Jump to content
barsi

Обръщение към господата полицаи

Recommended Posts

https://www.facebook.com/vdimchev/videos/10207920281266824/?pnref=story ето как се държат с нормални граждани дръзнали да питат до кога няма да могат да се приберат... 
Така ни говорят и по време на мачове , когато си вървим и си пеем към сектора или стадиона и после имало сбивания по стадионите и футболните фенове са най-черните. После хората не ги уважавали ! НЯМА ДА ГИ УВАЖАВАТ !!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко да блокират така се прави. Феисбук и форумни надъхвания не вършат работа.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво постигат ? 
Мястото е парламента. Като те карат да висиш 1 час в задръстване какво постигат ? 
Ще ти кажа- нищо. 
Дори, ако се организират и го заслужат най- после може и обикновенните граждани да ги подкрепим. А те- губят всичко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на това мнение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са свърх хора бе... Вие не се закачайте с тях да не ви включат във фонда за 50 инчовата плазма... Малко им са тези мерки! Защото те говеят, те не работят! Аз бях много амбициран да стана част от МВР. НО разбира се връзките на обувките са ми късички. Но това е една друга тема. 

НЕ съжалявам, че не станах част от отбор "Глупаци"! 

 

И да малко им е! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с Фена ,така се прави,даже още трябва.Докато тези с костюмите не вземат мерки(което няма да стане никога защото не ги е.е)Те са си добре другите да му мислят.

Не са само полицаите ,и в другите отрасли има същата мизерия,а онези си трупат на гърба на всички тях и всички нас...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерки трябва да се вземат и да се съкратят половината дебели тулупи в МВР ;)

 

От там по-качествен подбор и по-голямо заплащане.  

 

Мислите ли,че има нужда от 398 полицая на глава от населението ??? като 2/3 от тях бездействат...

 

Проблема не е в протеста,а за какво се протестира ? Защо не протестират заради корупцията по високите етажи на МВР,а за това че са им орязали привилегиите и благинките?

 

едит:Нека обсъждаме полицаите докато тихолълком направт винетката от 67 на 145лв ;) http://www.dnes.bg/stranata/2015/11/03/vinetkata-ot-dogodina-eventualno-145-leva.282025

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитство - тази тема щеше ли да се появи ако пътищата бяха блокирани от учители, или от медицински сестри, или от майки с деца, или от пенсионери, или ... или ... или ...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвестните граждани не се подписват като такива зад изявлението си, а с имената си и като не ги устройва нещо излизат на протест, а не пишат по форумите. Голяма част от тях знаят и как се пише думата "полицай" в мн.ч.

 

От 10.11.2015 стартира инициативата за нов национален референдум по наболели въпроси, та ще видим колко са останали съвестни граждани в страната ни, когато в парламанета "изгубят" и тези списъци или окастрят точките на референдума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитство - тази тема щеше ли да се появи ако пътищата бяха блокирани от учители, или от медицински сестри, или от майки с деца, или от пенсионери, или ... или ... или ...

 

А защо да не се появи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвестните граждани не се подписват като такива зад изявлението си, а с имената си и като не ги устройва нещо излизат на протест, а не пишат по форумите. Голяма част от тях знаят и как се пише думата "полицай" в мн.ч.

 

От 10.11.2015 стартира инициативата за нов национален референдум по наболели въпроси, та ще видим колко са останали съвестни граждани в страната ни, когато в парламанета "изгубят" и тези списъци или окастрят точките на референдума.

И нали се сещаш, че като си сложа името и доста бързо ще ми запалят и колата, и жилището и ще си намерят за какво да упражнят над мен " законови " мерки. 

Правил съм го и това- обадих се на местния КАТ преди време, че една кола пречеше и на движението и познай- чакаха ме пред нас. Тактично ме предупредиха и си тръгнаха- мерца бил на колега. Еми- дреме ми на кой е. Пречи- сигнализирам и тече като лейка инфо. 

 

Поне днес си пушеха пред парламента само- там им е мястото. Аз или който и да е не съм виновен. Имат си началници, те също и така до парламента. Утре по тая логика се вдигат учителите, после лекарите, после ние, работещите в частния сектор и накрая Виденовата зима се връща, защото за всички не може да има. Но сега се вижда, че за тях може. Следва масово недоволство. 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка за кражбите на коли в София за миналата година и част от тази. Нарастване на броя престъпления - почти 3 пъти, успеваемост - под 2%. Това качествено свършена работа ли е, че да се протестира за социални придобивки? При подобни резултати, при одобрение на населението под 10%, орязването на привилегиите е най-малкото, което трябва да се случи в МВР. На фона на всичко това, "заплахата", че огромен брой полицаи щели да напуснат системата ми се струва коледен бонус. Щом Терминал 2 е отворен за останалите, значи е отворен и за тях.

