Jump to content
Sign in to follow this  
ceco_accord

Радост и тъга

Recommended Posts

Spoiler

Важно си е. Аз ги поизтупвам хубаво и двата на няколко месеца, пък веднъж годишно ги сменям. Двигателния може и по-често, зависи колко км въртя.

Преди 5 часа, ceco_accord написа:
  Покажи скритото съдържание

Смятай какво дишате! :(

Нарочно ги снимах, за да се види, щото и други като мен за ДВГ филтъра се сещат, но за този зад жабката по-рядко.

12 месеца и аут ;)

Поленовия винаги го сменям на 5-6К км.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Колега, да сте живи и здрави, ти и колцата ти :) (един приятел, родом от Лясковец също използва тази дума). Темата ти е интересна, но формира един екзистенциален въпрос у мен: Сигурен ли си, че колата ти е на реални километри? Доколкото разбрах, си я купил от Апостолов и те са гарантирали километрите, но тези ремонти, които описваш, ми се струват твърде много за този пробег. Карал съм доста коли (повечето дизели) - лични и служебни и обикновено при тези километри по мотора нищо не се пипа, а като цяло най-много някоя биалетка или тампон по окачване се сменя. Доколкото съм чувал, Хонда се славят като здрави автомобили и затова ми е малко чудно ...

Не ме разбирай погрешно, не искам да ти развалям настроението, просто разсъждавам.

Няма как да ми развалиш настроението, защото колата ме радва - каквато си е.

Нашенеца най го е страх да не настине и да не се мине. Е, аз не съм от тях. :) Имаше как да проверя пробега и, но какво от това? Аз не купувах него, а моментното и състояние.

Разсъждението ти е логично, ако гледаш километрите, но забравяш годините.  При еднакъв пробег, кола на 15 години не е като кола на 3 години. 100000 км извънградско не са като същите но градско. За стара кола е важно как е ползвана и гледана, а това не се вижда от документи, а се научава по-късно. С 3 думи - "не ми дреме" за километрите. Това ми е 3-та Хонда и знам от опит че цифровото изражение на пробега не значи нищо и за Хонда не е фактор. :) Каквото съм сменял е защото се е наложило и всичко е в графата "консумативи". Сменено е тук-таме по нещо от "навесното оборудване" - вероятно се бъркаш с нечия друга тема. По екстериора каквото е правено е също от ЕГН-то и, и от моите капризи, щото обичам да ме радва, а не да е зарязана нейде в ъгъла и да се ползва някак и само при необходимост.

Преди малко се видях с 1 френд, дето преди 3 години го бях возил с нея и пак се възторгна от визията и състоянието и, а е сменил за тоя период няколко свои. :) Всичко е въпрос на гледна точка, но аз съм доволен и не ми струва прекалено. Все пак е бензинов автомат "мейд ин Джапан", та "со фар, со гуд". :) Желая и на теб същото.

преди 26 минути, ceco_accord написа:

Всичко е въпрос на гледна точка, но аз съм доволен и не ми струва прекалено.

Хаирлия да е! Нали разбираш, че въпросът ми е чисто технически, а не заяждане. Аз също като теб обичам всичко по колата да супер изрядно и както гледам, стилът ми на шофиране и годишният пробег са подобни на твоите. От половин година карам Хонда, вероятно ще я карам още доста годинки и се интересувам какво да очаквам от нея.

Поздрави!

Хаирлия да е! Нали разбираш, че въпросът ми е чисто технически, а не заяждане. Аз също като теб обичам всичко по колата да супер изрядно и както гледам, стилът ми на шофиране и годишният пробег са подобни на твоите. От половин година карам Хонда, вероятно ще я карам още доста годинки и се интересувам какво да очаквам от нея.
Поздрави!

Радост докато я караш, и тъга след като се разделиш с нея ...Цецо го е написал !

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Upvote 1

преди 24 минути, inspektora написа:

От половин година карам Хонда, вероятно ще я карам още доста годинки и се интересувам какво да очаквам от нея.

Очакването е според човека. Не я мисли, ако нещо излезе - тя ще си каже и ще го решаваш. Ако предният я е почитал и ти продължиш в същия дух, ще ти е мъчно да се разделяте. Ако не - следващата, но и тя няма да те направи по-добър.

Наслаждавай се на това което сегашната ти дава, местата на които ходиш с нея, и на хората които те придружават или срещаш.

• Like 3

Ще ме извините, че ви прекъсвам дискусията, но вчера ме подсетихте, че трябва да си сменя филтъра на купето, та да споделя резултат. 

7 месеца и 10к километра (горе-долу равно София и извън София). 

IMG_20200112_165732.jpg

• Like 1

преди 7 минути, ceco_accord написа:

Ако не - следващата, но и тя няма да те направи по-добър.

Никоя кола не може да те направи по-добър, макар че много хора мислят обратното.

Дани - приемливо е състоянието му. Може да го поизтупаш и ако се махне повечето пепеляк, пак да го сложиш - ще изкара още.

• Haha 1

преди 7 минути, inspektora написа:

Никоя кола не може да те направи по-добър, макар че много хора мислят обратното.

Явно аз съм от "обратните". :)

Човек има възможност да се променя към по-добро. Може и да не вярваш, но и "тя душа носи". От теб зависи "дали я усещаш".

• Like 1
  • Upvote 1

преди 7 минути, ceco_accord написа:

Човек има възможност да се променя към по-добро. Може и да не вярваш, но и "тя душа носи". От теб зависи "дали я усещаш".

Off Topic

Друго имах предвид, но както и да е.

Edited by inspektora

Преди 3 часа, ceco_accord написа:

Явно аз съм от "обратните". :)

Off Topic

Цецо тоз коментар знаеш, че ще ми хареса макар, че за мен е едно парче желязо не толкова съвършено като стария Аеродек който е в пъти по добър от твоята Стара 6ца. Наздраве с чаша съвършено червено вино, което е домашен Мавруд, много по добър от тукашното италианско вино😀

• Thanks 1