Jump to content
Guest benji_crx

кое ви накара да си купите

Recommended Posts

Силата на мечтите. :lol: - щастлив собственик на Сивик Купе 1994г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен мечтаната кола Е с марка Хонда. Харесва ми всичко по нея. Все пак са си красиви коли!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен специално ми хареса купето,спортния вид на колата като цяло... разхода й а да не говорим за вървежа ;) единственото ме притеснява за сега цената на частите и това че има много електроника и се побърквам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше необясним ИМПУЛС, подсъзнателно и емоционално. След няколкодневно гледане в интернет на скромни колици до максимум Пунто преди две седмици се разходих и до моста преди Горубляне. Японката беше първата, която настойчиво ми намигна и макар че уж не забелязах и я подминах, два часа по-късно вече знаех, че ще бъде ТЯ. А бях тръгнала за Cinquecento и държах на климатик... На италианското трабантче май отделих повече физическо време, но след огледа и тестването му ми стана ясно, че това ниво съм минала в студентските години. Miracle Civic си беше ИСТИНСКА кола и някакси ме притегляше. И знаех, че я заслужавам ;) Щом се върнах, започнах да чета всичко за автомобили Хонда и моя модел, три дена и три нощи, главно в немски източници, голям брой мнения на собственици. И все повече се убеждавах, колко добро решение съм взела, не можех да си се представя с друго возило. Вече я обичах и едва дочаках да се източи уикендът до регистрацията. Този прекрасен форум открих, едва след като вече я притежавах. Ще ви я покажа, когато успея да се справя със сложното качване на снимки. Но си е най-обикновена и истинска японка, която много, много ме радва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 10 години карам един мотопед Хонда през лятото,за да избегна софийския трафик.Мотопеда е произведен 1986 г..Минавам с него около 2000 км.на година.За тези годинисъм сменил само гуми и накладки и наливам бензин и масло.Когато тази пролет реших,чеми трябва по малка,икономична,пъргава и здрава кола за градско не се колебах изобщоСивик 1,4is.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest da6kata

Аз пък малко след като взех книжка имах късмета една приятелка да ми даде да покарам на баща и Civic-a 4G Sedan. И каквото и да карах и след това я нямаше тая тръпка. А си беше обикновен седан 1,5. Ама как вървеше... И после видях един CRX и реших че това ще е колата ми. И така 2 години и малко по-късно вече си имам CRX. Няма такава мания :););)

да не говориш за бащиния

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Plevelcho

винаги когато се заговореше за бързи коли с яки двигатели...баща ми споменаваше Хонда!В началото бях заинтригуван,щот знам че той разбира бая от двигатели.Отделно тук в Козлодуй имаше 1 рекс 1-ВА генерация.преди доста години.................ама и аз да тръгна за СААБ,и накрая ХОНДА,дето се вика станах сектант............и имам и СИВИК и ЦРХ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От край време си падам по машини с повишена проходимост.Мечтаех си да имам кола4х4.През 95 г се сдобих с Варбург-353,разглобих го до последното винтче и го сглобих с нови части,стана трепач.Но се заглеждах само по Хонда Шатъл.Знаех че тя е с повишена проходимост.Харесвам първата3г,щото е по-висока,4г е по-красива,но бе непосилно скъпа за мен.Що ви разправям за Варбурга?Щото си осъществих мечтата и го преправих4х4.Огромна разлика като една кола е4х4.Да но голямата ми мечта бе Хондата.5 години карах Варгата и 2000г,колега на жена ми и каза че негов познат си вкарал Хонда Шатъл от Швейцария преди време и сега я продава.Отидохме да я видим.До тогава нямах допир с такава кола.Още с отварянето на вратата, влязъх в "бъдещето " :worthy: разликата от Варгбург и Хонда бе поне50 години.Варбурга бе 82ра,а Хондата 86та.На бегом събрахме от тук,от там 3500 и я купихме.Страхотна возия,интериор,сакаш е купена от магазина,всичко много запазено,не дрънка на тенеке :tooth: като Варгата,включваш двойно с копче,бавна скорост и т.н.След това продадох Варгата,така какта си бе 4х4.Вече 8 години я карам Хондичката,сменям кунсомативи,маншони на карета,веднъж водна помпа,веднъж накрайници на рейка,стартер( пръсна се на парчета по моя вина),скоро счупи торсион,заварих го и пак върви,много икономична7-8 газ извън града,в града 10-15.Тогава избрах Хонда,защото бе с двойно предаване,но сега продължавам да избирам Хонда защото е здрава доказана марка,не ме е оставяла на пътя и извън него.Поздравявам ви за вашият избор :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след като гледах бързи и яростни и много се зарибих за сивик,после карах на един авер хондичката и реших че това е колата за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dpeev запали искрицата любов към хондите, Калоян Кателиев/Rammkopf разпали огъня. И благодарение на prt и lady_evil вече съм горд собственик на хонда. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 год. брат ми си взе СИВИК 5г., покарах я няколко пъти и от тогава ми се смени представата за колите и няколко месеца по късно на паркинга вече имаше още една ХОНДА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dan 777