 

post-28441-0-71560200-1446660203_thumb.jpg

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с действията на полицаите ,но и те са хора и си търсят правата .Никога не съм получавал адекватна помощ от полицията ,имал съм подадени жалби за имуществени кражби и от колата и от други места ,само ме викат отвреме навреме за показания и крайния резултат е нулев,оправдават се че прокуратурата ги пускала накрая и нямало смисъл -аз каква вина имам за това ,как ни пазят тези хора .Ако имам огнестрелно оръжие и гръмна крадец при обир в дома ми влизам в панделата ,ако той ме обере и гръмне -пробация му дават ,нещо не е наред цялата система .Аз работя за минималната заплата и нямам никви социални придобивки и тем подобни ,но си върша работата съвестно и както трябва !

п.п Само да допълня ,че дори и когато се е стигало до съдебната зала при кражби от мое имущество ,материалите изготвени от полицията не издържат в съда ,а обирджийте са обикновенно дребни престъпници ,плюс това не им е за първи път ,с назначен служебен адвокат -който е само да се каже че имаш адвокат,и им отсъждат да ми платят нещо -те разбира се никога не го правят защото никой не може да ги задължи ,или им отсъждат няколко месеца пробация и след това почват отново .Имам да получавам едни 250 лв от 2004г от едни крадци дето ми направиха форда на нищо тогава ,само и само да измъкнат сд-то и огромните колони ,сума несаизмерима с пораженията и липсите ,но се смятало и овехтяване някво и затова толкова присъдили ,а техниката беше на няколко месеца.

Редактирано от borko 30
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велизар ,нищо не мрънкам -описах реалноста !Аз работя работа за която трябва да получавам 5 пъти повече ,ама никой не ме пита -като не ми отърва да напускам нали,да ама няма къде да отида.Няма какво да се засягаш ти или колегите ти полицаи-от 25 години няма държава ,няма закони ,нищо няма .Не живеем а едвам кретаме от заплата до заплата да си платим сметките -това живот ли е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, показаха ни.... Без охрана...

На следващия ден след издънката на Сидеров, бяха на една ръка разстояние около парламента, Ал. Невски и Раковска - ни хък ни...

....

Добре, колега Велизар.

И аз гледам деца; работя по 10ч.д.; отпуска ми е 20 рд. Сега работя в офис; преди 10г. Работата ми бе "полска", не ме питаха дали е -10 или + 32. Била съм арбитър на "селски" спорове, удряли са ме, заплашвали са ме, кълняли са ме, подкупвали са ме.... До днес от време на време ме привикват, колегите Ви да пиша обяснения по дела, точени с десетилетия.

Но, колега завършил с мен, работил в МНО щаб, вече е доволен пенсионер.

Кой ми гарантира нещо в работата? Щото си плащам данъци, осигуровки и др.?!

Аз нима не искам да се грижа за децата и родителите си спокойно?!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил за Сидеров ,този човек отдаааавна трябваше да отговаря за действията си на подсъдимата скамейка ,защо го пазят полицаите .Плащаме тука в Добрич един от най високия данък за коли над 100 коня -пък улиците дупка до дупка ,то вярно че хонда са здрави коли ама тука всичко се разбива -къде отиват тези пари ,плащаме здравни -отиваш при джипито умиращ от болка примерно от подагра ,ми нямам направления вече,излизай и да влиза следващия .Моите извинения към всички полицаи ,пожарникари и т.н но не сте само вие в това положение ,другари и другарки -всички сме в общия кюп наречен държава ,а такава отдавна няма ,трябва и вие да го приемете вече .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера защо за всичките ви неволи са виновни МВР.Виновните са други тях трябва да упрекваме но не го правим, мишкуваме си във форумите сякаш някой от тях някога ще го прочете това.МВР не се изчерпва със полицаите.Там сме и пожарникари и спасители.И незнам защо заради неколко черни овце сме всички под общ знаменател.Излезте и вие,защо не го направите?Или сте доволни от заплащането си ,от цените и качеството на хранатана горивата ,на пътищата(с винетки по 140лв).Какво ви става бе хора че толкова ви бъркаме в очите като си търсим правата .Излезте и вие ,няма кой да го направи вместо вас.Нищо няма да се промени само.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ни виновни полицаите, но...

Като протестираме ... Те просто ги пазят, недосегаемите. Съзнавате ли, за два дни няма как, по избрания от Вас начин, да ни убедите, че сте на наша страна, от нашата... Черга, за НАС !

http://m.netinfo.bg/media/images/9049/9049490/655-402-snimka-protestirashta-policaj.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде да излезем ,не знаеш ли че в България никой не обръща внимание на протестите от когото и да са .Нищо никога вече няма да се промени тука.В другите държави правят протести ,има синдикати и обсъждат хората проблемите си с политиците ,тука само журналистите и телевизиите си правят екслузивните си репортажи да правят рейтинг и това е .На мене лично не ми бъркате в очите -ваше право е да си търсите правата ,обаче винаги става-Кучетата си лаят ,а кервана си върви .Демек ,само се хабите на вятъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи от нашата черга бе хора супата я сърбаме всички не разбирате ли?За нас вече е късно но не искам да се примиря че такова ще е и бъдещето за нашите деца.Терминал 2 ли ще си остане единствената опция и за тях?

