Jump to content
Guest benji_crx

кое ви накара да си купите

Recommended Posts

от месец и половина карам моя хондакис,който чаках 4 месеца!много хора ми казваха абе за какво ти е скъпи части,стара кола,но не,аз си знаех моето!постоянно им казвах АЗ СЪМ ВЛЮБЕН в тая кола-и наистина беше така,мечтаех си постоянно за нея,беше като съм за мен!но накрая мечтата се осъществи,съня стана реалност!Гордея се че карам този автомобил!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от месец и половина карам моя хондакис,който чаках 4 месеца!много хора ми казваха абе за какво ти е скъпи части,стара кола,но не,аз си знаех моето!постоянно им казвах АЗ СЪМ ВЛЮБЕН в тая кола-и наистина беше така,мечтаех си постоянно за нея,беше като съм за мен!но накрая мечтата се осъществи,съня стана реалност!Гордея се че карам този автомобил:D!

Скъпи части(пълни глупости) , а не се и чупи. Защото е японска ! Ето това го доказва: Колата на която да разчиташ Редактирано от mitsubishi galant

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_ceci

Мен първата ми среща със Honda не ми направи чак такова впечатлени.Всъщност аз все пак бях малък.В последствие започнах да харесвам 1 Civic-че 5g хечбек,червенко.To като чета по нагоре всички са започнали горе долу от там.Но все още не се бях зарибил тотално докане не започнах да мисля каква кола ще си взема.Минах през доста марки и модели докато си казах абе я чакай аз да проверя за тая хондичка в нета :) .Колкото повече четях и оглеждах толкова повече ме омагьосваше и накрая попаднах съвсем случайно на този форум, и това беше последната капка.Вие мн ме очухте с каква любов,мания и всеодаденост говорехте за колите си.Та сега ми предстои да взема книжка и след края на лятото живот и здраве ще бъда окончателно в клуба :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Тази любов е необяснима към Хонделите,идва изведнъж като светкавица и те удря право в сърцето...... :D Колкото силно исках Хондичка,толкова мъж не съм искала :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кво излезе,във 80% от случайте ЦРХ-са е виновен а? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има нещо такова... Видях CRX преди 12 г. и от тогава си му останах фен... Днес вече имам такъв :unsure:Предпочитам шофирането да ме държи жив и да ми доставя удоволствие,не харесвам "коли които сами се карат"...

Редактирано от Diego

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Откровенно казано миналата година реших да я карам по-спокоино(палатка,рибичка,скаричка в гората) и почнах да си търся малка "жипка".Гледах разни,но "HONDA CR-V"-то ми грабна окото.Четох "ала-бала",но разбрах какво е,когато отвориха двигателя за смяна ремъци-КРАСИВО,направо произведение на изкуството И .......така станах ХОНДАДЖИЯ. :unsure: Показах на сина един DEL SOL........ :lol:

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин приятел се обади на мъжа ми,че в казанлък се продавала някаква хонда.До момента мисля че бях виждала само шеста генерация.На следващия ден сутринта отидохме до уговореното място в Казанлък,аз се озъртах нервно,погледнах в огледалото за обратно виждане,човека тъкмо спираше да ни я показва,нещо в мен трепна,ТОВА Е КОЛАТА!!!Аз не искаХ да я карам,просто исках да се прибера с нея в къщи :unsure: До Бургас я карах аз............ами вие си знаете .............просто HONDA :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Никога не съм се захласвал по Хонди и дори сега, когато съм собственик на 5 ген. Сивик не съм верен фен на марката. Преди 4 години един познат ми демонстрира възможностите на Prelude 4 g. Н23 и бях сравнително впечатлен. Първата ми кола беше от недолюбваната VAG група, но с надпис GTi . Случи се така, че наказах няколко Сивика и се чудех кое даваше такава увереност на шофьорите им в началото на гонката. Но това, което истински ме накара да си купя Сивик D15ка бяха по скоро ниските данъци и цена отколкото качествата на колата. Харесва ми, че стабилността със сток окачване се равнява на тази на спортните версии на немските котурници ( а + койлове ще стане песен :unsure: ), но като цяло си е като всяка друга японска бангия - качествена, направена с мисъл, нелош дизайн и потенциал за развитие :lol:

Редактирано от Gan_san

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи първо що е сделано от японеца ... грешка няма :unsure: а втората причина е че рекса е колата в която се влюбих от пръв поглед и си казах че ще я имам и ето след 2 години сънища , голямо желание , и заем от банка ДСК-а яяя :lol: вече я имам и не съжелявам ваобще :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто направих едно кръгче... ;):):):unsure:;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 95-96 един съсед караше прелюд от 79г. Много ми харесваше как изглежда тази стара и за тогава кола.... Един прекрасен ден година по-касно друг познат продаваше CRX и незнам как, но се излъга и ми го даде да направя едно крагче в квартала (единственият проблем беше че изобщо не виждах пътя - много са ми ниски седалките или по-скоро аз съм ниска :D ) От тогова знаех че ще бъде хонда.... Сега е сивик 5ген. и всяка сутрин вече 3 години само като я видя и усещам пеперудите ( влюбените ще ме разберат :D ) но CRX си остана в сърцето ми и се надявам скоро да имам един CRX 3ген...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Иси желая ти го отсъце,нали знаеш все пак когато искаш нещо много силно,се сбъдва............дано по скоро се сбъдне мечтата ти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Иси желая ти го отсъце,нали знаеш все пак когато искаш нещо много силно,се сбъдва............дано по скоро се сбъдне мечтата ти!

