Jump to content
iso_eu

Хонда призведена в КИТАЙ ?

Recommended Posts

Ха добър вечер,

днес един колега ме утрепа - Хонда Джаз произведена в Китай. Пита ме дали имало такива коли и аз доста се позачудих какво ме пита. Публикувано изображение/>

Иска да я купува ама...

 

Е такова нещо не знаех че съществува .

Вие как мислите

 

VIN LUCGE385073207386

 

http://pics.data.bg/...884bd/jaz-china

 

Естествено ВИН декодера не я хваща - ще трябва да се допълва !

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що пък хонда да не се произвежда в Китай?

  • Нагоре 1
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е за локалния пазар. То и в Пакистан имат завод, правят Акорд там Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение (бях го чел в wikipedia преди, но не мога да намеря сега линка).

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами притеснението е за резервните части най -вече защотоhttp://japancars.ru/...e=catalog/honda изкарва Неизвестный VIN кодVIN LUCGE385073207386Ще се различават ли от Японските Джазове примерно.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.hondaworl...LUCGE385073.htmМодель: JAZZГод: 2007Тип кузова: 5 doorsКПП: CVTДвигатель: L13A6Модификация: 1.4 SE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jazz от 2005г се прави в Китай. Преди това е само японски. Разлика в качеството, разбира се, има...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да се изразя по-правилно - Хонда Джазз след 2005-та се сглобява в Китай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СГЛОБЯВА !!! Вземете го под внимание.То кое ли вече не се сглобява там...Но не мисля,че е някакъв проблем това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро кое не се произвежда там ?!

 

Щом се сглбобява явно и някои детайли се произвеждат там ако не и всичките ? То знае ли вече човек Публикувано изображение/>

 

На табелката пише че е произведено в China , а не СГЛОБЕНО ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако внесеш всички нужни компоненти и започнеш Производство/Сглобяване на Китайски коли в България , те на пазара излизат като произведени в България ;) примерно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino по принцип си прав.

Ама знае ли човек какво точно правят ?

Пък ако почнем да сглобяваме Япоски коли в БГ смятай че никога няма да ги погледна....

 

Друго ми дойде на акъла - като са произведени в Китай дали продават по евтини части за тях от Китай ? Примерно в Китай частите по евтини ли са от тези в USA примерно ?

 

И тези Китайските сглобки дали са произведени за някои по специални метеорологични условия ?

 

 

ПП Не че като съм купувал оригинални части Хонда не са ми идвали с етикети от Европейски страни ?!

 

Всички знаем за холандските лади , бяха доста читави ама японските като им изнесеш производството в по кофти страна за производсво не знам какво се случва.

Примерно от известно време японски са само джиповете на Тоуота - ако искаш чисто нова другите са карашик марка...

Пък аз определено уважавам японските коли ама не само марката ами и изработката да е япоска Публикувано изображение/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е произведено или зглобено в Китай това не означава че е ментакПубликувано изображение

ако от Хонда така решили мисля че няма да има проблем в качеството защото то си е по лиценз на хонда.

Като английската хонда-погледни ровер и хонда(в двигателя) няма нищо общо.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Като английската хонда-погледни ровер и хонда(в двигателя) няма нищо общо.

Нещо не ти схванах мисълта! Какво по-точно да гледам, и да сравнявам на английската Хонда и на Ровъра, за да видя, че нямат нищо общо?! Коя английска Хонда, и кой Ровър?!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една марка ако държи на качеството няма значение къде е завода. Щил примерно имат заводи в китай, но качеството е същото като на германските. Обаче съм чувал и друго нещо - ако производството е изнесено от япония в китай (примерно) 30% от материалите трябвало да са произведени на местна земя.... Това не знам дали е вярно... просто така съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си купих преди години горивен филтър от Бултрако с ясен надпис "Made in Korea" и какво ? Да не би качеството да е по-лошо ? Голяма работа , ако ще и на Марс да ги сглобяват , все тая.Важното е , че в Хонда има Хонда части а не Рено примерно.Има и заводи в Европа на части за Хонда в пликчета Хонда и какво от това , лошо няма ! :)

