Jump to content
smoky

CRV II или Forester II

Recommended Posts

Обмислям смяната на сивика с нещо по-просторно , с по-голямо багажно пространство от SUV сегмента. За сега фаворити са ми хондата 2.0 150кс и форестера 2.0 158кс бензин около 2006г. Кое бихте предпочели и защо? Как стои въпроса с поддръжката,кое е по-здраво,по- икономично , по-голямо вътрешно и багажно пространство,какъв е разхода им, автоматик или ръчка? Не робувам на марки така ,че приемам и др. предложения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От приятел, който има субару форестър, знам, че даде над 700лв за един амртисьор - заден а той смени и двата. А слабото им място са предните им амортисьори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне в момента заден амортисьор за форестър струва от 200лв - е пак е повече отколкото за цр-в :)

 

ЦР-Вето има доста по-голям багажник  и е по-просторно, форестъра има по-добро 4х4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво точно ти трябва! Форестъра определено ще има по-тежка поддръжка и по-твърда возия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение за забежки извън пътя, търся по-голяма семейна кола. Мислех, че Форестъра е по комфортен и ще вози по-меко. Жалко ,че нямам възможност да ги изпробвам и двете.Това ,че е хондата е по-просторна и с по-голям багажник  определено натежава в нейна полза, само ми е малко постен интериора....пък и бензиновите екземпляри са рядкост. В тая връзка някой да има впечатления за тази  http://www.cars.bg/c928749

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво купи в крайна сметка колега ? Питам защото и пред мен стои дилемата бензин или дизел. Аз също мислех за Форестър, но вече твърдо съм решил да е Цр-В III - вероятно дизел, защото бензин почти няма. В момента обаче цените са "КОЛЕДНИ" и ще остана без кола по празниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега нищо :( след нова година ще оглеждам по-обстойно. Май се отказах от субарутата! Основно гледам црв-та , за жалост бензинови почти няма , а дизел на старо не ми се ще.  3-та генерация ми идва малко солена ,но пак изглежда доста добре. Ако оцеля кьоравото ще се похваля :) Весели празници на всички !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледна ли тази форумната ЦРВ-2 дето се продава, бензин с газ? Мен нещо ме блазни да мина от първа на втора генерация, понеже обявената цена е неприлично ниска...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда зле , но 2002 и газ нещо не ми допада. Ще видим какво ще изскочи.Не съм на зор така ,че мога да поизчакам !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях пред дилема, и избрах Хондата.. 2003 с всички екстри за модела. Сложих и газ Романо. И сега не съжалявам. За година и половина съм сменил един тампон на преден носач и предните амортиьори. Цената на последните беше 480лв за двата + другите неща в комплекта.  Когато купих колата, изброените неща бяха за смяна...  Само за навигацията се изнервих, но сега съм я махнал и съм ОК.  Имам 2 деца, и от тази гледна точка багажника е доволен. Колички, креватчета... Място колкото искаш..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що си мислите че ЦРВ има голям багажник, един сивик хеч е бая по обемен, да не говорим за комби :) Хубаво че тавана му е високо та събира, инак багажника си е доста скромничък, до сега не ми е дотрябвало повече дори с две деца и количка, но трудно качва по обемисти неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, при свалени напред седалки, европалет на 70 см височина, качен в CR-V-то направо с   електрокара, как е, а?! И остана място да седне и третия човек :cool:

A иначе - 5 възрастни, с 3 големи и 4 малки куфара.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси не ми я хвали, малка е :) е тая кирлива Тоиота с пусната дясна  задна седалка (я влиза в пода) и махната предна събира макси скутер вътре :) Височината на задната врата от пода до тавана е 1,10 и така е до арматурното  табло :) при само 70-80 см на хондата :) А и то не е идеята да е пусната седалката, говорим си за стандартен обем на багажника, които при хондата не е нищо особено, по скоро малък от колкото голям :) На всичко отгоре вратата задната на хондата са я направили да влиза вътре в багажника и да му изяжда още от обема, мнго често ми се е случвало да сложа нещо вътре и уж е влезло добре остава бая място обаче вратата не може да се затвори :) Иначе събирам 2 куфара средно големи детска кошара сгъната, два сака, още някоя чанта и сгъната дестка количка, тва до нивото на задните задглавници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Иначе събирам 2 куфара средно големи детска кошара сгъната, два сака, още някоя чанта и сгъната дестка количка, тва до нивото на задните задглавници  :)

На мен точно това ми трябва семейна кола не искам товарен камион или бус. Като гледам по сайтовете обема на багажника е по-голям от на форестъра,равчета и др конкуренти. В тая връзка на III-та генерация май е още по-голям пак и вратата се отваря нагоре което май е плюс или греша?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси не ми я хвали, малка е :)

ти говориш за 1ва ген, той за втора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа не, и аз за 1-ва говоря, "новата" засега само ГЗ ми вози :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що си мислите че ЦРВ има голям багажник, един сивик хеч е бая по обемен, да не говорим за комби :) Хубаво че тавана му е високо та събира, инак багажника си е доста скромничък, до сега не ми е дотрябвало повече дори с две деца и количка, но трудно качва по обемисти неща.