Много ти благодаря! Дано на всички ни се сбаднат мечтите и всеки да се качи на мечтаната ХОНДА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди карах опел и съвсем логично пак си търсех опел. Обачееее ми се обадиха и ми казват ела да видиш една хонда комби, а от два дни преди това доста народ ми казват абе я погледни хондите и аз си викам брейй глей как за няколко дни само за хонда слушам!!! И какво се случи : отидох, видях, карам хонда :D

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно ми беше да се кача веднъж в хондичка и беше любов от пръв поглед. И няма за какво да се притенявам аз се грижа за нея и тя за мене :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм аз такова.... :) ,ами подариха ми Toyota преди 3 години,дъртичка ма возеше.Аз я пазих като писано яйце обаче колкото и да я пазих,лъсках и т.н годините (20 :) )си казваха думата.Изби ръждица навсякъде и реших да я продавам и да зимам нещо по-новичко.И понеже съм фен на японското щото видях от баба Тойота как се държи на дупки,ями и мойто каране :thumbs1: , и бая бях хвърлил око на 5 генерация Civic (външна и вътрешна форма),намерих богати спонсори :) и в крайна сметка уцелих по-нова Хондела (6 ген.) и с'я съм на 7-то небе от щастие.Красавица ми е тя....Ох на батьо ;););) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато бях на 4 за пръв път видях японска кола и това беше новата тогава хонда на баща ми бях само на 4 години но ако искате ми вярвайте имам спомени от тези години иии от тогава само хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любов от пръв поглед Сивик 4 ген хеч. с семпъл оптичен тунинг и много барнат Двигател преди около 8-9 гониди баща ми я подари на майка ми за РД-то й, и от тогава се влюбих в марката сега от преди около 5 год си докара СИВИК 5 ген хеч. на която от около половин година съм горд притежател и двете само масла и филтри са сменяни железни :D:rolleyes::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ghostkiller
Отговорено (Редактирано)

Октомври миналата година бях на курс във Варна за 6 месеца.Та имаше един колега от Русе,който караше Хонда Сивик д15б2.През това време имах Рено 5 D (и сега го имам де).Та с колегата всеки петък се прибирахме от Варна,през Разград,и всеки понеделник ме взимаше-и към Варна.Еми,за 6 м. тая кола не трепна,тропна,хлопна нито веднъж.На магистралата-средна скорост за 6 м. около 150 км.Здрава машина,ниска,злобна-отпред-като акула.Е как да не се влюбя!Преди около месец реших-мамка му,ще си купя Хонда Хеч.Появи се една-отидох със същия колега и с още един колега (фен на японските автомобили) отидохме,видяхме и взехме.Сега съм горд собственик на Хонда Сивик 5 г. 1,5 90 к.с. V-Tec E!Невероятно е усещането след 4000 оборота (а да не забравяме факта,че преди това карах Рено Дизел :D )

Редактирано от ghostkiller

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами честно казано си купих Хонда съвсем случайно , обикалях да търся някаква кола /семейна/ и все на разни бараки попадах . Видях една Хонда с обява на стъклото че се продава и телефон , звъннах попитах за цената и тогава разбрах че всъщност японските коли не са чак толкова скъпи колкото си мислех (зависи от модела и годината разбира се) . После влязох в мобиле и веднага си харесах една , отидох да я видя и на следващия ден я купих . Никога до сега не бях карал Хонда , направо останах изумен . Тази кола върви невероятно . Убеден съм че и следващата ми кола ще е Хонда . Между другото колата е Хонда Кончерто 1600 16 V с два разпределителни вала , на външен вид е семеен автомобил , обаче като се качиш и подкараш е извънземна история . После разбрах че е сглобявана в Англия и по окачването има части от ровър , но това не ме притеснява .

Редактирано от socceruk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манията ми към японците, domo arigato gudzai masu :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си любов от пръв поглед.Не може толкова лесно да се разкаже. :thumbs1: Аз много харесвах ЦРХ-са,но когато един прияте си купи сивик хеч 6г. много я харесах.После братми ходи до Германия да си купува Мазда МХ-3 ,но с много прикаски го убедих,че колата е Хонда и той си взе сивик хеч 5г.,после и др. приятел си взе същата 5г. хеч,после сдин от най-добрите му приятели си купи сивик купе и накрая и АЗ сам със сивик купе VTEC.Чувството е неуписуемо,когато трагнем из Хасково всички се заглеждат като видят 3-4 Хонди една зад друга. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

климатика ме накара мен да си купя хонда ;) ! Бъзик. Първата ми кола беше японска сузуки самурай имах,но 2000 год нямаше части както сега и го продадох и от тогава ми харесват японските коли а сивика който си взех няма какво да описвам много съм доволен върви много добре гори много добре и не е масов както повечето коли в бг :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RD Team