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mkilla -явно Хондоманията те е обзела доста Публикувано изображение/> че да не обръщаш внимание за какво даваш пари. Ама явно Бултрако е ударило голяма печалба нищо повече. Щото не си си купил филтърче китайско за 9 лева ами си държал да е от Бултрако. Примерно де.Публикувано изображение/>

 

Верно че си е секта в добрия смисъл на думата, ама защо ще и слагаш на тази Китайска Хонда оригинални части с корейски маслен филтър и масло чакано месец от незнам къде си ?Публикувано изображение/>

 

Всичко е важно не само марката според мен.

Важно е къде е произведена колата с какви компоненти с какви машини с каква боя, лак и т.н. Ако Хонда се произвеждаше н БГ определено нямаше да е достатъчно качествена. Публикувано изображение/>/> Инъче сигурно би била доста по евтина. Публикувано изображение/>

 

Това е моето разбиране. И не карам никой да се съгласява с мен но КИТАЙСКА или ТУРСКА - Японска марка за мен няма да е японска.

За мен е безмислено да купя нещо японско произведено в КИТАЙ.

 

Тва е.

 

Все едно да сравняваш българските домати с турските, гръцките или китайските ?

 

Всеки производител гледа да намали разходите ама от там пада и качеството това е за всеки бизнес, който произвежда нещо. Няма нищо ново.

 

 

ПП Съжалявам че пуснах тази тема - ама това е. Поне аз не съм очаквал това да е истина.Моя колега се отказа да я купува тази Хонда Джаз, ще си търси японска Публикувано изображение/> Кефа цена няма. Публикувано изображение/>

 

Модераторите ако преценят да изтрият темата.

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колко ще съм прав но си спомням, че гледах едно предаване за завод на BMW в Китай. Всяка фирма иска да стъпи на този пазар. Само че китайците слагат някакви немислими такси ако искаш само да внасяш. За постигането на пазарна цена единствения вариант е създаване на смесено дружество с държавата в Китай за производство и продажба. Предполагам, че и от Хонда искат да са на този пазар. Предполагам и затова имат завод в Китай. А може и да се бъркам. Всичко ми е по спомени от някакво предаване преди време.

Редактирано от Bobo5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега iso_eu ,

 

В България сме всичко друго но не и с две леви ръце.Достатъчно сме кадърни да произвеждаме каквото и да е , стига да имаме тази възможност.Това , че живота ни е направил да сме на този хал , да работим на по 2-3 места и на нито едно от тях да не вършим всичко както трябва , не значи че сме нескопосани и с по-малки работни и технически възможности от останалите.Не знам колко си наясно но примерно Балканкар е достигала по обеми и експорт на електро и мотокари американската компания "Кларк" и японската "Тойота".Това говори ли ти нещо ? По-голямата част от продукцията ни е била за износ и са купували от нас а не както е в момента ние от всички останали.Не искам да ти давам и други примери , защото предполагам поне малко си прочел какво е произвеждала страната ТИ.Относно Бултрако , не ми дреме каква част от къде идва след като е с марката Хонда.Когато купувам афтърмаркет част тогава се интересувам защото там цените варират с разлика от 400% т.е има филтър и за 10.00 лева има и филтър по-скъп от на Хонда ОЕМ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jazz от 2005г се прави в Китай. Преди това е само японски. Разлика в качеството, разбира се, има...