хонда си е хонда всичко останало е прах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1994 карах БМВ Е21-тунинговано. Мой приятел ми ппредложи бартер за CRX. Аз естествено отказах защото съм фен на задното предаване, дори и не се качих да я покарам. В последствие имах честа да се кача на тунингован CRX и си глътнах граматиката :) . Стана ми фикс идея да се кача на хонда 160 кончета 5 ген. много ме кефат. Но разбира се имаше значение и цената и се качих на Z6 - 125 кончета :)... /и последно много искам honda S2000 или toyota supra заради задното. Принципно съм фен на японските коли - невероятни са :) /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зпочна в един учебен ден когато си се возех в автобуса и покраи него мина 1 черна красавица беше Civic 5 ген Хеч. Външня вид ме накара да сее поинтересувам повечко от тази машина иииии готово сега си я гледам всеки ден. Здобих се с моя лична такава хубавица само че е Coupe още по добре. Приятната изненада доиде когато разбрах че тази машина е добра не само на външен вид но и пот капака :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година отидох ж германия за кола.още ж първата авто-къща видях прелюда 1990 година.2000к. 109к.с. със спяштите фарове.от тогава се влюбих в хонда.още незнам как да кача снимки,но като разбера веднага ще ги качал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като реших, че трябва да си купувам кола, първоначално изобщо нямах нищо напредвид. Някакви опели, пежа и т.н автомобили ми се въртяха из главата. После се спрях на Алфа 145 .. отказаха ме ред причини да не си взема такава. И един ден с брата се заговаряме за коли (пак), и той ми вика - "Абе що не си 'земеш една Хонда бе?" .. Викам "Ква ...Сивик ли? :lol:)" .. и той "Да бе .. от ония "жабетата" :lol:)". "Ми отде да знам" - викам му аз .. Влизам на същия ден в мобиле-то и зяпам естествено обяви само за Хонда :lol:. Почнах с претенциите .. "Искам да е "новата" (6 ген.), с 2 еърбег-а, АБС и климатик :D). И се надъхвам некъв .. гледам ония ми ти обяви .. Викам си .. ае ше си търса "новата" до 97-98 г. или 1.4 или 1.5, че гоня нисък разход :D. Викам на брата - те тава е! Искам Сивик с големия фар, 1.4 или 1.5, абс, еъбег-меърбег и клима (не задължително) цвят - без претенции. Обаждаме се на един познат дето се занимава с коли в града и му казваме - така и така Сивик с две врати, ако не с 4 .. Ок - вика човека - ако излезне нещо ще ни се обади. Чакам, чакам братче 1-2-3 седмици - никой не се обажда :lol: Геле откачих. Викам му на брата - "Ей звънни един телефон виж кво става ала-бала.." Звъни той и си приказват и чувам "...ма ква е .. аха .. 94-та година ... ама има ли некви екстри? ... аха ... ел.стъкла и шибидах .. аха ... добре ... колко е ? .. 1.5 16 клапана ... аха сетих се.. . с 4 врати ... аа добре .. чакай да го питам" - а аз седа и попивам инфото отсрани като гъба хахаха :lol:). И брата ми вика "Ей намерил е ЕДНА, ама не е такава квато искаш" и седи и ме гледа и се хили. Викам му "Ква е?" (не че не знаех де) и той ми обяснява .. "Мии - викам аз - айде да ми прати некви снимки да я вида т'ва-он'ва .." Ок ще ми прати. Чакам пак 3-4 дена и само за това мисла. Седа пред лаптопа и чакам заветното съобщение по скайп-а "Ники тука ли си?" Гелеее тука съм братле, давай тия снимки да напраим сгледата .. Праща ми ги и пляс! Мойта колица седи и ме гледа от монитора :rolleyes:) Седан с оригиналните си (май?) лети джанти на хонда, шибидах и антикрило, гуми 185-ки .. - абе фулл сток. Никви селски тунинги по нея (светещи пръскалки, "хромирани" огледала, лепенки на тунинг фирми и прочие боклуци тип РК тОнинг!) С черния салон, супер запазен - всичко 6! На кой му пука, че е седан! Важното е, че беше Хонда. "Мойта" Хонда! Направо си я харесах от първата секунда :lol: "Харесва ли ти?" - "Харесва ми!". Брат ми вика "И кво ... ше я 'зимаш ли?" "ъ--ъ-ъ чакай да си помисла .. - мислих около 2-3 секунди и му викам - Да!" Ааййде готово :lol:. И си ме чакаше в Козлодуй кротко 2 седмици, понеже работя в Атина ... та сега сме заедно :lol:)). Това е кратката история :lol: . ГОЛЯМ принос за да си купя Хонда има този форум! Четох, четох като луд всеки божи ден по 4-5 часа без прекъсване тема след тема (конкретно за модела на който се бях спрял 6г.) ... Изтекоха ми очите честно ви казвам :lol:После и се регистрирах (престраших се) .. и така. Това е моята съкратена Хонда история "Кое ме накара да си купя Хонда".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визия, неща които чух от приятели и информацията която събрах за марката, жената :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко тръгна от брат ми, луд фен на хонда беше, не знам при него от къде е тръгнало. като поотраснах и започна да ми я дава ( prelude 4g ) и направо полудях ( е верно, че тая хонда ми беше първата кола, която карах, но никога няма да я забравя и вече след като се минаха бая години и сред всички фиати и голфове що съм ръчкал просто не намирам никъде никаква база за сравнение.. последва сивика и сега любовта ми нараства все повече и повече :D а и може би и от части в памет на брат ми :whistle:

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нямаше никакви фенове на Хонда нито по бащина нито по майчина линия.....Така се започна едно дъъългоооооооо ходене по мъките с разни опели един от друг по-убави и по-нови, и колкото по-нови толкова по-калпави.....И така точно десет години, поогледах се аз, поослушах се, и какво се оказа, от всички мои познати, само тези с Хонда не мрънкат не се оплакват, а само хубави неща чувам от тях:1.Драго - Сивик2.Стилиян - Сивик 3.Боби - Сивик4.Добри - Акорд , Акура TL5.Емо - Сивик, Акорд6.Тошко - Сивики така нататък........И аз си викам те ли са най - големите будали , че ги карат тези Хонди, ами не са и още как, качих се аз в една, две и така разбрах за разликата........А когато видях за пръв път прелюд пета генерация, любовта беше от пръв поглед.....и така полека лека до днес, когато съм ГОРД собственик на Хонда Прелюд.Няма кола която да ме кара да се чувствам така, дори и новите други коли не са толкова въодушевяващи, толкова живи като Хонда , макар и на осем години.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда!Харесвал съм ги винаги, но по непонятни за мен причини никога не съм си мислил ,че ще си купя Хонда.Карах Трабант-бангия от всякъде,но в интерес на истината 7години никъде не ме е оставял.После Голф-2 невероятно здраво нещо създадено с много акъл и добри матириали.Не забравяйте,че е разработен като кола в далечната 1950-1960година.После разни Опел, Фиат Нисан идруги временни истори.Брат ми кара Акорд -98г.дизел и често ми се е налагало да го взимам, но чесно да си призная не ме впечатлява кой знае колко нито с поведението си на пътя нито с динамиката си .Чесно казано очаквах повече от тази кола но уви.Преди да си купя Сивика бях си заплюл нещо друго но жената се размрънка и аз чесно казано купих калата на инат да си удисам на каприза ,на моя а не на нейния. Е сега съм собственик на английски Сивик и макар ,че не е това което исках. Все пак съм доволен и най вече горд с Хондата :hondarulez:

Редактирано от byjy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята история е такава.Точно когато бяха годините на борците и Митко Пищова си беше известен на местно ниво го наблюдавах как обикаляше търново със син дел сол със свален покрив и две мацки с него в колата ,това е било 95-98 година приблизително и на мен от тогава си ми е мечта да притежавам такава кола .Така да де се каже си ми е сбъдната мечта и ми е първата лична кола е имам си и скутерче но и то е с японско сърце,и да се оплача че служебната ми е Фолцваген Транспортер-последния модел и е голям мъртвец на всичкото отгере няма превозно средство в което съм сядал и да има такава возия все едно си в каруца със дървени колелета.... това от мен :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и половина карам Хонда и съм много доволен от колата.Преди това карах Рено и все си мечтаех да го продам ,за да си купя бърза и по-хубава кола.Един мой приятел караше Хонда-сивик,а брат му акорд и от тях се запалих по тези коли.И така сега не искам да карам друга кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайнерите на Хонда ме накараха да си купя :) Сега съм горд собственик на "Японски beautiful"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха... не знам как не съм я забелязал тази тема по-рано. Ето накратко моята история:

 

Още от малък си купувах всевъзможни играчки-коли, списания и книги за автомобили, но Хондите ми привлякоха вниманието когато бях още в началното училище. Един колега на майка ми имаше червен Сивик 1.5 3-та генерация (телевизорче) и неведнъж бях слушал истории как излетял от мост с тази кола, как карал като бесен и въпреки това колата била железна, затова не искал да я сменя въобще... но всичко това ми звучеше адски неправдоподобно... докато един ден не се повозих при него - тази кола наистина беше бърза, въпреки че на външен вид изглеждаше съвсем скромно и постно!

През 2003 година, когато бях седми клас, в интернет се запознах с колегата prelude. Той ми разказа, че членува в клуба на Хонда, кара Прелюд 2-ра генерация и е влюбен в тази кола, въпреки че я има съвсем отскоро... тогава знаех всичките модели на Хонда, но нямах дори и представа, че са толкова надеждни и бързи. Запалих се по марката и винаги играех на NFS Underground със Сивик 6-та генерация купе ;)

И така... един ден реших и аз да се регистрирам във форума, започнах да ходя по сбирките на клуба още през 2004 година (тогава бях 14-годишен). В продължение на две години всеки месец сменях рейсовете от вкъщи до Студентски град само и само за да понащракам Хонди и да си поговоря със съклубарите. Започнах да посещавам и състезанията на писта Божурище, чакайки момента, в който ще взема книжка и ще имам собствена Хонда...

По-късно се запознах на Божурище с едно момче, което караше Сивик 6-та генерация VTi... разпитах го какви пари е дал за колата, дали е доволен от нея и т.н. Впоследствие тази Хонда стана собственост на icho, с когото по това време тренирахме в един и същи фитнес... и един ден прибирайки се от писта Божурище, той ме повози в Хондата си... тогава за първи път почувствах ефекта на VTEC! Сърцето ми се качи до гърлото, станах неспокоен... а колата ускоряваше ли, ускоряваше... имах чувството, че всеки момент ще излетим! От този момент в главата ми се настаниха мисли, как един ден ще се сдобия и аз точно с такава Хонда - Сивик 6-та генерация VTi хечбек...