Редактирано от велизар
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мвр няма особенно голяма вина за повечето проблеми. Ок съм да взимат пари. Работят рискова работа. Има на къде да се подобрява и то много. Дразни ме факта с пътя- карам до работа, карам и на работа. След работа обикалям по адреси и съм все зад волан. Малоумници на кило, задръствания не е като да няма. И на тоя фон ги гледаш как пият кафе или просто висят в патрулката и до там. не се взимат мерки при преселенията петък и неделя, Нямали заповед. Ми че аз на работа ако карам само на заповеди няма да изкарам пари и за закуската. 
Давам пример- в Румъния сме и пътуваме от Букурещ към границата. Неделя е и има сериозен трафик. Път по 1-2 ленти. И на всяко кръстовище регуливочик, а на всяка пешеходна по един полицай да ограничава пешеходците и да я регулира. Идиоти в насрещното няма. Минахме доста бързо. Преди това в Бояна Брашов / едно градче/ патрулката беше прашлясала, полицайте учтиви, вежливи, смеят си се и не гледат страшно. Единия ми иска огънче, дадох му и разменихме по цигара и полафихме към 20тина мин на развален английски. Колко от нашите полицай го знаят ? Случвало ми се е да ме спират и да ме питат дали знам английски, че са спряли чужденец и няма оправия. Смятай. И на фона на това обслужване пак смятам, че са прави, но не и начина, по които го показват. 
А иначе имам и по фрапантен пример- беше ни жив подземния бос, хващат му пласьора с 44 дози херца. Закопчават го. На другата сутрин пак продава. Защо ? 
Имам и добър пример- колегата го ограбиха и успяха да ги хванат и ги осъдиха. 
Просто трябват реформи, техника и обучение. Представата ми за полицай е доста по- различна, от нашата реалност. Но и трябват и европейски заплати и сигурност, за да си вършат работата. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Barsi,кой взима европейски заплати в България ,e някои взимат ,но са единици .Според мен всичко е до самодисциплината и желанието за работата която вършиш .Има хора ,и милиони да им даваш ,те просто не им се работи .Аз давам всичко от себе си в работата си ,нищо че бачкам направо за без пари ,трябва работата ти да ти харесва за да я вършиш ,да се вложиш целия в нея,пък ако някой клиент ми донесе едни бонбони ,доволен от ремонта ,евала му правя .Като клиентите са доволни и аз съм доволен от работата си -колко му трябва на човек.Полицаите интересуват ли се дали сме доволни от тях,а?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя цялата история със Сидеров една тъмна ама.....Japanese fever ,не знам от кога не си идвал в България ,ама тука отдавна e разграден двор и свободия -демокрацията за която скачахте 90 година на митингите -на ви я сега .То и аз ходих на митингите де ,така ми се пада и на мене -да дивея сега за 300лв на месец!

п.п Помните ли бай Тошо дето каза че след време ще го търсим да му целуваме гъза-е дойде това време ,ама вече е късно .

Редактирано от borko 30
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се използва всеки случай за измъкване от тука.Преди 10 години дойде един немец в сервиза и носи от германия от първите плазми още ,жена му българка от Добрич ,каза ли му в германия за маинборд-400 евро ,ровя го аз 2 дена -повредена верига за ресета на главния процесор,шефа 50лв му взе ,извика ме пича извън сервиза и ми предложи да се върна с него в Германия ,щял да ми поеме разноските за да си отворя сервиз там ,доволен от ремонта на ниво елементи -не смяна платки за сума пари ,аз пък хаплю ,тогава бях женен ,викам не мога да оставя всичко така и т.н.Пита ме два пъти дали съм сигурен че не искам да отида в Германия ,аз отказах -бутна ми 200лв в джоба и ми каза че ще съжалявам,е сега страшно съжалявам ,после съм отказвал работа във Варна и в София ,щото нали далеч от близки и приятели .

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Открихте топлата вода 2000 год. след възхода на Рим.

Благодаря на ... соц. мрежи и форуми. )

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веси ,исках да кажа че човек не трябва да изпуска шанса си за реализация ,аз имах много възможности ,но ги отхвърлих с лека ръка навремето ,само за да съм с близките си .Сега можеше да съм много напред амааааа

Тука в Добрич тъпчеш на едно място -не можеш да просперираш ,всеки ден е загуба на ценно време ,въпреки това си обичам работата ,тя е моят живот.