Обаче в последната класация за надеждност пак е на първо място.Това е Хонда все пак
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако една марка държи на името си няма значение къде се произвежда, все ще си е качествена. Няма никакъв проблем да си взема част от Бултрако и на нея да пише, че е Китайска, стига да не са сложили менте в пликче Хонда.Примерно оригиналната ми батерия за телефона беше 700mah, Китайска и издържа 3-4 години. После си взех 1000mah, Китайска, но ментаче. Втората батерия уж с по-голям капацитет пък държеше заряд на половина на оригиналната и се скапа за година...Има огромна разлика от менте Китайска стока и такава произведена по стандарти на реномиран производител пак в Китай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моите наблюдения свързани с конрола на качеството по работата в заводите не би трябвало да има разлика между кола произведена в Турция или Англия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига се пънахте, и цъкахте минусчета.Всеки има право на избор.Като неще японска кола СГЛОБЕНА, и евентуално ДОНАПРАВЕНА в Китай, така да бъде!Аз, като карам JDM-ка, и поддържам 2 англичанки, кво ... така съм си решил ...п.п. И да ... има разлика в качеството! Обаче на 12-годишния Акорд не му личи (все още си е SE EXECUTIVE), а на едногодишната 9-ка ... кво ми пука, след 2-3 годинки ще я сменя с нова!п.п.п. И да ... в една друга тема казах - не е задължително частите на китайката да са китайски :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'tgerov'

 

Незнам какво гледаш и проверяваш.

 

Колега ама ти сериозно ли ? Явно Тyota Ярис или пък Ауриса правени в Турция са перфектни - точно обратното нямат нищо общо с качествените Toyoti ;)/>/>/>.

Публикувано изображение/>

 

За Китайските Хонди ще се разбере тепърва дано са читави.

 

Както каза колегата всеки си решава за себе си.

Важното е като купуваш нещо да знаеш какво купуваш ! ;)/>/>/>

 

Относно електрониката - всичко модерно се произвежда в Китай от смартфоните до мощните работни компютърни станции. Ама това е отдавна.

С автомобилостроенето работата е друга.

 

Но трябва да вземаме пример от Китайците - произвеждат здраво каквото се сетиш.

 

А в България нещо да произвеждаме ? Сглобяваме някви Волекси - ама заради далавера с ДДС-то, но и това е полезно все пак има работни места.

 

 

В същото време USA е залята с китайска стока - каквото се сетиш все е китайско, но странно пък искат да карат японски коли и си ги карат де.

 

И всички изнесени производства на каквото и да било извън Япония основно се правят за намаляне на разходите т.е. работната ръка е по евтина , пък щом е по евтина е с по нисък стандарт на живот....т.н. верно си има контрол на качеството но това не решава проблема.

 

Но никой не може да отрече че JDM е друга работа ;)/>/>

 

Предната седмица един колега си купи Тойота Ярис - като си мислеше че е японка.

След като разбра обаче къде е произведена ги направи диви и щастливи от Шоурума. Биваше такъв като него да го информират като клиент за тази особеност - все пак човека си дава парите. ;)/> В последствие се отказа да я връща тъй-като я взе много изгодно но имаше излишна стресова ситуация.

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееийййй, ама и ти се не спираш ;)Хем се съгласяваш, че всеки решава сам за себе си, хем продължаваш да плюеш всичко, произведено извън Япония.Не че донякъде не си прав ... ама донякъде ... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, исках да кажа,че не хондаджиите казват, че английските хонди са роувъри. Аз карах андличанка D16Y3 и това че е сглобена в Англия не е толкова важно. От опит знам че няма нищо общо с роувър или друга английска кола в качеството. Тъй че и хонда сглобена в Китай пак е хонда а не копие от SsangYong Публикувано изображение

 

...

Като английската хонда-погледни ровер и хонда(в двигателя) няма нищо общо.

 

Нещо не ти схванах мисълта!

Какво по-точно да гледам, и да сравнявам на английската Хонда и на Ровъра, за да видя, че нямат нищо общо?!