В началото на тази година изкарах дългоочакваната шофьорска книжка и известно време карах Шкодата на баща си... докато един ден той не ми предложи да ми купи нова кола, тъй като Шкодата вече си беше изпяла песента...

С идването на есента започнах да разглеждам обявите в мобиле.бг, заръчах на няколко човека да ми търсят CRX i-VT или Сивик 4-та генерация VT, но така и не успях да намеря читав екземпляр... баща ми пък беше против CRX и ми предложи да потърся по-нова Хонда, защото не си заслужава да дам 5000 лв. за кола, която ми е набор... и така един ден, търсейки Хонда с мотор B16 (непременно исках да е с такъв двигател!), намерих в мобиле.бг черния Сивик VTi, който се продаваше в Попово. Звъннах на собственика... по телефона 15 минути ми обясняваше, че това му била четвърта Хонда и колата наистина е за разбирачи... аз пък от своя страна го уверих, че също съм дългогодишен фен на марката и неслучайно съм се спрял именно на Хонда. След около седмица с баща ми пропътувахме 320 км, за да видим Хондата... прекарахме половината ден в оглед на колата, оправяне на документите при нотариуса... след което вече бившият собственик на колата ни почерпи един обяд и ни изпрати до изхода на града... та така моята мечта да карам Хонда се сбъдна... вече месец и половина съм не просто фен на марката, но и горд собственик на Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зарибих се да си купя хонда още от много малък. и мечтата ми беше да си купя хонда црх и сия осъществих преди 6-7 месеца ,но преди това сам се возил и карал хонда црх и бях изненадан от дизайна,бързината и издръжливоста(на двигатела) на црх....и предполагам че има мн хора като мен :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да купя моята принцеса работих като член на комисия за годишни технически прегледи и смея да твърдя ,че съм карал над 12 000 автомобила и винаги съм се питал като дойде момента да си избирам кола как ще го направя като работата ми беше да търся косури по автомобилите и знаех на почти всички слабите места и на моменти бях даже отегчен от шофирането и си мислех дали не е по добре да си купя колело,че ще ми доставя по голямо удоволствие да го карам :( Но в един прекрасен ден се качих на Сивик и направо останах без думи,много ми хареса самата возия,лекото превключване на скоростите и т.н. до безкрай (за съжаление същият Сивик беше блъснат от Максим Ставийски :() И така си поръчах 5 г. чаках 2 месеца да ми я докарат от Италия и сега съм горд собственик на Хонда Принцеса..ъъъъ Сивик и бих я заменил само със........................Сивик :unsure: И това ако не е любов :( ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заребих се от приател с това японско качество