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Japanese ,пиши как се казваш най-сетне ,мноо ти е дълъг ника за постовете като пишем -никой няма да ти прати тайните служби :) .Аз съм Борислав ,ама всички Борко ми казват и така съм се писал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://vchas.net/%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB/187752/

Мисля, че това изчерпва темата, а колегата с футболните мачове, коментара ти е напълно излишен и дори смешен.Дори държавите от третия свят държат на полицията и армията си до последно, доста грешен ход на правителството е да пълни дупки в бюджета и ями в джобовете си от тези институций.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полиция ,как да ви вярваме ,щом вие самите не си вярвате ,искаме само защита !И аз мога да натупам крадците ако ги потърся и хвана  -ама няма да ме закачате ,става ли !Като в уестърните ,ама без пищови ,бой кой с каквото хване .То рано или късно така ще стане тука -естествения подбор,силните ще оцеляват ,останалите зад борда .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само приказки.... дела трябват... хубаво е че комуникираме ама само вятър правим ,мишки сме и сме шепа ,аз и много други имаме доходи от 500лв и ме вълнува увеличението на хляба с 5 ст.да не говорим за по крупни увеличения ....да.. ама другата част така наречените събратя граждани взимат суми по 1500 2000 3000 и тн тях какво го бърка че ще даде 20лв или 30 40 отгоре... докато всеки си гледа само в собствената къща независимо от прилежащите му доходи такова нещо като нация няма да съществува и думи като "протест" могат да значат само мизерия.... думата е неподчинение.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веси, извинявай, цитирам те просто за отправна точка на това, което искам да кажа

... Аз нима не искам да се грижа за децата и родителите си спокойно?!

Поне имате (не Веси, всички Вие) някаква възможност да го правите.

Защото, най-добрият ми приятел преди 12-13 г загуби тази възможност.

Загуби я след неуспешна операция (извършена от един Д-Р, "драстично онеправдан" спрямо мърдата, лежаща на масата му) на заболяване, причинено от напрежението и стреса, посочени в линка на Restart от пост #36. В момента е парализиран, "щастливо" пенсиониран Полицай, "грижещ" се за съпругата си (заплата на мед.сестра в западнала общинска болница), и дъщеря си (студентка в Столицата).

 

Дали са му достатъчни цитираните тук "привилегии" и "благинки"?!

 

Не знам ... Вие (не Веси, всички Вие) кажете.

 

п.п. За 10г в МВР съм виждал (разбирай снимал), колкото и каквото се сетите нещастие, и колкото и каквато се сетите смърт. Включително смърт на близки и приятели. Включително и на колеги, мърди, самоубили се, явно защото не са издържали на щастието предложено им във вид на привилегии и благинки.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, 
Обърнахте темата на хранилка... 
Че господата полицаи са пълни с черни овце е ясно. Че вършат кофти работа е ясно. Че трябват доста промени с цел оптимизация на техните процеси и атестации с цел отсяването на черните овце и стимулиране на вършещите работа също е ясно. За мен най- стабилното ченге беше шефа на КАТ Кюстендил. 2011г жена ми изкарва книжка / тогава не бяхме женени още/ и отива в Дупница да си я вади, 5 дни след изпита. От там я препращат към Кюстендил / евалата на Кристи 09 и на Фена тогава, че ми казаха от къде да мина / и се оказва, че протокола още го няма. Кокошката от гишето, въпреки, че и предложих да вземе документите и, когато протокола дойде да го придвижи, тя отказа и се развика. Качваме се, така и така сме там да се скараме и с шефа й. Човека излезе разбран. Обясних му, че сме отпуска и двамата и че биеме над 100км. Извади един тефтер, набра един номер / ДАЙ Перник / и ги подсети, че имат 1 работен ден за този протокол и да му го пратят веднага. Беше доста учтив, като намекна, че не може да чака. В тоя момент влиза кокошката от касата / тя ни каза, къде е той / . Ние му описахме ситуацията. С влизането си, тази стана още по- арогантна и отнесе от него няма такъв скандал, като и заяви, че до 10 мин прокола е на факса, а до 15 нас не трябва да ни има в сградата и тежко и , ако не стане така. 

Относно заплатите- трябва да ги има. Не им е леко на повечето. 
Темата беше, защото начина им беше неправилен. Има парламент. Там са виновниците, не хората по пътищата. 
Моля модовете да я заключат и това да е последния пост. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хънтъ', просто исках да кажа, че медалът със спящите в патрулката мърди има и обратна страна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки кара по най - малкото съпротивление, хора...

 

Парите съсипаха света и продължават да го правят...

 

Нищо истинско не остана, да знаете.

 

Предателство, измама, убийство... , ... всичко в името на гадните пари...

 

Мамка му и гаден свят...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...