Коя английска Хонда, и кой Ровър?!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно!Аз пък карах Ровър 416 SLi auto, с D16Y3. И още 2 Ровъра - 416 I, и 420 SDi (дизел). И от трите съм изключително доволен! Тествал съм и Сивик 6-а, англичанка, с D16Y3 auto. Разликата с Ровър е само емблемите. А относно качеството ... когато тествам Хонда Домани, ще кажа дали е по-добра от тия двете английски творения.Иначе ... САМО "истинските хондаджии" казват, че Сивик 6-а англичанка не е Хонда! Само защото VIN-а започва със S.И не, не казвам това само да си тропам ... клавиатурата, и да се заяждам с хората!Нали се разбрахме, че всеки има право на избор :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва колегата краси-мир всеки има право на избор и на мнение. А както каква един мой приятел - " Всеки има право на различен вкус - казало кучето и си облизало з*дника ! " ПП. .: когато една кола е на 20 години и постоянно е изцеждана по нашите прекрасни пътища и JDM да е все тая ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ... за да може Хонда да си сглобява таралясниците в същия завод :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хич да не е

ама поне лафа върви Публикувано изображение/> и се разбърборих и аз...

 

Аз мога да кажа за Японката че и сменях по окачването само тампони стабилизираща щанга, биалетки и лагери предни главини - за скромните 230 000 км и произведена 2002 година. С оригинална боя и всичко здраво в интериора - няма напукана кожа пластмаса или изтъркана даже Публикувано изображение Няма изгинили ауспуси и ръжда даже съм с оригиналния катализатор . Верно няма такава същата да е произведена примерно в Англия и да я сравняваме ама съм много доволен.

А пък е каране в БГ трапове само .

 

Всичко останало по окачването все още е оригиналното японско !

Разбира се салагам пак оригинални части където трябва въпреки че е старичка вече , та кола на 20 години може и да е по здрава от чисто новата тарамбука.

 

Зависи от задкормилното устройство.

За Англичанките не знам за Китайките ще видим Публикувано изображение/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За англичанките ли питате ... :DКво да ви кажа ... дизела го продадох към 12-тата му годишнина, на 230К МИЛИ, последните 30-40 в БГ. Сменил съм само двата големи тампона отзад. Ее, и консумативи, естествено. Друго всичко си беше оригинално ... ЯПОНСКО :D освен двигателя :DРъжда ли ... каква ръжда ... нема такова нещо ... :cool:/>

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една марка ако държи на качеството няма значение къде е завода. Щил примерно имат заводи в китай, но качеството е същото като на германските. Обаче съм чувал и друго нещо - ако производството е изнесено от япония в китай (примерно) 30% от материалите трябвало да са произведени на местна земя.... Това не знам дали е вярно... просто така съм чувал.

Че това едва ли е проблем - голяма част от частите така и така се произвеждат там, особено електрониката ;)Китайците вървят по пътя на Японците и Корейците. Производството в Япония след 2рата световна е тръгнало като евтини имитации на "западните" стоки, което бързо се е променило. Както хората едно време се смяха на Хюндай, сега те имат едни от най-смайващите роботизирани заводи и печелят награда след награда за качество. Вече едни от най-качествените електроники в света се произвеждат в Китай, китайската компания Huawei стана най-големия производител на телекомуникационна техника в света, а включително моделите на силните японски и корейски производители са изнесли производството там. Скоро и локалните китайски автопроизводители ще достигнат световната класа - както в момента някои хора предпочитат Lexus, Infiniti и Acura пред BMW, Mercedes и Audi, така няма да се изненадам ако след 20 години луксозните брандове на Hyundai и Great Wall държат дял в сегмента на тузарските коли :)Искам да кажа, че няма нищо иненадващо или лошо в това, че има Хонда, правена там. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те Китайските автомобили хич не били лоши. Публикувано изображение/>

 

 

 

Китайски автомобил за първи път получи максималните пет звезди на краштест на ЕuroNCAP (видео

 

http://www.dnevnik.b...i_maksimalnite/

 

То между другото китайците отдавна вземат-получава най-върховите технологии от развиващите се страни и затова сега произвеждат всичко Публикувано изображение/>

Пък ние в България кво произвеждаме - БайБрадър и парлямент със шоумени.....Публикувано изображение/>/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...