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще взема да си споделя историята - в нашето семейство от както се помня колите и шофирането са били издигани в култ, през далечната `89 год. баща ми започна бизнес с авточасти..и можете да си представите - в къщи се говореше само за наклатки, колянови валове, шарнири и прочие..така и брат ми () започна да се зарибява и да учи ДВГ...и ми "проми" мозъка..., а темата с Хондите започна през 2004 год., когато брат ми внезапно откачи на тема Хонда от някакъв негов приятел - захвърли "невероятната" си супер накипрена Вектра и един ден докара пред блока някакво абсолютно нечовешко чудовище - Хонда Сивик 5 ген. Хеч и черна - направо ми омекнаха амортисиорите като я видях - една такава замазанка...с едно готино дупенце...ужас, ужас - направо да не я гледаш...за това как вървеше направо не ща да говоря, тогава в Пловдив имаше само още две-три такива. След няколко месеца най-сетне взех заветната шофьорка книжка, която чаках от както навърших пет години..и изведнъж дойде най-щастливия миг - брат ми замина ЗА ЦЯЛ МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА в Китай и ми ОСТАВИ КЛЮЧОВЕТЕ НА НЕВЕРОЯТНАТА ГАДИНА...и мисля че се сещате - газ, газ и пак газ, по цели нощи не можех да спя, ставах да обикалям сама и града, просто НЕ МОЖЕХ да СПРА...за този месец и половина отидоха два чифта гуми и всичките ми спестявяния(за бензин, разбира се)...и вече всички други марки ме бяха загубили като клиент безвъзвратно...от тагава не сам спирала да мечтая за мойта черна Хонда...както преди време казах в една друга тема - ХОНДА Е ДИАГНОЗА...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) едвам дочаках да докарат ЦРХ-а миналата година,в града ни имаше само един такъв и тук таме някой сивик.като го видях половин час го обикаляхме и само цъкахме от възхищение.може да се каже,че от тогава ме е затресла треската и съм си намислил да покарам повечето от моделите им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на марката от 3 години вече...От малък имам голям интерес към коли, но незнайно защо чак преди 3 години осъзнах истината (бях на 15 тогава). Седях си пред блока, когато мина един невероятен сивик хеч петичка... Качих се вкъщи веднага да проверя в нета каква е тая кола и за какво иде реч. Гледах клипчета с тази кола, технически данни, снимки.. Колата моментално ми стана една несбъдната мечта за която трябваше доста да почакам.. Този форум ми стана като библия (регистрирах се февруари тази година, но сигурно повече от година съм го чел преди това, просто като наблюдател..бях малък все пак) Дойде Юни месец 2009-та и навърших заветните 18 години..в деня след рожденния ми ден бях на кормуване пред ДАИ. Взех го без проблеми, съответно и книжката взех. От 2 месеца търкалям голф 3ката на баща ми, докато си намеря свестен сивик. И ето че преди 2 дни го открих. Сигурно сектантите от русе го знаете - черна б13ка ;) В понеделник е мой ;) Пробвах го миналата вечер...После до 4 сутринта неможах да заспя..Днес едвам се качих в голфа,сефте да не ми се кара кола. ;) МИсля че ще си остана фен на марката завинаги и ще притежавам само и единствено Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми! А нея я накара свирепата физиономия на 5-та генерация-хечбек! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ме накара.. Съвсем доброволно си я купих ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпадна на оферта :kiss: но не съжалявам много съм доволен :hug:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ,преди три години вече взех книжка и реших чеч ще си купувам кола ,като нямах никакви претенций каква ше бъде тя.И така първата която намислих да си купя беше на мой приятел колата Опел аскона дърта изгнила а ма технически здрава ама пари йок.Казвам на майка ми маме дай някой лев да купя една Аскона. Тя не ще си изтеглиш заем, или там каквото реша, но тя готови пари не иска да ми даде на готово. И аз решавам ще тегля заем и ще си копувам кола твърдо. И се почва едно мислене едно смятане поредната идея беше голф 2 или поло. И тъй като не видях за парите които изтеглих голф ,и други тем подобни моите приятели ми казаха че един заболекър си продавал бмв-ето 320 от 1987 с газова уредба, и аз колко пари, те два бона викам давай да го видим това бмве.И отивам с моя приятел да я гледаме, по скоро той да я гледа. Качвам се аз в нея ми то есента късна есен и аз с якето, ми то аз немога дасе завъртя вътре. О, не викам, аз съм като заклещен бе човек пък и млад шофер как ще я карам зимата, о не не .Друга ще да е моята кола и същата вечер сядаме на дървеното зад Санкт Петербург и клапаме устите, каква ще следващата стъпка за намиране на моята кола и тръгваме вече от там и караме посока Практикер и гледаме една малка колица червенка изглеждаща зверски в очитеми . И звъним на телефона исписан на нея. А пича се оказа, че е в тях слиза долу и ние се качваме в нея а тя лети, пича я юрка да ни я демонстрира а моя приятел ха това е твоята кола зимай я без да мислиш. И така се сдобих с първата си кола сивик 3 генерация .А след като почнах да я оправям просто започна да ми пълни душата малко по малко до като така се зарибих, че вече няма какво да ме раздели с тая марка нищо . Надявам се човека който се здоби с моята стара и неугастваща любов да е добър с нея както аз бях :):D .Той си знае. И да ми пусне една снимка, че ми е мъчно за колицата ;)

