го изпроси.

Мисля, че тук

... Това, че в държавата на всички нива има корупция и че миньорският живот е тежък и опасен, не значи че полицията няма право да протестира. Все едно аз да не мога да искам повече пред мойте шефове, за това, че берачите на тютюн от Хасково имат по-тежък живот...

е обяснено по най-добрия начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси ,истинската полиция беше до днешната дата само че преди 26 години ,помните ли на 10 свалиха Тодор Живков.Тогава циганите се напикаваха само кото чуят че ги викат там -сега бият полицаите ,значи авторитета на полицията не е на ниво .После ,берачите на тютюн ли са само сега -много хора имат тежки и недобре платени професии ,в цялата държава мизерстват хората .

Между другото ,имам приятели полицаи ,разправяли са ми че от много високо ниво идват разпореждания да не закачат някои хора в криминалния контингент.

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... -сега бият полицаите ,...

Ти да видиш ... не думай ... това за мърдите от тази тема ли говориш ...

 

Мисълта ти, Борко, продължава да тече в същата посока - берачите на тютюн са просто пример, който трябваше да ти покаже, къде в размишленията си грешиш. Моите искрени извинения към тях за грубия израз.

 

Това, за което на теб са ти разправяли, аз съм го преживял. Като започнеш от Тодор Живков, минеш през "милицията", 1989-а, януари 1997-а ........ та до заповедите "от горе".

 

edit:

Toва, кой, къде и кога се е напикавал, не е, и изобщо не трябва да бъде, мерило за авторитет, не само на МВР. Не мислиш ли?!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси ,от дядо ми знам какви методи са ползвали навремето в полицията за да си признае някой -нямало е права и такива работи ,всички методи са били позволени за да се разкрие дадено престъпление .Точно заради това хората ги е било страх от полицията ,имало е защо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Красимир ако си прочете безпристрастно собствените постове(поучително-назидателно-подигравателни) може да разбере още една от причините поради които повечето хора не са зад полицаите.

Основната, от погледа ми на предучилищник, е: Полицията по смисъла си е апарат за възпиране на народа. Тя не е структура защитаваща народа, а обратното. Доказателство - ами другите протести...
 

За разлика от военните - те по презумция би трябвало да се бият и мрат за отечеството, съотв народа.

Военните е възможно да направят преврат(и да изтребят тая сволоч политиците), но полицията НИКОГА.

 

По соца циганите верно ги беше страх от милиционерите, но и другите ги беше страх. И тогава основата роля на милицията беше да репресира народа, ама вършеха и друга работа. Която се ВИЖДАШЕ. 
Мдааа, може и сега да има свестни полицаи, ама нещо никой не ги познава...

Редактирано от rusco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната роля на полиция/милиция е да защитава управляващия елит от народа и да налага решенията, взети от същия този елит. Когато това не може да се постигне с блага дума - заиграват палките. Военните правят същото с външните граници и биват пращани в помощ но полицията, само когато възникнат масови безредици и полицията изпитва затруднения. 

 

Колкото по-доволни са полицаите от заплащането на труда си, толкова по-усърдно ще си изпълняват задълженията. И тук идва дилемата: Да ги защитиш ли или да застанеш срещу тях?

 

Има и свестни хора сред полицаите, но в крайна сметка и най-свестните или ще изпълняват заповедите или ще напуснат. Колко от свестните ще рискуват работата си, заради идеали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета днес в нета, че полицаите подготвяли нов протест.
ЩОООООООО ?! Се питам.

 

Що е нужно да протестират както досега, след като могат далеч по-необезпокоително за обикновените хора, да пратят един свой представител при правителството със следното простичко условие: 

"Ако ни отрежете придобивките, то ние НЯМА ДА ВИ ПАЗИМ ПРИ СЛЕДВАЩИЯ ПРОТЕСТ НА ХОРАТА"

 

Мдам, и да видим ще ли им откажат. А и няма да има блокирани пътища и недоволни от това граждани.

 

Въпросът е дали ИМ СТИСКА (на полицаите) да го направят.

Едва ли. И затва ще си действат както са си действали досега - ще упражнят натиск върху народа, за собствени нужди ...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се говори за "полицията" ми е интересно кой какво си представя:

  • институцията "полиция", с всичките й нива, закърняла култура, обвързаността й с другите власти
  • КАТаджии, които си затварят очите за нарушения на хора в черни лъскави коли или опрощаващи нарушения срещу "почерпка"

Понеже незаинтересованото и нелюбезно отношение на полевите полицаи / катаджии, дребната корупция, неефективността в разрешаването на престъпления са всички следствие на ред проблеми в държавата и иституцията, които са наслагвани последните 25 години къде от липса на средства, къде целенасочено.

 

Поне на мен нещо ми се струва, че хората, които подкрепят орязването на социалните придобивки на полицаите го виждат като някаква заслужена справедливост заради това, че някой някъде е взел 20лв вместо да пише акт. Но истината е, че тези орязвания ощетяват изцяло хората, които се опитват да си хранят децата. Просто помага да се продължи традицията последните години в полицията да ходят предимно хора с връзки и без умения за нещо по-добре платено и квалифицирано. Което би трябвало всички да искаме да избегнем. Няма с нищо да помогне полицията да стане по-ефективно работеща и по-малко корумпирана, напротив.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rusco, няма начин да ти дам половин "+", затова реших да е цял.

Плюсът е заради това

...

Що е нужно да протестират както досега, след като могат далеч по-необезпокоително за обикновените хора, да пратят един свой представител при правителството със следното простичко условие:

"Ако ни отрежете придобивките, то ние НЯМА ДА ВИ ПАЗИМ ПРИ СЛЕДВАЩИЯ ПРОТЕСТ НА ХОРАТА"

 

Мдам, и да видим ще ли им откажат. А и няма да има блокирани пътища и недоволни от това граждани. ...

А ми се щеше да е половин, заради последното изречение в поста ти, и заради подобните ти размишления в предишния ти пост.

Именно тях визира @Veseliq, и това му мнение напълно покрива и моето, относно представата на народа за полицията.

 

А ми кажете сега, какво всъщност е глобата за превишена скорост?!

 

Тормоз над народа ли е?!

 

Аз мисля, че е точно обратното.

 

Тя е защита на народа. Защита на ДЕЦАТА на народа.

 

Децата, решили да пресичат пътя на пешеходна пътека, точно пред ниско-летящия УБИЕЦ.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поклон пред думите ти, Hunter!

пс: и не само за този пост, силен Българин си! Поклон!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не народ а мърша...........

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Назад във времето е имало много патриоти . А сега трябват много пари . Недей яж 2 дни и виж какво става .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

родната полиция ме пази

post-32085-0-16426900-1449608040_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кой "протестирал" ти го направи и как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два удара с палка отнесе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...