 

Предната ми кола беше комби. При мен децата са показател... Все пак, нали и височината  е фактор за това, колко багаж можеш да сложиш в една кола? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешно пространство и функционалност- Хондата е много по-добре от Форестера.

Разходи за поддръжка - отново Хондата.

Качество на изработка и използвани материали- Субаруто  си е Made in Japan  и си му личи. Хондата е от UK - и на нея и личи.

Пътно поведение -трудно ми е да направя пряко сравнение , защото съм карал само Форестер 2,5 турбо , който е брутален, но мисля , че и 2.0 ще е малко по-добре от хондата.

Разход на гориво-не повече от 1 литър разлика.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя към последното мнение, че Хондата вози малко по-айляк, но пък Субаруто хапе здраво и носи повече удоволствие на задкормилното устройство, което в никакъв случай не значи, че е за сметка на комфорта. По-ниският център на тежестта при Субаруто, според мен прави разликата и кефа. Разликата в разхода на гориво е по-скоро към 1.5-2л. повече за Субару. Идва от постоянното 4х4.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое Субару "ХАПЕ" ? Само ХТ нали. Ако сравним коли с 2.0 , 150 к.с. мотор за кого е "Хапането" ? 

Между другото не купувайте тази кола за нищо на света:

http://www.carmarket.bg/honda-cr-v-4x4-22-dizel-1129781?rn=12&brand_id=39&model_id=518&year_from=2007&sort=3

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Между другото не купувайте тази кола за нищо на света:

http://www.carmarket.bg/honda-cr-v-4x4-22-dizel-1129781?rn=12&brand_id=39&model_id=518&year_from=2007&sort=3

Защо? Сподели на какво си се натъкнал, колата ми изглежда блъскана пък пише "в перфектно състояние"  :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преглеждам обявите на ЦР-В втора и трета генерация всеки ден по 2-3 пъти и съм сигурен, че това ЦР-В до вчера се продаваше за 15 500 лв. Не знам какво се е променило от вчера до днес та цената е с 2 000лв. нагоре :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно, че е в перфектно блъснато състояние  :whistle: Или доларът се е вдигнал :) Или купувачите са балами и да имаме мегдан за пазарлъци, че да сваля 1000 кат пич ръйш ли :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата: шумни ли са crv-тата и над каква скорост става непоносим шума от двигател, скорости, диференциял или там каквото бучи. Питам, защото вече двама бивши хондаджии се отказаха от този тип джипки защото много ги натоварвали при скорост от порядъка на 120км/ч(на магистрала ест.) шумът ставал непоносим.... А мен ме кефят и се замислям ... след като поостарее акорда да се метна на една такава джипка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама карах един приятел (кара Субару Импреза) към Алеко и ми вика "Бреее, тя много тиха и много комфортна" :D

Със 140-150 по магистралата пак не е зле. Все пак зависиш и от гумите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от асфалта на магистралата.На Новата част сигурно ще е тиха,но до Пазарджик надали :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола ...Почти 5г. карах 1-ва генерация CR-V. Много е шумно - двигател, гуми/асфалт, вятър (имах греди на покрива и сенници на страничните стъкла). Миналата седмица за сефте карах сегашната ми 2-ра генерация на дълъг път - 800км., скорост 120-140км/ч. Коренна разлика - много по-тихо, и по-комфортно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И така след известно колебание бръкнах в торбата и взех бензиново ЦРВ 2   :honda: , предстои обслужване и дано не изскочи някой сериозен дефект! 

пс: То , не че няма и сега проблеми - не ми бачкат ел.стъклата и шибидаха,  бушоните са ок някакви насоки къде да търся решение на проблема   :no: от къде мога да си изтегля сервизно ръководство?

Редактирано от smoky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, колега.

 

Тука съм ти качил едно RAR-че , има HTML и PDF,  ако си някъде без нет :). Аз съм си качил PDF-ките на телефона (може и на таблет) като трябва да човъркам нещо, доста е удобно. За малката хондичка имам оригинално на хартия на Haynes, ама там бъркам доста по-смело. Owner's manual на PDF пък има в сайта на Honda UK(има интересни неща) :)

Файл : Honda CR-V 2002 RD5 RD7 RD8.rar
Линк за сваляне  : http://dox.bg/files/dw?a=80ed2db3f9
Линк за изтриване  : http://dox.bg/files/de?a=f92049dd65

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги  :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...