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди около година и нещо взех книжка, нямах пари, кола не ми трябваше ама се оглеждах всеки ден, бях се регистрирал или по скоро четях из всички форуми, бмв WV, opel peugeout, и т.н. и четях, коя кола какво прави как се държи какво се сменя и така, дотолкова прелях от информация че незнаех вече какво искам. Всеки казва купи си евтина кола, да не гори да е нова и т.н. ама как то такава кола няма...те всичките пенсионери дават ми акъл за голф....а тези хора са ми малко неприятни със селските си изпълнения всеки ден, та ще ме е срам да карам голф...и така търся гледам пробвам, това някъде 3 месеца. Един приятел случайно му видях обявата тук в този форум, видях го и го познах на снимката, по случайност дидо беше пуснал обявата и гарантираше за качествотто и. Обадих му се уж на майтап...че продава колата без да ми каже а преди 3 месеца споменя че може да я продаде, въобще не се бях замислял за нея още и книжка нямах...а аз мисля за нещо след като имам пари или така да се каже когато имам тогава. Та отидох на оглед той вика...ама 3-ма я искат даже утре единия ще я взима...даже си взех нова кола трябват ми пари спешно и т.н. тоест продадена е почти на 90%....аз викам добре ама дай да я пробвам....е такова вървене и комфорт нямаше никоя друга кола! Дори бмв бях пробвал. та и от познат хем няма да ме излъже познаваме се от 1-ви клас....а преди това бях пробвал една същата ама 70 коня и без серво...много раздрънкана и бях се отказал от точно този модел...ама тази колица пееше...беше я оставил пред блока и прашлясъла не беше карана от месец и нещо...влязох запали направих едно кръгче пред блока.... то няма такава отпушена на ниски обороти кола...влюбих се...почнах да звъня моментално за заем оставих му капаро на другия ден и до 2 дни колата вече беше прехвърлена на мое име...стана толкова бързо че не усетих как стана.С времето само се уверявах колко добра е тази хонда и на каква яка кола съм попаднал... сега си харесах година по-късно друга хонда...и надявам се скоро да я притежавам.... за мен карането на кола не е придвижване само от точка А до Б и то със дизел.....освен бензин за мен друго гориво няма...фен съм на Гран туризмо играта....и те така....хонда е велика марка ! надявам се всичките ми коли занапред да са хонда...и толкоз.Не съжалявам нито миг за тази колица.... перфектната кола! (преди мислех за рена опели и какво ли не но все нещо не им достигаше....е те това е колата! дори 1 година не бях сменял масло...само бензин и карам вследствие реглажи направих незнаех какво е това смених филтри масла... и те така желязна кола...дори и след дълъг период на некаране пали от раз!)Пожелавам на всеки да се докосне до хонда поне 1 път през живота си....после ако е с жилка няма да погледне друга марка :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да си купувам кола и първо гледах за Пежо 306, защото баща ми караше такава и ми харесваше много. Гледах едно ревю където имаше линк от сорта на "Ако харесвате тази кола може би се интересувате от..." и в този списък имаше и Хонда Сивик. Поразрових се повече и ме грабна - реших, че ще си купя Пежо 306 или Сивик. И така по-късно един мой колега и съфорумец ме дозариби и от няколко седмици съм горд Хонда собственик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме и мен карам ХОНДА от 2000г. първата ми ХОНДА беше 3 генерация така наречените телевизорчета,ако не се лъжа с двг.1,3-12 клапана.Взех я в мн. окаяно състояние но полека лека си я стегнах с мн. мъки.Всички знаете как беше по това време с частите,поръчка,доставка и много много чакане,от там ми доиде любовта към марката.След това си купих още една от същтия модел само че Канадска сглопка и двете са в движение.Но с течение на времето любовта ми нарастваше по вече,сега сам 5 генерация хеч,д15б2 за мен е много динамичен автомобил въпреки че е сток,но аз така си я харесвам.Въпреки че много мои приятели говорят;мани ги тея японци;но моя отговор е следния:качи се покараи и тогава говори;сменил сам доста марки коли но за мен ХОНДА си еХОНДА.много безавариини км. :tooth::bash:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...