С моята хондичка се запознахме от приателили. Имам приатели с хондички,които бчха много доволни от тяхната здравина , а аз исках здрава кола ,която да тунинговам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак 6 месеца се 4удих какво да си купя но има6е едно условие трябва6е да е 4x4 та един ден си гледам в мобилето и 3-тата кола хонда сивик 4wd vtec седан е няма климатик 94 е но пак вси4ко др си ме кефи 6ирока е барза като по малко купе е от кам расход малко гори яко но пак тези не6та не ме валнуват мн аз искам един пат да изляза днеска с нея но да знам 4е карам кола :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 2fast2real

оште от 1-ви клас гледам F1. таот тогажа много ми допадна тази марка ХОНДА! СЛЕD няколко години започнах да гледам motoGP като ест и там се влиубих в мотор ХОНДА! след това по улиците много често зех да мяркам сивик 5г по които ми текоха лигите доста време! почнах работа в стефанов автосервиз! та там един ден беше дош1л 1 prelude 4g които санувах в продалйение на дни и месец по к1сно вече бях негов притежател! обичам тази марка и наистина ама наистина други марки не ми пражят впечатление! просто в самата дума HONDA има някаква магия ..не мислите ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не беше любов от пръв поглед,дори и не исках да я карам,защото е с десен волан.Но нали има една приказка,че на харизан кон зъбите не се гледат,та реших,че няма лошо да се пробвам.Останах удивена колко е пъргава,икономична и за 4 години не ми е създавала никакви проблеми.Ще я карам докато върви и после ще си купя пак Хонда:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен си стана съвсем случайно - статута ми в момента ми позволява да си купя нова кола без никакви данъци и реших, че момента е сега или никога и почнах да обикалям. В един момент избора ми се ограничи (по най-различни причини) до Рено Меган, Фолксваген Джета и Хонда Сивик. Реното бързо отпадна и остана да избера между Джета (която имаше предимство, щото в момента съм с Голф) и Сивик. Джетата е с чудесен дизайн, много е удобна вътре, но пък вози като каруца и щеше да ми излезе с 3-4 к отгоре. А Сивика... сивика е върха отвсякъде, мания, космически кораб или как точно да я нарека :D малко по-голяма само да беше... Сега чакам, в четвъртък трябва да ходя до митницата да си я освобождавам, а не съм спал от три седмици да я мисля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да отговоря малко шеговито: мен нищо не ме е карало да си купя Хонда, аз по желание

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е било 97-ма година когато във Враца имаше един CRX втора генерация, светло сив, тогава за пръв път видях такава и стоях покрай нея, гледах я и дори не знаех каква е тази количка и се зарекох че някога и аз ще карам такава и ето днес и аз имам такава количка дори и днес като си вид колата се радвам все едно за пръв път я виждам :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз грам не съм се интересувал от хонда преди да си я купя нито имах идея кфи мотори имат купетата.дори като ходих да я гледам за пръв път виждах такава кола (бях виждал само на снимка)и като я видях не спах докато в талона не пишеше моето име ..полудех :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както се помня сам хондаджиа rl=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/900/1175650907.JPG] Публикувано изображение[/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XplodX

тунинга и ми хареса как стои на патя просто ми пастна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest todorov

Аз пък се запалих през 93г. Тогава бащами поръча на чичо да докара няква кола ,но да не е японска ,защото са скъпи частите . Обаче стана така , че друга хубава кола освен HONDA QUINTET 82г. е нямало и я докара . В град я гледаха като истарвани .И така без проблеми 13г.А сега карам англичанка и сивик 6г японка инесменям за нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ДИДО

За 18 годишно пишлеме като мен какво му трябва :afro: красива,малка,бурза,спортна кола,здрава да не гори много...Сякви марки мислих ,но се се спирах на ХОНДА просто няма друга кола за мен.Един ден си караме с един приятел миксерчетата и минаваме покраи една автокъща и просто наи отпред си седеше и ме чакаше моя сивик 5г. хеч (МАЛКИЯ КАЛПАЗАНИН ГО НАРИЧАМ АЗ) 1.6 125 кон4ета В-тек...наричам си го малкия калпазанин :ppp:afro::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда е за млади и големи има дух който не угасва с годините..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ОТДАВНА СЪМ ИМ ФЕН НА ХОНДИТЕ АМА ТАКА СЕ СЛУЧИ, ЧЕ БЯХ С ОПЕЛ.СЕГА 4АКАМ ДА МИ ВКАРАТ АКОРД 97 Г. 2.0 ДИЗЕЛ.САМО НА КЛИМАТА ФРЕОН ДА НАПЪЛНЯ И Я ПОДКАРВАМ.ПРИЕМАМ СЪВЕТИ И МНЕНИЯ ЗА ТОЗИ МОДЕЛ. :lol::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички около мен караха хонди - брат ми, приятелите му, все се чудех какво ги хвалят толкова. Сега знам че ако възможностите ми позволяват винаги ще карам кола с тази марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...